ACTA – interneto priešas numeris vienas! NE ACTA!

ACTA  interneto priešas numeris vienas! NE ACTA!

ACTA – naujas interneto keiksmažodis. Oficialiai skamba kaip “Anti-Counterfeiting Trade Agreement”, realiai kalba apie žymiai baisesnius dalykus, nei kova plagiatais ir internetiniu piratavimu. ACTA buvo ypatingai įslaptintas, kol nenutekėjo per WikiLeaks akcijas ir sukėlė didžiulį pasipiktinimą internete, protestus visame pasaulyje.

ACTA  interneto priešas numeris vienas! NE ACTA!

Kas ir ką taip aktyviai slepia? Galima pradėti nuo didžiųjų korporacijų, kurioms visi patentai ir copyright turinys priklauso. Čia logiška, jiems būtų naudinga sustiprinti savo monopolį, sutriuškinti konkurentus ir piratus. Priversti viską pirkti tik iš jų arba dar prisiteisti milijardus už autorinių teisių, patentų ir panašius pažeidimus.  Nors aš įtariu, kad ACTA gali slėpti netgi daugiau.

Labai jau suaktyvėjo visa politinė SOPA, PIPA, ACTA veikla, kaip tik po tų pačių WikiLeaks, Anonymous atsiradimo.  Manau, politikams, slaptosioms tarnyboms ir visiems, nukentėjusiems nuo WikiLeaks, būtų ne mažiau smagu įvesti interneto cenzūrą, apriboti žodžio laisvę, sau suteikti visą galią, suimti bet kokį nepatikusį asmenį be jokių klausimų ir teismo sprendimo…

ACTA  interneto priešas numeris vienas! NE ACTA!

Dabar apie pačią ACTA. Vakar buvau Piratų Partijos judėjimo susitikime, kaip tik kalbėjome šiuo klausimu. Štai išsiaiškintos baisybės:

 • ACTA leistų autorinių teisių savininkams, kilus net nepagrįstam įtarimui, persekioti žmones, konfiskuoti jų kompiuterius, mobiliuosius ir kitą elektroniką be teismo sprendimo.
 • ACTA panaikintų saugiklius, kurie dabar saugo interneto paslaugų tiekėjus (IPT) nuo atsakomybės už jų klientų veiksmus. IPT būtų priversti sekti savo klientus ir neturėtų kito pasirinkimo, kaip perduoti visą kliento informaciją policijai, kilus bent menkiausiam įtarimui, dėl intelektinės nuosavybės pažeidimo.
 • ACTA diskriminuoja atviro kodo programinę įrangą, kurią vadina pavojinga. Nori apriboti ir apsunkinti jos kūrimą, platinimą internete.
 • ACTA aktyviai propaguoja DRM turinio apsaugos metodus, kurie nėra suderinami su nemokama atviro kodo programine įranga ir operacinėmis sistemomis.
 • ACTA intelektinės nuosavybės pažeidimus prilygina sunkiems nusikaltimams. Leistų suimti žmones, atlikti kratas ir konfiskuoti turtą be jokių pagrįstų įtarimų. Pažeistų nekaltumo prezumpciją, įteisintų sunkiai suvokiamą galią žmones persekioti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn, vien įtarus juos intelektinės nuosavybės pažeidimu. [šaltinis: STOP ACTA – pirateparty.lt]

Baisu? Turėtų būti, nes ACTA, paprastai kalbant, oficialiai įteisintų Megztuko išsidirbinėjimus. Jei dabar jis tik daug kalba, bet nieko realaus padaryti negali. Tai po ACTA pasirašymo ir pritarimo seime, turėtų pilną teisę, pradėti pvz.: reidus be jokių klausimų pas kiekvieną į namus, kurių IP yra linkomanija.net, tiesiog šiaip konfiskuoti kompus, visą įrangą. Galėtų be vargo uždaryti pačią linkomanija ar bet kokią nepatinkančią svetainę. [Manau, topzone.lt megztukas ir nemėgsta. (:]  Žinoma, ne tik uždaryti, sudėti baudeles, bet net sodinti žmones už grotų kaip tikrus teroristus ar nusikaltėlius! Žinoma, dar išleisti krūvą nesąmoningiausių įstatymų, bei “kompensacinių mokesčių autoriams”.

ACTA  interneto priešas numeris vienas! NE ACTA!

Ką daryti? Manau, geriausias kovos būdą jau parodė WikiLeaks, Anonymous, reikia visas paslaptis viešinti, kuo daugiau apie tokias problemas kalbėti. Dar galime parodyti savo valdžios atstovams, kad bent pagalvotų prieš rinkimus apie savo reputaciją, prieš pasirašydami ar atmesdami ACTA Lietuvoje. Aš prie akcijos jau prisidėjau su straipsniu ir skydeliu kairėje. Dabar laikas prisidėti visiems. Ar bent pranešti apie ACTA savo facebook ir kitiems draugams. :)

27 Komentarai

  • Beprasmis reikalas tos peticijos ir panašūs š, čia reikia eit į gatves ir streikuot tuomet gal kažkas bus, bet kadangi internautų dauguma lauko bijo tai… :D

  • Taip, ne peticijas reikia rašyti, o draugus ir visus pažįstamus supažindinti http://www.pirateparty.lt/neleisk-pasirasyti-acta-lietuvoje-105 jei dar nežino.

   Tada dar geriau išreikšti nepasitenkinimą akcijomis, kaip buvo blackout, taip dabar puslapiai akciją gali paremti su skydeliu.

   Galiausiai, kai jau bent didesnė žmonių dalis žinos apie tai, visada atsiras, kas parašys tiek seimo atstovams ar pats bus rimtesnis, kalbėti, keisti tokius dalykus. :) Peticijos kaip Delfi komentarai, prirašo virš tūkstančio koks Kubilius blogas, bet nu, jam susiprasti nepadeda. :D

 1. Galima klausimą? O kuris konkrečiai ACTA punktas numato nuos baisius dalykus kuriuos vardini? Galima būtų copy/paste? Anglų arba lietuvių kalba tinka.

  Taip būnant suaugusiu žmogumi labai svarbu suvokti, kad Anonymous visų pirma yra meme.

  Kanka judėjimui, kad pabudo tik po to kai kelis metus rašytas ir perrašinėtas įstatymas vis tik buvo pasirašytas.

  • Visas ACTA http://www.international.gc.ca/trade-agreements-accords-commerciaux/fo/acta-acrc.aspx?lang=eng&view=d#chapter2_sect4
   Mums įdomiausias 4 skyrius. Cituoju:

   “For offences specified in paragraphs 1, 2, and 4 of Article 23 (Criminal Offences), each Party shall provide penalties that include imprisonment as well as monetary fines[12] sufficiently high to provide a deterrent to future acts of infringement, consistently with the level of penalties applied for crimes of a corresponding gravity.”

   Taip, panašūs dalykai yra įteisinti Lietuvoje, bet kiekviename sakinyje pabrėžta “pirataujant komerciniais tikslais” Čia gi niekur nėra tas pabrėžta, taigi galioja eiliniam LM vartotojui ar šiaip netyčia draugui diską paskolinusiam, neperskaičius copyrightų. :) Čia ne šiaip kokia administracinė baudelė, o rimtam nusikaltimui prilyginama, iš to visom pasėkmė ir net sodinimu už grotų…

   • Kaip ne. Cituoju:

    „1. Each Party shall provide for criminal procedures and penalties to be applied at least in cases of wilful trademark counterfeiting or copyright or related rights piracy on a commercial scale.[9] For the purposes of this Section, acts carried out on a commercial scale include at least those carried out as commercial activities for direct or indirect economic or commercial advantage.“

    2 punktas jau ne apie internetą, o fizines prekes. 4 punktas tiesiog įpareigoja šalis turėti numatytus teisinius svertus bendrininkų patraukimui atsakomybėn.

    Lietuvoje išties visa tai jau yra. Ir pagal Lietuvos įstatymus tave LANVA gali patraukti baudžiamojon atsakomybėn, net jei tu žiūri nusipirktą DVD neužsitraukęs užuolaidų t.y. vaizdą mato kaimynai.

    Kas liečia ACTA baudas, jas nustatinės kiekviena vasltybė atskirai, remdamasi baudomis už analogiškus, panašaus sunkumo nusikaltimus. ACTA numato būtent tai.

    • Gerai, bet skaityk toliau. :)

     25. 1. Grįžta prie tų pačių punktų, bet jau kalba visai kitaip, dingsta komercinis saugiklis, atsiranda piratavimo pažeidimai tuose pačiuose punktuose, kurie lyg apie plagiatus prieš tai kalbėjo. Pradeda nusikaltėliais vadinti, bausmes primena ir dar prideda konfiskavimą visko, kas tik bet kaip turi ryši su tuo pačiu piratavimo pažeidimu.. “Article 25: Seizure, Forfeiture, and Destruction

     1. With respect to the offences specified in paragraphs 1, 2, 3, and 4 of Article 23 (Criminal Offences) for which a Party provides criminal procedures and penalties, that Party shall provide that its competent authorities have the authority to order the seizure of suspected counterfeit trademark goods or pirated copyright goods, any related materials and implements used in the commission of the alleged offence, documentary evidence relevant to the alleged offence, and the assets derived from, or obtained directly or indirectly through, the alleged infringing activity.”

     Taigi taip ir išeina, kad gali konfiskuoti telefonus, kompus ir viską, kur tik kiltų įtarimas, kad kažką blogo laikai be jokių ten teismų ir nieko. Lanva (trololo “competent authorities” nėra tokių Lietuvoje. Megztukas IP nuo ekrano su fotiku fotkina. Policija sertifikuotų įrankių ir kompetencijos IT srity taip pat nulį turi) padarytų eilinį akciją, kur pagal IP ateitų tarkim kompo išsinešti.. Ko dabar negali, o su ACTA, jau galėtų arba prikurtų naujų įstatymų, pagal ACTA.

     Paskutinis dalykas, pasikartosiu. Jei ACTA nieko nekeičia, kam iš vis visus su ja nervinti? Tiesiog lengva ranka atmestų, “nes nieko nekeičia”. Iš tikro, ji keičia VISKĄ, tik visas tekstas susuktas dviprasmiškai specialiai arba iš kompetencijos trūkumo tiek teisininkų, tiek kas techninę pusę sprendė.

     Dėl ko sukuria krūvą tokių spragų, dviprasmybių, kurios čia surašytos. Kurias ne aš sugalvojau, o jau buvo pastebėję akylesni žmonės. Kaip kitas dalykas, kad įstatymų leidėjai, teisininkai nesupras techninės pusės, kodėl negalima sekti žmonių, kodėl negalima konfiskuoti ar uždaryti stuff.. o kas išmano techninę dalį, tai arba klausimo šito nesprendžia, arba iš vis apšaukiami “nerds with piracy concerns” ant tų pačių Google tokiais pareiškimais svaidosi…

     • Dar syk kartoju. ACTA ne įstatymas, o susitarimas. Ji NIEKUR neįsigalios. Jos aptakus žodžių parinkimas išties yra pavojingas, bet netiesiogiai. ACTA įpareigoja šalis sudaryti sąlygas konfiskuoti pavyzdžiui stakles kuriomis tu gamini netikrus ratų diskus. Bet nebūtinai telefoną. Ar konfiskuos telefoną kuriuo skambini klientams vis tiek nustatys tos šalies kur daromas nusikaltimas įstatymai. ACTA nieko nekeičia Lietuvai, bet daug ką keičia pvz.: Kinijai kuri ACTA niekada nepasirašys. I.e. jei negali priversti pasirašyti ACTA kiniečio, priverti tai padaryti visus jos klientus. čia paprasta kaip 2×2.

      Aišku galima pergyventi dėl to kaip uoliai ACTA nuostatos bus vykdomos Lietuvoje ir kokius įstatymus parašys vietiniai debiloidai nuolankiam Dalios parašui. Taip, galbūt net ACTA įkvėps juos naujiems žygdarbiams ieškant milijardo megztukui, bet negali dėl to kaltinti kažkokio tai ketinimų susitarimo. Pas mus šalyje įstatymų ir nutarimų baisesnių nei ACTA prakišama kas mėnesį tuntais. Atsipeikėkit vieną syk :).

     • Aš manau, kad būtent turėsim uoliai laikytis, kitaip baudas gausim iš EU.. Kaip būtent nėra svarbu ta sutartis, bet megztukui bus dar vienas pretekstas leisti savo įstatymus, “nes EU pritaria”, nusprendė “piratavimas niu niu”..

      Taip, priimta jau krūva nesąmonių, mokesčių, muitų. Rašiau apie kelis. Tik lengviausia turbūt pradėti nuo tokių naujų, kur dar net neturi nuomonės seimo pensininkai. :) Kaip čia rašoma tik apie techniką, IT, o ne kokie sveikatos klausimai sprendžiami, kur gal ir už orą moki, o viskas pasenę ir pan…

      Kaip pasirašius ACTA, dar ir leisime laimėti US, leisim dar aktyviau jiems kištis, kai jie net neparduoda savo stuff pas mus, o nalogus ir baudas skuba rinkti iš mūsų. Jie netgi gali sugalvoti pas save prašyti išduoti “nusikaltėlius” pažeidusius US saugomus copyrigtus. Kaip US su Japonija todėl ir pagrindiniai stūmėjai šios sutarties.

  • Plius šiaip man toks teorinis klausimas. Jei kažkas tokį blogį iš vis kažkada išdrįso sugalvoti, tai kaip jų tikslai galėjo pasikeisti net po visų revizijų, apkarpymų? Jie sako “ACTA nieko nekeičia”, tai kam ją iš vis kūrė? Kam dabar tuščiai važinėti pasirašyti, parlamentams, seimams balsuoti atskirai, jei tikrai, tikrai nieko nekeičia..?

   Iš principo toks siūlymas turėjo būti atmestas vos po pirmo pristatymo, nes tokiais žmonėmis iš vis negalima tada pasitikėti, nes jie neturi kompetencijos siūlyti tokius dalykus arba specialiai siūlo blogai, nes turi savo slaptų interesų visai kitokių, nei už kuriuos ta sutartis oficialiai kovoja…

   • Atsakau kam kūrė ACTA. Iš principo ją kūrė tam, kad unifikuoti šalių požiūrį į IP. Kad kiniški rūbai, planšetės, mašinos ir lėktuvai visur būtų vertinami vienodai. Prie to paties prikabino ir virtualią erdvę, kas buvo klaida, kas sukėlė triukšmą ir kas privertė išmesti bendrines nuostatas, kurios liko kitur dėl nelegalaus turinio paieškos oro uoste pvz. ACTA nėra įstatymas, o tik susitarimas įstatymus sukurti. Kokius įstatymus sukurs šalis ir kaip kontroliuos jų vykdymą kiekvienos šalies vidaus reikalas. Nuo kai kurių ACTA punktų ES piliečius saugo ir ES teisė, kuri turi savo nuomonę apie privatumą ar trijų įspėjimų sistemas. Galiausiai nutartis dėl nuolatinio vartotojų sekimo, turėtų sulaukti ISP palaikymo, ISP jau ne sykį tokių idėjų autoriams rodė kur eit. Parodys ir dabar. Ir susitvarkys su ACTA efektyviau nei snūdūriuojančių piratų judėjimai.

    Taip ACTA yra blogis, bet ne dėl idėjos, o dėl principo kaip ji parengta. Tai ne demokratiškas, nešvarus dokumentas sukuriantis nemalonų politinį precedentą. Aš jo nepalaikau, bet mano nepalankumas šiam dokumentui mažesnis nei tas kurį turiu Anonymous. Nes aš nežinau kas jie tokie. Ir jie patys nežino kas jie tokie. Lenkijoj seimas kaukes užsidėjo? Ten rinkimai, pas mus dar ne to padaro dėl balsų. Sklinda gandai, kad ne visi turėję kaukes yra aktyvus ACTA priešininkai.

    • Tai va, pilna klaidų ir turėjo išmesti po pirmo pristatymo. Kaip tu įtarinėji, kad lenkai ar žurnalistai PR užsiima. Aš įtarinėju, kad sąmoningai būtent tokia sumalta sutartis sugalvota, gal nepastebės, kurios pavadinimas net neatitinka turinio, specialiai spragų palikta, nes jas užsakė content mafia arba net visa idėja buvo tik užsakymą padaryti, o čia eilinį kartą tik prisidengimas visi IP, autorių teisės. Man paskutinis variantas labiausiai tikėtinas. :) Ypač iš vis kokia čia paslaptis tokia ACTA nieko nekeičianti sutartėlė galėjo būti? Pirmiausiai WikiLeaks pasirodė, tik tada suskubo paviešinti ir oficialiai.

     Jei EU ir Lietuva viską sutvarkys patys, tai jiems tuo labiau pasirašyti nereiktų, nes dabar atrodys, kad čia US gerus darbus padarė.. O žmonėms atrodo, kad US tiesiog per ilgos rankos ne į savo reikalus lenda kaip čia. Tegu nejuokinga vaikų su tokiu “terorizmu”.

     Na, o piratų partiją jau spėjo turbūt ir pamiršti dauguma. Štai Sopa, PIPA, ACTA dar kelios akcijos, netyčia jau rimtai žmones gali suburti. Ypač internete kai vien tokie vandalai ir tik laukia dar vienos akcijos, kada bus galima lyg su tikslu pavogti krūvą banko kortelių ar šiaip kažką turiningo nuveikti. :)) Visai kaip realiuose mitinguose, daugumai svarbiau tik pati atrakcija, pasimušti, padaužyti, o jei dar ką pavogti, tai iš vis.. Galiausiai, Murzininkų partijos susirenka.. Ateis laikas ir piratams, ypač kai klausimų tik daugės kasdien technologijų tema. :)

 2. nesamone, tas actas :DDD

 3. O gal tiesiog išmokti nevogti ir pirkti ? :) Pats geriausias sprendimas, nebūtų reikėję jokių megztukų, ACTA, SOPA, PIPA.

  • jeigu pirkciau viska ka esu parsisiuntes is torrentu, senai buciau gatveje gyvenes..
   vien pagalvojus apie tokias programas kaip 3dmax ir ju kainas, kyla noras jas pirkti, nebent turi kokia firma kurei jos tikrai reiktu..

  • Lietuvoje neparduoda pusės dalykų, net jei norėtum pirkti. Kaip youtube būna video not available in your country, tai daugelio laidų ar muzikos parduotuvių net negali naudotis su Lietuvišku adresu ar IP. Pvz.: Android telefonus jau seniai galėjai pirkti, o Android Market dar tik prieš kokį pusmetį Lietuvoje atsidarė ir vis tiek daugumos programėlių jame negali pirkti, nes tik US ribose parduoda. Arba Google Music iš vis nieko neparduoda Lietuvoje. Lieka tik tada piratauti ar apgaudinėti IP keičiant, o nusipirkus copyright US ribose, jis Lietuvoje vėl net negalioja. Tai tu pirkai, bet realiai vis tiek pažeidi copyright.

   • Labai teisingai išvardinai. Išvada: reikia kovoti su tokiais dalykais, kad vienam parduoda, o kitam ne. Tada vogti nereikės, nereikės nei ACTA. O dabar gaunasi tik mosavimas kumščiais po snukiadaužio. Ir aišku, vogti lengviau nei užsipulti Google Music.

 4. Laisve informacijos keitimuisi! As jau matau kaip tos korporacijos trina rankom nes ju tikslas yra viska kontroliuoti. Zmones pabuskit, manau nenorit taip gyventi, kaip pvz. Siaures Korejoj :)

 5. As isvis manau, laisve “kurti” ir laisve informacijos keitimuisi turi buti, nematau nieko blogo kiniskose prekese “fake” ir isvis kuo maziau tokiu istatymu ar susitarimu tuo geriau.

 6. Teisėjas:
  Nu ir ką mums su tavim daryti Pirate?
  Piratas:
  Suprasti ir atleisti.

 7. Tai kam cia tas ACTA daryt, atjungia visiem netus ir viskas…. Dar gal kameras sugalvos namie sudet, kad zmones prie pc sedetu nedaugiau kaip 15min… Apsurdas totalus.. Tuoj isvis prades sekt mus feisbuke, twitteryje, google+ (turbut jau seka) ir isvis nebeturesim privatumo..
  Respect..

 8. Geras pavizdys apatiniam paveiksliuke:)Man rodos neuzteks kalejimu nes ta paveiksliuka yra tikrai parsisiuntes kiekvienas sedejes prie pc.Praktiskai iskart galima baust visus zemes gyventojus.Istatymas po istatymo ir sedesim visi kalejime.Nusipersi viesoi vietoi ir pasodins porai metu:)Man rodos per daug jie nori atsijungt interneta viska pirkti ir dar perkant kompiuterine technika moket procenta.Is biudzeto viska isvoge dabar prisigalvos istatymu kad paskutinius triusikus numauti…

 9. :DDD Kas per nesąmonės ??? Nuo kada galima suimti ar daryti pas žmogų kratą, neturint pagrįstų įrodymų, kad jis kažką nusikalstamo padarė ?

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>