Canon EOS 550D: pirmasis 1080p HD video sample

Canon EOS 550D: pirmasis 1080p HD video sample

Prieš porą savaičių Canon paskelbė savo naujausią video DSLR modelį – EOS 550D. Šiandien internete galima rasti pirmąją Canon 550D apžvalgą ir 1080p video pavyzdį, kurį išvysite žemiau.

Apibendrinus apžvalgoje išsakytas mintis, Canon EOS 550D video kokybė niekuo nenusileidžia EOS 7D, bet pats aparatas kainuoja du kart mažiau! (Lietuvoje ~2899Lt komplekte su 18-55mm IS objektyvu)

Canon EOS 550D: pirmasis 1080p HD video sample

Šiandien naujasis 550D modelis neturi nei vieno konkurento, kuris bent iš tolo prilygtų su siūlomomis HD video filmavimo galimybėmis ir kainos santykiu.

Net pats 7D jau nebe tas po naujesnio ir pigesnio modelio išleidimo.

“These companies should look at what Canon themselves are doing: They are giving their entry-level DSLR the very same video features as its big brother, the 7D. They sure will make tons of money of it. The lower the price, the more people will be able to afford it – and most of these future buyers wouldn’t ever have bought a $1.700 7D for sure. Just my 2¢ on that whole accessory prices matter.

My verdict is simple: BUY THIS CAMERA. For this price, I can hardly think of any reason not to get the Canon 550D / Rebel T2i. And if you already have a 5D or 7D, this is the perfect back-up camera.”

Galiausiai, pats 1080p video pavyzdys tiesiai iš Canon 550D / Rebel T2i.

Arba youtube

43 Komentarai

 1. jo dabar 550D vos negeriausias FOTOaparatas, nes filmuoja su daugiausia fps? :D ne nu idiotu reikia būti kad taip kliedėtum…

 2. Kas tau sakė kažką apie tai, kad tai geriausias FOTOaparatas? Sakė, kad jis neturi jokio kito konkurento su tokiom pačiom specifikacijom…

 3. Pirmam video buvo testuota su kelis kartus uz fotoaparata brangesniu objektyvu.

 4. Manau, kad nesunkiai panašų rezultatą būtų gavęs ir su žymiai pigesniais objektyvais, kurie bendrai ir 3000lt būtų nekainavę.. Juk nereik ten super teleskopo kai kojas turi. :D

 5. Pas EOS 7D korpusas tvirtesnis ir valdymas labiau pritaikytas profams..

 6. Kokiems čia profams entry lvl? :D Kadangi entry lvl, tai todėl kaina ir buvo svarbiausias dalykas, dabar sunkiai kas pirks 7D kai yra 550D už pusę kainos. Aišku, kas for video norėjo to DSLR.

 7. >>>dynamitasjei kopijuoji mano žodžius tai bent neiškarpyk ;)o apie fotoaparatą sakyti "Šiandien naujasis 550D modelis neturi nei vieno konkurento, kuris bent

  iš tolo prilygtų su siūlomomis galimybėmis ir kainos santykiu." tikrai Kvaila :)

 8. Tai parodyk, kuris siūlo video iki 1080p ir kainuoja iki 3000Lt. :p

 9. Originalai…. :) visų pirma tai FOTO aparatas, visų antrą pagal rezoliuciją spręsti apie video kokybę tas pats kas apie mašinos variklio galią spręsti pagal rato dydį ;)

 10. Nenusišnekėk.. ant visų kamerų ir foto video arba 720p arba 1080p. Tai jo rezoliucija identiška kaip ir visų kitų.

  550D yra video DSLR, kur filmavimo galimybė ne mažiau svarbi už fotografavimo.

 11. Šnekat šnekat ir dar kartą šnekat,bet nei vienas neparodot tokių parametrų už tokią kainą….

 12. Tie video testai  beveik nieko verti: Visų pirma – kur garsas? Antrą – net ir patyręs fotografas nesugeba tiksliai sufokusuot iš pirmo karto, Trečia – youtubo kokybė apgailėtina… Ketvirtą – video filmuotas su objektyvu kurio vertė ~ 2500LT ir tai turi nemažos įtakos…Nepaisant to manau canonas nespės gaminti tų 550d dėl tokių idiotų kurie mano jog pikseliai tai viskas, ir dėl tokių žmonių kurie nori meninio filmavimo bei fotografavimo galimybių kartu.Vis dėl to jei žvalgotės tik filmavimo galimybės, manau yra geresnių pasirinkimų…

 13. kad jis dar nėra normaliai ištestuotas tai ką čia tau pateikti? bet kol kas šiai dienai geriausias kainos/kokybės pasirinkimas yra Pentax k-x.originalai > 720p ir 1080 viso labo yra tik rezoliucija, o ne vaizdo kokybės rodiklis :)

 14. Fainas zaislas. Bet va beda 18MP – reikalaus ziauriai geros optikos, kitaip crop'ai atrodys baisiai. Pentax k-x turi stabilizatoriu, 12MP, puikia pikseliu rezoliucija, atrodytu idealu, bet… korpusas prastas, multi AF tasku nerodo, 720p video silpnutis, bet blogiausia kad su iperkamais objektyvais prasti popieriai. Na yra geras ir nebrangus 55-300. O i prieki ka statyt? Negi senute Sigma 17-70/2.8-4.5? Pentaxui nera is ko rinktis.

 15. spraksiukas jei tu į tokia optiką dairaisi tai tau neverta kišti nosies į veidrodinių pusę ;) pas pentax kaip tik su šviesiasnia optika padoresnėse kainų ribose labiau yra iš ko rinktis. o dėl korpuso sutinku nėra jis kažkuo ypatingas, bet blogu irgi tikrai nepavadinčiau ;) + už tokia kainą tikrai neverta tikėtis K10D-K20D korpuso kokybės

 16. @Jėzus Jeigu gerai įžiūriu objektyvą, tai ten pirmame 70-200 f2.8 L IS. Pagal lietuviškas kainas ~6800 lt.Dėl didelės matricos pagal filmavimo kokybę DSLR prilygsta brangioms profesionalioms kameroms. Tačiau norint filmuoti reikia įgūdžių. Čia vienas žmogelis persidirbo savo 7D, kad galėtų filmuoti normaliai: http://philipbloom.co.uk/2010/02/19/modified-7d-p
  Taip pat atsakymas originalui dėl objektyvų: kokybė priklauso nuo objektyvų ir tik po to nuo "postprocessing'o".

 17. > domast. O kuom bloga optika? Juk k-x turi tik 12MP, cia ir pigesne optika atrodys gerai. Sakei, kad is sviesesnes optikos yra is ko rinktis. Yra tik daug geru prime'u ir tas vienas 300inis. Ar pagal tave "pasirinkimas padoria kaina" tai originalus 16-50/2.8 uz 900 euru? k-x pigumas man nesvarbu, man patinka jo kad ir silpnokas stabilizatorius, pikseliu kokybe, svarus NR nenudroztas vaizdas, kokybiski jpg'ai, bet as visai nematau zmonisku "priekines linijos" zoomu. Pas Canon atvirksciai, brangus/sunkus zoomai, nes butinas IS.

 18. Taip evaldai tu teisus, sumaišiau, ten  f/2,8L =]

 19. 17-70 f4, 60-250 f4 (pastarasis ne toks labai ir pigus), 16-50 f2.8, 50-135 f2.8, + fixų krūva apie sirmas ir tamronus nekalbu nes pgr. modeliai jų eina daugmaž visiems, o 12MP tikrai mažai įperkamų objektyvų tiek pas canon tiek pas nikon visam diapazone ištempia, o jei pradeda ištempti nuo f8 tikrai ne rodiklis… nekalbant apie gražų bokeh ir t.t. o 18MP toli gražu ne kiekvienai L`kei įkandama užduotis (kalbu apie kropintą matricą)

 20. Matai, "kasdieniniam zoomui" nieko ir tu neradai, tik 16-50/2.8. Geras stikliukas, bet.. uz kosmine kaina. Na dar 17-70 f4 kaina pusiau kosmine (gabalu brangesnis uz pati fotika), toks puse bedos objektyvas, bet idomu kaip ten vakarais ir ant plataus kampo su tuo f4. Manau idealus variantas butu 550D su k-x matrica ir jpg generatorium  :-)

 21. spraksiukas kaip matau optikoje ir tuo labiau jos kainose sudėtingai gaudaisi dėl to darau išvadas kad diskutuoti mums kaip ir beprasmiška ;)

 22. Na tai jus profai, o as tik spraksiukas. O gaudausi as gerai, cia tik poziurio i kaina skirtumas – tau optika ant k-x uz 900 (16-50mm) arba 1200 (60-250mm) euru pigu, o man nepigu :-)  

 23. Šiek tiek pastebėjau ginčą dėl niekam tikusių kameros filmavimo
  galimybių, o iš tiesų jau daugelys naudoja tiek Canon 7D, tiek 5D
  serijos modelius komerciniams filmavimo darbams ir mėgėjiškams filmams
  kurti dėl "low-light" geros kokybės filmavimo. Dabar šimtai įvairiausių
  priedų / (rig) HDLSR kameroms, kurias už savo kainą paverčia arčiausia
  pro-filmavimo kamerų klasei. http://images.google.lt/images?hl=lt&source=h

  Netgi su visiems prieinamoms linzėms žmonės sukuria labai fantastiškos kokybės mėgėjiškus filmus / klipus.
  Galit pasižvalgyt  Vimeo ir Canon rengiamam konkurse: http://vimeo.com/groups/beyondthestill

  Tačiau vienas minusas visgi yra, kad autofokusas niekam tikes HDLSR kamerose.

 24. Ką jūs skaičiuojat, kiek jie ten turi tų objektyvų.. Ar jums gaila, kad jis turi už 6000Lt jį? :D Tai nereiškia, kad jums tokio iš vis reikia. Pirmiausiai, kaip jūs panaudosite bet ką net arti 200mm be stovų, stabilizatorių ar kito šlamšto filmuoti. Jei plikom rankom su tokiu filmuosi, tai vaizdas per visą kadrą šokinės. Aš pvz. su savo kamera ir fotiku net ir 3x zoom niekad neperžengiu. Kadangi jis niekad nereikalingas paprastam žmogui, visada gali gi prieiti pats arčiau. O tik iškrypėliai ten iš kilometro moterų pležą fotkina ar paukščiukus, tai tik tokiems ir rūpi 200mm ir didesni objektyvai. :D

  Čia entry lvl DSLR su video, tai analogiški ir objektyvai jam turbūt vos iki 55mm filmuoti ranka. Kadangi po to paprasčiausiai nieko nenufilmuosit su didesniu.

  Tai perkat foto su kit 18-55mm IS už 2700Lt
  Ir portrait ~30mm su f1,8 ar max f1.4 ir tas jums nekainuos daugiau 1000lt.
  Viskas, daugiau jums nieko nereikia filmuoti.

  Jei norėsit fotkinti, tai dar galima pasiimti telephoto 55-200mm ir nebrangiai ~500Lt.

  Ten visokių macro, wide ir kito š.. nu kam paprastam žmogui jos reikalingos, kasdien paprastai filmuoti? Tas pats su telephoto 200m už 6000lt. Nu kam? Prieikit arčiau ir su portrait tą patį ar dar geriau gausite.

  Jei jūs pradėsit objektyvus pirkti po 6000lt, tai jum ne tik, kad kameros reiks kitos, bet ir viso krepšio priedų prie tų brangių modelių. Kadangi paprastai ranka laikydamas su jais nepafilmuosi.

 25. Originalai, nejuokink su tokiais pareiskimais kam reikalingas 200mm teleobjektyvas, jei gali kojom artint. Visu pirma, tele ir wide objektyvu matymo perspektyva skiriasi, su tele tu gausi labiau plokscia vaizda, antra – su sviesiu televyku tu labiau isskirsi norima nufotografuoti objekta is aplinkos, t.y. antras planas bus labiau neryskumo zonoj. Nors ir geros 550D charakteristikos ir filmavimo galimybes, bet visgi tai fotoaparatas, tad visai nevertetu jo aukstint, kadangi vis del to jo pirmine funkcija yra fotografuoti, o jo matrica tikrai nerodo superiniu detalumo rezultatu esant zemam ISO ir jei ji naudosi su kit ar siaip ne pro lygio optika, nesvarbu ar 18-55 ar 55-200, vis tiek galutiniame rezultate busi nusivyles foto kokybe, nes nebent tik filmuotame video nesimatys to trukumo. Belieka sulaukt is Pentax tarpinio modelio tarp K-X ir K-7 (K200 atnaujinimo), kuris uz panasia i  500D kaina dar ir tures apsaugota korpusa.

 26. "su sviesiu televyku tu labiau isskirsi norima nufotografuoti objekta is aplinkos" Su portrait objektyvu dar geresnį rezultatą pasieksi, tik reiks prieiti prie objekto.

  Kaip minėjau, tu vistiek nieko nenufilmuosi su 200mm be tripodo. Jei judantį kadrą, tai dar daugiau visko reiks. Joks paprastas žmogus nesitampys kurpinės reikmenų. Šis foto paprastam mėgėjui skirtas, kaip pigiausias modelis. Tai ne tik, kad nesitampys, bet ir neįpirks papildomo šlamšto. Žodžiu, objektyvai yra, bet visai ne su šios klasės foto naudoti ir visai ne tokie žmonėms, kurie pirks 550D.

 27. Jooo… argumentas zoom'ai nereikalingi nes gali prieit arciau tikrai juokingi :-)) Cia kaime pas bobute galesi prieit arciau, jei noresi nufotografuot jos karve. Realiom salygom niekur tu neprieisi: nei fotografuodamas architekturos fragmentus, nei sporto/koncertinius renginius, apie paukstelius, zoosoda, lenktynes ar aviacijos sventes net nekalbu. Modelis tarp k-x ir k-7 (su zmonisku displejum, multi AF taskais ir 1080p!)  butu super, bet tokio modelio tikrai nebus, k-x pratesimo taip pat. Sekantis K-8.

 28. Čia kalbama apie video, o ne foto.. taip pat kaip norėtum, bet tu nieko vistiek nenufilmuosi su x10 zoom, be papildomos įrangos. Taip pat priklauso nuo žmogaus poreikių, man niekad daugiau x3 zoom neprireikė, nors jis visas x10 įdėtas..

 29. http://www.youtube.com/watch?v=yWNtOoLZjW4&fe…Irodymas Originalui, kad galima ir su 500mm (750mm pagal juostos 35mm) objektyvu is rankos filmuot. O kas teigia kad tokio modelio nebus, manau klysta, nes Pentax tikrai ruosia tos klases atnaujinima k-m2:http://www.efoto.lt/files/images/6187/gandai1.jpgNuotraukoj matyti ir top LCD, todel modeliukas turetu buti aukstesnes klases nei K-x

 30. 550D – super studijine HD kamera! O kur fotikas? Bijau kad fotkes is kokios nors A500,  k-x ar D5000 su iperkamais senukais f2.8 Tamronais 17/50 ar 28/75 atrodys geriau nei is sito pikseliu giganto su L optika. Canon paleido "pikseliu burbula", gali buti, kad tuo paseks kiti gamintojai, optika tures "vytis", nuvertes seni objektyvai. Bet kuriuo atveju 2010ieji bus linksmi metai  :-)

 31. Jie rašė, kad nauja technologija, kitaip pikseliai išdėstyti, dėl ko sugeria daugiau šviesos. Ir todėl galėjo pakelti rezoliuciją iki 18MPx ir dar pagerinti kokybę lyginant su senesniu mažesnio rezo 500D ar 50D ir t.t. nes vistiek daugiau šviesos sugeria, net mažesni pikseliai su nauju išdėstymu.

 32. Kaip ir kiekviena nauja always tamponų versija daugiau sugeria…Čia jie tų "naujų technologijų" pristato kiekvieną kartą ką nors išleisdami, 99% jokių radikalių pokyčių neįvyksta…Nemanau jog ir šitas bus tas iš 1%.

 33. Na taip, pas 550D mazesni ne pikseliai, o tarpai tarp ju, todel skirtingai nei muilinese, 3 papildomi MP triuksmu lygio nepakele. Problema optikoje – jei ji nepateiks daugiau detaliu, kurias tie papildomi 3MP irasys, tai santykinai kris 1 pikselio rezoliucija. Failai bus bereikalingai ispusti, nors ir netures daugiau detaliu kaip sakykim 12MP is 450D. Aisku, galima sumazint iki 12MP, bet cia jau marazmas koks tai gautusi. Tures pasitempti optika (tiek sava, tiek "svetima"), gi nelakstys 550D turetojai prisikrove pilna kuprine L fiksu, tam kad isnaudot 18MP matrica. Arba Canon uztrauks stabdi kaip G10-G11 atveju ir 600D vel gris prie 15MP.

 34. Spraksiuk, tą patį sakė ir prieš penketą ir dešimtį metų apie augantį Mpx skaičių, bet kažkaip nuo to niekas nesugriuvo ir kokybe bei rezultatais džiaugėsi.

 35. Šiaip jie rašė, kad Canon 50D panaši kokybė stills ir video kaip 7D. Tai turbūt, iš tikro, veikia tas naujas matricos dizainas, kur pikselių daugiau, bet dabar didesnį vieno pikselio paviršių apšviečia, dėl ko jis būdamas mažesnis fiziškai, šviesos vistiek daugiau sugeria, nei senas buvęs 500D. Todėl galėjo pagerinti tiek rezoliuciją, tiek kokybę.

  <img src="http://farm3.static.flickr.com/2724/4343089305_9bf84ca0f4.jpg"&gt;

 36. Kokybe panasi iki ISO1600, toliau 550D truputi pranasesne. Veliau apie augauti piksu skaiciu snekejo, nes visus siurpino augantis triuksmu lygis. Na bet jie nors islosdavo papildoma rezoliucija, kadangi optikos ribos vis tiek nebudavo pasiekiamos. Juk "stikliuku" progresas labai letas, na koks IS ar USM prisideda, bet pati optika desimtmeciais beveik nekinta, iperkamos optikos riba ties 10-14MP kaip buvo taip ir liko. Arba optika dar pabloginama kad nebutu "per gera" ir nekenktu L pardavimams. Tie, kas tik fotografuoja, turbut laimingesni bus nusipirke koki D5000 ar k-x (jei tik spraksi per displeju – A500) ir pora senuku objektyvu, ir jei vertint tik pikselio kokybe – cia 550D greiciausia pralostu.

 37. Antras įrodymas, kad nieko nesiskiria foto ir video kokybė nuo 7D. http://www.engadget.com/2010/03/02/canon-rebel-t2i-550d-squares-off-with-eos-7d-in-video-performa/Tik smulkmenos kaip korpusas ir greitis 7D didesni, bet 550D naujesnis, tai dar geresnį ekraną turi ir kitų pliusų.

 38. Viskas grazu, ir video super, ir kaina gera. Deja, nenormaliai auksta rezoliucija ir dar nenormalesni reikalavimai optikai atbaidys tuos, kurie ne tik filmuoja, bet ir  fotografuoja, ir nori pirkt pirma veidrodine. Nes net ir su 1000$ objektyvu nuotrauka ant 18MP greiciausia atrodys prasciau nei is Canon 1000D su komplektacijos objektyvu.

 39. Hmm, idomu kokios reiketu atminties korteles, kad tilptu bent kazkiek 1080p kokybes filmuotos medziagos, kazin 8gb butu per mazai

 40. 49 sekundziu video: 125 MB :) bet kokybe tai tikrai gera. bet is vienos puses fotoaparatas skirtas fotografuoti, taigi reikalauti kazko is filmavimo galimybiu ir kitu niuansu, tai jau zinot kazkaip ir negrazu sakyciau. ne video kamera cia. nors as turiu sony video kamera, tai sis fotikas, ka ten sis, net mano muiline Panasonic geriau filmuoja, nei video kamera….

 41. Brangokas, bet kokybe matosi aiskiai

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>