Magiškai tylus kietasis diskas / Magiškas HDD

Magiškai tylus kietasis diskas / Magiškas HDD

Internete netyčia užtikau beveik dešimties metų senumo gidą, kaip nutildyti kompiuterio kietąjį diską(-us) – HDD. Išbandžiau, tikrai tai pats gudriausias ir tyliausias kada sugalvotas metodas! Galima būtų net užpatentuoti ir paskelbti dar vieno magiško įrenginio išradimą…Magiškai tylus kietasis diskas / Magiškas HDD

Triukui reikės tik sportinių treninginių kelnių… Gerai, juokauju, užteks tik jose, kuprinėje ar striukėje esančios virvelės. Jei gaila kelnių. tokią pačią galima nesunkiai rasti bet kokioje siuvimo reikmenų parduotuvėlėje. Viskas, suvarstote magiškąjį įrenginį (kaip nuotraukoje aukščiau) jūsų DVD-Rom bay’uje, mėgaujatės pačia pažangiausia diskų montavimo technologija! Kokios per dešimt metų nesugebėjo išmąstyti net garsiausi pasaulio kompiuterio korpusų gamintojai!

Magiškai tylus kietasis diskas / Magiškas HDD

Tikrai, pats tyliausias (bent iki šio išbandytas) diskų tildymo būdas. Pats pigiausias, lengviausiai įdiegiamas. Netgi atrodo rimčiausiai, diskai laikosi ypatingai tvirtai ir stabiliai, kuo negali pasigirti dauguma panašių alternatyvų. Ką ir kalbėti apie pusės korpuso dydžio sutaupytą vietą, kurią galima panaudoti aušinimui ar tiesiog galingesnėms vaizdo plokštėms, kitiems priedams sutalpinti.

Magiškai tylus kietasis diskas / Magiškas HDD

Netgi aušinimas visai padorus, turint galvoje, kad DVD-Rom bay’aus iš vis jokie ventiliatoriai neaušina. 39’C puiki, optimali HDD veikimo temperatūra.

Magiškai tylus kietasis diskas / Magiškas HDD

Tikras magiškas išradimas, kuris, iš tikro, veikia! Įdomiausia tik, kodėl tiek metų gulėjo interneto platybėse tiesiog užmirštas? Per mažai reklamos, kad viena triusikų gumytė gali pakeisti vis1 jūsų gyvenimą!? :)

26 Komentarai

 1. O cia tai jo isradimas. :D

 2. Antec P150 tą turėjo, o išleistas 2005 metais. Tik nesuprantu, kodėl (kiek žinau) joks kitas korpusas (Antec’o iš P150 gaminti Solo, Sonata Designer ir Sonata Plus nesiskaito) to neturi.

 3. Reikes ir man taip pasidaryti, nes tas mano dvieju disku klaksejimas jau pradeda nusibosti :)

 4. Genialu tai kas paprasta :)

 5. Senai mano servukas sukasi su hdd ant tokiu gumyciu, tik kad as pritvirtinau biski kitaip. Jokio garso. :) Ant stacionaro stovincio ant stalo, baisu rizikuot taip, netycia stumtelejus stipriau i sona kuri, hdd gali but kapai…

 6. antec LANBOY Air ir turi.o gal gabenant toky korpusa gali iskrist.uztai nieks nedaro

  • Turi tik panašų.. Jo pristatymas ir davė mintį internete paieškoti kažko panašaus ar pačiam pakonstruoti. Per kelias savaites turbūt ir bus atrastas geriausias ‘pasidaryk pats’ būdas. :)

   Niekas neiškris, ypač kai pvz. Thermaltake tokie dideli varžtai į šonus susisuka, tai net transportuojant kompą negali HDD iškristi.

 7. Originalas > visas pasaulis jau ant SSD diskų perėjo :) O tu gumytėm, savo grabą varstai. Gėda!

  • Visas pasaulis!?! manau SSD naudoja dar labai maža dalis.. Nors nei tu nei aš nesirėmėm statistikom turbūt, bet niekur dar neteko girdėt, kad visas pasaulis jau ant SSD tupi :D

  • Kai visada nusišneka.. :) Šiaip pas mane yra ir SSD, ir HDD. SSD Windows ir programos, o torrent’ai, foto ir video HDD, kadangi reiktų kokių 5 SSD mažiausiai, kad 1TB vietos pasidaryti… to byloms laikyti dar pats HDD per greitas.

  • Tikrai susvaigai. Apie SSD visi tik šneka ir juos bench’ina, o kaina dar neprieinama absoliučiai daugumai vartotojų.

   • Nu kodėl nusišneka, tarkim 80GB SSD apie 550lt,o 128GB apie 780lt. Tai kogi ne, jei žmogus gali sau leist. O 80GB pilnai užtenka programom, jei ten nieko nesaugai, na nebent kai mačiau pas kai kuriuos privaryta 200 – 300 GB žaidimų, kurių per pusmetį nė neįsijungia. O paskui ” kogi čia man kompas lagina?”

 8. arctic cooling silentium T3 korpuse hardas įdėtas į Al korpusą ir pakabintas šonu ant gumų. Tiesa nepasakyčiau, kad tas korpusas efektyviai šalina šilumą nuo hardo

 9. Apie dešimt laipsnių didesnė temp, nei į standartiškai numatytą vietą įstačius HDD prieš fan’ą.. Tik esmė, kad visi kiti aspektai kartais geresnis, o ypač skleidžiamo triukšmo sumažėjimas. Vis tiek iki kritinės HDD temp labai labai toli…

  O kai diskų apačioje nėra, tai pagerėja vaizdo plokštės ir kitų dalių aušinimas. Vėl didelis pliusas VGA, nes ta gerokai tyliau dirba, kadangi neužkaista net per žaidimus ar video spaudimą.

  • Negi spaudi video su vaizdo plokštės pagalba? Kiek žinau, tik naudojant kaip akseleratorių vaizdo plokštė prisideda prie video konvertavimo, bet neverta, nes krenta kokybė. NVidia Cuda aplamai tuo požiūžiu nusivažiavus, o ATI praranda apie 15 procentų kokybės. Geriausia spausti naudojant tik procesorių, be jokių “media acseleration”. Na nebent turi dabartinį naujausią kokį i7 ar i5 antros kartos su integruota grafika, tai pasijungus į pagalbą “Intel quick sync” technologija, gali gaut neblogus rezultatus, kurie pateisina “Media acseleration” vardą, bet tai irgi tik procesoriuje esančio vaizdo apdorojimo branduolio nuopelnai. O beje “quick synck” ir spaudimo greitis beveik dvigubai lenkia vaizdo plokščių rezultatus.

   Ar aš klystu?

   • Pas mane Intel Core i7 ir GTX460, o naudoju Premiere Pro CS5, kuris iš kart palaiko CUDA Mercury engine. Jam visiškai nėra skirtumo, ten CPU ar GPU pas tave, o rezultatas tiek peržiūros, tiek spaudimo greičio, kaip turint kokį Core i7 40 threadų CPU, nors realiai tik 8 threads ir GTX460. :)

 10. Galejai koki video palyginima idet be virveliu ir su. Abiem atvejais stipriai apkraunant HDD.

 11. http://www.caseking.de/shop/catalog/Silent-PC/HDD-Noise-Reduction/Sharkoon-Vibe-Fixer-Festplatten-Entkoppler::559.html

  vienas is brangesniu dalyku, bet tikrai esu mates ir pigesniu variantu…

 12. Kažkas jau išbandė su video:

 13. Geras tas būdas vibracijai mažinti. Dar vadinamas “kabančių diskų sistema”, ar kažkaip panašiai. Geriausia slopinimui tokiu būdu būtų panaudot kažką guminio.

 14. Originalas šiek tiek čia pagražino apie šilumą. Įsiskaitykit pirmiausia, kai randat kokį aprašymą, kad garsas mažėja, ne nuo to kad perkėlus hardą kažkur į kitą vietą, sumažėja šilumos kaita tarp detalių, o dėl vibracijos, kuri atsiranda dėl mechaninių dalių. Norit šalint šilumą, prisistatykit ventiliatorių, paduodančių ora į dėžę ir traukiančių iš dėžės.

 15. Joa, galima pvz lateksą kokį naudot vietoj tų virvučių, tai tikrai vibracija sumažėtų :D

 16. pabandziau ir as, doto nedesiu nes atrodo tragiskai

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>