Samsung Galaxy evoliucija – pigi kiniška iPhone kopija…

Samsung Galaxy evoliucija  pigi kiniška iPhone kopija...

Atrodo, kad Apple pagaliau padėjo tašką visoms interneto diskusijoms ir teismas “Ar Samsung kopijuoja Apple produktus?” tema. Samsung, iš tikro, tėra niekšai, nukopijavę visus Apple išradimus ir dizainą, tai patvirtina pas patį gamintoją rasti Galaxy telefono tobulinimą aprašantys dokumentai.

Samsung Galaxy evoliucija  pigi kiniška iPhone kopija...

Viso 126 punktai, kuriuose konkrečiai žingsnis po žingsnio narstoma kiekviena Apple iPhone telefono smulkmena ir lyginama su Samsung Galaxy S1 klaidomis. Daromos išvados, kuo Apple dizainas yra pranašesnis, bei kaip jį reiks kopijuoti sekančiame Galaxy telefono modelyje…

Samsung Galaxy evoliucija  pigi kiniška iPhone kopija...

Manau, geresnių įrodomų nereikia. Lieka tik klausimas, kokios nuobaudos laukia Samsung? Uždrausti parduoti visą Galaxy produktų liniją Amerikoje ir Europoje? Sumokėti milžiniškas pinigines kompensacijas Apple?

Samsung Galaxy evoliucija  pigi kiniška iPhone kopija...

O gal tiesiog palikti viską kaip yra? Juk kažkada Microsoft panašiai nukopijavo Apple Mac idėjas, tapo populiariausiu kompiuterių operacinių gamintoju. Visai kaip Samsung šiemet paskelbė, kad pralenkė Nokia ir tapo didžiausiu mobiliųjų gamintoju kopijuotoju. (:

Update: dar įdomus faktas, kad Google aršiai gina Android teismuose, bet Samsung nepadės. Netgi buvo įspėję nekopijuoti Apple.

Among those documents are a few purported to show that Samsung not only deliberately copied certain characteristics of the iPhone and iPad, but was also explicitily warned away from doing so by various third parties, including Google. [allthingsd.com]

 

51 Komentarai

 1. mums vartotojams visai neaktualu ar jie kopijuoja ar ne, mums kaip tik geriau, kad jie mokosi is oponentu ir tobuleja,
  as isvis buciau uz tai, kad apskritai patentu nebutu arba ju galiojimo laikas butu sutrumpintas

  • Taip, Apple turėtų esamą iPhone tobulinti, kad vis būtų kažkas naujo, ir Samsung vis metais atsiliktų.

   Dabar jie nori nieko nedaryti, o konkurentus tiesiog patentų teismais trolinti. Deja, tokia patentų sistema šiandien, ir Apple puikiai moka ją išnaudoti. Jau išbanino ne vieną Galaxy aparatą iš rinkos, o su šiais dokumentais turėtų visus teismus dabar be vargo laimėti.

   • Ir ką, gaus baudas iš teismų? Pamiršai, kad Samsung ne tik telefonais užsiiminėja? Ir šiaip, nieko baisaus manau nebus, nebent pateiksi gluminančių argumentų. :)

    • Samsung iš no name (ar kas iš vis prisimena jų Omnia Symbian ir Windows Mobile anekdotus?) tapo didžiausiu telefonų gamintoju pasaulyje per ~keturis metus, kada pradėjo su Galaxy serija kopijuoti Apple. Jei turėtų dabar atiduoti visą tą pelną arba atlyginti žalą kitiems gamintojams, tai bankrutuotų iš kart.

     Dar kokią žalą jie padarė kitiems Android gamintojams, kai visi nuostolingai dirba, o Samsung vieni laimingi kopijuoja ir skaičiuoja pelną, bei tampa didžiausiu mobiliųjų gamintoju, parduodami Apple rip off’us… Milijardai nutekėjo, nes niekas nebuvo išrasta, o prarastos pajamos apkarpė visų gamintojų investicijas, kurie kažką įdomaus kurdavo.

     Žinoma, kartais padeda kitiems suimti kaip Nokia, kur kokius keturis metus su Symbian touch žaidė. Kol atsirado prie bankroto ribos, iš kart per kokius du metus sukūrė Windows Phone 8, kur sako, jau šį rudenį bus pirmas telefonas, kuris pagaliau aplenks jau šeštus metus skaičiuojantį iPhone.

    • TV ir nuo Apple kopijuoti, kaip telefonai, MP3 grotuvai, nešiojami kompai ir Galaxy tablet’ai…

     Nu, gal, gal yra maža viltis, kad bent šaldytuvai ir skalbyklės nekopijuoti, nes Apple tokių negamina… :D

 2. Nebe tie laikai, kai dar kažką yra prigalvoti, idėjas pasisavino ir tiek, + mums, kaip jau viršuj minėjo kitas komentaro autorius, vartotojams, visiškai nusišvilpt, + android 1000x kartų geriau, nei iOS, pats prieš tai iPhone naudojausi, priėjau prie Android [I9000], tikrai geresnis, tą patį 4 iPouną lenkia. iPhone yra tiesiog išvaizdos dalykas. Man ta išvaizda nepriimtina.

 3. Nu tai gerai, kad taip daro. Norint sėkmingai konkuruoti rinkoje, visada reikia pažinti konkurentų produkciją. Taip pat pastebėti trūkumus esančius savoje produkcijoje ir juos ištaisyti taip pat arba geriau nei tai yra padarę konkurentai.

  • na nzn kaip cia Rokui patinka i9000. as naudojausi is pradziu HTC winmobile aparatais kokius 5 metus,tada isigyjau iphone 3G,tikrai nerealiai patiko viskuom.2 metus pasinaudojau sakau reikia keisti senuka.na ir susigundziau i9000,nes labai jau baide microsim,daznai keiciu korteles uzsienyje,o isvaziavus nera patogu jas apkarpyti.menesi iskenciau ta nesamone ir nusipirkau iphone 4.vienintelis iphone minusas buvo antenos problema.kai pasirode 4s iskart pasikeiciau del geresnes kameros ir antenos.o nuo i9000 pasirodymo taip ir guli telefoniukas stalciuj,vis issitraukiu retkarciais,perrasau isbandymams ivairius romus karts nuo karto,bet kaip ner geras daiktas taip ner :) intensyviau naudojant vistiek stringa,persikrauna,jei maziau strigineja,tada jau baterija nebelaiko :) androide patogiau tik funkcionalumas,daugiau galimybiu,o stabilumo ,tokio kaip ios nerasta

 4. Patys Apple mėgsta kopijuoti, tik labiau tiktų vadinti, remixuoti

  Jie nei tablet, nei telefono, nei nieko nėra išradę… bet moka nepopuliarius išradimus patobulinti taip, kad tie pavirstų nauju standartu ir vos ne stebuklu.

  Čia kitas dalykas, kad Samsung nieko naudingo nesukuria kopijuodami, kas yra sugalvota. Visai kaip Microsoft bandė Zune, iPhone kopijuoti, bet nieko nepavyko… o kai remixavo pačią idėją su Windows Phone, tai gali būti, kad greit aplenks tą patį iPhone.

 5. “Web browsing” punkte – jei tarkim kaip nokiom yra užrašas meniu, jei kito gamintojo mobiliajame telefone taip pat yra užrašas meniu tj vadinas kopijuoja kažkuris kažkurį?

 6. tai cia lygina su S1, primeti? jau seniausiai viskas patobulinta kaip reikia, sitas dokumentas uzdraus nabent S1.. nieko cia neirodys (o manau, kad ir “kopijuoja”, o kasnors yra sukures kazkas drastiskai visiskai kitka? prie visko galima prisikabint kad nukopijavo..)

  • Atsibusk, S1 ir lygino su iPhone, nes dar esą nebuvo kopijuojama, o visi tie minimi patobulinimai/kopijavimai yra pritaikyti jau nebe S1 modelyje, o S2, S3

 7. Parodykit man bent viena kompanija, kuri nedaro tokiu pastabu. Dirbu fsrmacijos imonei tai net ir ten yra pridaryta dokumentu tomais, kaip tobulinti toki vaista lyginant su visais rinkoje esanciais produktais. Lygiai ta pati daro ir apple kurdama savo aparatus. Cia grynai didelis burbulas…

 8. Visur yra apžvelgiamos alternatyvos, kad nekurti to pačio ar neišradinėti dviračio, pagalvoti ką geriau gali padaryti.

  Tik Samsung skaidrėse nėra alternatyvų aptarimas, ten grynai surašyta ką konkrečiai kopijuoti nuo Apple.

 9. Na ką, apie 90% viso dokumento yra bet kuriam patyrusiam GUI specui akivaizdūs usability pakeitimai. Be to, na niekaip kitaip, JEIGU apskritai nori tobulinti savo UX.

  Dar dalis viso to yra tiesiog logiškos, tačiau nekaltos pastabos, kokias daro visos įmonės darydamos konkurentų (ar jų produktų) analizę.
  PVZ 119psl. apie Memo. Rašoma, kad iPh turi ištrynimo animacijas o S1 neturi – Pastaba: Reikia daryti ne tik funkcionaliai, bet kartu ir ” but also fun factor”.

  Jei “Loading” užrašo padėjimas per vidurį yra kopijavimas, tai Apple tai nukopijavo pirmi :P

  Kaip be būtų, Apple buvo pasiruošusi pradžioje daug geriau todėl ir reikėjo tokio dokumento.

 10. Kaldavau vinis kaip įpratęs, dažnai nusimušdavau pirštus. Tada nusižiūrėjau, kad kitas vinis laiko plackėmis ir nenusidaužo pirštų.
  Tai ką, negaliu nukopijuoti šios idėjos?

  Kitaip sakant nieko čia samsungas nepadarė blogo. Galų gale kuo vienodesnė vartotojo sąsaja visur, tuo no to vartotojui geriau.

  • Aha.. tu pirštus nusimušdavai o aš investavau N$ tyrimams kaip išspręsti numuštų pirštų problemą. Rezultate mintis kad vinis reikia laikyti “plackėmis” :) – o tu pyst ir nusižiūrėjai. Aš išleidau N$ o tu 0
   Tada, kad pralenkti tave aš nusamdau Nasa ir jos kosminęs technologijas, išleidžiu xN$ ir sukuriu “nanoplackes” :) – o tu ir vėl nusikopijuoji.. visi kitaicai mano plackes kepa už centus o aš negaudamas piginų esu priverstas bankrutuoti.

  • Vis turi būti išrandama kažkas naujo, kada metus ar kelis būtum pirmas, kol kiti pradės kažką alternatyviai siūlyti.

   Kartu, kad Samsung kopijuoja viską 100%, tai tas nesukuria jokios vertės. Visa problema, kad rinka užtvindyta bevertėm iPhone kopijom, nors be jų galbūt Android jau seniai būtų aplenkęs iPhone. Dabar turime tiesiog krūvą niekinių kopijų, kurios niekada net neturėjo šansų aplenkti iPhone, nes tėra kopijos… Patys Samsung reklamose pasakoja apie “geresnius procesorius, ekranus ir kameras”, bet tokiuose dokumentuose patys konstatuoja, kad viskuo pralošia Apple.

 11. Argumentas Jums pamastymui… Kodėl tuos dokumentuose nėra minimos kitos geros idėjos iš Nokia, SonyErricson ar HTC ar dar kažko… jeigu šis dokumentas tik konkurentų analizė ir typo darbinis gero bei novatoriško produkto delevopment dokumentas? Šiuo atveju tik i-Phone :D visur minimas taigi tai visiškas kopijavimas nuo vieno modelio, nors tarkim ir Nokia ir tas pats HTC turi puikių sprendimų, kurių neturiu iPhone.

 12. Cia nesamone yra, cia tas pats, kad teigti jog karve kopijuoja arkli, nes abu vaiksto ant keturiu koju arba bedzione kopijuoja zmogu nes irgi abu vaiksto ant abieju koju, isvis orginalai elgiesi visad kaip vaikas, tau visad apple bus geriausi, lysk tu i savo urva su savo tuo apple

 13. ar man cia atrodo ar tik vienas originalas bando kazka irodyt :D stengiasi zmogus stengesi :D bet sunkiai sekasi :( zmogus praranda galias…

 14. nu jo, prireike poros metu, kad pamatytu jog S1 panasus i iPhone… nu klaunai tiesiog, ka daugiau galima pridurt. :D
  samsumg bankrutuotu jei reiktu atiduot vieno parduoto aparato pelna? samsumg ne vien telefonu rinkoj dominuoja, px jiem man taip atrodo :)

  • Ir tu atsibusk, S1 tik lygina su iPhone. Kaip jau minėjo, rašoma pagal šita lyginimą reikia pakeisti kitos kartos modeliuose.

 15. Joks čia kopijavimas, analizuoja konkurentu produkcija, žiuri kas priimtina ir tai naudoja savo gaminiuose, baikit svaigt kad čia visi vienas nuo kito kopijuoja.VEJAI

 16. Joks cia ne kopijavimas. Visame pasaulyje konkurentai analizuoja savo konkurentu produktus ir ziuriu kas pas juos geriau.
  O vartotojams tai tik geriau nuo to, todel nereikia skustis.

  • Dėl vartotojų gerovės būtų galima drąsiai ginčiotis. Iš kur gali žinoti kas būtų dabar, jei visos kompanijos investuotu į R&D milžiniškus pinigus, o kas būtų jei į visą tai investuotu viena kompanija, o kitos tik imtu jos atradimus. Būtu x kartu mažiau naujovių ir inovaciju.

 17. Kopijavo (jau seniai visiem buvo aišku, nebent droidų fanbojam), praplėtė marketą, užsidirbo, o dabar va leidžia visai patrauklius ir niekuom nepanašius į iphone modelius (GalaxyS3) – kas yra sveikintina, kompanija užaugo.

  • S-voice – net pavadinimo gudresnio nesugalvojo Apple Siri kopijuodami. Dizainas iPhone 3GS perdarymas. Daugiau naujovių nepristatė patys Apple, tik patobulino esamą aparatą: didesnė ekrano rezoliucija, didesnė kameros rezoliucija, spartesnis hardware. Analogiškai nuo Galaxy S2 tik specs pasikeitė su S3, o nauja tik korpuso dizainas ir svoice. Abu 100% Apple įkvėpti. Ai, dar Apple Samsung keynote pristatymas. :D

 18. blemba kiek varguoliu uzpuole originala net baisu daros

 19. Smart stay pasakyk kokiame dar telefone yra be galaxy s3??? Fotografavimas, zadintuvo atidejimas ir t.t. Balsu net nepricilieciant prie telefono ir nieko nespaudziant ir begale kitu funkciju, kuriu kiti tikrai neturi, o tu sakai kad nieko naujo jie nepasiulo.
  Pastaba: Nfc technologija apple zada ideti i savo nauja iphone tai pagal tave cia turetu buti kad apple nukopijavo samsung dabar, bet kazkodel tu to nepastebi? Tiesiog vyksta technologiju progresas, kuris vis einant laikui tobulina kiekviena gamini konkuruojant su konkurentais

  • Tu manai vienintelis Samsung naudoja NFC technologiją?:D Jau prieš kurį laiką jei neklystu Nokia tai pristatė:D LOOOOL

  • ORIGINALAS ATISAMSUNGINE PARANOJA SUSIRGES :D jam visur viskas tik vaidenas. bet NOKIA yra ta kuri nieko nekopijuoja :D o windows ta kuri Geriausiai sukasi :D

   • Alert! Alert! Samsung fanboy!

    Gal susirgęs samsung’lige, kad visiems kiši savo varguolia-foną S3? :)

    Pats pagalvok, kad dabar esi lygiai toks pats Apple komentatorius, kokie prieš kelis metus svaigdavo apie iPhuon’ą po kiekvienu net ne Apple įrašu… Taip dabar ateini net po Symbian apžvalgom apie savo la varguoliaphone pasigirti.

    • varguolio telefus pats turi kurie kainuoja centus :-D bl dar jis komentuoja:-D :-D kur tu matai kad kisu sgs3 parodyk tu man as bent nepamenu kad ji kisciau paranoja?????? Zmones perka kas jiems patinka o ne ka originalas bando ipirst :-D pvz as pirksiu naujaji iphone tada reksi kad iphone fanbojus?? Lol

   • Siaip tai Nokia tikrai kopijuoja turbut maziausiai. Ju ismanieji telefonai tikrai gerokai skirias nuo kruvos Samsung, LG, HTC ir kt. sudplastmasiu su Android, kurie nuo iPhone 3/4 dizaina pakeite keliais neesminiais elementais. Matomai, kad mazai kopijuoja, del to ir duobej sedi :D

 20. Mano manymu kiekvienas gamintojas stengiasi prisitaikyti prie rinkos bei vartotoju poreikiu. Bet kiekvienas stengiasi vis kitaip pateikti naujoves, kurias gal but pirmi atrado kiti gamintojai, jas patobulinti, padaryti patrauklesnes, taip tik tobulejama, zengiama i prieki.

 21. Dar viena naujiena šiandien. Kaip koks anekdotas… :D

  “Beyond the obvious resemblance, the identical shape and the same rounded corners, DeWitt points to a review that notes both devices measure exactly 7.6 inches square. Uncanny.”

  ir “Apple: Google Warned Samsung Against Copying Us” “Google doesn’t really seem to care if Samsung gets slaughtered in current Apple trial”

 22. Debilas nx…

 23. Varo ant samsungo lyg jam uztai sikna laizytu ir milijonus moketu…

 24. Isvada ta, kad iPhone yra tobulas telefonas. Jei ne jis, Samsung taip ir niekada nebutu tokia didele telefonu kompanija

 25. Gūdūs 2006. Metai iki iPhone, dar daugiau iki iPad.
  Samsung “foto rėmelis” t.y. media failams peržiūrėt/klausyt skirtas aparatas. Nieko neprimena?
  http://www.engadget.com/2006/03/09/samsung-digital-picture-frame-stores-pics-movies-music/

 26. Prie ko čia iPad ir kiniški foto rėmeliai? Skaitmeniniai rėmeliai jau seniai buvo, nes jie nieko nemokėjo, tik foto rodyti…

 27. Na pats anekdotus apie užapvalintas formas rašai :)
  Kuo ne anekdotas, kad iPad, kuris buvo konstruojamas pirmiau, tik sumažinta telefoninė jo versija atsirado pakeliui, tai jo forma ir stilius visgi buvo įkvėptas ir gal net nukopijuotas nuo “kinietiškų” Samsung rėmelių. Gėda gal ką?
  Tuo norėjau parodyt čia trykštančių kraštutinumų beprasmybę.

 28. Taigi nuo SGS pasirodymo jau aišku kad kopina. Dabar net samsung turėtojai kopijuoja apple naudotojus, būdami tokiais pat fanboy :D

 29. Serious trouble :) “American Intellectual Property Law Association committee on industrial design, to get his take on the Samsung (005930) vs. Apple (AAPL) patent trial. And so far, he says that based on what he’s seen, he thinks Samsung is in serious trouble.

  Canari in particular notes that Judge Lucy Koh has remarked that the Samsung Galaxy Tab 10.1 is “virtually indistinguishable” from the iPad, and says that Samsung has not shown any significant evidence to contradict her assertion.”

 30. 17:00 prasideda. Ne tai, kad panašūs telefonai, bet yra net skaidrės, kur konkrečiai rašomas tikslas iki smulkmenų kopijuoti: “nukopijuoti 3D ikonėlių efektus ir šešėlius”…

 31. na nereikia nusisneketi kad samsung tik kopijuoja. jie isleido 9 miliardus R&D kai apple tik 2.4 . Aisku i samsungo skaicius ieina visos ju sritys. bet esme tame kad kad technologiniu poziuriu samsungas yra smarkiai priekyje apple su savo technologiniais isradimais. aisku cia turima omenyje ne gaminiu dizainas, kur apple pirmauja

 32. na nepalaikau nei apple nei samsungu, bet perskaiciau visus komentarus ir tikrai jau juokas paeme is “originalo” pasisakymu, na jau taip gina apple kad nebejuokinga skaityti, kas tik numeta koki argumenta rimtesni samsungui tai iskart originalas fanbojais isvadina, atrodo zmogus metuose turetu buti, bet cia gerkle galetu perkasti kaip uz apple eina, tai tiek.
  Pabaigai dar vienas kalusimas iriginalui:
  Jai jau taip palaikai apple tai kur tavo Iphonas, ka? o tai vaigstai dabar pats su plastmases gabalais, peace ;)

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>