Playstation Orbis 2013: PS4 End of Game

Playstation Orbis 2013: PS4 End of Game

Internete pasirodė gandai apie sekančios kartos Playstation konsolę – Orbis. PS4 technines specifikacijas ir netgi Sony planus naikinti naudotų žaidimų rinką bei DRM apsaugas…

Playstation Orbis 2013: PS4 End of Game

Pradėkime nuo įdomiųjų naujienų. Konsolės pasirodymas suplanuotas 2013 metams. Sony pirmą kartą sugebės atsisakyti savo Cell procesoriaus ir kitų mandrybių? Skelbiama, kad nauja konsolė naudos paprasčiausią AMD x64 procesorių ir vaizdo posistemę su Radeon 7000 serijos čipo pagrindu. Kas leis pasiekti rezoliucijas iki 4096 x 2160 px ir 1080p 3D. Kitais žodžiais, PS4 bus tiesiog Sony žaidimų PC? Galbūt turi logikos, prisiminus multiplatform problemas su PS3 ir Cell. Naudojant standartines PC dalis, Playstation turėtų puikų suderinamumą su visais Windows PC, xBox multiplatform žaidimais. Nors suderinamumu su PS3 negalės pasigirti.

Dar blogiau, Sony žada sunaikinti naudotų žaidimų rinką. Visus konsolių žaidėjus apkraus DRM stiliaus apsaugomis! Galbūt net reikalaus pastovaus interneto prisijungimo. VISUS žaidimus pririš prie PSN sąskaitos! Kas reiškia, kad net šeimoje antram asmeniui norint pažaisti naujai nupirktą žaidimą, teks jį aktyvuoti antrą kartą už papildomą mokestį!

Planai, kurie man šiandien atrodo tiesiog neįtikinėti. Koks lunatikas pirktų tokį Playstation 4!? Koks kvailys pirktų automobilį, kurio negali parduoti, o norint pavežti draugą, draugas turėtų automobilio gamintojui susimokėti pusę automobilio kainos? Tiesiog pasakų šalies fantazijos, kurių neišgelbės net 4096 x 2160 px rezoliucija. Nusipirkti tikrą gaming PC už kelis tūkstančius kas porą metų ir ramiai piratauti bus pigiau, nei vergauti naujoje PSN mokesčių sistemoje.

31 Komentarai

 1. Two words – no thanks…

 2. KatuotasBatinas

  Tokiu atveju, visi pirks naujaji Xboxa, o pleisteichionas bankrutuos…

  • Microsoft taip pat žada kovoti su naudotų žaidimų rinka. Jiems labai didelis pavydas, kad ypač užsienyje yra visos naudotų žaidimų parduotuvės, kurios superka ir perparduoda diskus. Vėl tipo “vagia” pelną iš gamintojų. :D Aš suprantu, būna žmones serga kokia šizofrenija, jiems atrodo, kad visi iš jų vagia ar nori pakenkti… bet kai visos kompanijos tokiais paistalais įtiki, tai belieka joms bankrutuoti.

 3. Man rodos jeigu bus tikrai geras “value” tai ir pirks liaudis nepaisant visokiu gamintoju issidirbinejimu. Va Blizzard Starcraft 2 irgi, ir zaidimas ant account priristas, ir LAN nera, ir sukaldytas i tris expansionus, ir prie regiono priristas, bet va fanai mielai perka po kelias kopijas ir net nesiskundzia.

  Is kitos puses konkurencija didele ir zaidejams nera ko bijot. Yra ir PC, ir xBox, ir Wii, ir plansetai, ir smarthphonai. Taip, kad Sony jau geriau pasistengia pateikt kazka tokio.

  • Blizzard dauguma žaidimų yra tokie, kuriuos žaidžia priklausomybe sergantys kaip WoW. Jie žaidžia tik tą vieną žaidimą ir jiems tada tų pinigų nereikia, nes ant vieno žaidimo/hobi gali išleisti per metus 1000Lt be vargo.

   Dabar Sony leidžia konsolę, kur įvairi publika, įvairūs žaidimai. Čia toks pats modelis nepasiteisins. Ypač kai yra daug prastų žaidimų, kurie ir sukuria naudotų žaidimų rinką. Juk gerus žaidimus pasilieki, o parduodi tik nereikalingus, kurių vis tiek neloši.

 4. 1. Šiai dienai didžiosios daugumos PC žaidimų negali parduoti, nes jie su kažkuo surišti ir šiaip nerasi kas pirks, nes preowned rinka PC žaidimams praktiškai neveikia. Per daug vargo, nes jei žaidimas ne DRM free sudėtinga patikrinti jo būklę ir kiek legalių aktyvacijų jam likę.

  2. Norėčiau gauti nuorodą, kurioje Sony žada tai ką tu čia paistai.

  3. Žaidimų industrijoj žinau tik du nuolat nusišnekančius žmones, Patcherį ir Originalą, bet… Šį syk patcheris pavarė gan taikliai. PreOwned žaidimų blokas atsirūgtų visų pirma ne per žaidėjus o per pardavėjus, kurie nenorėtų prekiauti PS konsolėmis. natūraliai dėl to, kad liūto gabalas jų pelno yra senų žaidimų perpardavimas. Todėl toks ribojimas konsolėje įmanomas tik vienu atveju, jei tą patį darys ir Xbox arb bent Nintendo. Patcheris abejoja, kad MS ir Sony sutars vieningai laikytis tokio sprendimo ir abejoja teisingai.

  4. Jei paaiškės, kad dėl geležies tiesa, o kadangi tai jau išlenda ne pirmą syk, tai greičiausiai tiesa, tai jau nebus PS4. Ir kautynės dėl klientų, kai neliks išskirtinumo veikiausiai užbvirs kitam ligmeny.

  Todėl man gandas atrodo sunkiai įtikimas kol kas noriu tikėti, kad jie tikrai nieko negamins be 2015, o kai pagamins, tai bus fanų vertas daiktas.

  5. Baigsiu originališkai, geriau skaitykit dievorežimą ;)

 5. Just like the next Xbox/Durango, we’ve heard from multiple sources that the Orbis will likewise have some kind of anti-used games measures built into the console.

  Steam jau veikia tokiu modeliu. Nuperki žaidimą už pilno kainą, o negauni galimybės jo nei parduoti, nei kažkam atiduoti. Kas vėl nieko nekeičia, o tiesiog skatina piratavimą ir steam acc pardavinėjimą. Pardavinės ir PSN accountus su vienu žaidimu.

  Mano patarimas paprasčiausias jiems. Neskaičiuoti, ko nepametė. :) Uždrauskime used games ir Lietuvoje net legalai neturės kitos išeities, kaip pradėti piratauti. Kai sako “once you pop you cant stop”, taip MS su Sony eilinį kartą su tokiom fantazijom tik pakels piratavimo ar alternatyvų patrauklumą.

  Šiaip kuo daugiau savo klientus laikai vagimis, tuo greičiau jie iš tokios firmelės išeina. Kaip tuo greičiau tie įsivaizduojami priešai tampa tikrais priešais ir problemomis. Visai kaip su piratavimu jau turime. :)

 6. Eiline antis ir tiek

 7. Originalai, nereik tyčiotis iš mano intelekto. Jei netyčia paaiškėtų, kad gandas dėl kito Xbox tiesa, tada paaiškėtų, kad patcheris vėl nusišnekėjo, o aš klydau jį palaikydamas. Tačiau tai vargu ar kažkaip paveiktų konsolių industriją, nes jei tarkim pažiūrėtum į tai kokią naudą PC rinkai suteikė Steam, veikiausiai suprastum ir tai, kad žaidėjui nusišvilpt ar jis gali parduoti žaidimą, tol kol jį tenkina pirkimo sąlygos.

  Jei abu didieji platform holderiai suorganizuos pre-owned crackdown’ą, ilgesniame bėgime tai žiauriai sumažintų retail’o įtaką, dėl ko visi download servisai galėtų laisviau kvėpuoti, kas vienareikšmikai ir teigiamai paveiktų žaidimų kainas. Todėl toks bendras abiejų platform holderių sprendimas potencialiai turi šansų tapti mėgiamas, jei tik jis bus įgyvendintas vadovaujantis sveiku protu. Ir be abejo tai paspartintų migraciją nuo fizinių laikmenų, prie skaitmenių, kurią tu pats vadini neišvengiama jau ne pirmi metai.

  Lieka tik vienas kabliukas dėl kuriuo sunku patikėti, kad tai vis tik nutiks. Tai konkurencinė teisė, jei koks stambus retaileris sugalvotų inicijuoti antitrust tyrimą, ypač ES ribose, MS ir Sony rizikuotų pakliūti į labai brangiai kainuojančius nemalonumus.

  • Ne. Jie gamina diskus ir TIK IŠ TO uždirba, nes diskus gaminti, parduoti kainuoja, todėl atsiranda galimybė visiems užsidirbti.

   Internete žaidimo KOPIJA nieko NEKAINUOJA. Jei jie žmones paskubins keltis į internetą, siųsti 50GB žaidimus. Tai tik sau ankstesnį mirties nuosprendį pasirašo.

   Muzikos, TV, spaudos industrijos jau verkia, kad internetas viskas iš jų atėmė. Nemokamos radijos, Zune servisai su mėnesiniu mokesčiu, Netflix ir pan.

   Onlive tokiu būdu jau veikia, dabar tik trūksta būtent senuosius diskų pirkėjus supykdyti ar pavaryti link interneto. Bus dar šimtas tokių servisų, o konsolės iš vis liks tik istorijos knygose. Kaip Microsoft su Sony žaidimų monopolis. :)

   • Tu nusišneki. Pasak tavęs į XBL ir PSN masiškai perkeliami žaidimai yra tam, kad paruoti daugiau diskų right? Taip aš tikrai čia matau daug logikos. Kaip ir PSPgo buvo tam sukurtas, kad daugiau UMD diskų parduot. Ai o gal žmonėms nepatinka eprekyba, nes šiai dienai pirkti PSN brangiau nei parduotuvėj, bet… Na ne, po Vita launch’o per parą išpirko visas 8GB+ korteles ir trečdalis software pardavimų nugulė PSN’e.

    Ai bet čia juk FAKTAI, ne gandai. Tau juk pofig faktai…

    Kas dėl Onlive, tai kas kartą kai tu ji pamini, aš tiesiog patingiu nueiti ir parinkti linkų į savo poros metų senuom įrašus ta tema, kur tu komentaruose įrodinėji koks tai šūdas.

   • Reikia skirti trumpalaikę naudą ir ilgalaikį tokį persikėlimo į internetą poveikį. :) Dabar ir Steam daug žaidimų parduoda, nes yra diskai, kurie išlaiko užkeltas kainas. Yra konsolių monopolis, yra steam monopolis, bet jau neilgam…

    Trumpu aspektu, metus ar porą gali džiaugtis, kad nereikia diskų kepti, o parduodi gal ir brangiau skaitmeninę kopiją. Kol nespėja dar alternatyvos atsirasti, o kai tik pasirodys digital žaidimų nuoma ar moki per mėnesį, loši ką nori. Tai iš kart sprogs visas žaidimų po $60 už diską burbulas. Kai dauguma bus internete, kainos stačiai žemyn kris, nes NIEKO NEKAINUOJA ta žaidimo kopija internete. :)

    Bent aš neatsimenu jau kada muzikos albumą pirkau, nes yra Grooveshark. Neatsimenu kada žurnalą pirkau, nes yra nemokama spauda internete. Kaip žaidimų servisų analogiškos idėjos jau vis dažniau pasirodo pvz.: Onlive ar F2P žaidimai daugiau uždirba už mokamus… Tiesiog būtų per gerai, jei svajoja kažkas sunaikinti naudotų žaidimų rinką, imti vien po $60 už diską ar $30+$20 už naudotą su aktyvacija. Reikia būti bepročiui, kad tokia fantazija patikėti. Ar patikėti, kad milijono konkurentų nebus, jei toks modelis su tokiu pelnu bus bandomas.

    • Bet tu matau neturi net žalio supratimo, kodėl online kaina yra tokia kokia yra :). Nebeaušinsiu burnos, nes matau neskaitai.

    • Aš neturiu pranašo galių iš gando nustatyti tikslių išleidimo metų – 2015 ir epinės Sony naudotų žaidimų draudimo sėkmės. :D

     Galiu tik konstatuoti, kad net Amerikietiškame bloge po naujiena visi komentarai apie tokį Playstation yra vienodi “all of this sounds pretty shitty to me”.

     Kaip nusišneka pranašas arba tikrai ne mums varguoliams jį suprasti. Kaip gali konsolė būti išleista 2015 ir naudoti Radeon 7000 serijos GPU? Po trijų metų 7000 bus totalus šlamštas kainos prasme, nes jau bus žymiai mažesniu procesu gaminami spartesni ir pigesni GPU. Netgi šaltinyje minimi 2013.

     • O Sony kažkur jau paskelbė, kad naudos 7000 GPU?

      Fanų komentarai aišku, kad vienodi, aš galiu pasakyti tą patį. It looks shitty. Nes jei tokia bus kita sony konsolė aš jos nenorėsiu. O jei aš kurčiau gandus, aš galvočiau ką darau:

      Nerašyčiau vienam gande, kad pumpuosiu PSN account’o bind’ą, bet tuo pat metu iš žaidėjų atimsiu visus PS3 žaidimus dėl no BW compatibility. Tai trumparegiška ir nelogiška. Ypač jei naujas Xbox ir toliau sėkmingai palaikys visus senus žaidimus.

      Todėl aš tik dar sykį paprašysiu nesišaipyti iš mano intelekto. Man ne 13 metų.

 8. Jei procas bus x86 tai įsivaizduoju kaip greit emuliatorius atsiras :)

 9. Geras sulyginmas su automobiliu :D

 10. Nu idomu kaip iš tikruju ps4 atrodis ir koks bus.

 11. Kaip taip Sony gali tyciotis… PS4 pirks tik PS fanai, kurie yra tureje koki nors PS, o tie kurie neturejo PS tai ir nemanys pirkti jo. Nes jei anksciau nepirko ir buvo normalesnes salygos, tai dabar tuo labiau nepirks :)

 12. Palauksim suzinosim, gal tie zaidiami kainuos po 10$ ar bus nuomuojami, svarbu kad isviso butu aktualios konsoles nes dabar jau i tv integruojama onlive ir gaikai sistemos.

  • Kam tos konsolės? Jos tik vienas minusas, nes sukuria žaidimų ir priedų monopolį, o tas išpučia kainas, stabdo progresą ir visai kitaip kenkia pačiai žaidimų rinkai.

   Nebus konsolių, tai galėsi ir visus priedus nuo PC naudoti ir žaisti kur tik nori PC, TV ar telefone. :) Žaidimų kūrėjams nereiks leidėjų ar MS klausyti, nes galės visi dėti savo žaidimus, kaip dabar tarkim į Google Play store gali dėti kas tik nori ir kokio tik nori lygio games.

 13. istikro paziuejus,va cia tai pinigu melzykla bus,bent mazdaug kaip as isivaizduoju,isivaizduokit esamus zaidimus,tokius kaip gta 4 battlefield3 moh iseinanti… taigi tuos zaidimus perkus ant “orbio” su max grafika ir vel parduos ta paty zaidima tik su pc grafika:) ir galiu garantuot 100% kad taip bus,kad tokius bf3 perkurks ant orbio kad eit kaip ant pc ir parduos uz tuos pacius 50$:) taip islupdami kuo daugiau pinigu,vat kad tokie dalykai kaip ea tikrai taip padarys…. nes tie tik ir ziuri kaip pinigu islupti. beja apie konsole… as nemanau kad tokie dalykai imanomi,tiesasakant pagalvojus logiskai,kaip gali diska pririst? nebent pati konsole iskeps jy savyje ir tipo irasys faila koki kad neitu zaidimas,cia ira gryna nesamone.bent jau as netikiu. nes tada gautusi,kad kekvienas kas nori pazaisti turi susimoketi uz save. kaip istikro atrodytu kad geras budas labai gerai pasipelnyti,jaj taip atsitiktu,tai manau tikrai atsirastu hakeriu kurie nulauztu tokius dalykus kad galetu sukti ta diska ant visu konsoliu:)

  • Bus cd-key pridėtas kaip prie PC žaidimo. Diskas veiks visur, o žaidimas neveiks be aktyvacijos kodo. Kurį gali panaudoti tik kartą su vienu PSN account.

   • Naujas Photoshop veiks tik su internetu :) Kai debilizmas ane? Bent jau demo versija tai tik taip veikia :) T.Y. neaktivuosi photoshop versijos be interneto.

 14. Bandysiu įsiterpti į diskusiją. O ar nebus taip, kad tų konsolių niekam nereikės po 2-3 metų? Juk yra ipad ir kitos planšetės, jau šiandien sakyčiau naujas iPadas gali išvežti grafiškai ne ką mažiau prastesnius žaidimus nei Xbox (pvz pažėkit Infinity Blade 2 žaidimą). Ar tas pats Rage. Po 2-3 metų, eilinis telefonas ir planšetė galės vežti kietus grajus. Juk ir dabar labai apkarpė pardavimus Apple visiems xbox’ams, PS3 ir Wii.

  ką tuo klausimu galvojate?

  • pamirsai apie debesis onlive.com ar gaikai.com kur resursu nereikia ant mano androidinio telefono puikiai veikia visi zaidima

  • ipadui dar toli grazu iki xbox 360, berots kazkur netgi lietuvoi buvo straipsnis, jog ipadas apie 8 kartus silpnesnis uz 6 metu senuka xboxa ir juolabiau uz ps3. Ipadas gal ir gali lygintis su pirmu xboxu, max :)
   O ka jau cia sneket galima bus kai iseis nauja konsoliu karta:))
   Ipad ir panasus kompiuteriukai zaidimu srityje turi tik viena sansa siek tiek pakonkuruot, tai jau kaip minejo kazkas – onlive.com ir panasus servisai ;)

 15. Įdomiausia, kad netgi Valve supranta, kad kopijos yra nieko vertos. Čia net nesvarbu ar piratinės kopijos, ar cod Rip off… :)

  “The success of Doom made it obvious that this was no longer the case. There was now little value in doing the same thing even twice; almost all the value was in performing a valuable creative act for the first time. Once Doom had been released, any of thousands of programmers and artists could create something similar (and many did), but none of those had anywhere near the same impact. Similarly, if you’re a programmer, you’re probably perfectly capable of writing Facebook or the Google search engine or Twitter or a browser, and you certainly could churn out Tetris or Angry Birds or Words with Friends or Farmville or any of hundreds of enormously successful programs. There’s little value in doing so, though, and that’s the point – in the Internet age, software has close to zero cost of replication and massive network effects, so there’s a positive feedback spiral that means that the first mover dominates.”

  Kaip saugojimai nieko nepadės, nes natūraliai varžyboms ir darbui motyvuoti pakanka būti pirmu rinkoje. Autorių teisės, patentai ir visokie kitokie “saugojimai” tam netgi trukdo. http://blogs.valvesoftware.com/abrash/valve-how-i-got-here-what-its-like-and-what-im-doing-2/

 16. net jei taip bus,vistiek zadu pirkt ps4,taip tik tikri fanai,nebega i krumus :D

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>