Google Drive – interneto debesų revoliucija?

Google Drive  interneto debesų revoliucija?

Pagaliau oficialiai pristatyta ir jau veikia Google Drive debesų talpykla. Talpina ji ne debesis, o Jūsų bylas, kurias vėliau galite pasiekti iš visų savo naudojamų kompiuterių ir mobiliųjų aparatų, ar tiesiog jas peržiūrėti interneto naršyklėje.

Google Drive  interneto debesų revoliucija?

Servisą šiandien spėjau išbandyti ir aš. Internete prieš pasirodymą sklandė gausybė gandų ir spėliojimų, pasakojimų apie internetinę debesų revoliuciją. Deja, kažko ypatingai naujo ar išskirtinio Google servise nepastebėjau. Ypač kai senokai turiu nemokamą 16GB Dropbox dėžutę, tai Google Drive su vos 5GB netgi gerokai nuvylė. Tiesa, už 150Lt/metams, galite savo debesų plotą pasididinti iki visų 100GB. Arba tiesiog prisikurti daug nemokamų debesėlių po 5 GB.

Google Drive  interneto debesų revoliucija?

Žinoma, Google jau pirmą dieną siūlo pilną Drive integraciją mobiliuosiuose ir tablet su Android. Tai turbūt yra vienas didžiausių šio serviso privalumų.

Google Drive  interneto debesų revoliucija?

Dar Google konkurentus lenkia paieškos galimybėmis. Dabar savo debesėlyje tikrai rasite viską, nes paieška gali ieškoti bylų pagal pavadinimus, turinį ar net to turinio interpretaciją! Na, jei ieškote “katino”, tai Google jums atrinks net nuotraukas, kuriose jis slepiasi.

Nemokamą 5GB drive.google.com šiandien jau galite išbandyti patys.

26 Komentarai

 1. Dropbox pries 2 men siule nemokamus visus 50GB talpyklos, dabar siulo 2.5Gb :D. Dabar dar HTC One telefonuose po 25Gb atminties duodama, o pries 2 men galima buvo bet kam susikurti account su 50GB

 2. Varotoju milijonai. Kiekvienam nepridalinsi po 100GB

  ech gaila man vis dar neaktyvuojamas diskas :/

  • Kai visi kalba, kad vos ne revoliucija, jau kai Google padarys.. Kaip seniau 5-20MB dėžutes pakeitė Gmail su vienu +1GB, o dabar visus 10GB padarė standartu, taip čia tikiesi kažko įspūdingo… 5GB net mažiau už Gmail. Tiesa, Google music, youtube media byloms vieta iš vis neribota. Tai Google Drive turbūt labiau tiesioginis Google Docs išplėtimas ir bylų keitimosi servisas.

   • youtube vieta pradejo riboti. Pvz.: seniem video istrina gera kokybe ir palieka tik 240p. Nesvarbu, ar 200 ar 2mln. perziuru :)

 3. “Ypač kai senokai turiu nemokamą 16GB Dropbox dėžutę, tai Google Drive su vos 5GB netgi gerokai nuvylė.”

  Biski juokingai skamba. Kazin ar uzpildai tuos 16gb (ar netgi 5gb)?

 4. Na aš dropbox teturiu 3.75 GB. Neprikviečiau ten melejono draugų nepataikiau ant akcijų nepirkau HTC tai taip ir gavosi.. Todėl vienareikšmiškai sakyt, kad 5gb nuvilia nereikėtų :). Dar yra toks box.net kuris man pasiūlė melejoną GB jei užsiregistruosiu ir aktyvuosiu android app. Bet tik praėjęs pastebėjau paslėptą triuką, kad stipaii ribojamas failo dydis. Jei neklystu google drive to neriboja. Taigi kolkas aš jau po truputį baigiu viską nupompuot iš dropbox į google drive ir close`inu dropboxz account :)

 5. Yra dar BOX servisas kur taip pat duoda nemazai vietos debesyse

 6. Naudojuos panašiu sprendimu Windows Live Skydrive jau apie metus.
  Per WIndows Live Mesh sinchronizuoji katalogo visus duomenis (bet kokius failus).
  Labai patogus dalykas, jei bijai, kad labai svarbūs dokumentai, prie kuriu dabar dirbi, dingtų nusmigus HDD ar dar kažkam, o ir nereikia 5 atsarginių kopijų daryti skirtingose vietose(USB, paštas, kitas HDD, USB FLASH ir t. t.).
  Reiks pabandyk ką čia gero siūlo. Šeip ir Windows Live patenkintas, tik labai nepatinka tas gremėzdiškas Windows Live Essentials per kurį gali tik įdiegti Mesh (o taip pat ir visa kitą nereikalingą brūdą).

 7. O SkyDrive pamiršot? Free 25gb. Noooors, kątik užsukau, tai rodos tik 7GB paliks, bet man dar leido “upgreidintis” į 25. :D

 8. O kada galima bus visiems Google Drive naudotis nes dabar neleidzia.. :)

 9. Google gerai tuo, kad žinai, kad jis liks amžinas, o visokie dropbox neaiški ateitis, gal kitą dieną užsidarys su tavo visais failais

 10. jau seniai gmail’a naudojau tam.. kazkaip dideliu failu nebuvo reikalo deti, per 4-5 metus tik 1gb susikaupe

 11. Tinklalapi hostinti galima?

 12. Kas man patiko apie šią “naują paslaugą”, tai atsisiuntimo greitis. Ties tuo visas gerumas ir baigiasi… Turėjau google doc’uose pora karts nuo karto atnaujinamų dokumentų ir… google drive jie nepatiko ir jis ramiausiai juos ištrynė! Pasilieku prie dropbox, kuris per trejus metus dar neapvylė, o google sugebėjo jau per pirmąją dieną pridirbt nesąmonių.

 13. Butu bajeris jeigu tinklapi duotu hostinti pas save.

 14. Labai jau eda CPU ta drive sync keliant failus :/

 15. Nenoriu grtis bet… Teo dave nemokamai, taip nekukliai – 100 gigu debesi! Vos nepraziopsojau, pasirodo jau man nuo kovo siulo tipo kaip geram klientui ir iki balandzio pabaigos tik galios tas pasiulymas, tai gerai, kad netycia uzmaciau ieskodamas saskaitos uz sildyma.

  • Nemokamai, tai nemokamai. Tačiau bus nemokama tik beveik 1 metus (iki 2013 m. vasario 28 d.). Po to bus standartiniai tarifai. 50GB – 4,9LT/mėn; 100GB – 6,9LT/mėn; 300GB – 9,9LT. Dar galim gauti nemokamai iki gegužės 1d. pagal savo TEO planą: bazinis: 50GB, optimalus: 100GB, premium: 300GB.

 16. gdrive naudojimosi teisės snukiaknygės stiliumi…
  lieku prie dropbox

 17. Nu bet rimtai veliau bus mokamai, dabar tik apsiziurejau, ot pydarai. Einu registruotis lauk.

 18. Mokamai, jei reik daugiau vietos.

 19. Dar yra labai gera talpykla minus.com, kuri duoda nemokamai 10GB, o už pakviestą žmogų 1GB, ir taip iki 50GB. Kam nesunku, tai eikite per mano nuorodą – http://min.us/rgI7Iu7 Ačiū!

 20. Bėda su tuo DropBox, kad jis baisiai lėtas, nesvarbu kurioj Europos vietoj bebūčiau, daugiau 100kB/s neišspaudžia. Tad laukt kol susyncrhonizuos 16GB kažkaip nesinori.

  Kol kas negaliu išbandyt GDrive, bet įdomu būtų palyginti syncrhonizacijos greičius.

  Beje, yra wuala projektas, kuris synchronizuoja naudojant kelis šaltinius, kas paspartinia syncrhonizacijos greitį. Ir tokių projektų jau yra gan nemažai. Tad išvyst objektyvų palyginimą būtų žiauriai smagu!

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>