IT pranašystės 2013 metams

IT pranašystės 2013 metams

Kartais smagu paspėlioti ateitį. Ypač technologijų srityje, kur labai dažnai įvairūs nauji konceptai ir prototipai pristatomi parodose. Lieka tik išsirinkti idėjas, kurios atrodo patraukliausios, kartu realiausiai įgyvendinamos su šiandien turimomis medžiagomis ir įrankiais. 

IT pranašystės 2013 metams

Praeitais metais mobiliųjų įrenginių populiarumas sparčiai augo, todėl 2013 ir toliau svarbiausiais išliks: telefonai, tablets ir nešiojami kompiuteriai. Manau, kad telefonų progresas dar tik pradeda įsibėgėti, yra labai daug vietos tobulėti, todėl šiemet sulauksime ypatingai daug naujovių mobiliakų pasaulyje.

IT pranašystės 2013 metams

Iš leak’ų ir esamos informacijos jau užtikrintai žinome, kad dauguma naujų aukščiausios klasės Android telefonų bus mažiausiai 5 colių dydžio, o kai kurie viršys net 6 colių įstrižainę! Niekas nebesijuoks ne tik iš Galaxy Note naudotojų, bet net nenustebs pamatę žmones, kalbančius su savo 7 colių planšete. 4 branduolių procesorius bus įprastas kiekviename tokiame telefone kaip ir Full HD 1080p rezoliucija, 2-4GB RAM. Mobilius bus galima nesunkiai prijungti prie didesnių ekranų, naudotis lyg pilnaverčiais kompiuteriais ar bent media grotuvais/pramogų centrais.

Deja, į kišenę tokių tablet’ų lengvai neįsidėsi. Kaip nemanau, kad dar greit sulauksime sulankstomų, susukamų ir panašių modelių.

2013 gali būti pirmieji metai, kai Google turės parodyti kažką ypatingo, nes kitaip pradės prarasti savo rinką. Labiausiai tikėtina, kad tai galėtų būti dar gerokai pigesni Nexus telefonai ir tablets. Toks sprendimas atrodo patrauklus, kad dar išsilaikytum savo OS pranašumą metus ar kitus, bet skaudžiai atsilieps visiems Google partneriams, kurie dabar jau dirba nuostolingai ir turbūt mąsto apie Android aparatų gamybos nutraukimą. Net Samsung tyliai kuria alternatyvias OS arba planus kaip visiškai neatpažįstamai modifikuoti Android (panašiai kaip tą padarė Amazon). Technologijų kainų kritimas yra įprastas dalykas, o telefonų rinka netgi per ilgai sėkmingai išsilaikė nemažindama kainų, dėl ko 2013 spaudimas ir laukimas pigesnių aparatų tik augs.

Yra tikimybė, kad net BlackBerry bandys pasinaudoti šia Android silpnybe, konkuruoti būtent tokių telefonų-kompų hibridų rinkoje.

RIM boss Thorsten Heins has said the forthcoming BlackBerry 10 platform will render laptops obsolete within three years. Speaking to the New York Times, RIM chief executive Heins asserted that “whenever you enter an office, you don’t have your laptop with you, you have your mobile computer power exactly here”. [itproportal.com]

Žinoma, Microsoft su Nokia jau ne vieną kartą atskleidė pasaulio užvaldymo planus iki 2015. Manau, kad būtent jie 2013 įsibėgės lyg sniego kamuolys, kuris pradės ant kulnų lipti abiems Apple su Google. Užburtas ratas, kuo daugiau WP programėlių atsiranda, tuo daugiau WP telefonų parduodama, tuo dar daugiau norinčių tas programėles kurti. Jei pirmoji 100k programėlių riba buvo pasiekta vos prieš kelis mėnesius, tai dabar jau skaičiuojama apie 150k WP apps, o 2013 jų skaičius gali viršyti 300k.

Nokia Lumia 920 šluojama iš parduotuvių lentynų. Visai tikėtina, kad 2013 šis telefonas sulauks didesnio populiarumo už dabartinį Lumia 800. Kaip tik įsibėgėjus WP žaidimui, Nokia pasiūlys tikrą telefoną t.y. kompaktišką apie 4 colių įstrižainės modelį su aukštomis specifikacijomis ir visais navarotais.

Bevielės technologijos per metus visko nepakeis, bet 2013 turėtume pamatyti dar daugiau tobulesnių bevielio krovimo ir duomenų perdavimo būdų.

IT pranašystės 2013 metams

Labai abejoju, kad sulauksime Google akinių. Bus prototipai, gali būti daugiau kitų gamintojų alternatyvų pristatymų, bet  2013 produktai parduotuvių dar nepasieks.

IT pranašystės 2013 metams

Visus Smart TV po truputį išstums Google TV ir Android’as. Deja, kažkokios revoliucijos vargiai sulauksime. Toliau teks pirkti žaidimų konsoles, normalius media box, prie TV jungti kompiuterį ar telefoną. Visai realu, kad 2013 išvysime daug naujų gamintojų TV box’ų su visiškai kitomis idėjomis, nei siūlo Google ir Android. Intel vizija:

Dar juokinga smulkmena, kad šis Intel video yra 5 metų senumo, bet būtent jis geriausiai iliustruoja 2013 metus. Didžiuliai telefonai (+5 colių), kurie bendrauja su: TV (xbox Kinect 2), buitine technika ir net automobiliu (BMW Connecteddrive). Didelės ikonos, daug paveiksliukų telefono (Windows Phone) ir kompiuterio (Windows 8) ekrane. Telefonų-kompiuterių valdymas balsu (Siri, Google Voice). Primityvių dėvimų kompiuterių išpopuliarėjimas: madingos apyrankės (Nike+ Fuelband), sporto ir sveikatos sekimo prietaisai (Misfit Shine), išmanieji laikrodžiai (vietoje iPod grotuvo).

30 Komentarai

 1. Kiek iPhone killerių bus šiemet? :]

  p.s. niekad nekilo mintis, kodėl šalia iPhone ir Samsung galaxy nėra Nokia? :)

 2. Android kopijuoja iPhone, tai juos pastoviai ir lygina.

  Windows Phone labai mažai ką bendro turi su tais abiem. Microsoft ir Nokia tiesiog daro, ką jie yra sugalvoję, dėl ko jų telefonai gali pasukti visai priešingai kryptim pvz.: kompaktiškumo. Kas labiausiai tikėtina kai WP esmė yra minimlizmas ir paprastumas.

  Kopijuojant stebuklo neatrasi. Dėl to būtent tik Windows Phone ar net Blackberry gali padaryti naują revoliuciją, kaip kažkada tokią padarė pirmas iPhone senovinių smartphone pasaulyje.

 3. Stebuklo iš tapšnafonų jau nebepadarysi . Nebent Samsung į masinę gamyba paleis smartus su lanksčiais ekranais .

  • iPhone jau išsemta tema. iPhone 5 – pirmas nesėkmingas jų telefonas. Jei žemyn važiuos Apple, tai tuo labiau ir visi jų kopijuotojai iš paskos.

   Patys Apple gali sukurti naują iPhone revoliuciją? Kažkaip abejoju, nes tik Steve Jobs panašus buvo į tokį beprotį, kur gali priversti staiga visiškai kažką kito daryti, kai tik seni jų produktai pradėdavo išsisemti.

 4. Nokia liumia sluojama is parduotuviu lentynu :D, prisimenu kai pas mus vodafone pristate pirmaja liumija ji kainavo £400 po menesio kaina krito iki £140 ir tai prisislave britai tokiu zveriu, tai dabar pirna skelbimu kur po £70 pardavineja nes nepatiko windows phone :D

 5. ir nokia lumia 920 kaina kris labai greitai,nes del windows jie niekam neidomus.jokia superine kamera (ji nesuperine) nepakeis geros os.Zmonems reikia paprasciausio patogumo ,tai ir padaro daiktus revoliuciniais.

 6. Puiku, jau dabar yra eBay vos virš tūkstančio. Aš galvojau, ar dar pirkti už ~1700lt.. O už 1000lt daug galvoti nereikia, nes jau toks pigesnis, kad gali nusipirkti dabar ir po metų vėl naują modelį. :)

 7. Origanalai, kaip manai kas bus 2013 metų varguolių telefonas? S3, o gal 4X?

 8. Tai manai, kad S3 bus ar kas kitas?

 9. As nesuprantu tu zmoniu kurie isikabine savo android telefonus.. Pats turejau lg optimus one, htc one v, samsung s2 nu ir tikrai nei vienas ‘gerai’ neveike su stock rom, net irasius miui roma ar cyanogenmod’a vistiek biski palagindavo, tai watafak? Tas dalykas tikrai pradejo knisti todel pabandes lumia 800 as iskart ja griebiau :) beto taippat buvau nokia lumia hateris, pakol pats nepabandziau :D

 10. Aš nesu android os hateris, kadangi pats turiu tokį telefoną, bet neseniai teko pamėginti lumia ir jinai man davė tai ko android negalėjo duoti tai greitumą bei paprastumą. Android kaip aš sakau yra telefonas vaikams, kurie mėgsta žaisti, o tie patys lumia ar iphone jau suaugusiems žmonėms kuriems nereikia žaisto, bet reikia telefono.

 11. Visiems androidininkams siulau isbandyti “Launcher 7″ ir pries istrinant nepatingeti rimtai susikonfiguruoti pagal save. Man asmeniškai yra labai patogu tureti WinPhone 7 interface (ant 3″ ekrano :/ ) ir android app’us bei galimybes kartu.
  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30429918#post30429918

 12. dzon maklaud

  nokia sluojama :))))))))))))))))) haha metu pasakymas.
  ir vel sekantys metai bus ypac sekimingai nokiai kaip visada ..

 13. Galeciau pridet, kad 2013 dar planuojami isleisti Jolla telefonai su Meego fork’u kazkokiu, sailfish berods. Cia gal daugiau aktualu Linux entuziastams ar siaip, ne mainstream gadget megejams.

 14. intensyvi vaiku kova del telefonu vyksta visur visada ir bet kokioje temoje :D

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>