Perkame pigias mining vaizdo plokštes žaidimams?

Perkame pigias mining vaizdo plokštes žaidimams?

Atrodo, video žaidimų mėgėjai bijo kriptovaliutų kaip kokio viruso. Nekeista, nes būtent kriptovaliutos buvo pagrindinės kaltininkės žaidėjams skirtų kompiuterio dalių kainų kilimo prieš du metus… bet šiandien ne tik Bitcoin’ų kaina nukrito, bet mining vaizdo plokščių skelbimuose galime rasti vis daugiau, o kainos tampa juokingos. Štai prieš savaitę nusipirkau GTX1060 lygio mining plokštę vos už 60 eurų! Palyginimui, Skytech dabar pigiausia Geforce (GT1030) kainuoja 100 eur!

Perkame pigias mining vaizdo plokštes žaidimams?

Iš tikro, tai jau šešta mano mining plokštė. Pažiūrėkim, kiek apsimoka/neapsimoka mining plokštę naudoti darbui/žaidimams. Pradėkim nuo GTX1060 ir GTX1070, kurias pirkau prieš 2017 mining bumą, ir porą mėnesių pamininęs pardaviau su dideliu pelnu ant pačios vaizdo plokščių pirkimo bumo viršūnės. Pirmą už 250 eurų, antrą arti 600 eur! Dabar GTX1060 tekainuoja 100 eur, ir GTX1070 – 240 eur, GTX1080ti – 400 eur. Visos Nvidia plokštės lygiai 2.5x karto pigiau, nei kainavo vos prieš metus! Jei visai norite pataupyti, RX570 4GB radau vos už 60 eurų – 6 kart pigiau nuo originalios 360 eurų kainos!!! O sparta panaši ~GTX1060 3GB.

Perkame pigias mining vaizdo plokštes žaidimams?

Yra dvi priežastys, kodėl AMD kortos yra tokios pigios. Pirma, Nvidia monopolis su +80% rinkos, visi žaidimai jau taikosi tik į Nvidia naudotojus, net neprestižas turėti gaming kompą su kitokia plokšte nei Nvidia. Antra, mineriai AMD plokštes flashina su custom BIOS, ir tada papildomas darbas internete surasti originalius BIOS ir atversti plokštę į tinkamą žaidimams. Bet visiškai neturint patirties su Radeon korta, išsiaiškinti problemą ir atversti RX570 kortą į originalią pavyko per pusdienį.

Perkame pigias mining vaizdo plokštes žaidimams?

Dabar RX570 4GB sukasi mano hackintosh visiškai be jokių trūkumų. Lyg būčiau nusipirkęs naują vaizdo plokštę, kuri ir yra beveik nauja, nes mineriai tų plokščių jau seniai nenaudoja, jei spėjo pamininti pirmą mėnesį ar porą, toliau jos gulėjo atgal sudėtos į dėžutės su viltimi, kad rinka dar atsigaus, kuri neatsigavo. Ir dabar plokštės krūvom keliamos į skelbimus už penktadalį originalios kainos!

Perkame pigias mining vaizdo plokštes žaidimams?

GTX1070 ir GTX1060 3GB taip pat sukasi be jokių trūkumų. Mėnesis mining neturėjo visiškai jokios įtakos, nebent reikėjo pravalyti radiatoriuje sukauptas dulkes. Tai panašu, kad perkant vidutinio galingumo mining plokštę visiškai nėra jokios rizikos, įsitikinus, kad ji veikia pirkimo momentu. Vienintelė problema buvo su MSI GTX1060 6GB, kuri kartais išmesdavo atminties klaidų, bet pirkau ją net netikrinęs ir su garantija. Būtent dauguma mining plokščių vis dar galioja garantija, ir tada iš vis nebereikia net galvos sukti, nes net jei sugestų, garantinis turės pakeisti į naują. Ką mačiau, sėkmingai darė ne vienas Skyteche, kol praeitą kart lankiausi servise dėl sulūžusių ausinių.

Perkame pigias mining vaizdo plokštes žaidimams?

Visos problemas, kurias turėjau, buvo tik su GTX1080ti, kuri jau nauja buvo brokuota, o dar tą plokštę porą savaičių pasukus su mining, išsilakstė abu aušintuvai. Būtent didžiausia rizika su mining tėra sudėvėti aušintuvai dėl 24/7 sukimosi maksimaliomis apsukomis ypač ant galingesnių modelių. Tada plokštės gali dirbti garsiau, gali tekti iš vis keisti ventiliatorius. Arba kaip aš paprasčiausiai tą pačią GTX1080ti sutaisiau ir net pagerinau aušinimą uždėjęs Noctua 120mm fan, toliau ją galima naudoti.

Apibendrinant, kiek mineriai skriaudė žaidėjus praeitais metais, tiek dabar žaidėjai gali pelnytis supirkdami plokštes iš minerių už pusę ir net mažiau kainos! Jei gerai paieškosi ir dar netingėsi užsiimti BIOS flashinimu, tai RX570 4GB už 60 eur iš vis kažkokia fantastika! Galbūt net dvi galima būtų nusipirkti iš kart, sujungti crossfire, ir net pabandyti pasiekti GTX1080 spartą už 120 eurų! Bet man ir vienos RX570 4GB užteko hackintosh’ui. Žaidimas Nvidia vis tiek geriausias pasirinkimas, dėl to ir didesnės kainos, populiariausi mining modeliai GTX1060 ir GTX1070, o ieškant visiško pigumo arba naudoti su MacOS – RX570 4GB.

1 Komentaras

  1. Verta siusti i garantini del isikraipiusio ausintuvo keis ar ne? Aisku buvo mininta … bios perrasytas ,atstatyas orginalus, 1A e-shopui.

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>