App Camp 2012 – mobiliųjų programėlės per savaitgalį

App Camp 2012  mobiliųjų programėlės per savaitgalį

Šį savaitgalį Vilniuje vyksta App Camp 2012. Renginys, skirtas padėti pradėti kurti programėles mobiliesiems. Per savaitgalį sukurti savo pirmąjį app’ą ar bent jo prototipą. 

App Camp 2012  mobiliųjų programėlės per savaitgalį

Atrodo tik kažkokios mobiliųjų programėlės, bet kai pamatysit, kiek yra suinteresuotų jų kūrimu… Praktiškai visi nuo Samsung iki Microsoft… net Kubilius atsistojo ir pareiškė, kad jam reikia programėlės, kuri išspręstų dabartinę krizę ir padėtų konservatorius prasmukti į valdančiąją koaliciją.

App Camp 2012  mobiliųjų programėlės per savaitgalį

Labiausiai patiko Groupon atstovo pranešimas. Jis pasakojo, kad vaikus šiandien grobia ne fidofilai, o baisieji monstrai… iPhone’ai ir kompiuteriai! Mažyliai mielai galėtų spoksoti po dešimt ir daugiau valandų į mobiliųjų ekranėlius, ten stumdyti, rinkti spalvotus akmenukus. Natūralus dalykas, tokia jų prigimtis, nes instinktai yra mokytis rinktis uogas ir kitą. Skirtumas tik toks, kad šiandien žymiai spalvingesnis, įdomesnis ir pelningesnis virtualių ūkių tyrinėjimas.

Nerealios statistikos, pvz.: paaugliai vien SMS išsiunčia po 3000-4000 per mėnesį. Atlikite elementarią matematiką, gausite po vieną SMS kas 10min.  Dabar jau pradeda aiškėti vaizdas, kodėl visiems taip rūpi tos mobiliosios programėlės? Keli milijonai apps, esantys dabartinėje parduotuvėje, tėra lašelis, palyginus su kiek jų bus dar prikurta prie artimiausius metus. Vaikai jau dabar neprimato ir neprigirdi nuo visų iPuod’ų, tai įsivaizduokit, kad dar po 10 metų turėsit garantuotus klientus. Laukas ar realybė net neturi šansų konkuruoti su dėmesį prikaustančiu ekranu.

App Camp 2012  mobiliųjų programėlės per savaitgalį

Jei telefonai viena ranka atima, tai kita duoda. Žmonės gyvena krūčiau Amerikoje. Parduotuvės vietoje kasos turi iPad’ą, o klientas įžengę į parduotuvę automatiškai su juo susijungia per bluetooth, gali gauti nuolaidas, asmeninius pasiūlymus, lojalumo taškus ar prizus. Ateityje net kainos galės keistis dinamiškai, o į parduotuvę nereiks iš vis eiti, kai dabar jau Amazon pristato viską per porą valandų iki durų…

App Camp 2012  mobiliųjų programėlės per savaitgalį

Kitas pranešėjas taip pat savotiškai buvo įdomus. Dirba dideliam banke, bet kaip matote, net iš tolo nepanašus į bankininką. Pasakojo dar vieną amerikietišką istoriją, kaip mechanikai pradeda kurti motociklus (custom čioperius) ir lyginasi su menininkais. Taip jis prie tūkstančių bankų Amerikoje sugalvojo dar vieną, kurio esmė yra paprastumas.

App Camp 2012  mobiliųjų programėlės per savaitgalį

Logika lygiai ta pati mechaniko: viską metam nafik, nes niekam neįdomūs nei tie bankai, nei jų nesąmonės. Viskas yra lyg nereikalingas svoris ant motociklo. Jei iš vis būtų galima atsikratyti nesąmonių, o pinigus pervesti tiesiog bumbtelėjus telefonais, tai turėtume geriausią banką iš viso to tūkstančio konkurentų.

App Camp 2012  mobiliųjų programėlės per savaitgalį

Dar jis žino kitą tiesą, kad jei kažkam toks bankas nepatinka, tai tokį klientą reikia ir siųsti nafik. Jei penkis kart paskambina su durnu klausimu ar prašymu, gauna ban’ą. Niekam nereikia klientų, kurie nesupranta tavo paslaugų ir produktu, tuo labiau naudoja juos netinkamai.

App Camp 2012  mobiliųjų programėlės per savaitgalį

Galiausiai, susirinkę žmonės patys galėjo pasidalinti app idėjom ir bandyti sudaryti komandas. Mano siūlymas buvo tas pats – Coconut Run remake’as mobiliems. Dar paprastesnis žaidimas, kuriame gauni pre-made transporto priemonę pvz.: tanką ir bandai kuo greičiau baigti trasą, neišbarstyti bombų, gale skaičiuoti taškus ir lygintis leaderboard’e.  Štai mokama versija ar net antra dalis galėtų būti išplėsta krūva žaidimo rėžimų: konstruoti transporto priemonę, nuvažiuoti kuo toliau vis sunkėjančia trasa,  važiuoti dinamine trasa (kur fizika veikia ir kliūtis)…

App Camp 2012  mobiliųjų programėlės per savaitgalį App Camp 2012  mobiliųjų programėlės per savaitgalį

Pasisekė iš kart rasti net kelis programuotojus, kurie programuoja Microsoft’ui ir .NET. Turbūt nesunkiai galėtų kurti Windows Phone’ui, bet niekas žaidimų niekada nekūrė, nei su grafika, nei fizika nedirbo, o programuoja tik verslo dalykus… Verslo idėjų turbūt buvo siūloma daugiausiai, bet reta iš vis įdomi ar naudinga. Iš tikro,  visos iš tos srities skambėjo labai neįtikinančiai.

Kitus gal delegavo darbas pvz.: televizija norėtų savo laidas rodyti telefone ir leisti rašyti komentarus. Panašiai kaip seniau buvo populiarios laidos su SMS komentarais apačioje.

App Camp 2012  mobiliųjų programėlės per savaitgalį

Su dauguma žmonių nespėjau ir pakalbėti, dar daugiau jų labai greit pabėgo. Vienintelė įdomesnė girdėta idėja buvo pavadinkim “šokių app”, kuri skaičiuotų šuoliukus klube ar šokių žingsnelius. Deja, toliau pasakojimas buvo, kad tai lyg tie fitneso tracking app ir tiesiog gražios UI programa, kurią turėtų parsiųsti milijonai. Nelabai įtikinančiai skamba, tiesa? Nors pati technikos idėja man pasirodė net labai nebloga ir originali, tereiktų sugalvoti kaip ją tinkamai pritemti iki realaus panaudojimo. Pirma mano mintis – bandyti žaidimizuoti, pridedant leaderboards, pasiekimus, bet vis tiek dar nelabai įtikina, dėl ko taip palikom kitai dienai pagalvoti. Ryte kilo geresnė idėja – paversti tai pramogine app, kuri nustato “šokėjo tipą/charakterį”. Tokia nesąmonė, vos ne horoskopai, bet sudėjus statistiką apie paauglius su telefonais ir nesąmonių sėkmingumą marketplace, turi nemažą šansą pataikyti į patį centrą. Deja, šiandien pusė dešimtos radau jau pilną komandą aktyviai dirbančią prie savo varianto, tai netrukdžiau, o norinčių pažaisti kokosų transporterį taip pat neatsirado. Gal tikrai nėra taip lengva Lietuvoje rasti žaidimų programuotoją, nes rimtesni dirba ir kuria verslui, visai kitokias problemas yra įpratę spręsti, o jaunesni gal prisidėtų prie žaidimų, bet vos ne visi programuoja tik JAVA (VU įtaka?). Tai vėl, ką veikti su ta Java? Labdarą Android’ui gaminti..?

App Camp 2012  mobiliųjų programėlės per savaitgalį

Žodžiu, pranešimų paklausyti buvo įdomu. Paprasti pastebėjimai, bet būtent apie juos dažnai retas net susimąsto. Programėlės jokios sukurti nepasisekė, truputį tingėjau, nesinorėjo laiko gaišti su nesuprantamais projektais, o įdomesniems pritrūko kažko pritraukti hacker’ius. Viena didesnių problemų, kad net universitete bandant prikalbinti kelis programuotojus, niekas susižavėjimu nedegė. Panašu, kad hacker’iams yra įdomus tik darbas, sukodins viską iš kart, jei tik surašysi su suma pabaigoje. Laimė, suinteresuotų programėlių kūrimu yra ypatingai daug. Lieka tik netingėti, rašyti verslo idėjas, teikti siūlymus vertinimui ir paramai, samdyti dizainerius, programuotojus, skaičiuoti lengvus pinigus..?

4 Komentarai

 1. Visai idomus straipsnelis. Aisku jis vistiek nepakeite mano poziurio, pagal kuri absoliuti dauguma tiek tu mobiliu programeliu tiek apskritai viso Interneto turinio yra totalus slamstas, sukurtas per kazkuria viena kazkam uzdirbti dar viena doleri kazkam perkant kazkokia preke neaisku del ko, nes to “reikia” del kazko – bet i tai nesigilinkime :)

  Siaip galeciau papildyti, kad bet koki gera programuotoja nera lengva rasti, nebutinai zaidimu, nors gal su jais dar sunkiau.

 2. Dauguma yra šlamštas, nes daug žmonių bando, juos visi dar skatina, labai lengva pabandyti. Praktiškai nieko nereikia ir nekainuoja, kad galėtum sukurti tą savo pirmą app.

  Išskyrus, kad sėkmingam app reikia net labai didelio išmanymo nuo verslo pusės iki dizaino ir žmonių psichologijos. Arba labai didelės sėkmės, kad netyčia pataikytum į visus apsektus teisingai.

  Čia normalu, net įprasto verslo statistika, kad vos 1/10 kažką padoresnio sukuria, o 9/10 totalus FAIL. Kuo lengviau pradėti pvz.: kokį blogą sukurti ar youtube kanalą, tai iš vis tie skaičiai pasidaro arti 99/100 fail, nes vos ne kas antras internetu besinaudojantis tą bandė.

  Aš pabandžiau apklausti kelis random žmones ieškodamas tų programuotojų, kokias jie idėjas siūlė. Tai iš beveik dešimties, kaip minėjau, vos viena įdomesnė ir to tai net nebuvo idėja, tai tėra įdomus technologijos taikymas, kurį dar reikia pritempti prie geros app idėjos.

 3. Justai > geriausia spjauti ir pačiam pasidaryti :) Atsisiųsk tokį gamesalad, šiaip skirtas mac’ui, bet ten kažkokia apkrapyta versija yra ir Windowsams. Ten gali labai easy susikurti žaidimą nemokėdamas programuoti.

 4. Galbūt labai praverstų koks free game engine, kur galėtum tiesiog žemėlapį susikurti, sudėti objektus ir script surašyti.

  Šiaip aš moku programuoti ir buvau sukūręs važiavimo per kalnus prototipą, bet jei pagalvosi, tai tas net 1/5 programavimo nesudaro, nes kai viską pats programuoji, tai net iki tokių šūdukų kaip garsas bombai nukritus ant žemės turės būti parašytas tavo. Žinoma, taškai, laiko skaičiavimas ir dar visko to tvykinimas, kad nebūtų tiek fizikos bugų, tiek taškai logiškai skalintųsi…

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>