Kelionė po Europą su Navitel R600 DVR ir E505 GPS

Kelionė po Europą su Navitel R600 DVR ir E505 GPS

Kai planavau kelionę per Europą nuo Lietuvos iki Kroatijos automobiliu, Navitel pasiūlė išbandyti savo naujus navigacijos ir registratoriaus produktus. Pagalvojau, puiki proga padaryti Navitel E505 navigacijos ir R600 video registratoriaus apžvalgą. Galbūt pravers kelionėje, jei kas nors eilinį kartą neveiktų telefone. Dar pamenu, kai Kanadoje tik išvažiavus į kalnus, Google maps net offline režime tiesiog atsisakė veikti be mobilaus ryšio, o Australijoje mano LG G5 tiesiog iškepdavo ir išsijungdavo ant priekinio stiklo.

Kelionė po Europą su Navitel R600 DVR ir E505 GPS

Aišku, dabartinis Xiaomi telefonas niekada nebuvo perkaitęs, ir automobilyje turėjome kiekvienas po smartphoną. Taigi tikrai nebūtume prapuolę, bet navigacija buvo tiesiog patogus priedas, kur nustatėm kelionės tikslą, ir visada patogiai matėme savo progresą bei visus perspėjimus apie greičio limitus ir matuoklius. Ypač keliaujant per Lenkiją nustebino visi jau pabaigti kelio darbai. Taigi visą šalį galėjom praskristi beveik ant 150km/h naujais keliais. Deja, galbūt dėl neseniai baigtų kelio darbų, nei lenkų kelio ženklai, nei navigacijos greičio perspėjimai neturėjo jokios logikos.. nes vienas ženklas rodė magistralės pradžią, kitas jos viduryje 60 greičio apribojimą, navigacija siūlė važiuoti 100, o automobiliai lėkė 140.

Štai apie stacionarius greičio matuoklius įspėjo visada puikiai. Kaip maršrutą net kelis kartus kelionės metu sutikrinome su Google Maps ir Waze, telefonų ir Navitel E505 nuomonės visada sutapdavo. Navigacija netgi puikiai vedė nemokamais keliais, kaip pasirinkome nustatymuose. Kol įvažiavome į Čekiją ir supratom, kad gal pigiau važiuoti greitkeliu, nei nuo kunigaikščių laikų akmenimis grįstus močiučių kaimo kiemus viduryje nakties.

Kelionė po Europą su Navitel R600 DVR ir E505 GPS

Čia pasirodė tikras telefono ir navigacijos skirtumas. Jei telefone pridėti naują kelionės stotelę ar pakeisti maršruto nustatymus yra pora brūkštelėjimų pirštu, tai su Navitel kaip Windows 95 kompiuteryje paspaudus kiekvieną menu reikia dar palaukti, leisti prietaisui kelias sekundes pagalvoti, tiek skaičiuojant naują maršrutą, tiek net bandant užkrauti naują adresų ar žemėlapio puslapį. Taip pat pripratus prie telefonų valdymo, jau net sunku įsivaizduoti, jog būna prietaisų, kurių touch ekranai dar neturi visur įprastų multitouch gestų nuo menu prasukimo iki žemėlapio didinimo/mažinimo dviem pirštais. Navitel norint pakeisti žemėlapio lygį vis dar reikia baksnoti tiksliai ant + ir – ženkliukų, kaip puslapius sukti tik tempiant už puslapio sukimo žymeklio ekrano krašte…

Apie Navitel R600 video registratorių turbūt paprasčiau tiesiog pasižiūrėti patį video, kuriame ne tik išbandžiau R600 modelį, bet video kokybę palyginau ir su praeitos apžvalgos R1000 variantu, bei pigiausiu Xiaomi automobiliniu video registratoriumi. Vėl pagalvojau apie tą patį, kad galbūt savo telefoną pakabinti ant lango su video įrašymo app būtų pats paprasčiausias, pigiausias ir net geriausios kokybės variantas.

Komentaruose galite parašyti, ar dar naudojate dedikuotą navigaciją ir video registratorių? Galbūt viską seniai darote tik su telefonu? Kelionės metu pastebėjau, kad ypač jaunimo tarpe, visi jau senokai turi smartphonus, ir prie jų yra labiausiai pripratę. Jiems nereikia nei navigacijos, net foto aparato neapsimoka imti į kelionę, nes visur jau tik telefonas, ir telefonas… Man buvo patogiau turėti visada įjungtą navigaciją su įspėjimais apie greičio matuoklius arba artėjantį išsukimą iš kelio. Tuo pat metu, patogu tik tokioje ilgoje kelionėje, nes mieste tikrai greičiau ir patogiau tiesiog suvesti adresą Google Maps, nei porą minučių vargti su navigaciją. Pirmiausiai, dėl nepatogių menu, o po to tiesiog lėto veikimo, pripratus prie akimirksniu puslapius vartančio naujausio telefono.

Ar naudojate navigaciją arba video registratorių?

Žiūrėti rezultatus

Kelionė po Europą su Navitel R600 DVR ir E505 GPS Loading ...

Navitel  E505 navigacija Skytech kainuoja 75 Eur, o Navitel R600 video registratorių galite rasti už 69 Eur.

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>