Canon EOS-1D X Mark III – kaip sisteminis, bet veidrodinis

Canon EOS 1D X Mark III   kaip sisteminis, bet veidrodinis

Šiandien Canon mane pakvietė išbandyti savo greičiausią fotoaparatą – Canon EOS-1D X Mark III DSLR. Aš jau senokai naudoju tik (mirrorless) sisteminius fotoaparatus, nes jais daugiausiai filmuoju, o jei fotografuoju, tai nebent tik nuogas panas laisvalaikiu. Vis tiek susidomėjau išmėginti patį profesionaliausią Canon modelį, palyginti su savo įprastai naudojamu Sony A7s, ir likau nustebintas.

Canon EOS 1D X Mark III   kaip sisteminis, bet veidrodinis

Canon jau pirmoje skaidrėje pabrėžia, kad naujausias 1DXIII sujungia DSLR ir sisteminių fotoaparatų technologijas. Jis net geriausiai veikia kaip sisteminis fotoaparatas, nes didžiausią greitį – 20 FPS, sparčiausią auto focus pasiekia būtent live view ekrano režime. 1D net gavo veidų atpažinimą ir sekimą. Filmuoja 5.5K video su dual pixel autofocus. Focus tašką galima pasirinkti tiesiog bakstelėjus touch ekraną. Žodžiu, 1Dx III galima naudoti visai kaip sisteminį fotoaparatą, ir tik vis bandant užkabinti neatlenkiamą ekraną prisimindavau, kad rankose laikau ne sisteminį, o veidrodinį fotoaparatą.

Canon EOS 1D X Mark III   kaip sisteminis, bet veidrodinis

Canon atstovas pasakojo, kad jie ir optinį ieškiklį bandė pakeisti antru ekranėliu, bet galiausiai atsisakė idėjos dėl greičio, paliko veidrodį su optiniu ieškikliu. Sakė, kad tik per optinį ieškiklį gali matyti vaizdą realiu laiku, o ekrane jis visada vėluodavo net virš 100ms. Kas man nuskambėjo gana juokingai, nes arba Canon visai nesistengė sukurti gero ekrano, arba sako ne visai tiesą, nes 0.1s vaizdas tikrai nevėluoja konkurentų ekranuose, ir su tokia problema jau kelis metus neteko susidurti naudojant Sony sisteminius modelius su OLED vaizdo ieškikliais. Antras paaiškinimas, kad optinis ieškiklis yra patvaresnis, kaip ir didesnis ekranas nėra lankstomas tik dėl tvirtesnio fotoaparato dizaino. Čia tikrai nepasiginčysi, nes veidrodiniai fotikai vis dar karaliauja srityse, kur reikia tvirto korpuso dizaino, atsparumo aplinkai, ir ilgo akumuliatoriaus darbo laiko.

Tai geriausiai ir apibūdina Canon 1Dx III modelį. Canon sukūrė fotoaparatą fotografams, kurie vis dar naudoja veidrodinius modelius dėl jų patvarumo, ilgo akumuliatoriaus darbo laiko, bet su nauju 1Dx III pagaliau galės džiaugtis modernaus pasaulio privalumais. Pagaliau live view ekrano rėžimas veiks taip pat puikiai kaip sisteminiam fotoaparate, pagaliau galima bus filmuoti video su autofocus ir veidų atpažinimu/sekimu. Pagaliau, fotoaparatu galiu patogiai naudotis net aš, nes ekrane užtenka bakstelėti norimą sufokusuoti tašką, ar menu pasirinkimą, net optiniame ieškiklyje visus taškus galima varinėti vienu piršto brūkštelėjimu su “nauja optine pele”. Vienintelė problemėlė liko virš 7000 eur siekianti fotoaparato kaina, ir dėl to bent aš pasiliksiu prie savo tris kart pigesnio Sony A7s, nebent Canon pasiūlys išbandyti tikrą geresnį sisteminį modelį.

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>