Dan Bull – Sharing Is Caring labiausiai “pirataujama” daina

Dan Bull  Sharing Is Caring labiausiai pirataujama daina

“Dan Bull – Sharing Is Caring” – daina ir visa istorija apie geriausiai “pirataujamą” UK top singlą.  

Istorija trumpai: ši daina buvo specialiai sukurta piratams. Pirmiausiai įkelta į torrents, taip pat leidžiama laisvai platinti per Youtube, Facebook ir kitus kanalus. Įdomiausia, kad net siūlant žmonėms siųsti ir klausyti nemokamai, jie vis tiek pirkdavo tą patį kūrinį interneto parduotuvėje, kol daina pakilo net iki UK muzikos top’ų.

I invite you to download “Sharing Is Caring” for free. If you like it, and want to support the campaign, you can choose to buy it.

Ilgoji istorija pasakoja apie “if you copy files, artists don’t get money, they will stop making art” propaganda ir visą muzikos mafiją.

When I released my first album “Safe” in 2009, I sent it to record companies and radio stations but they ignored it. When I telephoned Q magazine with a story, they told me they couldn’t write about it because they only feature artists with record deals.

In frustration at the glass ceiling that independent artists face, I started to publish protest songs on YouTube. To my surprise, they got much more coverage. I was excited, but thought “What if the labels see my tracks? They’ll never sign me now!”.

At that point, I realised something; if they didn’t want me, then the feeling was mutual. I didn’t need a record label telling me what to do, how to do it, and then keeping 80% of the takings for the privilege. I had the internet and I had my brain.

By embracing the free flow of information the internet allows, through filesharing and social media, I’ve found a worldwide fanbase without leaving the house. I’ve collaborated with artists across the globe without ever meeting them, and I can chat to my supporters whilst lying in bed eating pizza.

None of that would have been possible without file-sharing. If I followed the copyright law that lobbyists like the RIAA and the BPI insist is in the interest of artists like me, I would have no musical career. If pro-filesharing sites like TorrentFreak and The Pirate Bay didn’t share my work with you, you wouldn’t be reading this. I owe a debt of gratitude to every person that has ripped, burned, copied and shared anything I’ve done.

Sites such as The Pirate Bay do more to help unsigned artists than industry lobbyists ever have. Projects like The Promo Bay, which devotes The Pirate Bay’s home page, free of charge, to any musician who applies, creates overnight success stories.

The Pirate Bay stands defiantly in the face of corporate bullies who tout such nonsensical non-sequiters as “if you copy files, artists don’t get money, and if artists don’t get any money, they will stop making art.” This is an insult to the millions of dedicated amateur artists around the world.

What’s funny is that I’d have more respect for major labels if they just admitted what we already know – their bottom line is nothing but profit. There’s nothing wrong with that; there’s no need to hide it. But there is a need to play fair. [Šaltinis: torrentfreak.com]

Manau, geresnio įrodymo jau nebereikia, kad piratavimas neturi jokios neigiamos įtakos muzikos pardavimams. Dažniausiai netgi yra nemokama reklama, už kurią leidėjai ir autoriai piratams dar turėtų padėkoti. Galbūt ateityje net pasidalinti maža dalimi nuo 80%  išmuštų autorių mafijos nalogų.

16 Komentarai

 1. Ir koks cia pavyzdys? Nei statistikos kiek nupirkta, nei ka? Idomiai…

 2. tai pagal sita logika, as nepirkes dainos, o ja nupirataves, kazkaip padejau tam muzikantui?

  kazkur cia truksta logikos :D pagal originala, geriau nupiratauti, taip labiau padesi, nei nusipirkes :D

  man idomu, kam tu ‘pareklamuoji’ ta savo muzika, ja nupirataves, kas del to nusiperka? ir kas gauna is to nauda?

  p.s. Hurts – Happiness 2010 geras albumas is nezinomos grupes, reklamuoju nes nupiratavau

  gal kokie nezinomi artistai ir isgarses, bet kokia is to nauda gerai zinomiems? o gi jokios naudos

  • Jei nebūtų diskų, nebūtų interneto, tai niekas nežinotų čia Lietuvoje apie kokią Lady Gaga. Tada ji atvažiuotų, bet niekas į koncertą nesusirinktų.

   Jei niekada nebūtum sužinojęs apie X grupę, tai niekada jos koncerto ir nelauktum, iš vis jų muzikos neklausytum. Dar svarbiau, kad epenis autoriaus neaugtų. :D Koncerto krūtumas, bilietų kainos, kiek tą autorių kviečia kitur dalyvauti, grynai priklauso kiek jis yra žinomas ir kiek fanų pritraukia. Čia visai jau nesvarbu apie x grupę/autorių fanai sužinojo iš piratinės muzikos ar pirktos. Turbūt dažniausiai iš piratinės, nes perki tik tai, ką žinai. Jei niekas nesidalintų, tai kristų patys pardavimai muzikos, o tada autorių žinomumas ir viskas toliau…

   • Vaikeli, yra MTV. Ir MTV mato ir klauso visas pasaulis. Atlikėjo žinomumą daro būtent TV ir radijas, o ne joks internetas. Jis mažiausiai prisideda. Be interneto Lady Gaga būtų lygiai tiek pat populiari, tik dar daugiau uždirbanti. Pas mus Minedui ir Karkleliui irgi internetas padėjo išgarsėti ir žadėjo jie topus paimti, na ir ką?

    Spėju šis žymusis atlikėjas gyvena su mama. Mamytė jam valgyti nuperka, megztuką uždeda ir prieš miegą užkamšo, tad jam nereikia sukti galvos kad pinigų užsidirbti ir alaus nusipirkti.

    Jei niekas vogta muzika nesidalintų, ta muzika vis vien radijo stotyse, prekybos centruose, tv ekranuose ir pan. grotų, tad žmonės, norintys klausyti vieną ar kitą atlikėją dažniau – pirktų įrašus.

    Juk tavo mama muzikantė, iš kur pas tave toks iškreiptas požiūris? Eik paklausk jos, o po to mums papasakok, kaip tavo mamos pirataujamos dainos padės tau įsigyti Ferrari.

    • Pats supranti, ką pezi? :D Be natūralaus žmonių dalinimosi mėgiamomis dainomis niekas nesužinotų apie naujus atlikėjus ir grupes. Jie net neturėtų šansų patekti į radiją ar TV, nes radija negroja nežinomų atlikėjų.

     Leidėjai norėtų, kad internete ir niekur kitur alternatyviai nebūtų muzikos. Nėra muzikos, nėra konkurencijos, o tada vienas leidėjas ką nori, kaip nori ir kokiomis nori kainomis parduoda. Vis tiek be konkurencijos žmonės nieko geriau nerastų ir pirktų, kas siūloma. Labai primena SSRS laikus, kur gali būti supuvę bananai atvežti parduoti, bet vis tiek prie jų eilės bus, nes kitur ar kitokių iš vis nenusipirktum…

    • Man rodos, patys jau nusišnekat tik iš noro pakritikuoti. Tu žiūri tą MTV? Ten jau seniai ne muzikos kanalas, dabar eterį užima visokios laidos ir panašiai. Be to, nepatikėsi, bet šiuolaikinė kartą televizijos nežiūri (visi draugai turi TV, bet televizijos nežiūri). Kaip internetas padeda reklamuotis – jei esi nors kartą Facebook “palaikinęs” vaizdo klipą turėtum suvokt. Tą durną atlikėją Lady Gaga aš asmeniškai tik iš Facebook ir tesužinojau.

     • Tai tipo dabar yra kazkas kaltas jog tu esi facebook auka ir nezinai kas dedasi uz jo sienu?

 3. Salis nelygi saliai. as parsisiuntes is interneto, tikrai NEPIRKCIAU dainos, nes jau ja tureciau, kokia atlikejui is manes nauda butu neaisku, galbut uk iprasta nusipirkti nupiratauta daina, bet ne LT.

 4. Tai kad sita daina yra visiskas sudas. 3 metu vaiko tekstas.. nu blia, kur ritasi pasaulis? :(

 5. Idijotams schema:

  Piratauji daina > Klausai > Jei patiko Daliniesi

  Paprastas dalykas, jeigu tu esi sielos skurdzius ir neperki tai kas tau patinka, tai nupirks kazkas kitas, nes kad ir nepirkdamas tu dalinsiesi, ir dalinsis tie kam patiko, tai 1 daina per kelias savaites pasiekia labai daug zmoniu, is tu zmoniu, kad ir 1% perka, ir to uztenka.

 6. Gal jus pamirstate, kad atlikejams nuo dainu pardavimu ne daug kas ir tenubyra. Jie savo pinigus uzdirba per savo populiarumą. Lady Gaga geras pavyzdys ji ne per muzika susikrove milijonus, o per skandalus kurie buvo viesinami butent per interneta.

  Mano tevas dar SSRS laikai piratavo muzika (i juostas is radijos) pilna spinta geros muzikos kurios ir as klausau. Tai dabar jei ta grupe dar egzistuoja ir atvaziuoja i Klaipeda (nebutinai ten) jis butinai vaziuos paklausyti ju.

  Cia tokia kaip KARMA veikia su tuo piratavimu ir muzika. kursi gera muzika gausi pinigu uz ja. Kursi lieva muzika nieko negausi.

 7. neidiotui Henrikui

  kiek per paskutinius penkerius metus nusipirkai dvd?, bluray?, muzikos cd ar kompiuterine laikmenoje muzikos? :DDD tik nesakyk niekas nepatiko… :DDD

  • Pirkti muzikos iš vis nereikia. Vis tiek pirkdamas CD ar iTunes remi tik leidėjus arba parduotuvės savininkus. Autorius remi tada, kai į jų koncertus eini. Vėl galbūt vieni žmonės muzika nelabai domisi, tai į koncertus retai eina. Kiti vos ne kiekvieną savaitgalį stengiasi kažkur gyvai išeiti paklausyti pasirodymo.

   O muzika per radija, TV yra nemokama, lygiai kaip internete. Nesvarbu kokias nesąmones pasakoja autorių teisių gynėjai.

 8. fff > patikusius zaidimus esu nupirkes visus, magic’a, apb, counter-strike, quake3 (membershipas), dar kai buvo mokamas pirkau teamfirstress ir t.t.

  Muzikos klausau isskirtinai tik dj setus ir radija, vaikstau i megstamu dj’u pasirodymus, dalyvauju festivaliuose kur jie groja.

  Filmu isvis neziuriu, bet per paskutinius 2 metus yra nupirkti 4 blue-ray filmai.

  1 kart buvau kinoteatre (per paskutinius 5 metus).

  Atiduodu savo 2% organizacijoms kuriu interasai sutampa su mano, turim savo komanda, turim savo budzeta ir remiam draugus, dalyvauju/nedalyvauju varzybuose vistiek 99% susimoku uz dalyvavima – nes remiu ideja, ir noriu, kad tie zmones jaustu mano parama.

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>