Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu

Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu

Neseniai rašėme apie porą kompiuterio aušinimo vandeniu variantų. Abu jie buvo efektyvus, bet pakankamai sudėtingi ir brangūs. Antec siūlo išeitį – paprastą, pilnai paruoštą ir nebrangų vandens aušintuviuką kaip “kuhler H2O 620″.

Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu

Pakuotėje rasime visas reikalingas dalis, kurios Jūsų patogumui iš kart yra sujungtos į veikiančią ir aušinimo skysčių užpildytą sistemą. Papildomai gausime vieną reguliuojamo greičio Antec ventiliatorių ir visas montavimui reikalingas smulkmenas.

Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu

Tai tik vieno radiatoriaus ir 120mm ventiliatoriaus sistema. Pats radiatorius dar ir labai plonas, apie keturis kartus mažesnis už mano naudotąjį praeitame teste.

Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu

Iš vienos pusės, maža sistema yra geriau suderinama su ankštais korpusais, kainuoja mažiau. Savaime suprantama, kad jos trūkumas bus prastesnis aušinimo efektyvumas, mažesnė šilumos išsklaidymo galia, bet apie rezultatus ir efektyvumą pakalbėsime vėliau.

Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu

Man patiko Antec smulkmeniškumas, kas jų produktams ir suteikia pridėtinę vertę, kokybės įspūdį. Gamintojai ne tik stengiasi pagaminti kokybišką produktą, bet pasirūpina montavimo patogumu ir paprastumu. Prie motininės plokštės keturiais varžtais prisisuka aušintuvo laikiklis, o pats aušintuvas į jį įsisuka lyg koks stiklainio dangtelis. Antec nepamiršo net pridėti kelių dvipusių lipnių juostelių, kurios leidžia priklijuoti backplate, prieš ją prisukant, taip dar supaprastinamas visas montavimo procesas.

Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu

Štai turiu prisukęs aušintuvo laikiklį prie motininės, beliko įsukti patį aušintuvą. Ant jo iškart yra užtepta termo pastą. Reiktų pastebėti, kad pastaroji užmozota per storu sluoksniu, tas tikriausiai turės įtakos prastesnėms aušinimo rezultatams. Na, bet kaip jau gamintojai sugalvojo šią sistemą, taip aš ją sumontavau.

Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu

Rezultatą ir galutinį vaizdą galite pamatyti sekančioje nuotraukoje. Čia radiatorius ir ventiliatorius yra primontuoti prie korpuso viršaus, bet realiai juos galima prisukti prie bet kokios 120mm ventiliatoriui skirtos vietos, nuo esančios galinėje panelėje, iki mano korpuse esančių poros viršuje ir net 120mm fan vietos priekyje.

Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu

Įdomu, kad Antec pakuotėje ir reklaminiame lankstinuke mini “protingą” apsukas keičiantį ventiliatorių. Deja, jokios galimybės keisti apsukas nėra, kaip nėra pridėta jokios programinės įrangos, tą daryti per motininėje integruotus PWM ventiliatorių lizdus. Taip, apsukas keisti galima, bet tik papildomai turint reikiamas motininės ar universales programas. Šiaip nereguliuojamas ventiliatorius birbia gana garsiai, nustačius mažiausias apsukas, reikalai žymiai pagerėja. Viso apsisukimų per minutę greitį galime keisti ruože: 1450 – 2000 RPM.

Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu

Galiausiai, temperatūros ir lauktieji rezultatai. Mane nustebino tokios kompaktiškos sistemos efektyvumas, kuris pralenkė net prieš tai naudotąjį Prolimatech Armageddon įprastinį aušintuvą.

Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu

Iš kitos pusės, 72’C max ant Intel i7 procesoriaus buvo pasiekti naudojant didžiausias ventiliatoriaus apsukas, o tuo tarpu Armageddon aušintuvas sukasi tik su vos judančiu 7V 140mm ventiliatoriumi. Sumažinus Antec apsisukimus iki panašaus oro srauto 1500RPM, temperatūros peržengė ir 85’C laipsnių ribą. Vis dėl to dar kartą įvertinus sistemos kompaktiškumą, manau, kad rezultatai yra tikrai netgi labai geri.

Antec KUHLER H2O 620 galima įsigyti vos už 180Lt. Mano manymu, tikrai nedidelė kaina lyginant netgi su įprastiniais oro aušintuvais. Aišku, efektyvumas tėra panašus, o ne pranašesnis kaip brangesnių vandens aušinimo sistemų. Nors H2O 620 privalumas prieš įprastus sprendimus yra kompaktiškas dizainas, kuris leidžia aušintuvą sumontuoti net ankščiausiame korpuse ir dar pasilikti daug laisvos vietos. Antec H2O 620 tinka visiems: Intel LGA 775, 1155, 1156, 1366, AMD AM2, AM3, AM2+, AM3+ procesorių modeliams.

Antec KÜHLER H₂O 620: CPU aušinimas skysčiu

10 Komentarai

  1. Dar ką pamiršau paminėti. Toks įdomus dalykas su tuo aušintuvu. :) Kol jis naujas arba tiesiog prastai parinktos medžiagos, dėl ko pakyla temp panašiai 80’c, kambaryje pasklinda toks svylančių padangų kvapas. Arba kol naujas, ten dažnai ar kažkas neišgaravę, arba tikrai paprasta žarna, o ne PVC, dėl ko įkaista ir tas kvapas…

  2. o kazkas idomaus ir ikandama kaina :)

  3. bandei su 3 korpusais?

  4. Gražus dėžės korpusas :)

  5. Temperatūros su InWin Dragon Rider abiejų aušintuvų. Po to kitą diegą atsiuntė Enermax SpineRex, tai ir tą sudėjau su tuo pačiu Antec, kad nereiktų kaitalioti, dar padariau kelias foto.

    Tie korpusai žiauriai panašūs, bet SpineRex man grynai Antec 1200 primena, tik modernų su visais paskutinio meto navarotais. Šiaip truputį kokybiškesnis, tiek storesnis metalas, tylesnis, tiek šiaip smulkmenos geriau, patogiau, gražiau apgalvotos.

  6. valio. parodei kaip elgtis su pernyksciu sniegu. xxxx serija su stock ausintuvu prie 4,2Ghz rodo mazesnes temp. :) paklausk saves ar cia kabliuko ieskai?

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>