MacBook Air 11′ ir 13′: čia tau ne koks $500 netbook šūds!

MacBook Air 11 ir 13: čia tau ne koks $500 netbook šūds!

Vakar informacinių technologijų bendrovė “Apple” pristatė dvi naujienas: 11” colių (29 cm) ir 13″ įstrižainės “MacBook Air”. Kitais žodžiais, porą sub-netbook klasės kompų..?

MacBook Air 11 ir 13: čia tau ne koks $500 netbook šūds!

“We don’t know how to make a $500 computer that’s not a piece of junk”, – Steve Jobs šaipėsi iš visų Asus EEE PC vos prieš metus. Šiandien išleido savo 11 colių netbook, tik už apvalų $1000.

Dar juokingiau, kad tikrai tik šūduką (angl. piece of junk)..  nes PC žmonių kalba Intel Core 2 Duo ir Nvidia 320M išsiverčia į pigiausią netbook su Intel Pentium SULV procesoriumi ir Nvidia ION grafikos chipset. Gerai bent, kad dar 64GB SSD į tą kainą įtrauktas.

Juokėsi Stevas, o dabar žurnalistai juokiasi paskutiniai:

The new, smaller MacBook Air  is effectively a very nice netbook. Apple even says it took all the things it learned from the iPad to create it. The 11-inch MacBook Air has roughly the same screen size, and weighs a pound more, but it runs OS X and costs $1000. But why build this when the iPad is the perfect go-anywhere machine? I mean, you can’t top magic, right?

You can make stuff on the iPad. It’s doable, but not always effective or easy. The iPad is mostly designed for content consumption. It’s a fantastic reading device. It’s a killer movie player and picture viewer. But try to shoot a photo, drop it onto the device, edit it in Photoshop and throw it up on your blog. It’s harder, even if you happen to use systems that are entirely compatible with the apps that are available. The iPad doesn’t have an accessible file system. It’s difficult to move files around and open them in the correct app sometimes. The apps, like Photoshop, aren’t always as powerful or capable. The keyboard solution is a hacky compromise. (And have you seen that iPad keyboard dock? Ugh.)

Įdomiausia, kad net kai Stev’as pripažino, kad netbook’ai yra galingesni ir funkcionalesni. Tuo pačiu, vistiek kalba apie kažkokias nesąmones kaip nuotraukų redagavimas ant 11 colių ekrano!?

MacBook Air 11 ir 13: čia tau ne koks $500 netbook šūds!

Apibendrinant, naujieji MacBook Air turbūt telpa į dar mažesnį pašto voką ir blizga kaip naujasis iPhone 4. Kainuoja dvigubai už Windows PC analogus. It’s magic! Po kokių 3 metų didysis vadas davė leidimą ir savo fan’ams išbandyti netbook’ą!? Su kuo visi Windows/Linux vartotojai juos ir sveikina! Nors netbook jau yra praktiškai iš mados išėję aparatai. Kam pirkt netbook, jei pilnas Intel i notebook šiandien sveria mažiau, veikia dešimtis kartų sparčiau, o ir kainuoja  pigiau grybo… tai yra obuolio?

118 Komentarai

 1. Kam tuos pasenusius procesorius igrudo tai nesuprantu..

 2. Jie ir nesupranta. :D

  "We don’t know how to make a /netbook/ computer that’s not a piece of junk."

  Šiaip netbook, kaip rašiau, jau išėjo iš mados.. nes dabar 13 colių pilnas Intel i3 kompas už 3k Lt išeina, o sveria tuos pačius 1,3kg.

  Kaip mano pvz. Toshiba R630 http://www.topzone.lt/forumas/6507-toshiba-satell

  <object width="498" height="305"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/8HBoD72nSu0?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/8HBoD72nSu0?fs=1&hl=en_US&quot; type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="498" height="305"></embed></object>

  Apple kainos:
  Lietuvoje naujųjų “MacBook Air“ sulauksime jau po kelių savaičių. Numatomos kainos mūsų šalyje bus 3599 Lt už “MacBook Air“ 11“ colų ir 4699 Lt už 13“ colių.

  Totalus piece of junk seni Intel Pentium dual lyginant su Intel i3 ar i5. Sparta dešimtimis kartų atsilieka, daugiau kaista, storesnis, daugiau sveria, nes reikia radiatorių geresnių ir t.t. Svarbiausiai akumo darbo laikas žymiai geresnis Intel i3, kas turbūt svarbiausia tokio tipo mobiliame aparate.

 3. Ziauru istikruju. Kur bepasisuksi Jobsas ta, Apple ana, atvirai pasalius, jau bloga darosi nuo to Apple. Norom nenorom zmogus daraisi HATERis!

 4. Nuo kada 12" pc yra netbookás?

 5. Meslas kazkoks niekam nereikalingas daigtas dar neisleistas o jau pasenes

 6. Oba, plonesnis už manaji 3GS :D

 7. įgrūdo tam, kad vėliau galėtų įgrūsti geresnius. tokia jų verslo politika, įstumiam savo vartotojams šūdą, tam kad vėliau galėtumėm jį pagerinti. vistiek nupirks ir tą šūdą ir tą geresnį. :)

 8. ko jus cia putojat, nepirkit, o ir is kitos puses ziurint net ir neipirktumet ;D

 9. Nju, a tu gal biskuti durns pirkt tokios komplektacijos kompa uz tokia kaina? Ne tame esme, ipirktum/neipirktum.

 10. Va iš žmonių,su tokiu požiūriu,kaip nju ir gyvena obuolys.

 11. APPLE Fail ir vel! ;)

 12. tai as net nesakau, kad as pirkciau man tik siaip idomu ko visi taip pyksta, gi nera reikalo jo pirkti. As pats naudojuos macbooku ir esu labai patenkintas (tuoj visi nervuotis prades:)))) bet pirkau ji uz 1500lt naudota bet puikiai jis man veikia ir tarnauja jau du metus. Is parduotuves sutinku, kad tokiom kainom neimanoma pirkti, bet per skelbimus gali nusipirkti pakankamai uz normalia kaina.

 13. Gal jie tūpi, kad tokias kainas meta… ?

 14. Tipiškas lietuviškas požiūris komentatorių :) Jei daiktas patrauklus, stilingas, veikia ištraukus iš dėžutės be jokių diegimų ir instaliacijų, bet kainuoja daugiau nei statistinis lietuvis gali įpirkti – tai pasidaro šūdas paskutinis :)

  Kiek žinau su 11/13 įstrižainės kompais niekas Photoshopu nedirba, o tik internete naršo ir tekstus rašo. Bet lietuviai, žinoma tokio nepirkit! Geriau pirkit 500 Mhz greitesnį plastmasinį gaidį su 1,5 – 3h veikiančia baterija.

  Juk sunku SUVOKTI, kad su flash atmintine kompiuteris įsijungs du kart greičiau ir veiks 3 kart greičiau nei toks pats su 5400 RPM kietu disku :)

  LyBWGer > jo, daugiau tokių FAIL ir nebeliks PC rinkos :) Kiek pamenu Apple jau pralenkė Microsoft pagal kapitalizaciją ir tapo nr. 1 IT bendrove. Jos užimama kompiuterių rinka per paskutinius 5 metus padidėjo nuo 5 proc. iki 20 proc., ir kad ir kaip keista lietuviui būtų, naująjį Macbook Air jau veikiausiai išpirko parduotuvėse ir visi naujos siuntos laukia :)

  zemaitux > Jo, gi šūdina komplektacija begalo! Juk rinkoje pilna netbookų su 1440 x 900 taškų raiška, 7h laikančia batarke, aliuminio korpusu ir flash disku, ir dar testuose visus netbookus pagal greitį nušluojančių.

 15. Prie iPad pridejo klaviatura ir damete 500 baksu :D Viskas cia aisku , 2007 technika ir overpricas. Negali but 500 doleriu nes niekas nepirks iPad. Todel Karolynaz svajos kaip jis po 10 metu sugebes nusipirkt si nauja MBA :D

 16. man rodos Karolynaz, tai Stevas Jobsas(ne Dziobsas o Jobsas) kuris per microsoft translate raso savo nepagristas nuomones, ziuriu ir rinka ismono ir microsoft jau autside yra, dar betruktu kad parasytu kad microsoft ikure bilas ir jobsas

 17. Aivaras > gal nebesvaik su ta 2007 m. technika :) Nes atrodai kaip idiotas ir nei juokinga nei ką. Silpnesnį procesorių kompensuoja flashinis diskas, tad nemanau, kad nors vienas netbookas testuose bent arti bus Macbook Air'o. Nvidia 320 plokštė pakankamai sparti, kad žaisti aukščiau nei su vidutiniais nustatymais Starcraft 2, pasižėk pristatymą, pamatysi kaip puikiai Macbook Air suka Assasin Creed 2 :)

  O dėl pirkimo, neturėčiau dažais kvepiančio macbook pro, tai ta pati kaina už Air.

 18. Atperka.. Durna galva, tai gal ir atperka Intel Pentium, bet ne diskas. :D

  +400Lt 64GB kingston į bet kokį PC įsidėti. Nuo gruodžio bus 100GB už <500lt. Toks MSI X šūdas su Pentium buvo prieš kokius du metus, kur 2k Lt nekainavo.

  Šiandien iš vis nesveiką 13 colių PC už 3,5K Lt nusipirksi.
  Intel i3 / 4GB RAM / 80GB SSD / Intel HD / 6cell 8h / 1,3kg
  Jie čia tokį gaidį kaip MSI X senas išleido, tik korpusas gražesnis/gal geresnis..

 19. Karolynaz – Jeez, o aš galvojau esu Apple fanas.

  Visu pirma Apple gaminiai genda. Tiek draugo Minis, tiek maniškis iPod touch 2gen po metų pradėjo lėčiau suktis(aš prižiūrėjau patikėk, kaip savo akį)

  Apie baterija būk tu žmogus, nerėk. Gali rasti pilna kompiuterių/notebook'ų kurie yra tiek pajėgesni darbui tiek ištveria daugiau laiko. Man labai įdomu kaip bus su pačio naujo air baterija. Garantuoju, kad neištemps net 4h ant geriausio šviesumo.

  Aš neturiu problemos su Apple gaminiais, man viskas patinka, OS ir t.t. bet kas man yra stabdis, tai kaina(ir aš gyvenu(pfu,pfu,pfu) palyginus neblogai)

 20. Procesoriaus niekas nekopensuoja. Jis yra unikalus pagal savo darbo tipą. Tik toks appletardas kaip tu galėjai sugalvot tokią nesąmonę.Ir kam gi dar kažką reikia kompensuot Apple "magijoj" jei kompensuojama vadinasi objektas turi trūkumu. Gal tu ir perki plastmasinius barškalus, bet man dar neteko su tokiu susidurt. Flash atmintis visur kišama. Ją rasi ir pigiuose netbookuose. Ne jokia čia naujiena.

  P.S. Yra pilna netbook'u kuriuos gali pirkt su iškartu naudot paruošta operacinė sistema, tiek linux, tiek windows.

 21. Pas mane Asus EEE PC uz 600 litu turi 15GB SSD :D STEBUKLAS , MAGIJA!!!!

 22. windows 7 > tau New York times pakankamai rimtas šaltinis? :)
  http://www.nytimes.com/2010/05/27/technology/27ap

  Reik domėtis, o ne debilu būt ir seilėtis apie tai, ką parašo Originalas :D Kaži kiek originalo prognozių išsipildė Apple atžvilgiu? :D Juk pasakok jo, jau senai subankrutavusi bendrovė turėjo būti :D Gi kliedėjo, kad iPad'o niekam nereikės, visi konkurentai pralenks :D Tų konkurentų kaip nėra taip nėra, vienintelis pasirodęs Galaxy ne tik kad pats savaime ne itin pavykęs gaminys, kurio net pati Google nepripažįsta ir sako eikit nafig, bet dar ir brangesnis už ipad. Plius suvalgė iPadas kitų gamintojų netbookų pardavimus, tad Acer, Asus ir pan. skelbia mažėjančius pardavimus ir pelnus.

  Svaigo apie iPhone 4 šūdiškumą, tačiau kaip parsiduoda į dieną po 270-300 tūkst. taip ir parsiduoda, o „Google“ su „Android“ niekaip nepaveja su 50 skirtingų tel. modelių. Jau nebekalbant apie verslo sektorių, kuriame niekas su „Android“ draugauti nenori :)

  Apple kompai šūdai, tačiau net toje pačioje Lietuvoje iDeal dirikas rankas trina ir Delfi pasakoja, kaip Apple pardavimai Lietuvoje per 2010 m. šoktelėjo dvigubai, nors dar pats pelningiausias sezonas (Kalėdos) priešakyje :)

  Visi geriausi blogai, žurnalai, leidiniai bendrovę Apple giria :) Bet turbūt vienas originalas ir keletas jo gerbėjų teisus, sakydamas kad Apple šūdas ir niekam jo nereikia :D :D :D

  Aš ir kažkada Apple heiteris buvau, ginčijaus ir įrodinėjau windows vista pranašumą, nors apple viena akim matęs buvau. Nuėjau pabandžiau, nebeliko noro važiuoti ant to, kas tiesiog veikia gerai :)

  O dėl kainų – elementarią klaidą visi darot, sulygindami procesorius. Jei sulyginti visas charakteristikas: batarkes, darbo spartą, ergonomiją, patogumą ir pan. tai tokių pačių navarotų kompas iš HP, Sony ar Dell, kainuoja gerokai daugiau nei Apple gaminiai.

  Bet žinoma, tikras lietuvis lygina su plasmasiniu šudu, kurio apart rytų europos ir ruskyno niekur daugiau pasaulyje neparduoda :D

  Tai ple pas mus ir antrarūšius bananus į maksimą veža :D Kaži kodėl nesigirdi komentarų, kad jie skanesni, nes pigesni? :D ir didesni? nes pirmarūšiai bananai ne tik kad ne geltoni, o žali, bet dar ir dvigubai mažesni :D

 23. Pirkit ir naudokit kaip sakant ką norit :) Tik jei perkat šūdą, neįsivaizdinkit :D

 24. Tai tokių pačių navarotų kompas iš HP, Sony ar Dell, kainuoja gerokai daugiau nei Apple gaminiai.

  Dabar iseina, kad Apple gaminiai pigiausi , o visi kiti overpriced ? :D MAGIC!

 25. na pas mane sony vayo net negirdziu hdd uzimo, veikia sparciai ir atrodo daug graziau. o pirkau uz 1,5k lt ir galingesnis uz ta air 70% :) liudna kada zmones perka varda o ne daikta, ir kada kompanija mato kad galima prakisht suda su ta pacia os kuri nesikeicia jau velniai zino kiek metu :) tad naudokit jus juos kishkit pinigus kad tik galit o as sedesiu patenkintas ir zinosiu kad net uz sutaisyma moket nereikes tiek kiek vertas mano pc :) PEACE

 26. Karolynaz> Matyt tu vienintelis tokius blogus ir teskaitai, kurie Apple vis dar giria. Gizmodo, CNETnews.com,PCMagazine jau ir tie pradejo atvirai saipytis is Apple politikos.

 27. Intel kalbasi su JOBSU:

  – Nenori notebooka išleist su kosminėm kainom ir senais procais? Juk visada pavykdavo apgauti tą buką minią, verkiančia dėl tavo šlamšto?

  – Hmm gera įdėja.. Kuo pigiau atiduosi, tuo daugiau paimsiu.

  – Sutarta..

  Mždaug taip turėjo pokalbis būt… :D Dabar atsiras narsuoliu ir gins ir sakys čia stebuklas!! TO DAR NEBUVO – VISAS APPLE NOTEBOOKAS…

 28. Aš manau, kad tiesiog kol Jobs'as dizainą sugalvoja ar pažiūri, kaip kitiems sekasi.. tai jų daromas kompas, dar neišleistas, jau tampa pasenęs.

  Pvz. visada Mac Pro buvo mažiausiai metais atsilikę nuo Windows PC, taip ir jų nešiojami, geriausiu atveju, po pusmečio gauna visus Intel geležies atnaujinimus.

 29. HP : lėtesnis, su trumpiau laikančia baterija. Kainuoja – $ 624.

  ( http://bit.ly/as2CjU )

  Dell: dar letesnis, dar gaidiškesnis. $ 528

  ( http://dell.to/9xl67R )

  Sony: panašaus greičio, plonumo, dizaino. Kaina – 1 400 svarų

  ( http://bit.ly/2W378E )

  Dar prisiminkit, kad HP, Dell, ir pan. kompai iš plastmasės, didesni, ir sunkesni, taip pat visi su BEGALO lėtom Intel vaizdo kortom. Mažesne ekrano raiška.

  Taigi SURASKIT didieji genijai, tokių pačių charakteristikų netbooką, kuris dar ir pigesnis už Apple būtų. Jau nekalbant apie dizainą ir medžiagų kokybiškumą ir kitus navarotus.

 30. zemaitux > žinoma, Gizmodo superkantis vogtus daiktus yra didžiausias rodiklis :) Kaip ir CNET ar PCMagazine :)

 31. P.S. Kadangi laukia komentaras moderavimo gerb. Originalo, kur kainos lyginamos. Kviečiu gerb. Aivarą surasti tokių pačių galimybių netbooką, kuris dar ir už Apple pigiau kainuotų. Kiek teko matyti, tai Sony panašaus dizaino, lengvumo, tačiau lėtesnis nes su integruota lieva intel korta ir mažesne ekrano raiška kainuoja 1 400 svarų.

 32. Karolynaz, tavo komentarus paskaičius susidaro tokia nuomonė, kad apple gaminiai yra (kito pasakymo tiesiog neradau) HARDER, BETTER, FASTER. STRONGER! Kad ir ką apple išleistų, geresnių už jį nėra. "Bet žinoma, tikras lietuvis lygina su plasmasiniu šudu, kurio apart rytų europos ir ruskyno niekur daugiau pasaulyje neparduoda :D" . Oho, Mac Air pagamintas iš aliuminio lakšto! How sexy!

 33. @Karolynaz iDeal pardave per 2009m. 3 mac'us o per 2010 10mac'u ot ir trina rankelem, o liginus osx ir windows7 , tai osx grybas kaip reikalas + win 90%PC user naudoja :) o osx gal 5 % ir tai :) niekada gyvenime nepirksiu to ka galima isigiti per 2-3 k. pigiau ir geriau, rinkodaros auka esi ir tiek , arba i kaire ir i desine svaistantis pinigus zmogus, o svaistytis pinigais yra blogai kiek dvasine tiek ir zinok protine puse

 34. Karolynaz ->Nu jo, aisku, tikra teisybe pagal tave tik kokiuose "JOBS is a GOD","I love APPLE" ir panausaus pobudzio news kanaluose teikiama. Nevarau as ant Apple, kaip jau sakiau, tiesiog persisotinau ju "technologiju" pristatymais, "revoliucijomis". Esu mastantis zmogus, apie PC vidurius ismanau (3 metu patirtis surinkinejant kompus), todel manau tikrai atskiriu sudinos konfiguracijos kompa nuo normalaus.BTW, cia tik mano nuomone, o vat tu kimbantis visiems kas galvoja kitaip negu tu, nu… juokingas is tikro atrodai. Kaip tikras, aklas fanbojus.

 35. O uz multitouch trackpada , talpesne batarke ,dizaina , ir ThiefRecovery kitur nemokam ? :D Ir cia 400 skirtumas svaru del 100 pixeliu raiskos ? WOW , tu laimejai , as nesigincyju :D

 36. Toshiba R630 Lietuvoje 2900Lt + SSD 64GB 400lt.

  Tai 3300Lt, o kompas Intel i3, 4GB RAM, 64GB SSD, Intel HD, 1,3kg.

  Pats tokį naudoju. Ir vienintelis šiandien custom made by Intel, kuris telpa į 1,3kg su pilnu Intel i3 arba i5 procu..

  MacBook Air sveria tuos pačius 1,3kg, bet naudoja š Intel pentium SULV, kur MSI X340 atrodo prieš metus jau buvo analogiškas barškalas, 1,5k Lt. SSD vėl +400lt.

 37. "Pirkit ir naudokit kaip sakant ką norit :) Tik jei perkat šūdą, neįsivaizdinkit :D" "plastmasinis barškalas" Visi tavo teiginiai, nulis argumentu paremti faktais? Microsoft vis dar daugiau parduoda negu apple, tuo pačiu ir investuoja į naujas technologijas. Kompanijos susikaupęs kapitalas niekada nebuvo rodiklis. Atrodo pagal pinigus vertini viską… Man iš tiesų tavęs gaila.

 38. Na tai jei jau Apple toks šūdas, tai pasikartosiu zemaitux:

  SURASKITE PIGESNĮ ir TOKIŲ PAČIŲ GALIMYBIŲ NETBOOKĄ. O tada varykit, kad apple už 2007 techniką ima pasakiškus pinigus.

  Nes dabar sapalionės ir lyginimai tokio lygio: VW turi 2 litrų variklį, o Lexusas 1,8, tai VW žinoma geresnis, ir lexus perka tik kvailiai.

  Windows 7 > jei tokie pardavimai pas Apple LT būtų, tai būtų ji, o ne BMS megapolis bankrutavęs :)

 39. Aivaras > nepamiršk vaizduškės :P Kuri ne tik kad 5 kart brangesnė nei Intel integruota, bet dar ir specialios mamos reikalauja, kas vėl gi kainą didina. Ekraną 100 pikselių padidinti irgi kainuoja, nes visi geresnius į pigesnius modelius dėtų.

  p.s. Tą tavo HP, pagal matmenis ir svorį geriau su paprastu Macbook lyginti, kainuojančiu 849 svarus.

  Aš nesakau, kad afigienai mokėti už apple kompą, tiek pinigų. Tiesiog sakau, kad nereikia kompų vien pagal procesorius lyginti. Susikalti plastikinę dėžę ir geresnes dalis, kad ir devėtas sudėti ir padaryti pigesnį 13 laptopasą už HP net ir aš pajėgčiau. Bet nepulčiau šaukti, kad visi kiti gaidžiai nes mano spartenis ir pigesnis. Jei į kardoną dėti, tai dar pigesnis PC būtų :)

 40. Lexus lyg yra kai Apple ženkliukas ant kito auto. Kaip Apple ženkliukas ant Intel mobo ir CPU už dvigubą kainą. :)

 41. Jau tam ir žaidimus Mac velka.. kur iš vis Mac žaidų nebūna.. tik kokie nususę CoD4, kai jau PC CoD7 išleidžiamas. Steam iš vis crash fiesta. :D

 42. Originalas > prie savo to Toshiba R630 kainos primesk geresnę rezoliuciją ir vaizdo kortą padoresnę ir gausi tą pačią kainą. Tai kur čia stebuklas, kad air kainuoja daugiau? Dar pasinagrinėk korpuso surinkimo kokybę žinant ant kiek Toshiba garsėja laptopus gamindama :)

  p.s. Tai aš ir sakau, kad Lexus gaidys yra; statistiniam lietuviui per akis Golfas II

  Zylius > 2009 m. duomenys:

  Essentially, Apple is the second most cash rich company out there, with a little under $39.8 billion in cash and short and long term securities to call upon. Microsoft’s technically ahead of them, but it’s a comparatively small lead of a paltry $0.6 billion dollars… and while Apple’s cash reserves continue to rise, Microsoft’s have leveled off over the last half year.

  Kaži koks skirtumas bus šiemet? Jei jau pagal įvertinimą „Apple“ patapo brangesnė? O po „Microsoft“ „Windows 7 Mobile“ starto, jų akcijų kainos krito 2 proc. ?

  Vienintelis dalykas, kurį noriu pasakyti, kad Apple gaminių kainas kelia jų kokybė, ergonomija ir programinė įranga, o visa tai kainuoja.

  gerai, anyway, tyngiu ginčytis :) Juk čia tiek daug protingų susirenka, kad žmogus IT tematika rašantis tris metus pasirodo kvailas yra. Reiks ryt Mindaugo Glodo paklausti ar aš jau tikrai Microsoft LT nedraugas :) Nes kiek pamenu, labai neblogi mano santykiai, jei net Kinect' Kalėdoms žadėjo :)

 43. Stebiu aš šį pokalbį iš šalies, domiuosi technologijomis, bet matau konstruktyvios diskusijos tikrai čia nebus.

  Čia jau man panašu į sektantą, priklausantį apple sektai. Kodėl? Nes bruožai tie patys – nieko daugiau nematyti kaip tik vieną objektą ir jį dievinti….

 44. Mosc > na tai išvesk į dienos šviesą :) Surask ir parašyk TOKIŲ PAČIŲ parametrų netbooką už mažesnę arba bent jau tokią pat kainą? Svaigsta čia visi iš eilės, bet DEJA neparašo, nes papraščiausiai NĖRA tokio dalyko. O lyginti su pigesniu produktu ir šaukti, kad pigesnis geresnis, nes gamintojui sutaupius ant ekrano, korpuso, ergonomijos, dizaino, maitblokio ir kitų dalykų pavyko įdėti spartesnį procą ir daugiau ramo nėra prasmės.

  Nejau sunku suprasti, kad Apple kainas ne dėl obuolio logotipo užsidėjusi? ;) Man asmeniškai daugiau mažiau pofig ką naudoti, niekam nesiūlau nei pirkti nei parduoti Apple kompo. Tiesiog kartais turi daug laiko, kad užsiimti tokiu beprasmišku dalyku kaip ginčais internete :)

  O dėl fanbojizmo, tai žinai, čiuju vienintelis iš čia rašiusių Apple LT vos ne į teismą padavinėjau, kad brokuotą Macbook Pro pripažintų brokuotu ir pakeistų.

 45. Tu tikrai kai suvažinėtas.. R630 yra pirmasis nešiojamas su Magnesium-aluminium Alloy Honeycomb korpusu, kuris yra tvirčiausias šiandienos rinkoje. Tas pats aliuminis kaip Mac, bet žymiai plonesnis, lengvesnis ir tvirtesnis, dėl pačios korinės struktūros. Ekrano sulenkti ar pačio korpuso iš vis neįmanoma, ko nepasakysi apie pirmos kartos Macbook Air barškalą, kuris MSI X primena šlamštą.

  Naujas Intel HD vaizdas taip pat lenkia visus ATi ir Nvidia low end, yra integruota Intel i serijos CPU, todėl neužima vietos, nereikia papildomo aušinimo ir net akumo sutaupo dvigubai.

  Sumoje išeina, kad turi 13 colių MacBook Pro su Intel i3 ar i5, bet lengvesniame ir geresniame korpuse už Air, su DVD-RW ir iš vis už juokingą kainą lyginant su Apple.. 3300lt Toshiba Protege R700 su 64GB SSD.

  Kai dabartinis Air man grynai MSI X barškalas, tik š konkretus tas buvo, tai ir 2k Lt MSI, todėl neprašė…

 46. HP Probook 4320s, aliuminis korpusas, dizainas very nice, kaina 600 svaru. Jei reik nusiperki SSD +100 svaru.

  Intel® Core™ i3-350M Processor (2.26 GHz, 3 MB L3 cache)
  3 GB 1333 MHz DDR3 SDRAM
  320 GB 7200 rpm SATA II
  33,8 cm (13.3") diagonal LED-backlit HD Anti-Glare 1366 x 768
  Intel® HD Graphics
  DVD+/-RW SuperMulti DL LightScribe
  http://h40059.www4.hp.com/uk/commercial-laptops/i

  Tuo tarpu Macbook Air 13 inchu 1099 svaru!!!!

  O gal paieskot uz 1100 svaru komplektacijos ? Tada isvis shokas bus :D

 47. Pridėkit į abu modelius geresnę vaizduškę, ir didesnę ekrano raišką ir gausit tą pačią kainą kaip ir MacBook Air 13 colių su 128 GB flash hardu. Dar prisiminkit, kad šiek tiek sumokat už dizainą, softą, tokius navarotus kaip MagSafe, multitouch trackpadą ir talpesnę batarkę.

  Sudėkit kompus greičio testams, ir akivaizdžiai bus, kad žaidimus Macbook Air velka geriau nes turi nVidia 320 ir nereik svaigti, kad Intel HD tinka žaidimams (nes net senas nVidia 9400 lenkia intel HD daugiau nei dvigubai), elementarus Starcraft 2 nepasileidžia, kai tuo tarpu su 320 be lago aukštesniais nei vidutinės nuostatos gali žaisti. O kur programos remsis procesoriaus skaičiavimo pajėgumais – MacBook Air atsiliks, o bendram įvertinime gausime maždaug tą patį.

  Tai kurioje vietoje aš neteisus, sakydamas, kad panašių galimybių kompai kainuoja tiek pat? Ir kur tie dvigubai spartesni už $500 ?

 48. Objektyvas > kiek batkė laiko? tas tai gražus šiaip laptopas :)

 49. kur tik nosi nete neikisi, ten ir *.exe programos zaidimai ir kitka, iskarto irasai http://www.google.lt ir rasai How can I open an EXE file on a Mac , o win o dar geriau win 7:) ->download, click click-> next->next-> finish, o mac blah blah how to open cool windows programs on my stink mac :D V peace

 50. O as nusipirkau Sony VAIO X-Series uz $1300… Jis panasus i nauja MBA 11'' bet su Atom procu ir interguota intel grafika, zodziu daug letesnis uz MBA 11''. Tai ka as ziauriai permokejau? Gal reikeko MBA palaukti? Bet as patenkintas, nes svoris 1.6lbs (725g)… Geras daiktas kainuoja!

 51. OBJAKTYVAS geras pasirinkimas spaudziu desine :)

 52. windows 7 > jooo, apple tikslinė rinka yra mažvaikiai, neišaugę iš žaidimų :) jei nežinojai, gali įsidiegti windows 7 ir naudoti kaip pagrindinę OS, jei OS X neįtinka. Big deal.

  Originalas > o jei turi xbox 360, tai ir ne halo 2 žaidi, bet Halo: reach.

  Beje, nespoguoti bičiukai žaidžia su mergaitėm, o spoguoti su pelyte kareiviukus šaudo :D

 53. Vargšas tu eik miegot gal, taip ir sedėsi per naktį ir sekiosi visus postus… Noliferis nelaimingas… Spėju sėdi ant tėvų sprando, verkia dėl kiekvieno plastmasės gabalo (AR ČIA BŪTŲ TAVO NUOSTABUSIS IPUODS 4Litrai) ar kas man px grynai, bet iš tavęs, kaip asmenybės, matau tik tuščią vietą… Kažkoks adaptas, prisiskaitęs apie apple, dabar eina prieš visą forumą, nolifina net forume.. Spėju tą apple garbini todėl, nes visuomenė kitaip atstumia tave? Kiaušingalvis…

 54. Metanabol > bet kai tu lochas :D Forume tu forume, ar bent žinai kas tas forumas, jei blogo nuo forumo neskiri? :D Uostyk kabančius ir eik gult, vientelis tu čia pas mamytę gyveni visas spoguotas :D ir kai argumentų nėra, tai tik seilėt ir verkšlenti temoki, žėk neapsišyk iš baimės besėdėdamas, kad ateis piktoji apple ir tave pagaidins per šikną :D :D iš kur tokių urodų atsiranda, plet blogo nuo forumo neskiria :D :D ir baną tokiams dėti :D gal dar ir originalui pačiulpti, kad jis labai teisingai prieš apple parašo? :D :D

 55. Jeigu kas cia gyvena is tevu kisenes, tai tik Originalas :D As paziureciau, kaip jis pirktu tuos naujus kompus ir kitus savo sudus, jeigu pats turetu uzdirbt kiekviena lita. Va tada gal ir pradetu protingai mastyt, dometusi kiekvienu modeliu ir issirinktu geriausia pagal kaina,duomenis ir patikimuma ir kiek laiko ji naudosi, bet gi lengviau pasakyt "mama, noriu naujo kompo, tas labai geeeeeras…":D

  Kaip tik siandien mamai pirkau laptopa, paemiau acer, jai galingo nereikia, emiau pakankamai sena, bet skelbimuose dominuoja tokie kompai: hp pusnaujai po 600-900lt, kuriu arba motinine perdega, arba matrica nueina, isvis gal puse skelbimu vilniuje vien tik hp, tada galima nebrangiai nupirkt asus su jau luzusiu ekrano vyriu, tai naudot tik kaip stalini, pora toshiba ir vienas kitas acer, kuri ir paemiau. Sako, kad acer vieni is pigesniu, bet kad maziau gendantys tai irgi faktas. Pati pirmaji pirkau pries tris metus, irgi buvo acer, iki dabar sese naudojasi ir viskas gerai, nors pora kartu buvo krites is nemazo aukscio.

  Eilini karta ateina vaikai, tokie kaip Didmantas ir svaigsta ta pati per ta pati, gal jau laikas ivest facebook prisijungima komentuojant ar Originalas bijo, kad ji palaikantys bus tik pradinukai? :D

  Jau nesikartosiu, kad pigiu ir kokybisku daiktu nebuna, jiems dar ir sukurt nemazu islaidu reikia, o surinkt kitu firmu dalis i dar kitos firmos korpusa kiekvienas fabrikas moka, kaip buvo "ACME" laptopai ir tam nereikia jokiu milijoniniu islaidu.

  Manot, kitos firmos nesistengia visko graziai pateikt vartotojui, kaip tai pateikia apple? Kitos firmos to nedaro "is principo"? :DDD

 56. Realiai čia yra kiekvieno skonio reikalas ką jis renkas, aš senais laikais turėjau macbook ir apple ipod, bet pasirinkau analoginius produktus, grotuvu labai nusivyliau tiek skambėjimu, tiek, kad braižėsi nugarėle, o del macbook tai galėjau dirbti tik su aušinimo padu, nes kitaip nors tu kiaušinius ant jo kepk, jis buvo tiesiog gražus laptopas su gražiu logotipu, tad antra kartą ant grėblio nelipau, paemiau įprastą laptopą ir tuo džiaugiuos, gal dizaino prasme ir nestebuklas, bet kainos/kokybės tikrai vertesnis nei apple su analogiškais parametrais.

 57. Karolynaz. Bet tai kai tu kietas. Kitus mažvaikiais vadini, nors ir patys seniausi žaidimus žaidžia. O ir žmonų turėję ne po vieną. Kalbi apie savo kompetetingą puslapį, bet kitiems siūlai uostyt vyriškus lytinius organus (man rodos ptik pas tave tokios fantazijos, svajoji apie panas, bet įsivaizduoji kitus vyrus uostančius varpas) bei kitaip keiksnoji. Iš tiesų, dar palukėk, užaugsi.

 58. O karolynaz turiu klausimą, jei gali ir i apple isidiegti windows 7 kaip pagrindinę os, ir ištrinti os x su kitomis programomis, už kurias tu moki pinigus, tai koks tikslas pirkti toki brangų, ir su labai paprastais parametrais laptopa?

 59. RS > jei pasižiūrėsi aukščiau, rasi kad tokių pačių parametrų kompas kainuoja tiek pat. O dėl Windows, tai galimybė. Realiai ją naudojančių manau vienetai.

  Ir aplamai, neimkit visko už gryną pinigą :) Žaidimus daugelis kartas nuo karto pažaidžia, kaip ir nusišneka. Kaip ir ginčijasi iki nukritimo dėl vienos ar kitos įmonės, kuri jiems nei algos moka nei ką :D Nei aš tą Macbook Air pirksiu, nei kitiems jį siūlau pirkti, tik elementariai kartais užkliūva komentarai, kaip kad už 500 JAV dolerių nusiperka geresnį kompą. Nebūkit naivūs, gerų daiktų niekas neparduoda pygiai, kad ir ko kokia įmonė bebūtų.

  Zylius > apie jokį savo, juolab kompetetingą puslapį nekalbu :) Neskaityk dievo rašto iš žvaigždžių :)

 60. uzteko kad perskaityciau Karolyno pirma komentara ir supratau kad vargsas zmogus :D. Tu tikriausiai nepirkai niekad balto pc o gal net laptopo su OS – tau nereik nieko juose rasyti ten buna preinstall – pasirenki regioninius nustatymus kalba ir viskas vualia. Tai kad apie istraukimus is dezuciu ir veikimus patylek (nors asmeniskai as nemegstu is dezuciu istrauktu daigtu viekianciu , man paciam riek susikonfiguruoti ir istrinti visa mesla kury siulo gamintojai su savo preinstallais). O del plastiko gabalu – taip acer koks plastiko gabalas bet jis bus ne 500mhz o kokiais 1ghz ir naujos kartos procas o ne seniena. Uz pigiau gali jau thinkpada gauti laisvai – kas yra much better (jei bent laikei toky) asmeniskai dizainas ir ir kokybe man thinkpadu labiau patinka. dizaineris mat atsirado – bandos jausmas pas tave.

 61. Vieno mėgiamiausias žaidimas grynai totalus nusišnekėjimas komentaruose.. :D

  94GT buvo ION vadinama netbook'uose.. šūdas konkretus sudėjus su dual core Pentium, koks šiame Air įmontuotas. Čia apie žaidimus net nėra kalbos, nes net HD filmai ir flash stringa! Ypač kai OS X stringa net ant gero Intel i7 PC, tai iš vis bus košmaras su šituo kaip ir pirmas MacBook Air.. kur už iPad nieko daugiau nemoka ir negali. Kur jau buvo visi MSI X ir Acer Timeline analogiškų specs iki 2k lt ir jau seniai paversti į hackintosh, šlamštas ir niekas likdavo.

 62. brain_dead > kaži daugiau Apple ar PC pasaulyje kompiuterių, ir kuri grupė didesnė banda bliaubianti, kad viskas čia ir taip gerai, nieko nesuprantat :)

  Namuose turiu HP ir Apple laptopus ir abiem labai džiaugiuosi. Kompiuterius išrinkt, perrinkt, surinkt ir parduot ne kartą ir ne du teko, kaip ir pasižaisti su krūva įvairiausių OS.

  Pasikartosiu, kurioje vietoje aš siūlau kažkam kažką pirkti? Skaityti nemokat or smth? Kurioje vietoje aš sakau, kad Apple kažkuo super geresnis? Sakau du paprastus dalykus:

  * TOKIOS PAT SPARTOS IR PAJĖGUMO KOMPIUTERIAI KAINUOJA TIEK PAT. AR TAI APPLE, AR TAI SONY, AR BELEKAS KITAS JUOS GAMINA. Kompiuterius pagal procesoriaus greitį lygina idiotai, nesuprantantys kas per daiktas yra kompiuteris, nes tai yra visuma komponentų, darančių jį patrauklų arba nepatrauklų vartotojui.

  * ANTRA, VISUR VISI RAŠĖ, TIK ORIGINALAS NEPASIVARGINO, nes jam svarbiau pasityčioti, kad Apple procų nenaujino dėl kelių paprastų priežasčių: senesni Core 2 Duo procai leidžia naudotis nVidia 320M vaizdo kortomis, kurios 5kart spartesnės jei ne daugiau už Intel HD, kurios pateikiamos su naujuoju „Intel Arrandale ULV“, Intel HD vaizduškės net su OpelnCL nesuderinamos, tai ką ten kalbėti? Spartesnė vaizduškė ir flash draivas, leidžia ne tik OS akimirksniu įjungti, bet ir dirbti sparčiau, nei būtų atbulu atveju su Intel Arrandale + Intel HD. Antra nors GPU pas Arrandale integruotas, papildomai vis vien reikalingas atskiras valdiklis, tad kartu su juo Arrandale netelpa į suplonintą korpusą.

  * TREČIA, aš nei Apple fanbojus, nei kažkam siūlau Apple gaminius naudoti. Kiekvienas turi galvą ir gali pasirinkti ką tinkamas, tik nereikia kliedėti apie super tobulus kompus po 500 baksų :)

 63. Originalas > kad OS X lagina ir stringa matyt pats sugalvojai :) Nenoriu varyti ant Windows 7, nes ši OS man patinka ir ji viena geriausių iš to ką padarė Microsoft, tačiau spartos atveju ji tik pasivijo OS X, bet ne pralenkė. Žiūrėk išeis vasara Lion, ir Redmondas turės visus du metus pasivyjimui.

 64. Gal ant to pačio PC buvo ir Win 7 64bit ir OS X Snow Leopard.. Kur akivaizdus skirtumas, kiek daugiau OS X sux.. kaip ir Linux, kur visiškai neišnaudoja Intel i galimybių. Ta pati Safari lėčiau už Firefox veikia ant Win, nekalbant, kad OS X firefox versija iš vis kažkoks bug'as kaip ir flash. Beje, net pvz. nezinau.lt su Safari atrodo nesąmoningai, nes neatitinka reklamų ir kitos vietos, kai ant Windows viską dailiai FF atvaizduoja toje pačioje svetainėje. Apie topzone ir nekalbu, nes net nežiūri, kaip ant Safari atrodo, vistiek 1% vartotojų nieko nekeičia. Grynai kaip ir daugumai programų developerių nusišvilpti, kad ant Mac neveikia.

 65. Originalai, gal tu geriau eik dar pamiegot :D

 66. Aš jų vietoje įdėčiau Intel Atom procesorių ir kainą palikčiau tą pačią. Nieko nėra stipriau už magiją ir tikėjimo galią. :D

 67. Originalas > parodyk testus, kur akivaizdus skirtumai ir kad OS X suks :) Bet oi.. čia vėl tavo sugalvoti faktai :) Nebent tu lygini ten skirtingų charakteristikų kompus. Kiek pamenu OS X pirmoji 64 bitų rėžime normaliai dirba (o su Windows 7 90 proc. softo dar ir šiandien arba neveikia, arba veikia ne taip, kaip reikėtų, todėl visi sėdi su 32 bitų versijomis), o antra OS X pirmoji programas išmokė du ar daugiau branduolių panaudoti.

  Dėl naršyklių, FF ant OS X šūdas, nes niekam jo nereikia, nes yra Safari, kuri ir acid testą geriau įveikia ir veikia sparčiau. Gal vienintelis užknisantis dalykas, kad jei nepadarai Save As per dešinį pelės, tai automatiškai į Downloads katalogą viska krauna. O ant Windows – nebandžiau, nežinau. Bet manau su Windows Chrome naršyklė aplenkia visas kitas, tad vėl gi – nelabai kam to FF ir reikia.

  O tinklapius kuria kaip kas nori ;) Jei visiems būtų pofig, tai nebūtų perėję visi didžiausi tinklalapiai ant HTML5 po to, kai Apple liepė Adobe susirinkti savo bugovą Flash'ą.

  Beje, gal girdėjai, o gal ne – su nauji Macbook Air ateina be įdiegto Flasho. Kaži kiek procentų vartotojų jo pasiges, pamatę, kad didžioji dalis reklamų iš tinklalapių pradingo, o va Youtube ir toliau sėkmingai rodo :)

 68. as nuadoju windows 7 64bit dar nei viena programa nepasileido, game pasileidzia greiciau, photoshop geriau valdomas, windows bootinimas pas mane trunka ~50sec. kai maziau photoshop dirbu tai ir dar greiciau, nepasakysi kad osx greitai boot daro. p.s. naudodamas osx visados ieskosi jame windows panasumu :D apple magic marketingas netruks amzinai kada nors faila padarys as tai jauciu

 69. peoplecanfly

  Karolynaz>
  Pusantrų metų sėdžiu su windows 7 ultimate x64 ir dar nereikėjo ieškoti jokių programų pakaitalų, nes kas veikė ant win xp pro x32 tas veikia ir ant "septintukų".
  Firefox'ą tikrai naudoja pakankamai daug žmonių jau vien dėl milžiniško addon'ų kiekio, ko nepasakysi apie tą tavo Chrome ar Safari.
  HTML5 dar net pusė naršyklių nepalaiko tai gal nekliedėk.

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>