Noctua NF-F12 PWM Focused Flow ventiliatorius

Noctua NF F12 PWM Focused Flow ventiliatorius

Noctua vis nerimsta bandydami optimizuoti kompiuterio aušinimą. Naujausias išradimas  – NF-F12 ventiliatorius su focused flow sistema.

Noctua NF F12 PWM Focused Flow ventiliatorius

Produktas atkeliauja paprastoje, kuklioje pakuotėje. Tik nereiktų apsigauti, Noctua kaip visada stengiasi pasirūpinti net mažiausiomis smulkmenomis.

Noctua NF F12 PWM Focused Flow ventiliatorius

Viduje rasime: įprastus ir silikoninius varžtus ventiliatoriaus montavimui, greičio adapterį, laido ilgintuvą, netgi šakotuvą, jei norėtumėte naudoti du tokius fan’us.

Noctua NF F12 PWM Focused Flow ventiliatorius

Žinoma, ventiliatorius naudoja visus jau įprastus Noctua išradimus kaip: SSO2 ypač tylūs guoliai, nelygus paviršius, oro sūkuriui sukurti, greičio adapteriai, tylesniam darbui.

Noctua NF F12 PWM Focused Flow ventiliatorius

Papildomai NF-F12 modelio kraštai aptraukti silikonu, kuris leidžia sumažinti į kompiuterio korpusą ar ypač aušintuvo radiatorių perduodamą vibraciją, triukšmą. NF-F12 korpusas nėra simetriškas, todėl  net jo keliamas triukšmas yra tolygiau pasiskirstęs po platesnį garso dažnių ruožą. Tų pačių garsų amplitude yra mažesnė, žmogui dar sunkiau išskirti konkrečius garsus kaip ventiliatorių cypimas ir panašūs nemalonūs ar greičiau pastebimas triukšmas.

Noctua NF F12 PWM Focused Flow ventiliatorius

Focused Flow sistema leidžia geriau sutelkti didesnę oro srauto dalį į radiatorių ar aušintuvą, todėl jis geriau aušinimas, o tada ventiliatorius gali sumažinti savo apsisukimus, dirbti tyliau.

Noctua NF F12 PWM Focused Flow ventiliatorius

Daug teorijos, daug įdomių ir originalių Noctua sprendimų. Kokie praktiniai rezultatai? Čia toks juokingas dalykas. Pats ventiliatorius tikrai yra mirtinai tylus, net veikdamas maksimaliu pajėgumu 1500RPM. Mažai vibruoja, o į korpusą ar radiatorių perduodama vibracija iš vis yra nejaučiama ir negirdima. Deja, kai tik ventiliatorių įtaisysi korpuse ar ant radiatoriaus, girdėsi vėjo ošimą per radiatoriaus tarpelius, čia fizikos dėsnių nepakeisi (bent vien su ventiliatoriaus pagalba). Laimė, Noctua siūlo greičio adapterį, kuris NF-F12 PWM apsisukimus apriboja iki 1200RPM, kada ventiliatoriaus darbas  tikrai tampa negirdimas net būnant prie pat atviro korpuso.

Noctua NF F12 PWM Focused Flow ventiliatorius

Noctua NF-F12 PWM rekomenduojama kaina Europoje apie 65 Lt. Nėra pigiausias modelis, bet daugumos PWM tylesnių, geresnių ventiliatorių kainos tik prasideda nuo 50Lt. Čia Noctua gali pasigirti ne tik krūva inovacijų, bet siūlo 6 metų garantiją, visus reikalingus priedus kaip silikoninis tvirtinimas ir šakotuvas, jei naudosite du fan’us. Manau, tikrai vertas modelis tų kelių papildomų litų.

Noctua NF F12 PWM Focused Flow ventiliatorius

8 Komentarai

 1. o jau kazkas idomiau respects

 2. nusipirkau uz 14lt xilence led fana, pasidariau 7v ir stai tau noctua garso ausintuvas :DDD

 3. Pagaliau, įdomios temos įdomi info.. :) tik pasigedau rezultatų.. :) kaip temperatūros? jaučiasi nors laipsniu mažesnės?

 4. http://www.youtube.com/watch?v=8m8fC809TK0
  http://www.youtube.com/watch?v=Cec_HlQK4IQ
  Manau ira geresnis uz noctua ir jau seniai rinkoje galima ji matyti
  galetum ORGINALAS apzvalga padaryti ap121 pries nf-f12

  • Tingiu. Noctua NF-F12 išbandžiau tik todėl, kad daug patobulinimų turi su paprastais ar senesniais modeliais lyginant…

   Gal dar bus proga išbandyti kada su Silverstone korpusu kokiu. Kol kas kitais dalykais užsiėmęs, bet gal jau greit pasirodys naujas didesnis apžvalgų portalas, galbūt bus daugiau, įvairesnių ne tik mano apžvalgų. :)

 5. Su vandens aušinimu naudojau du NF-P14, tai pakeitus vieną į NF-F12, skirtumo nepastebėjau. Nemanau, kad skirtumas didelis tarp tų fan ir šiaip būtų.

  Skirtumas temp ir garso pastebimas būtų tik su kokiu paprastu fan lyginant ar kokių, kad ir brangių, bet liewų kaip Coolermaster turėjau kažkokį visišką šlamštą, o 40lt kainavo ir specs užrašytos, kad TIPO tyliausi..

 6. Mano radiatoriui reikia 9 ventiliatoriu.
  65*9 lygu 585Lt :)
  nemazai sakyciau

 7. O man būtų įdomu pamatyt Be Quiet! testukus / palyginimus :) Na ar šeip atsiliepimus (aišku ne tokius kaip “nusipirkau xilence, pasidariau 7V, dabar jis nieko nepučia bet dirba tyliai kaip noctua ant max apsukų” :D).

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>