Nokia 808 PureView – 41MPx fotophuonas

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Lietuvą pagaliau pasiekė interneto legendom apipintas Nokia 808 PureView. Žmonės kalba, kad telefone įmontuota dar neregėta 41MPx rezoliucijos foto kamera, o jos nuotraukos kokybe lenkia net fotoaparatus… 

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Iš kitos pusės, pats Nokia 808 gali pasirodyti lyg fotoaparatas su įmontuota skambinimo funkcija. Storas korpusas, atsikišęs objektyvas – ne tik nepatogumas kišenėje, bet sunku patį fotoaparatą net laikyti lyg telefoną rankoje. Tam trukdo tiek objektyvo atsikišimas, tiek neproporcingai viršuje sukoncentruotas svoris.

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Aišku, jei turite didelius delnus ir tvirtas rankas (kaip pvz. mano :) ), manau, kad su 169 gramų telefonu nesunkiai susidorosit. Galbūt net patiks minimalistinis vientisas korpuso ir ekrano dizainas priekyje. Ypač 4 colių ekranas, kuris toks taupus, kad nebereikia jo niekada išjungti.

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Svarbiausiai, Nokia ekranas įspūdingai kokybiškai atvaizduojantis spalvas, tą tiesiog reikia patiems pamatyti. Nuotraukos ekrane atrodo lyg atspausdintos aukščiausia kokybe. Tai ypatingai palengvina fotografavimą, nes matai iš kart galutinį rezultatą, netgi lauke, netgi saulės atokaitoje. Nokia AMOLED ekranai tapo praktiškai etalonu ryškumo ir vaizdo kokybės visomis apšvietimo sąlygomis. Išblukusios spalvos po saule liko tik istorijoje ar konkurentų telefonų modeliuose…

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Jei jau užsiminiau apie istoriją, tai Symbian OS šiandien taip pat atrodo lyg iš istorijos vadovėlio, mokančio apie touch vartotojo sąsajos klaidas. Praktiškai niekas Symbian’e nepasikeitė nuo Nokia N8 (ar iPhone 3GS, Android 2.x) laikų. Šių dienų OS kaip Windows Phone 7.5 sukasi nelyginamai sparčiau, turi nelyginamai geresnę klaviatūrą, patogesnę vartotojo sąsają…. o Symbian tiesiog pora metų paseno.

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Tik Nokia Maps ir Drive programos nustebino, nes kol kas pastarųjų Symbian versijos vis dar išlieka pažangiausios ir detaliausios. Su Pureview net leidžia savo nuotraukas matyti tiesiai žemėlapyje, kur ką tik jas užfiksavai. Arba vėliau grįžus palyginti esamą vaizdą su praeitos dienos, sezono ar metų nuotraukomis… Tikrai įdomi galimybė, ypač kai GPS telefone gali visada veikti, nes su Symbian akumuliatorius neišsikrauna ištisomis savaitėmis.

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Galiausiai, turime 41MPx kamerą. Standartiškai Nokia rasime: Carl Zeiss optiką, mechaninį shutter, Xenon blykstę ir continuous autofocus + touch to focus. Naujiena ir 808 kameros vinis – 41MPx 1/1.2” colio matrica su neregėto detalumo galimybėmis telefone, vaizdo artinimu iki 4 kartų bei PureView technologija.

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Padariau mažą pavyzdį, kuris leis geriau įsivaizduoti 41MPx nuotraukų detalumą. Jei įprastai su 8-12MPx tolumoje esančiame ženkle matytume tik taškelius vietoje teksto, tai turėdami 41MPx nuotrauką galime vaizdą didinti ir didinti, kol pagaliau galėsime aiškiai įskaityti net smulkiausiomis raidėmis ženkle užrašytą telefoną. Galimybės neriboto ir kartais net juokingos, kai iš pvz.: 41MPx peizažo gali iškirpti aiškų žmogaus portretą. Praktiškesnis panaudojimas galėtų būti fiksuojant universitete brėžinius ant lentos, kur aiškiai galima būtų padidinti ir matyti kiekvieną smulkmeną.

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Netgi fotografuoti macro ir matyti didesnį vaizdą, nei galėtum plika akimi.

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Jei nenorite terliotis su 41MPx nuotraukomis, PureView automatiškai jas sumažins iki 5MPx arba 8MPx telefone. Ne šiaip sumažins, o panaudos perteklinius pikselius tam, kad galėtų nustatyti idealią spalvą ir ryškumą kiekvieno pikselio mažesnės rezoliucijos foto. Galėsite gauti įspūdingesnį rezultatą už daugumos fotoaparatų.

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Arba net nesistengti ieškoti patogesnės, geriau apšviestos vietos fotografijai. Tiesiog pleškinti, vis tiek galėsite aiškiai įskaityti net smulkų dokumentų, knygų tekstą.

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Patiko patogi kameros vartotojo sąsaja. Labai lengva pasiekti pagrindinius nustatymus, nesunkiai reguliuoti viską iki smulkmenų kaip tikrame pažangiame fotoaparate. Dar išskirtinai gerai veikia nuotraukų peržiūra, kuri yra ypatingai sparti ir leidžia akimirksniu vartyti, didinti ir kitaip manipuliuoti 41MPx dydžio nuotraukas.

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Netgi yra vienas didžiulis privalumas prieš įprastus fotoaparatus – Nokia ekranas, kuriame matai kokybišką vaizdą lyg žiūrėdamas į tikras spausdintines nuotraukas ar pro viewfinder. Žymiai lengviau fotografuoti lauke, nebereikia spėlioti nustatymų, nes realiu laiku matai aiškų galutinį rezultatą.

Vienintelė kameros problema – programinės įrangos bug’ai, kurie sugadino visos pirmos dienos nuotraukas, nes tiesiog neleido sufokusuoti vaizdo, nepriklausomai naudoji auto ar touch to focus. Vėliau pastebėjau, kad tie bugai išsitaiso, tereikia perkrauti telefoną. Per porą bandymo savaičių telefoną teko perkrauti tris kart, apačioje fokusavimo problemos pavyzdžiai.

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

Manau, Nokia 808 PureView yra labiau ateities telefonų galimybių demonstracija, nei tikras telefonas. Įrodymas, kad telefonai gali netgi geriau fotografuoti už kompaktinius fotoaparatus. Tiesiog dabartinę technologiją dar reikia tobulinti, kol panašią kamerą galima bus patalpinti kiekviename kompaktiškame mobiliajame ir nebrangiai. Šiandien rekomenduojama Nokia PureView 808 kaina Lietuvoje – 2000lt. Galbūt patiks hardcore Symbian fanams ar ieškantiems tiesiog paprasto telefono su ilgu akumuliatoriaus darbo laiku ir geriausia kamera rinkoje. Kitiems teks tiesiog palaukti. Nokia jau buvo užsiminę apie PureView technologijos perkėlimą į ateities Nokia Lumia modelius…

Nokia 808 PureView  41MPx fotophuonas

19 Komentarai

 1. pagal specifikacijas geras is isvaizdos- tai pirma mintis barzdaskute :D

 2. na del baterijos tai gal neperlenk.. deklaruoja apie 500h tai yra ~20 dienu is patirties galima sakyt maziausiai dalinam is 3 tai gausim max 7 diena, kaip pavizdy turiu darbini telefona samsung xcover2 deklaruoja ~1000h tai apie 41 diena laiko jis man apie 15/16 dienu. Beje testai sito telefono http://blog.gsmarena.com/nokia-808-pureview-takes-part-in-our-battery-triathlon/

 3. kažkaip prastai fokusuoja iš arti filmuojant. Bet šiaip geras daiktas.

  • Video aš parodžiau touch to focus, kai gali sufokusuoti vaizdą ant artimos gėlės, arba toliau esančio fono, ir kaip greitai vyksta fokusavimas.

   Pirmą kartą tiesiog per arti atsistojau, nes minimalus fokusavimo atstumas apie ~30cm.

 4. Nesuprantu vieno daugumoje tavo video, kam tu sakai skaicius anglu kalba, jeigu vistiek kalbi video apzvalgoi lietuviskai. Manau sakyk lietuviskai ir bus daug geriau negu su savo akcentu.

 5. Ka manai apie atsinaujinusi symbiana?

 6. Kas tai NOKIAi pasidarė? Aukščiausios klasės telefonas, o stereo grasiaklabių nėra.
  Man tai milžiniškas minusas. Vien dėl to nebenoriu jo.

  Kvailas požiūris, bet stereo suteikia daug geresnę kokybę. Turbūt sunkiai kas gali pralenkti senukus 5700 arba n73,n79

 7. Kam tie stereo garsiakalbiai? :D Muzikai klausyti vis tiek skirtos ausinės arba atskiras garsiakalbis su NFC yra, jei nori namie klausytis ar pan.

 8. Aišku, kad telefonas neskirtas muzikos klausymui, bet stereo duoda daug švaresnį garsą ir neįdėti piršto galiuko dydžio magnetuko į aukščiausios klasės telefoną man tai kažkas tokio… Švelniai tariant nesuprantamo.

  Anksčiau dėdavo ir gerą kamerą ir stereo garsiakalbius, o dabar nebegali kartu įdėti.
  Išleidžia vieną su gera kamerą, o vėliau kitą su pusėtina kamera ir stereo garsiakalbiais.
  Baigės viskas viename telefonų era, o prasidėjo prieš keletą metų tik marketingas

  • Nereikia lyginti modelių vaikams, kur pažaidimui įdėti tie stereo garsiakalbiai, ir aukščiausios klasės modelio, kurį perkantiems žmonėms mažiausiai rūpi muzikos klausymas per telefoną ant troleibuso galinės sėdynės…

 9. Sakykit ką norit, bet man aukštos ir aukčiausios klasės telefonai turi turėti stereo garsiakalbius ir gerai fotkinti.
  Ir dar kas man liūdniausia nebegamina aukštos klasės telefonų symbian+CarlZeiss+paprasta klaviatūra+2.4-2.6 ekr na ir aišku stereo garsiakalbiai :) paskutiniai buvo kaip suprantu N73 ir N79

 10. Tai tada pagal tavo pageidavimus,auksciausios klases telefonu isvis nera :DDD,na tik kameras geras turi,bet garsekalbiai stereo,tai net juoka kelia,as pvz muzika klausau per ausines,isvis nesuprantu kaip galima muzika be ausiniu per telefona klausyt,nei zemu nera ir isvis,kazkokia plastmases barskalyne,tik skambejimo tonui ir tinka.Cia gerai Originalas paminejo,kad klausyt trolike muzika,per tel.Vat tada pagal tave high end produktas butu :D net juokinga tokius vaikiskus komentarus skaityt. :)

 11. Dar geresnis Nokia 808 PureView video sample

 12. Filmuoja tikrai gerai,patiko garso kokybe. :)

 13. kaip baterija laiko normalei naudojant?

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>