Quadcopter’is filmavimui su GoPro kamera iki 300lt

Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt

Fotografuojantys ir filmuojantys quadcopter’iai greit gali pralenkti įprastus fotoaparatus? Jei prieš kelis metus kiekvienas svajojo apie veidrodinį fotiką, tai dabar dažnesnis svajoja apie tokį… tik ant quadcopter’io. Truputį juokauju, bet faktas lieka, fotografija iš oro tampa vis populiaresnė, suranda vis įdomesnių pritaikymo sričių. Jei ne didžiulės elektronikos kainos, galbūt šiandien quadcopter’iai jau būtų tiek pat įprasti kaip muilinės kiekvieno namuose.

Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt

Šių metų pradžioje buvau sugalvojęs išbandyti 200 litų kainuojantį kinišką žaislinį mini quadcopter’į filmavimui. Iš vienos pusės, testas lyg ir pavyko, quadcopter’is pakėlė mini kamerą, pavyko užfiksuoti kelis kadrus iš oro. Iš kitos, foto ir video kokybė buvo tokia prasta, kad tokie kadrai nelabai tiko net mėgėjiškam namų naudojimui, o quadcopterio valdymas su papildomu svoriu buvo katastrofiškai sudėtingas, bet pati idėja man patiko. Per kelis sekančius mėnesius namuose atsirado ne vienas, ir ne vieną tūkstantį kainuojantis quadcopter’is.

Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt

Tik grįžkime prie varguolio quadcopter’io, filmuojančio iš oro, už mažiau nei 300lt. Kinų parduotuvėje pasirodžius jau visai ne mini, o 350 mm klasės modeliui, užsakiau vieną būtent smalsumo testui, ką galima bus nufilmuoti su tokiu didesniu žaislu.

Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt

Kažkaip pasisekė, kad ir teko palaukti mėnesį, bet Rusijos teroristai lėktuvo su mano siuntiniu nenumušė. Tai galiausiai sulaukiau savo fashion drono – madingo quadcopter.

Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt

Madingas jis turbūt dėl savo pūsto spalvoto putos korpuso. Korpusas šiame quadcopter yra tikrai didelis privalumas, tiksliau, privalumas tame, kad išmetus korpusą, modelis palengvėja net 77 gramais! Tai reiškia, kad ~70 gramų sverianti GoPro Hero 3 kamera, uždėta vietoje korpuso, nepridės jokio papildomo svorio! Labai svarbus aspektas, nes papildomas svoris ne tik sumažina skrydžio galimybes, bet ir išbalansuoja skrydžio kompiuterį, dėl to quadcopter’is tampa nestabilus ir ypatingai sunkiai valdomas.

Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt

Korpusas nusėmė labai lengvai, tereikėjo atsukti kelis varžtelius. Viduje radau identišką konstrukciją praeitam mini quadcopter’iui. Kas yra labai gerai, nes dizainas yra super paprastas ir primityvus. Mažai detalių, dar mažiau galimybių kažkam sulūžti ir kainuoti. Svarbiausia, didesnis modelis turi žymiai riebesnes anglies pluošto kojas, kurios buvo silpniausia vieta mažajame modelyje, o dabar net ir tos neturėtų būti problema.

Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt

Dar didelis privalumas, kad 350mm quadcopter’į yra žymiai lengviau matyti danguje. Modelį galima valdyti iki 100 metrų atstumu, kurio pilnai pakaks norint nufilmuoti save ar savo namo kvartalą iš viršaus.

Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt

Lieka prikabinti kamerą. Aš šį kartą panaudojau GoPro alternatyvą – AEE S70. Pigesnė kamera, didesnės galimybės, o sveria tiek pat, todėl puikiai tiko mano biudžetiniam testui.

Rezultatai mane nustebino. Tik 10 cm didesnis quadcopter, o susitvarkė net ne su mini kamera, o laisvai pakėlė GoPro dydžio analogą. Dar svarbiau, vietoje korpuso prikabinus kamerą, quadcopter’is skrido dar geriau, nes neliko bereikalingo vėjo pasipriešinimo. Visa quadcopter modifikacija neužtruko ir dešimties minučių, užteko tik pačios kameros ir kelių ofiso gumyčių.

Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt

Dėl įdomumo, dar pridėjau liniuotę, viename jos gale analogiškai prikabinau kamerą, o kitame video siųstuvą. Penkių minučių darbas, ir kadre ne tik nesimato quadcopter’io kojų, bet su video siųstuvu ir papildomu ekranu ant žemės dar galiu matyti kameros vaizdą gyvai ir skraidyti FPV.

Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt

Prie quadcopter iš kart rekomenduoju nusipirkti kelis papildomus akumuliatorius, vieno skrydžio laikas yra 7-10min, o visa kita atkeliauja iš kart su pačiu modeliu nuo pultelio iki akumuliatoriaus įkroviklio. Pastarasis yra pakankamai silpnas, todėl akumuliatorių krauną apie valandą, bet už tokią kainą dauguma quadcopter iš vis yra parduodami be įkroviklio.

V262 Upgraded WLtoys V333 Headless Mode 2.4G 6 Axis RC Quadcopter RTF  – $91.99
7.4V 900mAh 20C Upgraded Li-Po Battery For V912 F46 DEVO F4 – $5,49

Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt

Plačiau apie AEE S70 kamerą skaitykite praeitoje apžvalgoje. Aš šią kamerą naudojau, nes ją tiesiog turėjau. Jei skaičiuoti pigiausią variantą, vėl kinų Mobius niekas neaplenks su galimybių ir kainos santykiu.
Mobius Action Camera 1080P HD Mini Sports Camera Wide Angle Edition – $72.99

Kam įdomios FPV kainos, pigiausias variantas būtų naudoti nešiojamą kompiuterį su USB capture dongl’u, tada užtektų papildomai nusipirkti tik video siųstuvą su imtuvu, ir gyvą video transliaciją iš quadcopter’io galėsite matyti savo kompiuteryje iki kelių šimtų metrų atstumu.

Easycap USB 2.0 Video TV DVD VHS Audio Capture Adapter  – $7.00
Boscam FPV 5.8G 200mW AV Wireless Transmitter TS351 – $24.80
Boscam FPV 5.8G 8CH 200mW AV Wireless Receiver RC305  – $19.99

Štai ir viskas, progresas ir kinų produkcija kartais tikrai stebina. Quadcopter’is vos už 240 litų! 1080p kamera nuo 180lt, dar pridėk šimtą iki pilnos FPV sistemos, viskas vos už 500Lt! Vienas DJI Phantom 2 akumuliatorius kainuoja brangiau… Žinoma, visas skirtumas lieka kokybėje, pigiausias telefonas šiandien gali fotografuoti, bet vis tiek toliau sėkmingai yra parduodami profesionalūs veidrodiniai fotoaparatai. Taip ir kiniškas quadcopter’is gali atstoti skraidančios muilinės vaidmenį, puikiai tinka pažaidimui, namų naudojimai, bet su profesionalia fotografijos “iš paukščio skrydžio” įranga dar ne greitai galės lygintis. Tai yra dar vienas privalumas, nes kiniškas quadcopter’is kainuoja ne tik dešimtis kartų pigiau, bet tiek pat yra paprastesnis ir mažiau pavojingas.

Štai keletas nuotraukų su quadcopter’iais Liepos mėnesį, ir žymiai daugiau rewind.lt.

Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt Quadcopteris filmavimui su GoPro kamera iki 300lt

42 Komentarai

 1. Ar quadcopterį ir pirkai iš http://www.banggood.com ?
  Kaip su muitine praėjai? Nereikėjo susimokėt pvm ir muito?
  Nes galvoju irgi nusipirkti, bet nepatiko muitinių reikalai kai pirkau pebblą.

 2. Deklaruotas kaip žaislas už $15, be muitų praėjo. Dar esu pirkęs akumuliatorius, siųstuvus iš jų, ir be muitų praėjo.

  Aš pastebėjau, čia grynai kai siunti kiekvienam runkeliui suprantamą daiktą telefoną, tablet, tai iš kart prisikabina su visokiais tikrinimais ir dokumentų prašymais.. Jei siunti kažkokias elektronikos detales, tai runkeliams net neįdomu, iš kart “laidai ir šiukšlės” jų protams.

 3. Ar reikėjo prašyti atskirai kad parašytų 15$ kainą?

 4. Jie patys prirašo nesąmoningų deklaracijų, netgi niekada neradau oficialios sąskaitos prie siuntinio.

 5. Neturi kokio BangGood kuponiuko? :D

 6. V262 Upgraded WLtoys V333 – $87.39
  Extra 5% off Regular priced items + Free Shipping: b185f7

 7. Aha, kažkokį pats radau, užsisakiau, žiūrim ką gausim.

 8. per kiek laiko atsiunčia iš banggood ?

 9. Dabar teko mėnesį laukti, nes buvo sulaikytas Malaizijoje tipo dėl saugumo, kai nukrito tas lėktuvas. Šiaip 2-3 savaitės, ypač jei Lietuvoje muitinė net netikrina.

 10. gopro kamera ;D kai ten ne go pro lol

 11. Dji Phantom 2 akumas kainuoja 340/380lt. pastovei kainos pas tave suapvalintos keliais simtais o kartais tukstanciais.

 12. europoje kainuoja po 99/109 eurus

 13. Banggood-e yra ir pigesnių panašių išvaizda modelių. Kodėl pirkai brangesnį, kuo upgradintas geriau?

 14. Kaina seno V262 ir naujo V333 skiriasi tik pora dolerių. Skirtumas pultelyje ir plokštėje, naujas papildomas pagalbas turi, dar lengviau valdomas.

  Yra skirtingos versijos, BNF perki tik patį quadcopter’į be pultelio ir priedų.
  RTF yra pilnai paruoštas naudoti su visais reikalingais priedais nuo pultelio iki akumuliatoriaus su įkrovikliu.

 15. Arba daryt gerai, arba isvis nieko

 16. 300lt quadcopter’is yra skirtas pažaidimui namuose.
  Profesionaliems video paprasčiau pasisamdyti filmavimo komandą. Vėliau galėsiu įkelti šios savaitės rewind.lt video iš Nidos.

 17. Sitas kiniukstis pakeltu gopro ir gimbal’a?

 18. Jis gali pakelti tik tuos 80 gramų vietoje apsaugos. Kai prikabinau 120 gramų su video siųstuvu, jau žymiai sunkiau kyla ir vos 4 minutes skrenda. Taigi nėra ką svajoti apie GoPro su Gimbal, kuris mažiausiai 300 gramų sveria, nes net nepakils.

 19. Naujas kuponas: bestBG
  WLtoys V333 – $87.39

 20. O butu galima pritvirtinti telefono baterija vietoj akumuliatoriaus

 21. Telefono akumuliatorius tinka tik lėtam išsikrovimui.

 22. Sveiki gal parduodat usi qudicopter???

 23. Justas Mikalauskas

  Turėtų būti panašus, tik sunkesnis, tai gali greičiau sulūžti atsitrenkęs.

 24. Sveiki , norejau paklaust del FPV , turiu symax5c drona ir Mini DVR 808 #16 V3 -Lens D kamera koki pigiausia varianta galetum pasiulyt fpv sistemai ?

 25. o gal iseitu pasidaryt ,kad vaizda transliuotu i ismanuji telefona ?

 26. Justas Mikalauskas

  Prikabink Xiaomi Yi ar kitą kamerą su wifi, bet striginės vaizdas ir šiaip blogai veikia wifi telefone.

  Geriausiu atveju, gali naduoti easy cap kompe, o kad būtų patogiau kompo ekraną streaminti į telefoną.

 27. beda tame , kad neturiu nesiojamo kompo , gal gali pasiulyt koki fpv monitoriu ne is brangiuju

 28. Justas Mikalauskas

  Tai pigiausia pirkti tą Syma FPV priedą. Arba visą FPV quadcopterį JJRC/Wltoys, nes pačio quadcopterio kaina ten mažiausią dalį sudaro.

 29. na tas priedas neblogai atrodo tik ta kamera tokia no name , neaiski kokybe , ne tai kaip 808 kamera kuri uz tokia kaina kokybe tikrai nebloga , gal nusipirkt si monitoriu http://www.banggood.com/FPV-4_3-Inch-TFT-LCD-Monitor-Screen-For-RC-Models-p-940817.html?p=FX0502473225201403I@ ir nusipirkt kaip tu siuliai EasyCap+Eachine 5.8G ?

 30. Justas Mikalauskas

  Dvi kameras gali naudoti, 808 filmavimui ir Syma tik FPV.

 31. Sveikas Justai. Man retkarčiais reikia padaryti nekilnojamojo turto nuotraukų iš oro. Ką galėtum pasiūlyti, su normalia kamera? Gal gali pasiūlyti visą komplektaciją?

  Beje dėkui už straipsnį. Labai patiko :)

 32. Justas Mikalauskas

  DJI Phantom 3 iš pigiausi fotografuoti, bet nerekomenduoju jo pirkti kaip pirmo quadcopter. Taip pat quadcopteriai bendrai dar nėra tokie paprasti ir pigūs kaip fotikai, kad galėtų kiekvienas asmeniškai nusipirkti ir iš kart naudoti. Kaip ir šioje apžvalgoje modelis tik pažaidimui su video iš viršaus, o ne praktiškai naudingas filmuoti, fotografuoti.

 33. Suprantu, kad jo valdymas gana sudėtingas. Bet manau išmokčiau valdyti. Justai, ką galima būtų nupirkti iki 600 eur. Ar su tokia suma galima būtų gauti normalias nuotraukas iš oro?
  O kaip šis variantas?

 34. Justas Mikalauskas

  Čia apžvalga apie geriausią šiandienos WiFi droną, kinai gamina jo kopijas…

  Tai geriau neiliustruos, kad pigiau už Phantom 3 nėra sukurta fotografijos drono namų naudotojui. To Phantom 3 galima pirkti tik kai jau gerai moki skraidyti su pigiu modeliu, nes Phantom sudaužyti galėsi tik kartą.

 35. Tai ką pirkti?

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>