Nokia N97 Mini: mobilusis telefonas/kompiuteris

Nokia N97 Mini: mobilusis telefonas/kompiuteris

Nokia N97 mini – tikrai N97, tik mini (dydžio). :) Gamintojai truputį atnaujino praeitų metų vasaros savo kiečiausią modelį – N97. Dabar telefonas šiek tiek kompaktiškesnis, dailesnis?, su ištaisyta firmware ir truputį pigesnis. Taigi pirmiausiai siūlau paskaityti originalios Nokia n97 apžvalgą, jei to dar nepadarėte, ir tada grįžti peržvelgti pagrindinius pakeitimus ir patobulinus čia.

Nokia N97 Mini: mobilusis telefonas/kompiuteris

Ant popieriaus patys matmenys ir svoris pasikeitė nežymiai, bet kažkodėl naujesnis modelis, gulintis mano rankoje, sukuria gerokai mažesnio aparato įspūdį. Galbūt užapvalinti kampai, mažesnis ‘smakras’ kitoje pusėje ir truputį smulkesnis ekranas tam turėjo didžiausiai įtakos.

Nokia N97 Mini: mobilusis telefonas/kompiuteris

Visiškai atnaujinta galinė N97 pusė, neliko kameros dangtelio, ta proga, sumažėjo iki minimumo ‘smakras’ (atsikišimas apačioje, kuris skirtas išlyginti telefoną, paguldytą ant stalo). Vientisą guminį paviršių pakeitė metalinis viršelis ir jo naujas tvirtinimo mechanizmas.

Galima ginčytis, ar svarbiau yra patogumas ir malonumas naudojant guminį paviršių kaip N97, ar metalo dizainas ir solidumas nugali su N97 mini. Aš tik nusivyliau pačia metalinės konstrukcijos kokybe, atrodė, kad mini modelis turėjo būti dar tvirtesnis, bet yra atvirkščiai. Dėl prasto tvirtinimo mechanizmo, dangtelis kartais atsilaisvina kišenėje arba darinėjant telefono slide mechanizmą, pradeda užknisančiai klibėti, netgi gali iš vis nukristi. Tada nebeužtenka tvirčiau jį paspausti ar pagrūsti atgal, tenka pilnai nuimti ir gražiai iš naujo atitaikyti visus laikiklius, tada tvirtai užspausti. Galbūt video atrodo pakankamai baisiai, bet einant gatve telefonas neturėtų subyrėti.  Vistiek nusipirkus naują telefą ir jį taip išbarsčius, dedant pirmą SIM kortelę, įspūdis lieka prastas. Ypač kaip originali N97 mano praeitoje apžvalgoje vieną didžiausių pliusų  gavo už bendrą medžiagų, dizaino ir surinkimo kokybę.

Atnaujinta telefono firmware veikia sparčiau, turi ištaisytas senas meniu dizaino klaidas. Iš kart palaiko pilną integraciją su Ovi servisu. Kas leidžia ką tik telefonu padarytą nuotrauką įkelti į facebook, patį Ovi ir kitas online tarnybas.

Nokia N97 Mini: mobilusis telefonas/kompiuteris

Jei prisiminsime, originalus N97 ir buvo reklamuojamas kaip facebook, twitter telefonas. Turėjo klaviatūrą, widgetus, kurie leidžia visada matyti ir gauti naujausius draugų pranešimus, kaip ir pačiam postinti tekstą ar naujienas vos keliais QWERTY paspaudimais.

Nokia N97 Mini: mobilusis telefonas/kompiuteris

N97 mini gale integruota 5Mpx kamera, be nežymių vartotojų sąsajos pokyčių daugiau nieko naujo kokybėje ar funkcijų pasirinkime, veikime nepastebėjau.

Nokia N97 Mini: mobilusis telefonas/kompiuteris

Kokybė nėra stebuklas, ypač šiandien, kai daugelis SE ir Nokia jau siūlo 8Mpx rezoliuciją ar net visus 12Mpx, bet kaip telefonui 5Mpx kasdieniam naudojimui, užfiksuoti naudingą informaciją ar kokią nuotraukėlę į blogą puikiai tiks. Keli pavyzdžiai apačioje:

Nokia N97 Mini: mobilusis telefonas/kompiuteris Nokia N97 Mini: mobilusis telefonas/kompiuteris Nokia N97 Mini: mobilusis telefonas/kompiuteris

Žinoma, tos pačios VGA 30FPS video galimybės, kurių pavyzdžių rasite praeitoje N97 apžvalgoje.

Nokia N97 Mini: mobilusis telefonas/kompiuteris

Nuo Nokia N97 išleidimo praėjo daugiau nei pusmetis, po tiek laiko N97 mini nieko nenustebins, netgi truputį atsilieka su 5Mpx kamera, 3,2 colio paprastu LCD ekranu ir praktiškai nepakitusia Symbian S60 V5. Tuo pat metu, be N97 ir N97 mini nemačiau kito ‘viskas viename’ telefono Lietuvoje, kuris galėtų užfiksuoti padorias nuotraukas ir video, juos leistų įkelti tiesiai į facebook ir turėtų QWERTY klaviatūrą, bet tuo pačiu galėtų atstoti tik paprastą telefoniuką su trijų parų akumuliatoriaus darbo laiku ir paprastu skambinimu, SMS. Leistų instaliuoti Opera Mini, Mobile ar kitą padoresnę naršyklę, palaikytų nemokamus Skype pokalbius su Fring ir puikią Ovi Maps navigaciją. Kuri visai neseniai tapo nemokama, ta proga išleistas šis video, kuris mano manymu, geriausiai parodo N97 panaudojimo galimybes: telefonas, SMS, GPS, foto, skype (kiti IM per fring) ir facebook (kitos socialinės tarnybos).

Nokia N97 ar Nokia N97 Mini? Mini turėjo būti pigesnis, šiandien Nokia oficialiai paskelbtas kainų skirtumas tėra 20 eurų. Bitėje jis svyruoja nuo 0 iki 100Lt, priklausomai nuo sutarties. Naujasis modelis tikrai yra gerokai kompaktiškesnis, bet senasis turi didesnį 3,5 colio ekraną, net 32GB vidinę atmintį vietoje 8GB, kameros dangtelį. Svarbiausiai, originali N97 naudoja kokybiškesnes, malonesnes naudoti medžiagas, turi geresnį, tvirtesnį dizainą. Senąją N97 laikyti rankoje yra tiesiog maloniau, bet N97 mini kišenėje patogiau. :)

22 Komentarai

 1. Jau kokybė, tai oj, oj, nieko gero tikrai.

 2. Kaina tai didele, cia biteja Su BeSmart planu tokios kainos, paprastiems zmonems ~1500lt reik primoket…

 3. Kažin ar patogiai, su juo naršant forumus, galima perjungt puslapius (kai temoj jų būna keletas). Reikalas tame kad paprastai puslapių perjungimas būna arba smulki rodyklė, arba reik mygti tiesiai ant skaičiaus.

  Turi kas praktikos? kaip ten?

 4. Seniau buvo stylus N97, dabar tokio nėra.. bet galima nusipirkti plunksną kaip prie 5800.

  <img src="http://farm5.static.flickr.com/4031/4295529204_90feef8e24_o.jpg"&gt;

 5. Tai su gamykline komplektacija ne "forum friendly".

 6. Nagai for free auga, jei labai nemokamai nori. :D

  Yra klavos rodyklės, jei reikia pelės žymeklį per linką ar smulkų objektą tiksliai pastumti. Taip pat yra zoom kaip ir ant bet kokio iPhone ar kito aparato, kur nepaspausi tokio linko be zoom, jei neturi stylus.

  <img src="http://farm3.static.flickr.com/2539/4294873679_d7b9051230_o.jpg"&gt;

  <img src="http://farm5.static.flickr.com/4068/4294873539_a63797f2cc.jpg"&gt;

 7. Nokia su savo pushscreenu ir barškantys dangteliai :D

 8. vistiek, kodel tureciau imti mini o ne pilna n97? kaina tik pora litu skiriasi… O cia rimtai ir sie barska ? :D

 9. Man Nokia N97 originali labiau patinka, nes guminę maloniau laikyti, daugiau atminties, o kaina ta pati ar vos 100Lt skiriasi. Kameros dangtelį turi, kas ir didelis pliusas.

  Firmware ant abiejų ta pati, nes ant senos N97 gali parsiųsti naują, bus ištaisyti tie meniu, nauji Ovi Maps ir viskas tas pats.

 10. Turiu nokia n97 ir tas dangtelis kameros didziausia pliusa turi tai kad nepristampuosi pirstu antspaudu ant objektyvo , o su tuo dangteliu kada uz jo atsiranda dulkiu , automatiskai braizosi ir kameros stikliukas . tai nera labai didelis pliusas . Ir siaip galvojau ka imti , n97 ar iphone , nokia papole pirmesne ir paemiau nes ir visko daugiau turejo negu iphone , bet jeigu dabar galetau rinktis , tai taupyciau pinigus ant iphone 3gs . Nes n97 paprasciausiai yra per letas telefonas , zinojau kad nebus stebuklas , bet jos luzinejimai pajungus daugiau programu jau pradeda baisiai uzpisti kaip ir pats jo sumautas touch screenas , kuris veiktu geriau jeigu ne striginejimas pacio telefono. Butu sitas telefonas buves daug , daug geresnis jeigu nokia butu ykisusi geresny cpu y sita telf . nes LAGINA!

 11. Jei turi dideles kisenes ir tau maza 8gib vietos imk ta N97 monstra kuris pajamus ir rankas tikrai didelis ir griozdiskas nepatogus kisenei.

 12. nera jis didelis . nebent rankutes tavo mazos

 13. kiek tu rasai apie telefonus darai apzvalgas bet taip ir niekaip neperasai apie telefonu garsiakalbius ir ausiniu kokybe, komplektacija nors ir dabar lyginai su n97 galejai uzsiminti ir apie telefono garsiakalbius mano manimu jis biski geriau groja uz n97 bet palyginimas tikrai neblogas

 14. 5800, N97, N97 mini labai geri su ausinėmis naudoti.

  Garsiakalbiai visų telefų ne muzikai ar dar kažkam.. grynai GPS nuorodoms balsu ar pokalbiams su load speaker.. N97 ir N97 mini pastebimai garsesni lyginant su 5800, N95 ar N96. GPS tikrai gali atstoto automobilyje, nes net miesto triukšme visos nuorodos aiškiai girdisi.

 15. liuks :) aciu uz atsakyma
  cia biski ne i tema bet ar darysi samsung omnia hd i8910 apzvalga

 16. MANAU KAD IRA GAN GERAS TELEFAS I8910 http://www.mobilcom.lt/index.php?page=shop.produc
  KAINA JAU NUKRITUSI JAM
  GAILA KAD NEBUS I8910 APZVALGOS :(

 17. o gal kas susidūrėt su N97 atrišimu? Eina pačiam ar be meistrų neišsisuksi? nes manasis N97 prie omnitelio pririštas ir galvoju kaip čia gudriau atrišt jį.. :/

 18. Abu panašiai veikia, galbūt mini netgi ilgiau.. Apie tris dienas paprastai naudojant. Galbūt, N97 pagerėjo akumas su firmware update, o gal Mini mažesnis ekranas, naujesnis hardware, mažiau energijos valgo.

 19. baterija dar pas mini juntamai silpnesnė :) vnž. fail konkretus

 20. bent teoriškai pagal nokia.lt psl. tai mini baterija silpnesnė http://www.ipix.lt/images/23253978.jpg :)

 21. 10-20% galima ir nepajausti, sakau, kad panašūs abu realybėje pagal darbo laiką ~3 dienas laiko: kelioliką minučių skambinant, truputį intiką panaršant ant 3G, muzikos paklausant.

  Analogiškai N900 tik dieną taip laiko, kur skirtumas jau pastebimas.

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>