Kriptovaliutų Revoliucija – d10e konferencija Vilniuje

Kriptovaliutų Revoliucija   d10e konferencija Vilniuje

Gruodį turbūt jau visi buvo girdėję apie bitcoin ir kriptovaliutas. Keli gal net skubėjo pirkti, kaip dabar skuba parduoti, dėl krentančio kurso. Tuo tarpu, aš nuėjau į d10e konferenciją Vilniuje paklausinėti ekspertų, kokių naujovių galime tikėtis per šiuos metus, ir ką jie gali patarti visiems naujokams, arba iš vis dar tik planuojantiems išbandyti crypto.

Pradėkim nuo istorijos. Dar visai neseniai kriptovaliutos buvo išskirtinai technologijų mėgėjų žaisliukas. Tiesiog idėjos ateities interneto ir skaitmeninių atsiskaitymų sprendimams. Daugiausiai pirmų bitcoin, eth ir kitų valiutų buvo gautos tiesiog kasimo būdu. Deja, šie laikai jau seniai praėjo. Dabar bandydami užsiimti kasimu tik švaistote laiką ir pinigus. Visai tikėtina, kad kasdami kriptovaliutas namie net neatpirksite technikos ir elektros išlaidų per šiuos metus.

Nuo 2016 crypto bendruomenę pradėjo pildyti startup’ų kūrėjai, kurie kriptovaliutas matė kaip tiesiog gerą būdą savo projektų finansavimui. 2017 matėme šios rinkos sprogimą, būtent nauji startup išreklamavo kriptovaliutas per savo projektus ir pritraukė didžiulį kiekį naujų pinigų į crypto pasaulį. Matėme eksponentinį kainų kilimą. Vienintelė problema, nors dvidešimtmečiai turi daugybę idėjų, moka puikiai jas reklamuoti savo bendraamžiams, bet labai retai jiems pavyksta tas idėjas įgyvendinti iš pirmo bandymo. Ką puikiai atspindi startuolių statistiką, virš 90% jų žlunga jau per pirmus du metus. Taip crypto sukūrė puikią reklamą, bet dabar tik pradeda suprasti, kad vien reklamos ir pažadų neužtenka.

Kriptovaliutų Revoliucija   d10e konferencija Vilniuje

Reikia pritraukti patirtį ir kapitalą turinčius žmones, tada sukurti realius produktus. Tai būtent vyksta šiais metais, 2017 pabaigoje kriptovaliutų produktai pateko į pirmąsias biržas, startuolių fondai pradėjo domėtis crypto projektais. Valstybės institucijos pradėjo dialogą ir pirmus siūlymus, kokie įstatymai galės būti kuriami crypto rinkai. Laimė, skirtingai nuo startuolių, kriptovaliutos pritraukia net tik 10 kart sparčiau naujas investicijas, bet vystosi dešimt kartų sparčiau! Kam seniau reikdavo metų su startuoliais, dabar tie patys rezultatai pasiekiami per mėnesius su ICO.

Ir vis dar esame tik pirmam žingsnyje decentralizijos revoliucijos. Vis daugelių šalių tik pradeda atsibusti ir atranda kriptovaliutas. Tik dabar atsiranda naujos technologijos, kurios įgalina naujas decentralizacijos idėjas. Mes jau turime Airbnb vietoje viešbučio, Uber vietoje automobilio, bet čia tas pats kaip internetą įsivaizduoti tik kaip tekstą su email’u 90-taisiais. Net keliaujančių namų idėja dabar gali atrodyti kaip keistuolių gyvenimas konteineryje, bet ateityje viskas bus dalinama. Nebus prasmės turėti nei savo namo, nei automobilio, nei tuo labiau pirkti elektrą iš kažko kito nei kaimyno saulės elementų.  Visam tam reiks naujo interneto, naujų atsiskaitymo ir duomenų saugojimų būdu, į ką būtent sprendžia blockchain projektai.

Galiausiai, paklausiau ekspertų patarimų naujokams. Visi lyg sutartinai kartojo: svarbiausia, nusipirkti kriptovaliutos dabar ir išbandyti pačiam. Nereikia jaudintis dėl kurso ar dėti didelės sumos, kaip tik nusipirk labai mažai kriptovaliutos, tiesiog pabandymui, kad nebūtų gaila net visiškai prarasti. Viskas, tada pats pamatysi, ar čia nesąmonė, ar kažkas gero išsivystys po metų ir kitų.

Aš pats pirmas bitcoin pinigines tiesiog pamečiau, o dabar šimtą baksų laikiau nuo 2017 tųjų, kurie buvo pasiekę $2000 MAN NIEKO NEDARANT vos per praeitus metus! Nukrito iki $800 pagal šiandienos kursą, bet mano atžvilgiu tai tėra tie patys $100 dolerių, kurie padėti tik įdomumui. Jei nukris iki nulio, dešimt kart brangesni dronai yra tiesiog nuskridę, ir niekada negrįžę. Jei pasitvirtins idėjos, sulauksime sėkmingų projektų ir produktų, galima bus girtis, kaip buvo akivaizdu 2017-tais, kad kriptovaliutos yra ateitis su dalinimosi ekonomikos revoliucija.

2 Komentarai

  1. Ir toliau “duokit pinigų, kad ir po 1, 10 ar 100 usd”, nes jei neduosit (investuosit) = piramidė grius!

  2. Justas Mikalauskas

    Sako, svajoti galima :D

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>