Ką mobilusis telefonas pasako apie žmogų?

Ką mobilusis telefonas pasako apie žmogų?

Internete pastebėjau įdomią ir gana juokingą diskusiją apie telefonus. Kaip žmonės vertina vieni kitus, pagal naudojamą mobilųjį aparatą. 

iPhone: Wannabe hipster (under 30), tech dumb (over 30)
jailbroken iPhone: Rich kid
Windows Phone: Actual hipster (under 30), tech dumb (over 30)
Blackberry: Probably uses Internet Explorer exclusively
Android: Average person
Rooted Android: Guy who fixes your computer
Flip Phone: Broke

Tokios mintys kyla amerikiečiams.

Category A: Smartphone:
1) Android: fellow androider, likes change and freedom. Strike friendship as benefit from experience or be of benefit.
2) Iphone: Not much imagination, or thinking needed to choose handset as there are a few instore anyway, so don’t expect much on birthdays except expensive things that I may not like anyway. Easily scared off by the “complexity” of the alien world when they look away from their screen.
3) Windows: Brave soul. Classy taste. Usually knows what he/ she are on about.
4) BB: If not for business then they need to get a life- it makes communication with them hard: nonsocial
3) Bada: Have a knock off of the knock off. I feel pity for them, trapped in their smaller-than-the-iOS-ecosystem bubble. Like to take their time, but never get around to do anything
4) Symbian: Is that even smart? These people are either slow or too loyal to leave the sinking ship.

“Dumb”phones:
Wo/man! Do I wish I was like you. Efficient and never need to worry about constant charging that is the nicotine for smartphones. Genuinely fun people to be with, as they ARE there, both physically and mentally.

Dar keletas pavyzdžių.

If I see a white dude in his 20’s with an Android who doesn’t seem hampered by lack of funds, I get the impression that this could be someone with a narcissistic personality disorder who believes Apple products are for people he (ironically) thinks are beneath him.

Hipster holding iPhone: “Ugh… stupid Hipster Apple Fanboys”
IT guy holding Android: “Ugh… Apple haters”

Štai kaip mobiliuosius mato kinai.

Sadly, but yes, especially here in China.

iPhone 5: Status/fashion junkie who paid double to get one from HK before it comes out in China.
iPhone 4S: Your average upwardly mobile person (or not upwardly mobile but good-looking girl looking to get upwardly mobile).
iPhone 3GS: Hmm, red flag – did they just fall on hard times, or don’t care about their looks anymore?
Samsung GS3: Trying to hang with the iPhone crowd while “phoning different”; or, more likely just got a good deal on contract.
Windows Phone: What’s that?
Blackberry: Works for a foreign company that makes him use it. Thankfully, he/she also has an iPhone 4S.
Anything else: Broke. Might be good to watch your pockets as you walk past.

Ką manote apie situaciją Lietuvoje? Galima kažką apie žmogų pasakyti mūsų šalyje, vien tik pamačius jo telefoną?

34 Komentarai

 1. Išpūstas burbulas, ką tas telefonas gali apie tave pasakyt, finansinį lygį nebent.

 2. Windows phone – Jam už tai moka. :D

  O jei rimtai, tai ne tiek svarbi platforma kiek pats naudojimas. Jei turi kokį naują iphone ar SG3 ir neturi jame interneto – tai jau daug pasako. :))

 3. Yra visokie posakiai pvz.: “jei su Audi, tai garantuotai nemoka vairuoti. Jei VW passat, tai turbūt pensininkas”… Gal ir su telefonais kažkas panašaus? :D

 4. dzon maklaud

  top rinkinys tai bmw ir iphonas, na zinoma salia blondine su prisiutais papais ir 18 plastikos operacijomis

  • Pasvarstykim

   Pagal tai ka as maciu:
   iPhone savinikas – nemates normalaus Androido, galvoja kad jo telefonas vertas tu pinigu ir jaucias labai kietas
   Android savininkas – tikrai dziaugiasi isleistais pinigais, bet greiciausiai negali pasimegaut didele sparta. Nepaisant to stumia ant iPhono
   WP savininkas – praktiskai neegzistuoja :D
   As asmeniskai maiges ne viena iPhona, turejas 2 androidus, taigi dabar svajoju tik apie WP…

   • Pagal tai ką aš mačiau:

    iPhone savininkas – gali sau leisti iPhone ir nerūpi kokių ten privalumų turi lėtai veikiantys Android.

    pigaus Android savininkas – stumia ant iPhone nes negali įpirkt ir giria savo telefoną.

    brangaus Android savininkas – džiaugiasi savo telefonu, kai kuriais atvejais nori iPhone, kai kuriais džiaugiasi, kad turi ne iPhone.

    WP savininkas – neigia WP minusus ir suranda daug Android/iPhone minusų, kad galėtų pateisinti savo plyteles.

    Kita – nerūpi kas ten tam telefone yra, nes skambučiai ir sms ir taip labai gerai veikia.

  • BMW, nokia windows phone, britva… Superinio žmogaus įrankiai.

 5. Ir vėl parinkti komentarai naudingi windows vartotojams. Nemėgsta tu windowsų niekas ir nereikia jų kišti. Gerai apie nokia dar nerašo, kad čia yra super prietaisas, superiniams žmonėms. Įdėkit kas nors nuorodą į kitą blogą kuriame nėra paslėptos reklamos?

  • Ka tu cia nusisneki kad windows sudas?? Pirmiausia rasyk del ko.. Tada svaidikis savo replikom paprasciausiai wp dar tik pradeda savo era nors ir sunkiai, ka tu turejai omenyje sakydamas super zmones?? Politikas ar kas? Nes tu tikrai cia perdedi nes tu paciu wp nieks nekisa zmones patys perka. Nokia ir HTC paprasciausiai pasilike dugne ir imasi nauju operaciniu sistemu nes pastorosios nepateisino lukesciu tai del to ir yra tos reklamos ir panasiai. Seip visada uz microsoft nes nuo ju prasidejo kompiuteriu era :) gal but po metu ar dvieju turesime labai gerai istobulinta wp kuri bus priieinana visiem. :)

   • Rašant objektyviai užvariau aš čia ne visai pelnytai. Bet Justas muša į vienus vartus ir akivaizdžiai užsiima paslėpta reklama. Kiek maigiau WP visai patiko, bet kiekvienos OS minusai pradeda lysti vėliau kai gerai palaužai. Dabar jis pusę metų aukština WP, varo ant kitų nepilnai žinodamas jų galimybes.
    Nuo OS naudojimo vartotojų būdas aišku priklauso -būtų įdomu paskaityti tendencijas pritaikytas mūsų rinkai. Aš galiu apibendrinti pastebėtus minusus: IOS negerai dėl komunikacijos ir uždarumo, android lūžinėja ir nesusitvarko su versijavimu, WP(turiu patirties tik su 6.5) lėtai sukasi ir neturi apps struktūros ir jau seniai turi problemų su lūžinėjimu ir versijavimu.

    • Vieną kategoriją tikrai nesunku išskirti.
     Rašo durnus komentarus telefonu – dibilas. :D

     Windows Phone iš vis tik nuo 7 versijos prasidėjo, tai kliedi ir net nejauti. Po to perskaityk straipsnį penkis kart, jei vieno nepakanka, kad suprasti, jog jis ir prašo parašyti lietuvišką nuomonę. Tik dėl įdomumo pateiktos kelios amerikietiškos ir kino nuomonės palyginimui.

     • Kokio durnumo reikia būti, kad apsimetinėti arba iš tikro nieko nežinoti apie Windows mobile 6.5.
      O ar turi WP nuo 7 versijos ką nors blogo? Nejaugi viskas blizga?

     • To Reziume

      Windows Mobile nelygu Windows Phone. Visos OS turi ir trūkumų, tik vieni reikšmingesni kiti nelabai. Na bet čia jau nuo poreikių ir paties įvertinimo kas svarbiau :)

     • wp_manijakas

      Windows Phone su 7 prasidėjo ir su 7 baigėsi. Niekaip nesuprantu Microsofto su Nokia. Telefonus pristatė kaži kada, o pasirodys prekyboje geriausiu atveju vasarį. Vasari jau visiems POFIG bus, nes bus nauji Samsungai Galaxiai, jau bus gandai apie iPhone 5S pradėję skraidyti, o Nokia bus pasenę niekam neįdomūs telefonai.

    • Pasidomėk ir pastebėsi, kad nuo 7 versijos mobilūs Windowsai kardinaliai pasikeitė, tad ir lyginti WM6.5 su WP8 kiek beprasmiška. Viskas ten greitai sukasi ir viskas su versijavimu aišku.

     • Sutinku, kad pasikeitė ir galbūt viskas gerai(Įdomiau būtų sužinoti tikrą padėtį). Tik reikalas tas, kad manęs nebedomina gamintojas kuris išleido prastą produktą nors ir prieš 5 metus. Reputacija brangus dalykas.

     • Blaivi galva dar brangesnis… :D Prieš penkis metus iPhone iOS 1 buvo totalus lagynas, apie pirmą Android G1 su ta išskleidžiama klaviatūra net nepasakosiu.

      Microsoft dar tik prieš metus ar porą pradėjo savo Windows Phone, bet jau daugelyje sričių aplenkė 5 metus esančius konkurentus. Taigi nereali WP tobulėjimo sėkmė, jei tokiu greičiu MS toliau judės į priekį, tai dar po trijų metų bus pirmi mobiliųjų rinkoje, tiesiog sutriuškins alternatyvas, kaip tą padarė PC rinkoje.

     • wp_manijakas

      Justai > niekad nesi laikęs to pirmo iPhono. Nei pats pirmas nei dabartinis nelagina. Čia Windows/ Android visą gyvenimą lagino ir lagins

 6. Ka norit ta sakykit bet turiu bmw ir man ji baisiai malonu vairuoti :D taip kad nereikia čia stumt ne ant auto markiu nei ant telefonu gamintoju, kiekvienas renkas tai kas jam patinka, idomu ir pagal jo kišene. Tik aišku vieni renkasi protingai kiti ne…

 7. Pagal mane kad ne :)

 8. Šudus čia rašot, komentatoriai..:)

 9. Na pagal mano nuomonę lietuvoje:
  iphone – koks ale verslininkas ar šiaip turtingas vaikas, nelabai prie IT arba hipsteris
  Jailbreak iphone – žmogus susigaudantis IT, tačiau taip pat mėgstantis pasipuikuot
  Android – tai galbūt pirmasis išmanus telefonas, žmogus jo pilnai neišnaudoja (jei virš 30 metų 75% kad net neturi interneto)
  Rootintas android – žmogus su poreikiais, ne bet kokį pasitaikiusį tel. ima.
  Custom ROM android – išspaudžiantis kiekvieną lašą iš savo įrenginio, gerai išmano IT
  WM- žmogus, kuriam užteko ir to, ką nusipirko prieš kelis metus, nelabai prie inovacijų
  WP7.x – panašiai kaip ir WM
  Custom WP/WM ROM – išspaudžiantis ką gali, norintis android (na bent jau tie, kuriuos aš pažįstu)
  o aš pats dabar rašau per visiškai neišmanią nokia (no os)..

 10. Telefonas apie žmogų nepasako NIEKO.
  Dabar naudoju E51. Simbyian. Telefonas superinis.

  Pazystu žmogu su SII. ateina paklausti kaip žadintuva nusistatyti. Ir tokių tikrai nemažai… kurie smart’ą pasiima (nesvarbu ar Iphone ar Android) ir naudoja tik skambinimui ir SMS.

  Na dar vaikams pazaisti

 11. Naudojuosi nokia x2-00. Tai zmones mane gatveje pamate su siuo telefonu turetu galvoti kad as negaliu ysigyti smartphono? ar kazka panasaus? Yra zmones kuriems nereikia tu visu “smart” galimybiu, aplikaciju ir t.t., o uztenka yprastu telefonu funkciju ir labiau vertina telefonus kuriais gali naudotis keleta dienu ju nekraunant (pagal mane, tai yra didziausia smart’u beda). Sava “noske” maigau tiek, kad net pamirstu kur pakroveja pasidejes esu.
  Tad pabaigai, nemanau, kad naudojamas telefonas turetu atspindeti zmogu, nebent tik tam tikrus bruozus ir poreikius. Nesu pries smart’us, ju tikrai reikia, bet tuo paciu reikia ir paprastu telefonu (del to vis dar gerbiu Nokia). Peace.

 12. Aš asmeniškai įvairių žmonių su įvairiais telefonais esu matęs, sunku tipažą suformuot. Mačiau ne vieną iPhone su ežio kortele, kur prašo GPS savo įjungt nes sąskaitoj nėra pinigų. Tą patį S3, kurį gnaibo negrabios moteriškės, nes jų vyrai perdaug reklamų prisižiūrėjo. Taip pat tebeegzistuojančių Symbian fanų, kurie dar nemaigė jokio kito smartphone ir jiems jų geriausias. WP kolkas vos keleta teko sutikti, visgi dauguma moterys, patenkintos telefonais, bet perdaug joms ir neįdomu, svarbu gražiai atrodo.

 13. Dėl įdomumo ir juoko šis straipsnis buvo. Tik pažiūrėti žmonių vertinimus ir stereotipus. Kaip automobilis negali tiksliai kažko pasakyti apie vairuotoją, taip tuo labiau telefonas.. Bet galbūt yra visuomenės nuomonės ir stereotipai apie kai kuriuos: brand, modelius ir jų ypatumus. :)

 14. iphone renkasi tie kurie nori patogaus,kokybisko ir grazaus telefono.uzsienyje jie tikrai iperkami ,o Lietuvoje kai toks skurdas aisku ,kad tokia preke tampa prabangos preke ir asocijuojasi su turtingais dedem ir pizonais.
  o iPhone jailbreka daro tie kurie tiesiog nenori moketi uz programas ir zaidimus ir turbut tik koks 1% knisasi giliau tuose jailbreikuose.Kalbant apie androida ,tai jie pakliuna pas tuos kuriems skaiciukai svarbesni uz patoguma,dizaina.na ir zinoma kaina nesikandzioja taip.kas liecia windows ,manau jie prilimpa pirmiausia nokios fanams kurie vis dar gyvena nostalgija nokiai.Tai butu mano nuomone :)

  • Lietuvoje kai toks skurdas aisku ,kad tokia preke tampa prabangos preke ir asocijuojasi su turtingais dedem ir pizonais. Nelabai sutikciau :)

  • Skurdas jam Lietuvoj… nu nu :) Dar pasakyk, kad čia gyvent neįmanoma ir kokią nors nesąmonę, kuri prasideda “Tik Lietuvoje…”.

 15. As tai pastaebiu kita tendencija:
  Kuo didesnis ubagas, tuo sustresnis telefas :) (zinoma nevisada)

  • Iš to ir atsiranda Samsung varguoliaphonai, kur penkiems metams išsimokėtinai perka, kad būtų “prabanga ir komfortas”… Grynai kaip su automobiliais, kuo didesnis skurdžius, tuo prabangesnės klasės limuzino ar visureigio 30 metų senumo ir daužto, nuskendusio reikia.:)

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>