Geriausias 140mm ir 120mm PC fan’as

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Išaušo laiminga diena, kai sudegė mano Thermaltake Element S korpuso galinis ventiliatorius, kuris būdavo vienas iš pagrindinių triukšmautojų kompe. Pasitaikė puiki proga išbandyti keletą alternatyvų. Taip pat išsiaiškinti, ar jo ten iš vis reikia, ar yra koks pastebimas skirtumas tarp 140mm ir 120mm modelių?

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Išsirinkau porą variantų: Noctua NF-P14 FLX ir Fractal Design Silent Series 140. Dar po ranka turėjau naujausią Coolink SWIF 120mm ir standartinį Thermaltake LED ventiliatoriuką, kuris buvo pridėtas prie Element serijos korpuso, taigi abu pridėjau, kad būtų įdomesnis ir išsamesnis palyginimas. Galbūt ims ir atsitiktinai paaiškės, kad svarbu visai ne dydis? :)

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Įdomi smulkmena, Noctua P14, iš tikro, nėra nei 140mm, nei 120mm modelis. Pats ventiliatorius nesiskiria nuo 140 klasės, bet be problemų gali būti sumontuotas į 120 fan’o vietą ar tokį pakeisti ant CPU aušintuvo. Jei labai reikia, yra pridėti kojyčių ilgintuvai iki standartinių 140mm išmatavimų. Lamei, man jų naudoti neprireikė, nes mano naudojamas Thermaltake Element S korpusas leidžia įsidėti įvairaus dydžio ventiliatorius.

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Noctua NF-P14 FLX

Ne kartą topzone.lt turėjome įvarius Noctua fan modelius. P14 galima būtų pavadinti populiariojo P12 natūralia evoliucija. Truputį didesnis, truputį lėtesnis ir dar tylesnis. Naudoja visas gudrybes kaip  ir P12: besisukančių oro srovių sukūrimas grioveliais ir tobulesnis variklio dizainas, kuris švelniai ir tyliai pereina nuo vienos apvijos prie sekančios. Pakuotėje papildomai rasime greičio adapterius (mėlynas ULNA ~900RPM ir juodas LNA ~750RPM, be adapterių P14 pasiekia ~1200 apsisukimų per minutę greitį).

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Fractal Design Silent Series 140

Švedijos kompanija Fractal Design pasiūlė savąjį Silent Series 140. Jie teigia, kad ypatingą dėmesį skiria ne tik savo produktų išvaizdai, bet ir kokybei. Galbūt mano korpuse šis ventiliatorius atrodė tik “šiaip”, bet tikrai puikiai derėtų prie jų išleisto Define R2 case su Tesla maitinimo bloku. Taip pat šis modelis teste pasirodė vienas tyliausių, visiškai negirdimas, ką galėsite pamatyti ir išgirsti per žemiau esantį video.

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Coolink Swif2

Aną savaitę Swif2 PWM broliukas mane nuvylė. Galbūt reikalus pataisys fiksuoto greičio modelis? Nors SWIF2 šiame teste yra mažiausias, bet savo konkurentus net porą kartą lenkia sukimosi greičiu, taigi turėtų gauti bent mažą šansą laimėti temperatūros kovą..?

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Trumpas video palyginti visų konkurentų darbo triukšmingumą. Filmukas tikrai įrodo, kad 140mm fan’ai yra pastebimai tylesni. Pirmoje vietoje turbūt būtų Fractal Design, tada Noctua ir tik paskutines vietas išsidalintų Coolink su standartiniu Thermaltake aušintuvu.

Be fan

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Prieš pradėdamas testą tiesiog norėjau įsitikinti, ar man to papildomo korpuso aušintuvo iš vis reikia? Pasirodė, kad geras galinis 140mm fan nuo spartinto procesoriaus kritinės 71 laipsnių temperatūros gali visai nesunkiai nuimti visus 8-11 laipsnių! Štai kiek atsiranda papildomos vietos tolimesniam spartinimui, vos keliasdešimt litų investavus į galinį korpuso fan’ą. Iš tikro, tokio gero rezultato net nesitikėjau.

Thermaltake stock

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Prie Thermaltake Element S korpuso pridedamas standartinis 120mm LED ventiliatorius.

Noctua NF-P14 FLX

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Rezultatai su lėčiausiu 750RPM ULNA adapteriu nesunkiai pralenkė buvusį Thermaltake stock. Ypatingai tylus darbas, drąsiai galima kasdien naudoti su vidutinio greičio LNA adapteriu ar nedėti jo iš vis. Uždarius korpusą, aušintuvo nesigirdi netgi sukantį jį pilnu 1200RPM greičiu, kada procesoriaus temperatūra neviršydavo ir 60C!

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Toks rezultatas neabejotinai nusipelno apdovanojimo. Geriausios temperatūros ir tyliausias darbas viename.

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Vienintelis Noctua P14 trūkumas galėtų būtų tik pati ~70-ties litų kaina.

Coolink SWIF2

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Praeitos apžvalgos rezultatai pasitvirtino, SWIF2 fan’ai nėra labai blogi, bet niekuo ir neypatingi. Dirba garsiau kaip vidutiniai, temperatūros taip pat nieko nestebina. Mano manymu, tai ir būtų esminis jų minusas. Patrauklios kainos pasiūlyti šiandien tikrai nepakaks, nes tą patį jau seniai daro Thermaltake, Scythe ir dar begalė kitų populiaresnių brand.

Fractal Design Silent Series 140

Geriausias 140mm ir 120mm PC fanas

Silent Series parodė galbūt ne pačias geriausias temperatūras, bet dirbo tikrai tyliausiai iš visų keturių bandymų. Savo vardą pateisina, o 50Lt kaina atrodo žymiai mieliau už Noctua. Jei tyla jums yra pirmoje vietoje ir nenorite permokėti už Noctua P14 greičio reguliavimo galimybę ir geresnes temperatūras, Fractal Design modelis galėtų būtų pats tas nelabai brangus ir ypatingai tylus sprendimas.

10 Komentarai

 1. Visur yra pristatymo išlaidos, jei perki online.

 2. kur butu galima siuos ausintuvus nusipirkti lietuvoje? gal kas parduoda?

 3. prie kainų pamiršai pridėti pašto išlaidas tai + beveik 20Lt, nes Lietuvoj tokių nėra (čia apie FD ir Noctua), o iš amazono dar brangiau ;)

 4. Viršuje pažiūrėk amazon.co.uk siunčia į Lietuvą. Ant to banerio visas kainas gali pamatyti ir nusipirkti. :)

  Ten pigiausia, pvz. Noctua 10Lt pigiau iš amazon imant, nei šiaip pardoje kaip pixmania ar ebay pardoje.

  Lietuvoje ne online pirkti nemačiau Noctua ir Fractal Desing. Jei reikia Thermaltake arba Scythe, tai http://www.topzone.lt/forumas/3276-thermaltake-ir

 5. Orginalai, youtube tikrai ne pati geriausia vieta, kur švariai galima girdėt tų ventiliatorius triukšmą, nes įkėlinėjant video visasa garsas žymiai suprastėja. Geriausias variantas įrašyt su mikrafonu ir patalpint tą patį failą atskirai, panašiai, kaip frostytech.com

 6. ebay FD pigiau išeina

 7. Nesigilinau, bet Noctua eBay 19,99 pigiausiai + siuntimas, o Amazone 18 + siuntimas ir dar gali nuolaidas gauti, jei turi kortelę ir t.t.

  Taip pat amazone jei paskaitysite komentarą, tai Scythe Gentle Typhoon taip pat rekomenduojamas, tiesiog nenorėjau tiek ilgai tempti su ta apžvalga, kad sulaukčiau ir Scythe fan. Gal kada vėliau palyginsiu.

 8. Nexus Basic geri, tik gaila, max 120mm :)

 9. Lemonoj ar kitoj elektronikos prekių parduotuvėj galima nusipirkti 12V 120MM aušintumą nebrangiai ir tikrai negarsus bus :)

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>