Liquid Image EGO – Full HD veiksmo kamera su WiFi

Liquid Image EGO  Full HD veiksmo kamera su WiFi

Naujausia mada veiksmo kamerų rinkoje yra galimybė sujungti kamerą su telefonu per WiFi. Problema, kad tokia funkcija diegiama tik prabangiuose modeliuose po pusantro tūkstančio litų… iki praeitą savaitę ALSO parodoje pastebėjau Liquid Image EGO kamerytę, kuri siūlo Full HD filmavimą ir WiFi vos už 500Lt? Sugundė išbandyti. 

Liquid Image EGO  Full HD veiksmo kamera su WiFi

Prieš savaitę gavau šį kompaktišką Liquid Image aparačiuką, kuris yra gerokai mažesnis net už mobilųjį telefoną. Labai maža ir lengva kamera reiškia, kad ją yra žymiai lengviau tvirtinti, dėvėti, ji mažiau trukdo, priešinas vėjui.

Liquid Image EGO  Full HD veiksmo kamera su WiFi

Minimalistinis dviejų mygtukų dizainas. Vienas įjungia kamerą ir keičia filmavimo režimus, kitas pradeda ir sustabdo įrašymą. Priekyje esantis LED savo spalva indikuoja filmavimo režimą, o mirksėdamas praneša apie filmavimą. Dar turime super mažą ekranėlį su informacija apie: akumuliatorių ir likusią laisvą atmintį MicroSD kortelėje. Tik ekranas yra toks mažas ir nežiūrimas, kad jo tiesiog niekada nenaudojau.

Liquid Image EGO  Full HD veiksmo kamera su WiFi

Laimė, su WiFi gali prie kameros prijungti mobilųjį telefoną ar tablet. Čia prasideda visas įdomumas. Su programėle gali patogiai keisti visus filmavimo nustatymus, netgi matyti tiesioginį vaizdą, fiksuoti nuotraukas ar pažiūrėti jau užfiksuotą medžiagą. Gali Liquid Image net prikabinti už savo sėdynės ar automobilio išorėje, o vaizdą ir valdymą turėti telefone.

Liquid Image EGO  Full HD veiksmo kamera su WiFi

Nepatogumas atsiranda, kai nori pradėti filmavimą. Jei kamera filmuoja, WiFi išsijungia. Nedidelė problema, bet labiausiai nervina tai, kad net sustabdžius įrašymą, reikia vėl surasti, prisijungti prie WiFi signalo Android nustatymuose, dar laukti, kol Liquid Image programėlė iš naujo ieško kameros. Visas tas procesas užtrunka pusę minutės, o tu tenorėjai pasitikrinti kameros matomą vaizdą ar ją permontuoti… Žodžiu, vieną kartą prisijungti galėtum, bet kai tą patį reikia kartoti po kiekvieno filmavimo… kažkokia nesąmonė. Antrą ir tolesnį kartą viskas turėtų susiporuoti automatiškai savaime, bet taip nėra.

Liquid Image EGO  Full HD veiksmo kamera su WiFi

Apačioje rasime įprastą 1/4 colių sriegį, taigi prie Liquid Image tinka visi standartiniai foto stovai ir tvirtinimai. Kamera atkeliauja su plokščiu stovu, kurį galima: klijuoti prie visų paviršių su pridėta dvipuse lipnia juosta, tvirtinti prie diržo arba dviratininko šalmo su paprasčiausiomis zip juostelėmis. Didelis pliusas, nes specialūs action kamerų tvirtinimai nėra tokie pigūs.

Liquid Image EGO  Full HD veiksmo kamera su WiFi

Papildomai iš priedų gavau Hama tvirtinimą prie motociklo ar dviračio vairo. Man jis labai nepatiko, iš vis nesilaikė, kol nepridėjau gumos gabaliuko, net su juo visa konstrukcija yra tokia netvirta, kad kamerą nulenkė vėjas ir duobės po pirmų kelių šimtų metrų.

Liquid Image EGO  Full HD veiksmo kamera su WiFi

Iš esmės, tvirtinimas prie vairo tinka nebent dviračiams, nes su motociklu filmuoti trukdo vibracija ir prietaisų skydas, priekinis stiklas.

Liquid Image EGO  Full HD veiksmo kamera su WiFi

Toliau išbandžiau savo mėgiamiausią tvirtinimą prie kuprinės. Čia atsiskleidžia visi Liquid  Image Ego privalumai. Platus objektyvas leidžia matyti prietaisų skydą ir kelią iki pat horizonto. Nepriklausomai važiuoji atsipūtęs ar spaudi pasilenkęs prie pat kuro bako, kelias ir vaizdas aplink visada lieka kadre. Privalumas visose sporto šakose ir užsiėmimuose, kur nori parodyti abi savo rankas ir visą periferinį vaizdą priekyje.

Liquid Image EGO  Full HD veiksmo kamera su WiFi

Bandymas kamerą naudoti su headband nelabai pavyko. Tvirtinimas yra apačioje, dėl ko objektyvas būna aukščiau už patį tvirtinimą. Liquid Image Ego reiktų kabinti aukštyn kojom, kad išspręsti šią problemą.

Liquid Image EGO  Full HD veiksmo kamera su WiFi

Dar gavau povandeninį dėklą, kuris leidžia filmuoti iki 40 metrų gylyje. Lietuvoje tokį nelabai išbandysi, kai žaliam vandeny jau už pusmetrio nieko nesimato.

Galiausiai, pažiūrėkim pačius video, pakalbėkim apie vaizdo kokybę. Vienintelis kliūnantis dalykas yra ribotas HDR t.y. kontrastingame video kadre vaizdas esantis šešėlyje yra per tamsus. Štai minėtas plataus kampo objektyvas yra didžiulis pliusas filmuoti veiksmą ar pirmo asmens vaizdą. Kitas didelis privalumas yra stabilus, nesulietas, neiškraipytas vaizdas, puikiai sumažintas rolling shutter efektas. Kamera filmuoja 1080p 30fps ir 720p 60fps rezoliucija, kas mums leidžia gauti detalų vaizdą ir kartu turėti galimybę išgautų gražų 2-5 kartų sulėtinimą filmuojant 60FPS.

Su garsu kita istorija. Mikrofonas labai mėgsta gaudyti vėją ir visas vibracijas, o triukšmo slopinimas dažniau slopina kalbėtojo balsą nei pašalinius garsus. Bandžiau įvairius mikrofono nustatymus, bet rezultatą matote video…

Liquid Image Ego kamera Lietuvoje kainoja – 530Lt. Panašiame kainų ruože turime tik bevardžius kiniškus modelius ar poros metų senumo dėvėtas žinomesnes kameras. Abi kategorijos EGO pastebimai nusileidžia tiek vaizdo kokybe, tiek galimybėmis. Apie WiFi su penkiais šimtais litų iš vis buvo galima tik pasvajoti. Tiesa, EGO nėra be trūkumų. Vaizdo kokybė man labai patiko, tik HDR galėtų būti truputį geresnis. Štai garsas yra didžiausias EGO minusas, o WiFi taip pat galėtų veikti sparčiau ir susijungti automatiškai su prieš tai naudotais telefonais ar planšetėmis, nes dažnai kartojamas nerangus susijungimo procesas labai greit pradeda erzinti.

18 Komentarai

 1. Butu smagu kad padarytum gal kokiu aparaciuku apzvalga su kuriais butu galima fotografuoti/filmuoti po vandeniu. Vasara arteja zmones keliaus i visokias salis poilsiauti kur uzsiimti povandenine fotografija visai smagu butu. Nereikia net giliai nerti kad kazka idomaus nufotkinti :)

 2. Kodel bijei paspaust daugiau su moto ? reikejo spustelt bent 150 tada paziuret kaip filmuoja ir t.t ar kiaušiukai per maži ? :D

 3. O kas vyksta, kai SD kortelė prisipildo? Gal ištrinamas seniausias įrašas ir įrašinėjimas toliau vyksta?

 4. Pasikeiti kortelę arba turi ištrinti video pats.

 5. o vandeniui atsparus kevalas atskirai reikia pirkti?

 6. geriausia kamera yra http://gopro.com/.. Bet nepigi.. Liquid Image EGO pigus pakaitalas GoPro kameroms .

  • Kur lietuvoje galima įsigyti originalią GoPro kamerą? Kiek randu kažkokios neaiškios firmos. Ar kokiam topocentre Vilniuj būtų, nes tiek mokant norėtūsi būti tikram, kad gedimo atveju garantinis galios?

 7. 100% sutinku su uzsispyres. jei jau pirkti toki dalyka tai geriau siek tiek pasitaupyt ir imti gopro.

 8. 10branduoliuandroide

  Įdomus kūrėjų darbas, kad kamera susijungia per Wifi. Labai patogu
  Minusai svarūs, dėl prasto garso triukšmo slopinimo. Aktyvioje veikloje nesiruošiama elgtis tyliai, ir kai kada aktyvioje veikloje filmavime svarbus ir garsas. Bet už tokią kainą gana puiku, jei dar paieškojus dėvėtoje rinkoje

 9. ar galima prisijungti prie bet kurio mobilaus ir tableto

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>