Antra kamera telefone – marketingo nesąmonė?

Antra kamera telefone  marketingo nesąmonė?

Šiandien testavau dviejų kamerų telefoną, kur antra kamera iš vis nieko nedarė! Susimąsčiau, kokia marketingo nesąmonė yra dvi kameros. Visi nauji telefonai reklamuoja dvi kameras, ir vos ne ant visų antra kamera NIEKO NEDARO. Tai pažiūrėkime, kas reklamuojama, ir kaip yra realybėje.

Antra kamera telefone  marketingo nesąmonė?

Juodai balta ir spalvota kameros

Huawei ir Leica vieni pirmųjų pradėjo reklamuoti dvigubą kamerą, kur viena yra spalvota, kita – juodai balta. Telefonas sudeda dvi nuotraukas, ir padaro vieną geresnės kokybės. Tik problema, kad gerai fotografuojančio Huawei telefono aš nesu matęs. Nauja Nokia 8 yra dar geresnis pavyzdys, Zeiss reklamuoja puikią dviejų kamerų foto kokybę, tik nuotraukos kažkodėl nusileidžia trijų metų senumo vieno objektyvo Lumiai!

Išvada: Antros juodai baltos kameros įtaka geresnei foto kokybei yra niekinė.

Standartinė ir tele kameros

Kita reklama yra paprasta kamera + dvigubu vaizdo priartinimu. Tokią kamerą naudoja Xiaomi Mi6, OnePlus 5. Čia problema yra dar paprastesnė, antra kamera yra žymiai pigesnė arba jos objektyvas yra žymiai prastesnių parametrų. Tada antra kamera techniškai atlieka savo funkciją, ir fotografuoja 2 kart priartintą vaizdą, bet nuotraukos yra prastesnės kokybės už pirmos kameros. Visais atvejais labiau apsimoka fotografuoti pagrindine kamera.

Antra kamera telefone  marketingo nesąmonė?

Dar šie telefonai giriasi bokeh efektu t.y. gali padaryti švelnų nuotraukos foną, lyg fotografuojant su didelio sensoriaus kamera. Problema, kad bokeh efektas telefone yra sukuriamas dirbtinai, ir daugumoje atveju atrodo labai prastai. Lieka tarpai, panašūs defektai tarp fotografuojamo subjekto ir fono, tada prastos kokybės nuotrauka atrodo tik dar baisiau/pigiau.

Išvada: techniškai 2x pritraukianti kamera veikia, bet vis tiek geriau fotografuoti paprastai pagrindine kamera visais atvejais.

Standartinė ir “šiaip” antra kamera

Kiniečiai griebia jautį už ragų ir reklamuoja tiesiog “telefonus su dviguba kamera”. Perki telefoną, gauni dvi kameras, ir sėdi patenkintas. Antra kamera oficialiai NEDARO NIEKO. Telefone ji talpinima tiesiog dėl vaizdo/reklamos.

Išvada: durną ir bažnyčioje muša.

Standartinė ir plataus kampo kameros

Būtų tas pats kaip paprasta ir du kart pritraukianti kameros, išskyrus, kad “vaizdo atititraukti” skaitmeniniu būdu neįmanoma. Antra kamera fotografuoja prasčiau, bet yra nepakeičiama, kai nori parodyti daugiau, o vietos nebėra kur žengti atgal. Tokią kamerą naudoja LG G5, G6 modeliai. Idealu, fotografuoti veiksmą, patalpose, automobilyje. Realiai turi telefoną ir GoPro kamerą vienoje kišenėje.

Išvada: platesnio kampo vaizdą gali gauti tik su kita kamera/objektyvu, tai yra vienintelė naudinga antra kamera, kuri žymiai išplečia telefono fotografijos galimybes.

Antra kamera telefone  marketingo nesąmonė?

Kaip matome, vos ne visi gamintojai leidžia telefonus su dviem kamerom, nes “dvi geriau, nei viena”, net kai visiškai neįmanoma įrodyti antros kameros naudos. Arba pagrindinė kamera vis tiek fotografuoja geriau. Kai kurie modeliai yra tokie blogi, kad gali užklijuoti antrą objektyvą, ir vis tiek nebus skirtumo! Galite tokį triuką pabandyti su savo dviejų kamerų modeliu ir rezultatą parašyti komentare. Tikrai ne pagirsiu ar rekomenduosiu LG modelius, nes per tris mėnesius LG G5 naudojimo, kamera tebuvo vienintelė veikianti dalis tame telefone! Kol net fotografijos mėgėjui neatlaikė kantrybė, ir grįžau prie praprasčiausio (keturis kart pigesnio) vienos kameros Xiaomi Mi5. Dviguba kamera – jau visiškas marketologų išnaglėjimas, gerint/branginti telefonus už orą?

4 Komentarai

 1. Justai M. labai norėčiau sužinoti, kas po trijų mėnesių LG G5 naudojimo, nebeveikė apart kameros.
  Ir kaip įvertintumėte ekranų/rėmelių kovas tarp Xiaomi Mi Mix 1 (ir prognozuojamą Mix 2), Essential PH-1, Samsung Galaxy S8, LG G6? Tarkim kaina nėra pagrindinis aspektas, o svarbiausia kamera, baterija, ekranas ir visuma, ką pasirinksite?

 2. Justas Mikalauskas

  Random gali išsikrauti, net nesikrauti pajungtas.
  App stringa, mėto errors.
  GPS mirtinai pakabina telefoną, reikia laukti, kol atauš, kad iš vis perkrauti.

  Čia ne tik LG G5, tiek pat problemų iš Xperia ar Galaxy S7 naudojimo galiu prirašyti.

  Bendra tendencija, kad reklamuojami procesoriai, akumuliatoriai, o visos problemos iš operacinės, ir su kiekvienais metais tik blogėja.

  Dabar naudojamas Xiaomi Mi5s su paprastu Snapdragon 821, paprastu akumuliatoriumi 3000mAh, bet ir spartesnis, ir kraunu vos kas 2-3 dienas. Jei dalys tos pačios, skirtumas lieka tik MIUI.

  Tas pats su kamera, gali būti ir geresni sensoriai, bet jei to nesimato ant foto, tai toliau tik pasiteisinimai sensorius ar operacinė buvo kalta. Man įdomios geresnės foto, o jei trijų metų senumo lumia toliau geriau fotografuoja, tada gali įsidėti antrą sensorių į kitą vietą… Šiandien nėra nei vieno premium telefono, kurį norėčiau naudoti, ir nepadės nei rėmeliai, nei trigubos kameros.

  Įskaitant ir Xiaomi Mi Mix, nes kai realiai bus nauda iš tokių ekranų, jie bus įdėti ir į pagrindinį Mi7 ar dar vėlesnį.

 3. nors karta tiesa parase, kinieciai tai isvis, neismoka ragelio su viena gera kamera gaminti o dabar jau visur kisa 2 kameras :D Geriau uz tas babkes butu paime 1-2metu senumo top kamera ir ideja, tai ne bl…….kinietiskai

 4. Justas Mikalauskas

  Vos ne pas visus tas pats melas, netgi ne tik apie kameras…

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>