BTA: kelionių draudimas, kuris nieko nedraudžia?

BTA: kelionių draudimas, kuris nieko nedraudžia?

Atvažiuoji atostogauti į Lietuvą, ir pamatai, kad niekas nepasikeitė nuo laikų… kai prie ruso buvo geriau. Šiandien papasakosiu apie konkrečiai lietuvišką draudimą – BTA, kuris NEKOMPENSUOJA NIEKO. Kompai, fotoaparatai, ai, bendrai bet kokie elektros prietaisai, BTA sako, idite n… Na, lietuviškai parašė: “Apgailestaujame, jog priimtas sprendimas Jums sukėlė neigiamų emocijų”.

Pirmą kart kreipiausi į draudimo kompaniją Lietuvoje. Jau įsivaizdavau, kad gal Amerikos lygio aptarnavimo nesulauksiu, bet prie ruso laikų grįžti ir nesitikėjau. Deje, jau trečia savaitė po įvykio, o BTA dar nesugalvoja, kaip pagaliau įrodyti, kad jų draudimas NEGALIOJA VISAIS atvejais. Pradžioje labai greit atsiuntė šabloninį sprendimą.

BTA: kelionių draudimas, kuris nieko nedraudžia?

 

Kur paprastai nurodo, kad BTA parduodamas kelionių ir bagažo draudimas įvykio atveju negalioja visiems įmanomiems į kelionę imamiems elektronikos daiktams. Nuo mobilaus telefono ar fotoaparato iki bendrai VISŲ ELEKTROS PRIETAISŲ, o kad būtų jau visiškai aišku, tai dar prideda net rūbus ir suvenyrinius butelius…

Atsiunčia šabloną, surenki specialistės numerį ir išgirsti, kad specialistė atostogauja. Surandi kolegą, kurio kas antras sakinys “gal palaukit, grįš kolega po atostogų”. Nei vienas klausimas neatsakytas, atostogos jau čia, ir kolegos stumdo vienas nuo kito.

Susieki su užsienio skrydžio bendrove, kuri tą patį vakarą paskambina, atsiprašo, paklausia kelių skrydžio detalių ir kompensuoja padarytą žalą TĄ PAČIĄ DIENĄ. Įprastas klientų aptarnavimas vakarų šalyje.

Lietuvoje įsivaizduoju sunkumą darbo dienos po atostogų, po savaitės vėl gaunu šabloną. Jau su kaltinimais, kad bus pavėluotos registruoti/pateikti pažymos (kurios nusiųstos per atostogas kolegoms).

BTA: kelionių draudimas, kuris nieko nedraudžia?

Galiausiai, prabudimas, kad prie neatlyginamų išimčių pamiršo įtraukti patį bagažo lagaminą! Dabar dar gali apgailestavimo nepakakti! Bet vėl nustebimas, oro vežėjas jau “atlygino daugiau”, nei moka varguoliai įsivaizduoti kainas Lietuvoje! BTA varguoliai toliau porina:

BTA paskaičiuota galima nuostolio suma už sugadintą lagaminą būtų 360,08 Eur (400,09 Eur x 10 proc. išskaita).

Akivaizdu, jog Oro vežėjas Jums atlygino 32,92 Eur didesnę sumą, nei atlygintų BTA už sugadintą lagaminą.

Jau minėjau, kad Amerikos aptarnavimo lygio Lietuvoje nesitikėjau, ir draudimo sumos niekinės 1000-1500 eur, tai paėmiau ir Gjensidige kelionės draudimą, just in case. Galvojat geriau? Svajokit, praktiškai vienodas nekompensuojamų daiktų sąrašas.

BTA: kelionių draudimas, kuris nieko nedraudžia?

Vėl išvardinta viskas, ką gali norėti pasiimti į kelionę, tik vat prisimandrovojo su tuo technikos aprašymu. Parašė “foto-video-audio technika”, kam laisvai būtų priskirti ir visi mobiliakai, kompai bei kiti namų elektronikos įrenginiai. Draudimo agentas bandė įrodyti, kad net mano vežtas stalinis kompiuteris, yra skirtas video montavimui. Kol atsibodo tuščiai diskuoti, kas yra ir nėra ta foto-video-audio technika, tiesiog nusiunčiau kompo pirkimo kvitą, kur aiškiai nurodyta – desktop PC.

Prasidėjo išsipisinėjimas, kad nuotraukose nesimato žalos, nors kompo korpusas sulinkęs, nekrauna net BIOS, o lagamino kampas kiaurai praplėštas. Na, nusiunčiau video, ir nunešiau kompą į taisyklą. Įvertino remontą 800 eur, taisymas netenkino, nes realiai paprasčiau pirkti naują PC, nei keisti visas pagrindines dalis.

Gjensidige pasiūlė už kompą 250 eur kompensaciją. Whut? Dar įdomiau, varguolių šalyje negalima vežtis daiktų brangesnių nei 250 eur, negalima vežti jų daugiau nei 500 eur per lagaminą. Žodžiu, parduodam 1500 eur draudimą, įrašom viską prie įmanomų išimčių. Jei pasitaikys koks Originalas su skolų išmušinėjimo patirtim, tai apsidrauskim, kad vis tiek išmokos būtų varguolių ribose.

Visas draudimo procesas, bendravimas, net ne tai, kad aš esu klientas, kad aš perku paslaugą iš jų, o tiesiog pardavinėjimi vidury dienos negaliojantys draudimai, “klientai” automatiškai siunčiami n… kaip prie ruso? Gjensidige iš vis juokina, “draugiškai konsultuoja”, kad man iš vis neapsimoka registruoti įvykio, negaiškim laiko. Tada gatvės lygiu bando įrodyti, kad nėra jokios žalos, kad nesuprantu taisyklių. Čia jau net ne apie aptarnavimo kultūrą reikia kalbėti, bet iš vis kažkoks bespriedielas Europos sąjungoje panašias paslaugas viešai teikti.

Tokie įspūdžiai sugrįžus į Lietuvą po kelių metų užsienyje. Per greit priprantama prie Amerikoniškų išpindėjimų su visais returns, garantijoms ir draudimais no questions asked? Eina Lietuvos 30-šimti nepriklausomybės metai, o kaip prie ruso buvo geriau, taip niekas ir nesikeičia? Atvažiavęs grynai kaip į gūdžią Easter Europe, kur visi varguoliai yra lygūs. Ir tegu nesimaivo emigrantai, prisipirkę visokių iPhuonų ir kompų, iš chiken faktory į Lietuvą skrisdami.

18 Komentarai

 1. Pritariu autoriui visiškai dėl BTA, rusų laikų įmonės politika, atsilikusi šimtmečiais nuo dabarties, nuo tą, ką siūlo “Lietuvos draudimas”, “Ergo” ir “If”.
  Pradėsiu nuo to, kad dirbu tiekimo vadyininku vienoje įmonėje, kurioje esu atsakingas už įmonės auto parką (servisai, draudimai, tech.apžiūra ir t.t.). Prieš du mėnesius du vadovai su direktoriaus automobiliu MB S400 2016 m. išvyko į Lenkiją pas svarbų klientą. Automobilis draustas BTA Kasko + tech. pagalba Europoje. Lenkijoje automobilis sugedo, BTA tech pagalba nevažiavo, iš vis ten ne BTA tech. pagalba o dukterinė įmonė kuri pati spręndžia važiuot ar ne. Tai pasisamdėm Lenkijos tech. pagalbą – jie parvežė, susimokėjom – viskas čiki. Tada prasidėjo biurokratiniai reikalai, kad išsireikalaut kompensaciją, už tech. pagalbos nesuteikimą, už tai, kad mums grąžintų sumokėtus Lenkijos tech. pagalbai pinigus. Dvi savaites kančios, gražino mažiau nei buvom sumokėję, lubos 500 eur, berods, mes išleidom daugiau.
  Tai reziumė, BTA eikit nx. – jūsų paslaugos nebedomina.

 2. Tai ką tada kompensuoja išvis? Triusikus, rūbus ir batus?

  • Justas Mikalauskas

   Triusikus, jei Maximos optima linija, kitaip ir gali būti per didelė prabanga Lietuvoje.

 3. Autoriui reikėtų atidžiau skaityti sutartis prieš draudžiantis, arba nesirinkti pigiausio draudimo, kai tai nutinka nereikia ir skųstis, o ir galėtų autorius nebegrįžti į Lietuvą jei lygina dabar ir sovietinius laikus, durnius.

  • Faktas, kad sutartis perskaityta neatidžiai nepaneigia fakto, kad draudimas Lietuvoje yra šūdas. Kratosi bet kokios atsakomybės, išskyris pinigų paėmimo. Ir galioja ne tik kelionių draudimui.

 4. Justas Mikalauskas

  Sutartyje yra tik nuoroda į 21 puslapių draudimo taisykles. Prie draudimo sumos niekur neparašyta, kad suma ribota, negalioja – melaginga reklama.

 5. manes nezinosi

  paduociau i teisma, jei man taip butu, uz oro pardavinejima. net sunervavo beskaitant, jeigu man taip butu tikrai kazkas i snuki gautu

 6. Jei užsirovei ant šūdino aptarnavimo – nesakyk, kad visi yra tokie pat. Juk supranti, kad per 30 metų dar ne visi homo sovieticus išmirė? Tai ir būna, kad vienur užsirauni ant tokių šūdų, o kitur viskas normaliai. Seesam du kart žalas grąžino, po 0.5-1kEur. Jokio išsidirbinėjimo, nors buvo galima prikibti, jokių derybų ir susirašinėjimų emailais – užregistravau, gavau sąrašą ko trūksta ir ką padaryti turiu, pinigai sąskaitoje.

 7. Justas Mikalauskas

  Tokie kaip BTA iš kart bankrutuotų vakarų šalyje, o Lietuvoje normalu, jei vis dar draudimus pardavinėja.

  Kompanijos ne iš gerumo tokios malonios, o normalu gera serviso kokybė. Amazon atsidarytų Lietuvoje, iš kart pasikeistų garantijos, prekių grąžinimo taisyklės lietuviškų parduotuvių, arba niekas daugiau nebepirktų. O dabar tiesiog nėra gerų pavyzdžių ir konkurencijos uždaroje rinkoje.

  • Nepasikeistų, nebent kainos stipriai pabrangtų. Visi šitie apribojimai tik dėl to kad yra daugybė pizdukų kurie išnaudoja tokias įmones sukčiaudami.

 8. Teke ir man su BTA susidurt… pargrizau atostogu i lietuva su automobiliu.. M3 2010m pencininkas atbulom sugebejo i stovincia ivaziuoti, paskaiciavo “priekinis bamperis : 128 euru kompensacija” ;DD gaila isvaziavau nespejau tekst masinos pas juos ir pasakyti sutvarkykite uz tuos 128 euru nebent is medzio isdrostu…

 9. Šlykštu skaityti tavo straipsnius pats būdamas lietuviu ištisai niekini Lietuva ir čia gyvenancius žmones. Ir kaip gali varyt ant emigrantu pats budamas tokiu. Vienu žodžiu pasikeles ir ispizdejes žmogus esi. Ir kaip visada tokius komentarus istrinsi :)

  • Justas Mikalauskas

   Čia jau į gydytojus siūlau kreiptis, jei šlykštu, ir vis tiek negali susilaikyti neskaitęs. :D

   • Senis Šaltis

    Na pačiam Justui galėčiau pasiūlyti kreiptis į gydytojus, jei jam nepatinka draudimas (čia tik sarkazmas į Justo atsakymą aukščiau). Nors, kad aprašyta istorija yra nenormali, tai sutinku.

  • Manau Justui metas atgal į Ameriką, užsiauginti storą amerikietiška sėdynę ir gyventi savo idealų amerikietišką gyvenimą. Mum varguoliam to nesuprasti ☺

 10. Tas draudimas tik varguoliams nes tik varguoliai jaudinasi del tu menkaverčiu daiktu kam tampytis ta kruva slamsto nuotraukas galima ir google diske laikyti o gryzus namo ka cia negalima tureti antro pc.Tie fotikai kiekvienas įsivaizduoja profesionalas taps jei fotika brangu pasijims bet apie fotografija nerauks.Normaliam žmogui užteks ir iphone 7+ O oro uosto darbuotojui giliai px koki ten netbooka ar dar ko kas ten turi lagaminas yra lagaminas ir jis neskirtas svelniam glostymui trusikai nedužta yra dar toks dalykas kaip-burbuline pievele ja naudoja tie kas bent kartais ka nors siuntcia.

 11. Iš didžiausių Š, kurie yra Lietuvoje išsirinkai du blogiausiu ir dabar sriubauji čia į eterį apie savo vakarietiškas svajones. Welcome to the reality.

 12. Senis Šaltis

  Justas, pasirodo, nepraleidžia jau ir komentarų. Čia gal amerikoje išmoko cha!

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>