Blogo perkėlimas iš BLOGas.lt į WordPress 2.7 [updated]

Blogo perkėlimas iš BLOGas.lt į WordPress 2.7 [updated]

Šiandien tikriausiai gana aktuali tema: Kaip persikelti savo blogą iš BLOGas.lt į WordPress ar kitą bloginimo sistemą? Ypač kai šią savaitę blogas.lt daugiau laiko buvo nulūžęs nei normaliai veikė…

Perkėlimo atsakymas buvo sugalvotas gana seniai. Tik problema, kad jis jau gerai pasenęs, bet su to pačio Pawkos pagalba gana nesunkiai perkėliau savo abu senus blogus original8 ir originalas.blogas.lt čia. :)

Norėdami persikelti įrašus iš Blogas.lt į WordPress, darome taip:

* Susikuriame failą “data.xml”, į jį įrašome žemiau esančią informaciją:
<rss version="2.0"
xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
xmlns:wp="http://wordpress.org/export/1.0/"
>
<channel>
<generator>http://wordpress.org/?v=2.1.3</generator>
#PASTE#
</channel>
</rss>

* Atsidarome savo Blogas.lt blogo nustatymų panelę, ir pakeičiate įrašų kiekį puslapyje nurodančią reikšmę “Įrašų puslapyje*” į didesnę, nei visų jūsų įrašų kiekis. To reikia, kad visi įrašai būtų rodomi viename puslapyje.

* Atsidarome šablono redagavimo langą, viską ištriname, įrašome žemiau esantį kodą ir išsaugome pakeitimus.

#START#
<IfMainPage>
<Entry>
<item>
<title><%EntryTitle%></title>
<pubDate><%EntryDate%> <%EntryTime%></pubDate>
<dc:creator>admin</dc:creator>
<description></description>
<content:encoded>
<![CDATA[<%EntryBody%>]]>
</content:encoded>
<wp:post_date><%EntryDate%> <%EntryTime%></wp:post_date>
<wp:status>publish</wp:status>
<Comment>
<wp:comment>
<wp:comment_author><%CommentAuthor%></wp:comment_author>
<wp:comment_author_IP><%CommentAuthorIP%></wp:comment_author_IP>
<wp:comment_author_url></wp:comment_author_url>
<wp:comment_author_email></wp:comment_author_email>
<wp:comment_date><%CommentDate%> <%CommentTime%></wp:comment_date>
<wp:comment_content><%CommentBody%></wp:comment_content>
<wp:comment_approved>1</wp:comment_approved>
</wp:comment>
</Comment>
</item>
</Entry>
</IfMainPage>
#END#

*Atsidarome savo weblogą, esantį Blogas.lt ir matome bardaką. Rekomenduočiau atsidaryti su Firefox, nes jis, skirtingai nei opera, atidaro puslapio išeities teksto peržiūrą ta pačia koduote, kaip ir nurodyta puslapyje. Nusistatome tinkamą koduotę, kad rodytų tautiškus simbolius (Windows-1257). Pasirenkame išeities teksto (source) peržiūrą ir kopijuojame viską tarp #START# ir #END#, jų pačių neįtraukdami. Viską ką nukopijavome, pastiname į anksčiau sukurtą failą “data.xml”, vietoj žodžio #PASTE#.

*Pašaliname visus “<br>” tagus. Jie atsiranda komentaruose ir mums trukdo, nes parsinant XML’ą WordPress’as galvos jog tai kažkokio įrašo pradžia (XML lauko atsidarymas). HTML tagų šalinti iš pačių įrašų nereikia, nes jie apskliausti < ![CDATA[ ]]>. Viskas, kas yra apskliausta, yra laikoma kaip lauko įrašas ir toliau nebeparsinama, tad ir HTML tagai mums nebekliudo. Komentarams WordPress’as to naudoti neleidžia. Tagų šalinimui paprasčiausiai praleidau “<BR>” paiešką ir visus pakeičiau (replace) į nieką :-) Padarę pakeitimus išsaugom failą.

*Atsidarom WordPress admin panelę, einam į “Manage” -> “Import”, renkamės tipą “Wordpress” (turėtų būt pats paskutinis). Atsidariusioje formoje pasirenkam mūsų data.xml ir spaudžiam “Upload file and submit”. Kitame lange pasirenkame kuriam vartotojui norime priskirti visus šiuos įrašus ir vėl patvirtinam formą.
http://pawka.linija.net/2007/06/05/irasu-perkelimas-is-blogaslt-sistemos-i-wordpress/

Pirmiausiai šitas aprašymas tinka tik blogams, turintiems ~<100 įrašų. Mano bloge buvo susikaupę visi 440, taigi blogas.lt nesugebėdavo užkraut jų visų.. Tiesiog gaudavau baltą langą arba Zero size return.

Blogo perkėlimas iš BLOGas.lt į WordPress 2.7 [updated]

Tokiu atveju mums pirmiausiai reikia nusistatyti įrašų kiekį lygų 100, o poto tiesiog adresos eilutėje prirašyti page2, tada 3, 4 ir t.t. kol nusikopinsim visą blogo turinį po tą šimtą įrašų.

Nepamirškite primiausiai nustatyti View > Character Encoding į Baltic 1257, nes tokią koduotę naudoja blogas.lt.

Tada spauskite Ctrl + U, kad peržiūrėtumėt page source ir kopijuokite viską tarp  #START# ir #END#.

Galiausiai pagal tutą įsiklijuokite visą kodą į data.xml ir išsaugokite (pasirinkite all file types, prirašykite .xml patys ir pasirinkite koduotę UTF-8, nes tokią tikriausiai naudojat savo WP). Jei turite daugiau nei 100 įrašų, tai su kiekvienu puslapiu jums reiks vis naujo data.xml, taigi geriausiai juos susikurt visus iš kart ir išsaugot reikiama koduote, o vėliau suklijuoti kodus į paruoštas bylas.

Toliau WP 2.7 ir naujesnės versijos nebesupranta < ![CDATA[ ]]> tago, tai jums reiks jį nutrinti su Replace, kaip parodyta paveikslėlyje. Nepamirškite poto taip pat nutrinti ir antrosios tag’o pusės ]]>. Jei nenutrinsite šio tago, WP paslėps jūsų kiekvieno įrašo turinį.

Blogo perkėlimas iš BLOGas.lt į WordPress 2.7 [updated]

Štai galime importuoti data bylas į savo WordPress. Prieš tai dar kartą patikrinkite, ar išsisaugojo Lietuviškos raidės pačiame data.xml.

Blogo perkėlimas iš BLOGas.lt į WordPress 2.7 [updated]

Įkėlę bylą būtinai jai priskirkite naują vartotoją, nes nesėkmės atveju užteks ištrinti vartotoją, o su juo pasišalins ir visi blogai įkelti įrašai. Taip pat kiekvienai data bylai patartina sukurti atitinkamą naują data vartotoją, poto juos galėsite vistiek ištrinti, o postus prisiskirti sau arba kitiems.

Blogo perkėlimas iš BLOGas.lt į WordPress 2.7 [updated]

Štai viskas įkelta! :)

Dabar gali įrašus surūšiuoti pagal tuos vartotojus, sudėti jiems Bulk kategorijas ir padaryti paskutinius norimus pakeitimus. Galiausiai galima pašalint visus data vartotojus, o jų postus prisiskirti sau ar kažkam kitam. Galbūt geriau sukurti vieną naują vartotoją visiems seniems blogo įrašams, nes tiesiog taip bus patogiau juos rūšiuoti ateityje.

Blogo perkėlimas iš BLOGas.lt į WordPress 2.7 [updated]

Blogo perkėlimas iš BLOGas.lt į WordPress 2.7 [updated]

534 įrašai per abu senus blogus buvo sėkmingai įkelti topzone.lt! :)

7 Komentarai

  1. Vienas vargas su tuo blogas.lt :)

  2. Emm, o kaip tuos straipsnius sukrauti ant vieno vartotjo? Dar nelabai moku naudotis, manau bus greičiau, nei per paišką ieškoti :)

  3. Paspaudi ant vartotojo ir ištrini jį, o tada paspaudi, perkelti jo įrašus ant kito vartotojo, kuriam nori visus įrašus priskirti. :)

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>