Gaming PC audio sistema iki 100 eur? Trust Tytan 2.1

Gaming PC audio sistema iki 100 eur? Trust Tytan 2.1

Kokią audio sistemą prie PC galima nusipirkti iki 100 eur? Už tiek rekomenduodavau dairytis į paprasčiausią 2.0 sistemą arba tiesiog bluetooth garsiakalbį, bet Trust pasiūlė išbandyti visą 2.1 gaming sistemą vos už 70-90 eur ir dar streaming mikrofoną pridėjo į komplektą. Pažiūrėkime, kaip mane sekėsi su Trust.

Gaming PC audio sistema iki 100 eur? Trust Tytan 2.1

2.1 sistemos privalumas naudoti prie kompo yra kompaktiški garsiakalbiai, kurie neužima daug vietos ant stalo. Kartu sistema vis tiek turi didesnį sub garsiakalbį, kuris tikėkimės leis atkurti turtingesnį garsą, nei mano dabar tiesiog naudojamas kiniškas Tronsmart bluetooth garsiakalbis. Beje, bluetooth sistema yra puikus sprendimas, jei su kompu žiūri tik youtube, o visus žaidimus vis tiek žaidi su ausinėmis. Nebeturiu didelių ir brangių 2.1 ir tuo labiau 5.1 sistemų, nes jų tiesiog nebenaudoju, o bluetooth kolonėlę netgi pasiimu kartais prisijungti prie nešiojamo kompo ir projektoriaus.

Grįžkime prie Trust, tik išpakavus sistemą, iš kart pamatai, kodėl ji tiek nedaug kainuoja. Garsiakalbiai padaryti iš paprasčiausios plastmasės. Prie jų pridėti labai trumpi laidai, kurių vos užteko pastatyti du garsiakalbius iš abiejų pusių 34 colių ultrawide ekrano, o sub palikau stovėti prie stalo ant žemės. Aišku, 100 eur sistema turbūt ir nėra skirta naudoti prie šimtais eurų kainuojančio ekrano ir kompo, prie gigantiško stalo.

Prie kompo Trust jungiasi labai paprastai su 3.5mm į RCA laidu, ir tai yra vienintelis būdas prijungti sistemą. Tiesa, yra šio garsiakalbio versija su bluetooth, taip pat su RGB LED ir dar turbūt bent penkios versijos, o mano variantas turi paprasčiausią 3.5mm jungtį ir dar mirga su mėlynu LED, nes yra gaming…

Gaming PC audio sistema iki 100 eur? Trust Tytan 2.1

Turi ir paprastą garso reguliavimo pultą su galimybe prijungti ausines. Patogu garso valdymą turėti ant stalo. Vienintelis dalykas, kuris nepatiko, kad ant pulto nėra net sistemos įjungimo/išjungimo mygtuko. Trust moka išsijungti automatiškai, vienintelė problema, kad įjungti sistemą jau ne visada pavyksta iš pirmo karto. Kaip pastebėjau, automatinis įsijungimas suveikia tik tada, kompiuteryje kas nors groja, tada padidini garsą kompiuteryje, ir tik tada sistema atsibunda. Arba turi keltis nuo stalo, pasilenkti prie sub ir paspausti įjungimo mygtuką, arba palikti sistemą visada įjungta, nei vienas variantas nėra labai patogus.

Viskas yra tik smulkmenos, jei sistema gerai groja. Ant dėžės Trust rašo net 120W galios! Ir mažom raidėm pataiso 60W, matuojant RMS standartu. Įjungiau sistemą, paleidau muziką, ir likau nustebęs. Net nepasukus garso ratuko iki galo, sistema groja tikrai daugiau nei 60W bandyti analogai. Pastebimai garsiau net nei du mano kiniški bluetooth garsiakalbiai po 40W.

Aišku, viena yra garsas, kita jo kokybė. Čia vėl Trust skamba geriau nei mano bluetooth garsiakalbis, netgi geriau nei tokiame kainų ruože bandytos pigiausios Edifier, Microlab 2.1 sistemos… bet pasiėmus tą patį Edifier R1900 2.0, muzikai vis tiek rinkčiausi 2.0 variantą, jis skamba tiesiog labiau subalansuotai per visus dažnių ruožus… Jei sistemą naudosime žaidimas, galbūt Trust tinka su ryškiais aukštais ir žemais dažniais, kurie paryškins žaidimų efektus. Kaip minėjau, sistema geriau telpa ir ant kompiuterio stalo su mažais satelitais vietoje didelių 2.0 garsiakalbių.

Video pamatėte ir naują Trust mikrofoną, apie kurį daug nepasakosiu. Tai yra USB mikrofonas, kurį prijungus, jis iš kart veikia net ant mano Mac, veiks ir Windows be jokių nustatymų ir tvarkyklių. Ta pati problema su mano dideliam stalui per trumpa mikrofono ranka, kad jį būtų naudoti patogu. Mikrofono garso jautrumą buvau nustatęs iki maksimumo, bet dar turėjau +5dB pridėti montuodamas video. Windows sistemoje galbūt galima pridėti mic boost, tas išspręstų šią problemą, bet Mac tokios funkcijos nėra, ir gamintojas rašo, jog mikrofonas veikia su bet kokia sistema, įskaitant Mac ir net žaidimų konsoles, tiesiog mikrofoną jungiant prie USB be jokių papildomų nustatymų. Taip pat visose stream programose ir tuo labiau montuojant video, pridėti tuos 5-6dB boost dažniausiai yra tik vienas mygtuko paspaudimas.

Dar mikrofonas ranka sugeria vibracijas, ir pats mikrofonas yra cardioid pattern. Būtent tokio ir norite įrašinėdami interviu, kai mikrofonas yra vos per kumštį nuo veido, ir tada puikiai izoliuoja jūsų balsą nuo kompiuterio ūžimo ir net klaviatūros, pelės traškesio. Ką ir galėjot pastebėti video. Taip pat pastebėjot, kad jei vis dėl to ruošiatės daugiau judėti, toliau atsitraukti nuo mikrofono, tada jau geriau rinktis shotgun kaip ant kameros, kuriuo ir įrašiau likusią video dalį, bei pačius garsiakalbius.

Trust Tytan 2.1 Lietuvoje kainuoja 70-90 eur, priklausomai nuo versijos. Trust Emita Plus mikrofonas dar apie 80 eur. Kainos kaip kiniškų mobilių bluetooth garsiakalbių, bet sistema groja garsiau ir geriau, o versija su bluetooth galima naudoti net vietoje to pačio BT garsiakalbio. Man labiausiai užkliuvo trumpi sistemos laidai, trumpa mikrofono ranka, ir sistemos įjungimo mygtukas ant nuotolinio pulto taip pat būtų buvęs didelis pliusas. Vis tiek už tokias kainas negali skųstis, ir jei karantinas baigsis, galbūt dar šią sistemą išbandysime lauke rengiant šokių vakarėlį vietoje bluetooth garsiakalbių.

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>