NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Nokia Lumia 800 – pirmasis Windows Phone telefonas, kurį susigundžiau pabandyti naudoti ilgiau, nei tik pamaigyti parodoje. Pirmasis oficialus WP mobilusis, kuris su savo startu gegužės 15d. atneš lietuvišką Windows Phone versiją į mūsų šalį. Man pavyko šį aparatą išbandyti šiek tiek ankščiau, taigi papasakosiu įspūdžius. 

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Pirmiausiai į akis krenta išskirtinis Lumia 800 dizainas. Vientisas korpusas ir priekyje įmontuotas ekranas. Telefonas ne tik atrodo originaliai ir daliai, bet yra labai tvirtas, neturi jokių tarpų, kurie galėtų klibėti ar rinkti nešvarumus. Žydra spalva dar labiau pabrėžia Lumia 800 išskirtinumą. Deja, lietuviams sukelia per daug asociacijų. Laimė, Nokia Lietuvoje taip pat siūlys labiau klasikinius juodą ir baltą telefono variantus.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Svarbiausiai, dėl vientiso korpuso dizaino, mažiau šviesos atsispindi nuo ekrano, todėl jis išlieka ryškus net saulės atokaitoje. Lumia naudoja 3,7 colių ClearBlack AMOLED, kuris atkuria įspūdingas spalvas ir juodą, yra gerai įžiūrimas lauke. Dar yra labai taupus, juodos spalvos pikseliai ekrane iš vis nenaudoja energijos. Taip pat baltas tekstas juodame fone mažiau spigina į akis ir jas vargina.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Telefonas naudoja naujo standarto microSIM kortelę. Praeitą kartą įprastą SIM bandžiau apkarpyti pats, veikė su Nokia N9, bet nebetiko atgal į senus SIM aparatus. Šį kartą nuvažiavau į Bitės saloną, už 6Lt pasikeičiau kortelę į microSIM.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Lumia 800 sukasi 1,4GHz Scorpion vieno branduolio procesorius, jam padeda 512MB RAM atminties, viduje dar rasime 16GB flash. Kitoje pusėje turime 8MPx kamerą su Carl Zeiss f2.2 objektyvu ir 720p video įrašymu.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Svarbiausios čia ne specifikacijos. Kol iPhone ir Android giriasi keturių branduolių procesoriais, gigabaitais operatyviosios atminties, Windows Phone stebina savo operacinės sparta ir optimizacija.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Lumia sparta daugumoje užduočių lenkia net Galaxy S2, kuris turi dviejų branduolių procesorių ir dvigubai daugiau operatyviosios atminties! Dar svarbiau, tai ne tik nežymus techninis programų ir puslapių vartymo greičio pranašumas. Windows Phone tiesiog yra žymiai paprastesnė ir modernesnė OS už iPhone ar Android, todėl tuos pačius dalykus atlikti Jums leidžia per pastebimai mažiau žingsnių.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Stebuklas? Ne. Įprastoje ikonėlių vartotojų sąsajoje turite daug programėlių ir namų ekraną. Jei pvz.: norite peržiūrėti draugo žinutes ar nuotraukas, tai turite keliauti į SMS programą, grįžti į namų ekraną, tada atsidaryti facebook, grįžti į namų ekraną, tada atsidaryti twitter… Aš nekalbu, kad kiekvienoje programėlėje dar turite susirasti tą patį draugą…

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Microsoft į šią problemą pažiūrėjo kitu kampu. Jei žmonėms rūpi ne programėlės, o konkretūs žmonės, jų veikla socialiniuose tinkluose, nuotraukos ir t.t. Galbūt telefono funkcijas tada reiktų suskirstyti ne pagal programėles, o žmonėms rūpimas kategorijas? Ką jie pabandė su Windows Phone vartotojo sąsaja, kurioje rasite: žmonių, nuotraukų, muzikos, dokumentų… skiltis.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Jei atsidarysite žmonių skiltį, tai rasite telefonų knygą. Gudrią knygą, kuri automatiškai sujungia krūvą socialinių tinklų profilių ir kontaktinės informacijos į vieną žmogaus aprašymą. Kartais net juokinga, nes telefonas apie Jūsų kontaktus žino daugiau, nei Jūs patys! Pateikia ne tik telefono numerį, adresą, socialinių tinklų kontaktus, gimimo datą, bet net automatiškai įrašo darbovietę, pareigas ir net sutuoktinio vardą…

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Vienas brūkštelėjimas į šoną, matote visą draugų veiklą. Ne vien facebook įrašus, bet visiškai visas telefono ar interneto žinutes ir įvykius. Jei pasirinkus konkretų kontaktą, brūkštelėsite šonan, galėsite pamatyti visą to asmens veiklą, dar vienu brūktšelėjimu pasieksite bendravimo istoriją, nuotraukas…

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Visos telefono skiltys bendrauja ir dalinasi informacija tarpusavyje. Nuotraukų skyrelyje rasite ne tik savo nuotraukų kategorijas, bet visas draugų nuotraukas iš tamsiausių interneto kampelių. Pro telefono akis neprasmunka niekas. Dažnai net nustebina ir prajuokina, kai telefonas randa seniai pamirštus gal dar mokyklos laikais sukurtus albumus.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Dar labai nustebino Microsoft draugiškumas su konkurentų servisais. Aš mėgstu Gmail ir dar naudoju daug Google paslaugų, dėl ko telefonai dažniausiai mano buvo Android. Pasirodo, Windows Phone net tai ne problema, nes pašto dėžutė idealiai pritaikyta naudoti su Gmail ir kitomis populiariausiomis pašto tarnybomis. Net konkurentų tarnybos turi tą pačią puikią telefono integraciją. Pvz.: užfiksuotą nuotrauką galima tiesiai iš kameros išsiųsti Gmail’u, pasidalinti facebook’e vos ~3 paspaudimais.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Windows puikiai suderina OS paprastumą su pažangiems vartotojams skirtomis gudrybėmis. Kameroje galite rankom reguliuoti net smulkiausius nustatymus kaip ISO ar White Balance.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Pasinaudoti klavišų kombinacijoms ir panašiomis gudrybėmis dar labiau pagreitinančiomis darbą. Pvz.: laikykite nuspaustą kameros mygtuką, telefonas automatiškai atsirakins ir įjungs kamerą. Grojant muzikai, vienu garso mygtuko paspaudimu galite iškviesti grotuvo valdymą. Kitu paspaudimu keisti garso profilius ir dar daugiau…

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Net klaviatūra mokosi iš Jūsų klaidų, sugeba nuspėti dažniausiai nepataikomus nuspausti mygtukus. Jums nebereikia nervintis, dėl mistype, kas neįtikėtinai padidina rašymo greitį.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Jei norite, žinutes galite diktuoti ir balsu. Naudotis balso paieška, skambinimu.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Nokia navigacija pasirūpino lietuvišku balsu ir pilna paieška mūsų šalyje. Tai yra net nereikia žinoti tikslaus gatvės adreso, užtenka įrašyti parduotuvės ar vietos pavadinimą, telefonas visą kitą padarys už jus.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Visų programėlių neapžvelgsiu, kelias dar rasite video apžvalgoje. Bendrai galiu tik paminėti dar vieną įdomią smulkmeną, kad Windows Phone net be papildomų programėlių apima visas sritis nuo Microsoft Office, xBox žaidimų iki Nokia navigacijos. Žodžiu, per porą savaičių daug programėlių net neparsiunčiau, nes visos reikalingos funkcijos jau buvo integruotos telefone iš kart.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Gegužės 15d. turėtume sulaukti pilno Windows Phone atnaujinimo su lietuviškais menu, klaviatūra ir market’u. Dar Nokia atstovai prasitarė, kad atnaujinimas turėtų pagerinti ryšio stiprumą, prailginti akumuliatoriaus darbo laiką. Jau dabar visada palikus įjungtus 3G, WiFi ir GPS, netaupant resursų, akumuliatorius veikia apie dvi paras. Jei būsite taupesni, nepatingsite išjungti GPS, WiFi, kai nenaudojate, galite prailginti laiką net iki 7 parų.

Keli Nokia Lumia 800 kameros nuotraukų ir video pavyzdžiai.

NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas NOKIA LUMIA 800 Windows Phone išmanusis telefonas

Pakankamai detalios, gražios nuotraukos. Visos padarytos pilnai automatiniu režimu, be didesnių pastangų. Puikiai tinka dalinimuisi facebook ar blog’e. Smulkmenas, kurias Nokia dar galėtų paderinti būtų: auto White Balance, nes kartais nuotraukos turi gelsvą atspalvį; Auto exposure, nes kartais objektai būna per tamsūs ar šviesūs. Taip pat reiktų saugoti kameros objektyvą, nes dažnai jis atsiduria po pirštu ir išsitepa. Čia 720p HD video pavyzdys. Panašūs rezultatai kaip su nuotraukomis, papildomą pliusą galimą skirti už spartų ir sklandų autofocus video režime.

Šiandien jau baigsiu pasakojimą, nors dar daug Windows Phone OS įdomybių liko neaprašyta. Jei liko klausimų, galite pabandyti juos užduoti komentaruose. Neplanavau savo Android (Galaxy S2) išvis greit keisti, bet per porą savaičių Nokia Lumia 800 bandymo neradau priežasties, kuo Windows Phone būtų prastesnis. Netgi atvirkščiai, daugumą užduočių atlikti su Lumia yra ne tik patogiau, bet užtrunka žymiai mažiau laiko, nei su iPhone ar Android. Keista, bet Microsoft sukūrė puikiai integraciją ir su konkurentų servisais. Nesvarbu, esate Google, Facebook, o gal Windows Live fan’as, visi servisai su Lumia 800 veikia vienodai patogiai. Telefonas iš kart siūlo nemokamą Microsoft Office, Nokia navigaciją ir integraciją su socialiniais tinklais, Skype ir kitu. xBox fan’ams leidžia kaupti pasiekimus ir gamerscore į bendrą xbox sąskaitą. Dar Lumia siūlo kokybišką muzikos grotuvą ir kamerą. Man labiausiai patiko, kad Nokia Lumia 800 yra tiesiog kompaktiškas telefoniukas, kuris pirmiausiai telpa į kišenę ir yra patogus skambinti, o ekranas jo gerai įžiūrimas lauke. Skirtingai nei paskutinės mados 4,5-5 colių plytos, kuriom ir kelnes gali suplėšyti ar pamesti. Dar įdomu, kad naujieji Windows Phone vėl labai pakėlė vartotojų susidomėjimą ir atsiliepimus apie Nokia. Lietuvoje Nokia Windows Phone modeliai parduotuvėse pasirodys gegužės 15d., Lumia 800 prognozuojama kaina – 1600Lt ir Lumia 710 – 1000Lt.

110 Komentarai

 1. Va čia tai aparatas :O gailiuosi, kad nusipirkau jau telefoną :( toki ir turi būti telefonai. Pats geriausias pliusas tai baterija :D

  • Sveiki norejau pasidometi,gal galesite atsakyti, noriu pirkti Nokia lumia 800 is kitos salies, ir jei nusipirksiu nereikes jo atristi lietuvoje? Ar bus lietuviu kalba ?

 2. as irgi susigundziau situo :) mano desire jau pagedusi :) o sitas ir ekrano dydi normalu turi. Tik kur ji isigyti Lietuvoj :)

 3. idomu kodel anksciau pasirodziusiu HTC flagmanu taip neisgyrei, nors jie sukasi su ta pacia sistema, pvz htc radar ? Tokie patys greiti ir dar anksciau pasirode uz nokia.

  • 2010 jau buvau parodoje, kur Samsung, LG ir HTC pristatė savo WP7 telefonus. Rašiau, kodėl man jie nepatiko. Pagrinde: dideli, sunkūs, stringa, WP7 ir nieko gero. Todėl net nebandžiau po parodos daugiau ir apžvalgų nerašiau, nes buvo visai neįdomu.

   Nokia Lumia išsiskiria tuo, kad ilgai buvo tobulintas kartu su Microsoft, kad būtų geriausias Windows Phone 7.5 modelis. Gegužės 15d. išeis Lietuvoje, kada bus ir pirmasis lietuviškas lokalizuotas Windows telefonas.

   Aš manau, kad Windows Phone šiaip tik su Nokia bus ateityje. LG jau oficialiai paskelbė, kad negamins Windows Phone, o Samsung ir HTC jau negamina, kai pristato dešimt naujų Android ir nulį Windows telefonų.

   • Kaip negamina samsung. cia busimas naujas wp7 ar jau astuoni negaliu tiksei pasakyti
    http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2012/05/Mandel1.jpg

    • LG, Samsung, HTC jau negamina arba nesiruošia gaminti Windows Phone. Jei kokį vieną fail per metus išleidžia, tai tas nieko nekeičia. Jie išskirtinai prie Android perėjo.

     Nokia su Microsoft bendradarbiauja ir planas vien prie Windows Phone išmaniųjų pereiti. Kol kas Lumia 800, 710 tėra pirmieji modeliai.

     Amerikoje dar vienas 900 ir turbūt dar iki rudenio sulauksime pigiausio Lumia 610.

     • “Jei kokį vieną fail per metus išleidžia, tai tas nieko nekeičia.”

      “LG dumps Windows Phone for Android.

      The HTC Titan, HTC’s flagship Windows Phone in Europe, has quietly vanished from sale at all major retailers in the UK, despite launching just six months ago.

      Windows Phone only made up 2.2 percent of all smartphones sold in the UK, still behind Symbian, the platform Nokia dumped to join up with Microsoft last year. Windows Phone launch partner Samsung appears to have lost interest, and has yet to deliver a European sequel to the top of the line 2010 Samsung Omnia 7.”

      Ką puikiai kasdien matome. Tiksliau, aš nemačiau ir vienos HTC, Samsung Windows Phone reklamos, o tuo tarpu, Samsung Galaxy su Android plakatai mieste ant kiekvieno kampo. Kaip aš rašiau, kodėl senesni jų modeliai yra failas. Į vieną ranką netelpa “telefonas”, o Windows Phone reklamos, kad tai būtent priešinga OS ir telefonai, kurie išgelbės nuo šiandienos 5 colių nesusipratimų.

 4. Kaip veikia įvairios parsisiunčiamos programos, arba pats telefonas ilgiau jį panaudojus, taip pat sklandžiai? Mane žiauriai erzina androidas su savo strigimais ir lūžinėjimais, o čia, atrodo, viskas skrenda. Be to, labai pavydžiu multitasking :)

  • Panašu, kad Microsoft griežtesni reikalavimai programoms ir kol kas problemų nebuvo.

   Netgi pvz. facebook ir skype neįmanoma Android naudoti, nes iškrauna akumuliatorių per kelias valandas. Tuo tarpu, Windows Phone iš kart integruoti tie servisai, jokių problemų per dvi savaites neturėjau. Nei karto nebuvo telefonas pakibęs ar nulūžęs.

   • Orangutangas

    Aisku cia faktas kad skype nupirktas microsoft’o neturi nieko bendro… O seip snekant apie skype, kreiviau parasyto softo reikia dar paieskot, resursu ryjimo ir rysio kokybes aspektais programa tikrai svelniai tariant ne kokia.

    O del ipac sklandaus veikimo, tai cia apple ir ju pirmuju iphone atvejas. Viskas veikia puikiai, aisku apie tai, kad nera normalaus multitasking nutylima. Taip ir cia, sekmes sujungus ęis rimtai cpu apkraunancias apps…

  • Android vienintelis tikras telefonas be situ tavo strigimu ir nesamoniu yra Samsung Galaxy Nexus. Daugiau gali pamirsti normalu Androido veikima.

   • Aš čia jau lyginau su Galaxy S2 Cyanogenmod 9, kuris pagal tą patį Nexus sukurtas. Samsung stock ROM iš vis apgailėtinas, viskas stringa ir visada.

    Naršyklė su CM9 maždaug vienoda sparta veikia su WP, bet pašto ir kitos programos WP greitesnės ir patogesnės. Po WP atnaujinimo padarysiu palyginimą Lumia ir Galaxy.

    • originalai. ka tu juokini.. bled nu as irgi turiu ta samsunga sgs2 dar anksciau uz tave. apie kokius tu cia striginejimus kalbi ???? buk zmogus padaryk video ar kazka parodyk man… nes dabar sneki i pievas bele sneket.
     Cia as padariau dar ne su ICS buvo video.. kur tu strigimus matai ????
     http://www.youtube.com/watch?v=UlLOdReeFdo&feature=g-upl

     • Ko isterikuoji dėl tų Samsung pastoviai? :D Atsidaryk gmail ir padaryk refresh, arba prascolling iki galo, pažiūrėsime, kiek lauksi laiškų užsikraunant.

      Pasiimk kokią facebook app, iš vis neįmanoma naudotis.

      Tuo tarpu, Windows Phone 1-2s laiškų refresh. Facebook iš vis pačioje OS integruotas, žinutės, foto akimirksniu atsiranda. Sakau, po savaitės ar poros padarysiu video Lumia ir Galaxy S2. :)

     • Na katik isbandziau tas programeles. Ir kuo puikiausei veikia nesuprantu gal pas tave telefonas bugovas :) arba beta programas naudoji :) susuksiu tuoi trumpa video reikia tik stock roma isidiegti nes su cm9 sukasi puikiai. Be jokio lago ir nuotraukos atsidaro puikiai.

     • Dar įdomūs rezultatai naršyklės teste:
      HTC One X – 24 FPS, average draw 41ms
      Nokia Lumia 900 – 45 FPS, average draw 22ms

      Čia kaip praeitoje naujienoje, Android tiesiog yra žiauriai lėtas, kas ypač pasimato ant naujų dual, quad core mobiliųjų, kurių tos geležies ir dešimtosios dalies Google nebeišnaudoja. Kai buvo pirmi iPhone, tai Android buvo juos aplenkę Nexus One laikais, bet po to iš vis optimizacija sustojo, galbūt net ne Android, o Java čia kalčiausia.

     • kazint kokiu testu cia buvo ? idomu isbandyti.

     • Aš nenaudojau, o jau paėmiau skaičius iš palyginimo. Čia dar vienas biudžetinis Lumia 710 ir Galaxy nexus

 5. CIuvakas plbm

  Lukai,koki mob. nusipirkai?

 6. htc sensation :D patinka man jis, bet šitas tai net seilė varva :D

 7. Skaitau ir matau iš tu kurė komentavo, tai daugumai patinka šis nokia lumia 800. Nu va as man atrodo kolkas busiu pirmasis kuriam šitas telefoniukas nepatinka xD. Žinoma jis gan galingas bet vistėk aš rinkčiausi tarp samsung ir lg arba kaska is motorola gaminiu.

 8. Pamiršai, jog BB jau senokai leidžia matyti kelių socialinių tinklų, žinučių, BBM ir skambučių registrą viename ekrane ir niekur eiti nereikia.

 9. OptimusPrime

  Skaiciau kad geras HTC Titan2 tik didokas

 10. P. S. Apie bateriją tai visiškas nusišnekėjimas, telefoną jei naudoji krauni kiekvieną vakarą. Jei nenaudoji, kas antrą vakarą. Jei žiūri filmą, klausai muzikos ir daug naršai, tai ir po pusės dienos krauni.

  GPS / Wifi išjungimas nieko neduoda, juk jei nenaudoji GPS, tai kad jis ir įjungtas jis realiai vis vien išjungtas, kaip ir Wifi.

  • Jei įjungtas my location, tai jį naudoja visos programos nuo orų iki paieškos. Jei įjungtas WiFi, tai jis visada ieško wifi tinklų, ypač kur jų nėra, kai būni lauke. Jei namie esi, tai geriausiai įsijungti wifi vietoje 3G, nes tiek taupiau, tiek sparčiau.

   Kas jau bandė paskutinį šio mėnesio Windows Phone update, tai net 7 paras veikia, forume yra aprašymas ir foto. Šiaip apytikslis laikas, nes atnaujinimas ir lokalizacija žadėta, kad žymiai pagerins ryšio kokybę ir akumuliatoriaus laiką.

   Žodžiu, man veikė 2 paras out of box dar prieš update. Jei kas netingės pasižiūrėti battery save tips ar programą parsiųsti, kuri automatiškai taupys energiją, tai po update kaip rodė ir 7 dienas gali veikti.

   • Jooo…. o iPhone tada turi dvi savaites veikti, nes turi vos ne dvigubai talpesnė baterija :) Kliedesiai čia dėl baterijos tavo!!!

 11. Vientisas korpusas ir priekyje įmontuotas ekranas
  O ekranas buna ir kitur.

 12. As turiu si telefona nuo vasario menesio ir iki siol niekaip negaliu suprast kaip klausytis muzikos. Todel jis man nepatinka :D jei kas paaiskintumet buciau dekinga :))

 13. super apžvalga ;)

 14. Taigi, vienas mano šeimos narys turi Lumia 800, aš laukiu 900 modelio ir griebsiu jį iškart. Nuostabus telefonas.

 15. “Lumia 800 sukasi 1,4GHz Scorpion vieno branduolio procesorius, jam padeda 512MB RAM atminties”
  O kodel ne procas RAM’ui padeda? cia du komponentai, be kuriu device’as neveiktu.. Tai labai keistai skamba, kad RAM’as padeda procui.

 16. o kaip ten su atnaujinimu iki appolo WP8? ar bus ar reiks naujus telefonus pirkt dėl naujos OS? :? ir dar pastebėjau, GSMarena padaryti testai rodo, kad garsiakalbis pokalbiams yra gana tylus palyginus, ar vis dėl to užtenka to garso?

  • Reiktų klausti Microsoft apie atnaujinimus. Dar šiandien sužinojau, kad nepatvirtina informacija ar pridės lietuvių kalbą gegužės atnaujinimas.

   Dvi savaites naudojau, visi pašnekovai mane girdėjo ir aš juos aiškiai. Galaxy S2 galbūt garsesnis garsiakalbis, bet tada specialiai primažini garsą iki pusės, kad nerėktų į ausį.

 17. Reiks vėliau pabandyti Galaxy S2 VS Lumia 800 video padaryti. :)

 18. Svarstau imti lumia 800 ar n9, vis neapsisprendžiu. Norėtųsi, kad bųtų priekinė kamera ir muzikos playeris normalesnis, nes dabar nesamonė. Jei nebus atnaujinamas į wp8 tuomet neapsimoka imt lumia.

 19. Man vienintelis klausimas iškilo tik dėl garantijos perkant ne iš tiekėju Lietuvoje. Ar šis moelis turi wolrdwide garantija ar ne. Kiek teko skaityti, tai buvo ir teigiančių, kad turi ir teigiančių, kad neturi. Gal kas žino kaip yra ištikro. Nes turiu tokią idėja pirkti pagal skelbimą, tačiau dar dvejoju dėl garantijos.

 20. kaip tik planuoju keisti savo jau atgyvenusi htc desire… si nokia lyg ir nieko,bet turiu keleta klausimu:
  kaip pas ja su flash veikimu?ar nera kaip si iphone???
  ar imanoma pakeisti stock ROM?
  koks markete app pasirinkimas ?
  dekui .

 21. Flash nepalaiko, nes Microsoft nori HTML5 populiarinti.
  Mano naujesnis modelis Lumia 800, tai XDA kol kas net neradau, kaip atrakinti. Šiaip XDA yra įvairių projektų nuo Custom Windows Phone iki bandymų įrašyti Android. Daugiausiai progreso ant Lumia 710.
  Programų daug, populiariausios apps ir žaidimai yra, bet dar ne visada naujos app išeina WP vienodai su iPhone ar Android.

 22. negi tikrai nera variantu kaip issidiegti flash ? man tai labai aktualu.jei ne teks turbut kazka kitka rinktis :-(

 23. Adobe has announced that it has ceased development of Flash for mobile phones (in favour of HTML5, and due to the opposition of both Apple and Microsoft to allow support of Flash for their mobile operating systems).

  Taigi vienintelis Android oficialiai palaiko flash.

 24. Sveiki. NOKIA oficialiam puslapyje parašyta prekyboje nuo 15.05.2012. Jie prekyboje jau senokai, pažiūrėjau keliose lietuviškose e-parduotuvėse – jų pilna. Tai iškilo toks klausimas…
  Koks skirtumas tarp esančių prekyboje ir busimų nuo 15.05.2012 ?!

  • Buvo neoficialiai atvežti iš kitų regionų (pvz.: Lenkijos, Portugalijos).

   Nokia tik gegužės 15d. išleidžia Lietuvoje. Kadangi iki to kūrė lokalizaciją, kad pas mus gerai veiktų telefonas ir būtų lietuviškų programėlių markete iš kart.

   Šiaip neaišku, galbūt tos senos Lumia gaus tokį pat atnaujinimą, vienodai veiks. Galbūt jos pririštos prie kito regiono ir negaus lietuviško atnaujinimo.

   • Duodu 80%, kad iš kitų regionų Lumia telefonai negaus atnaujinimo su lietuvių kalba. Dėl to geriau palaukti tos datos ir sumokėti daugiau. Be to, kur kitur perdavinėja, ten garantija tai ne garantija, o taisymas “pas kažkokio meistrelio” ;)
    O lietuviškas marketplace jau vietoje yra, prisiregistravus, kad gyvenat Lietuvoje. Pats dar USA gyvenu, nes Xbox Live Lietuva neturi, tačiau tikiuosi, kad per artimiausius mėnesius tai išleis. Man tai vienas aktualiausių dalykų WP7 telefone :)

   • Jei ruošiesi laužti telefoną, flashinti firmware, tai gali persirašyti FW pats kito regiono.

    Gamintojo garantija turėtų galioti visoje Europoje. Aišku, problema bus tada, jei norėsi pasikeisti telefoną arba susigrąžinti pinigus, nes nenorėsi laukti, kol pataisys ar nebus pataisomas.

 25. Ar įmanoma “atsikratyti” nuo Zune?

 26. N9 klonas?
  tiesa, be kameros priekyje, nekas…
  ir “tik” 1600 pinigų…

 27. Skambinau siandien y TELE2 Klaipedoje, jau turi prekyboje. Be sutarties 1490lt.

 28. Gal galite pasakyti kur nusipirkti samsung galaxy s2 už 1330lt?

 29. Šiame telefone kameros mygtukas skirtas tik paleisti kamerą ar ir fotografuoti su juo galima?

 30. kaip isikelt muzikos i Nokia lumia 800 bandziau kaip ir ant visu telefonu ikisu usb bet neuzgaudo nesuprantu kas do hujne galit kas pagelbet?

 31. neisiraso man tas zune :) eror ismeta

 32. papasakosiu istoriją.
  Prisireikė mano merginai naujo tel.
  Blaškymasis po visas parduotuves ir web….
  Taigi jau buvom išsirinkę Sony Ericsson, Samsungu net nežiūrėjom, nes plokščiaekranį televizorių turim namie, todėl reikėjo mažo, bet galingo(galingo, nes aš užsigeidžiau :D ) tel.
  užėjom į Kedžio operatoriaus parduotuvę.
  Ir nepatikėsit kas atsitiko. ten buvo toks tel. su baltu korpusu ir juodu ekranu. Mergina pirmiausia pamišo dėl dizaino, pažiūrėjau į geležį, o ten irgi ne blusos.
  Pamaigėm operacinę ir nors naudojomės pirmą kartą atrodėj jog ir taip jau viską žinai.
  pasakos pabaiga.
  Moralas: džiaugiamės abu nauju, gražiu, patogiu, galingu telefonu.

 33. Sveiki, ar butinai reikia prijungti xbox konsole, kad kad galetum zaisti zaidimus?

  • xbox konsolė nebūtina, telefone užsiregistravus automatiškai gauni xbox live sąskaitą ir ten kaupiasi telefono žaidimų achievments, gali draugus pridėti ir t.t.

 34. O jei neturi Xbox konsoles ar galima butu zaisti zaidimus?

 35. Kaip sis telefonas ant edge rysio nes gyvenu kaime ir 3G nera

 36. Sveiki, isigyjau si telefona ir nesuprantu kaip galima isikelti zaidimus is kompiuterio. Ar tai isvis imanoma ? Jei taip, gal galit pasakyt kaip ? ;) dq.

 37. Sveiki, turiu klausima, kaip isirasyti xap failus is kompiuterio i lumia 800 ? aciu.

 38. Tema jau sena , bet tikiuosi sulaukti atsakymo i komentara-klausima. :)
  Ant draugo lumia 610 bandziau siusti failus per bluetooth ir man nepavyko.
  Klausimas mano toks – ar man nepavyko persiusti failu nes kazko nemoku, ar tiesiog galima siusti is wp(windows phone) tik i wp? Jei antras variantas tai ar tas pats yra ir ant lumia 800?

  • Bylas reikia siųsti internetu ar wifi, o ne per bluetooth, kuris yra skirtas tik priedams prijungti.

   • Jo jau skaiciau komentaruose sita nuomone, bet i mano klausima kaip ir neatsakei… Bet manau, kad tik tarp WP galima siusti failus muzikos ar ne? :)

 39. ar yra nokia luma 800 lietviskas meniu ir ar yra paprasta-standartine klaviatura?

 40. o klaviatura yra paprasta,ar toji glscioji?

 41. Yra QWERTY vertikali ir horizontali, dar gali visokių papildomų įsijungti.

 42. aisku.o kur man ieskoti reikia,kad galeciau -”…dar visokių papildomų įsijungti…” nes as nieko nebesprantu.visad sony naudojausi,o ten plis dar lt meni,tai aisku.o db grybauju….

 43. settings > keyboard gali keisti nustatymus ir įjungti papildomas klaviatūras.

 44. noreciau tokios klaviaturos kaip senuose budavo telefonuose-standartines.
  bet ka tik atradau,kad tokios neina padaryti.raides bus tik eilutej po viena,o ne po tris stulpeliuose.

 45. Reikia įdiegti pvz.: T9 keyboard.

  Tik kokia prasmės ją iš vis naudoti? Tokio klausimo reiktų pirma klausti. QWERTY yra pati sparčiausia, ypač ant WP. Tereik priprasti nuo T9 perėjus prie QWERTY ir ja pasitikėti, nereik stengtis kaip senuose telefonuose tiksliai pataikyti į raidę, reikia tiesiog pasitikėti ir rašyti.

 46. nu taip,viskam priprasti reikia laiko.o siaip jau kaip ir pripratau.tik tas pirmas ispudis sokiravo :)
  ACIU JUMS uz pagalba ir patarimus!SEKMES!:)

 47. kaip su muzikos grotuvu reikalai sitam aparate? kaip mp3 grotuva naudot galima? neskamba kaip is kibiro? su ipod’u palyginus galima lygybes zenkla det ar nelabai?

 48. Noreciau paklausti – ar navigacija reikalauja interneto prieeigos ?

 49. Sveiki, norejau paklaust kas koki regiona naudoja…. norisi kaikurias mok. programas isigyt bet raso kad netinka regionas… pas mane asmeniskai stovi ru regionas…

 50. Originalai – kaip galvoju ar vis dar verta imti sita lumia ?

  • Aišku, kad verta, ypač kai dabar vos kelis šimtus kainuoja. Vis tiek artimiausiu metu geresnio telefono nebus, jei ieškai iki 4 colių dydžio, o ne 4,5 colių plytų. Taip pat bus WP7.8 ir tolesni updates, o naujos programėlės jau yra išleistos Nokia visi maps, camera extras ir t.t.

 51. kaip suprast bus atnaujinimas wp7.8? kad jau dabar eina su wp8 versija. Kaizkaip prasoko ta 7.8…

 52. Kas geriau LUMIA 800 ar 900? O ar yra nors menka galimybe lumia 900 update 8.0 windows?
  SKubiai reikai zinoti!!!!

 53. O kaip jums su Windows Live ID lokalizacija? Pas mane nustatyta US ir neduoda pakeisti, todėl negaliu naudot nei savo banko kortelės, nei paypal. Kaip man pirkti programėles?

 54. ar galima i nokia lumia 800 parsisiusti intagram?

 55. ar galima i lumia 800 persisiusti instagram ?

 56. Sveiki, gal žinote, kodėl pakrovus telefoną, kai rodo 100% ištraukus iš rozetės staiga rodo tik pvz. 95%? Ir telefono net nejudinant jis automatiškai išsikrauna (vakare buvo 79%, ryte 35%).

 57. Norejau paklaust ka reikia parsisiust kad bluetooth irenginys veiktu ir ka reikia daryt jai man neskaito kompiuteris sio irenginio gal patarsit ka. Aciu

 58. gal kas galite pasakyti kaip reikia pasijungti skaipa ant nokia lumia 520, jis manes praso maikrosofto akaunto, susikuriau ji o jame near mano kontaktu, skaipa jau turiu virs 15metu, as kaip supratau jei ne pas ju susikurei tai vadinas ir nesinauduosi skaipu?

  • Justas Mikalauskas

   Reikia sujungti seną skype login su microsoft accountu. Kompo programoje tą padaryti gali arba skype puslapyje.

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>