Samsung Galaxy Tab 3G – 8.9 colių Android tablet’as

Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas

7 colių Android planšetė jums per maža, o Galaxy Tab 10.1 per didelis? Samsung siūlo naujausią variantą – Galaxy Tab 8.9. Dabar jau tikrai išsirinks kiekvienas? 

Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas

Pirmas įspūdis tikrai neprastas. Turime 8,9 colio, 1280 x 800 px rezoliucijos ekraną, kuris yra pakankamai didelis, kad leistų patogiai naršyti interneto puslapius ir vartyti skaitmeninius žurnalus. Kartu pati planšetė yra ypač plona, lengva ir kompaktiška.

Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas

Labai mobilus aparatas, o suporuotas su savaitę dirbančiu akumuliatoriumi, pirmą kartą turi realų pranašumą prieš nešiojamus kompiuterius ir mobiliuosius telefonus.

Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas

Dar abiejuose Tab’o pusėse rasime po kamerą. Galima fiksuoti 3,2Mpx nuotraukas ir filmuoti 720p rezoliucija, tik vaizdo kokybė prastoka, nes kameros skirtos tik video pokalbių programoms.

Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas

Planšetėje yra įmontuotas puikios kokybės audio čipas, labai malonu klausyti muziką per ausines ar žiūrėti filmus. Papildomai galima naudoti ir integruotus stereo garsiakalbius. Skamba jie tikrai garsiai. Tik yra viena problema su HD filmais. Planšetėje įmontuotas dviejų branduolių 1GHz Cortex A9 čipas neturi AC3 garso palaikymo, todėl nerodo daugumos HD filmų formatų. Gali juos paleisti ir koduoti programiniu būdu, bet yra per silpnas, kad tą darytų sklandžiai. Taigi teks visus filmus, serialus konvertuoti į planšetei suprantamą formatą. Labai jau primena Apple filosofiją… kaip Samsung vis negali atprasti nuo Apple kopijavimo.

Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas

Visiškai neaišku, kam reikalingas su kitais aparatais nesuderinamas Apple stiliaus įkroviklio, duomenų perdavimo kabelis..? Kaip pati planšetė net neveikia prijungta prie kompiuterio, neatpažįstama kaip mass storage device, reikalauja naudoti Samsung tvarkyklę ir bylų tvarkymo programą. Nepalaiko microSD ar panašių kortelių. Jei neužtenka 16GB vidinės Tab atminties, tiesiog būsit priversti rinktis brangesnę 32 ar 64GB planšetės versiją.

Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas

Iš kitos pusės, šiandien vis daugiau media turinio persikelia į internetą. Logiška, kad planšetė siūlo daugiau programų ir video servisų, leidžiančių tiesiogiai parsiųsti ar žiūrėti filmus iš interneto. Vienintelė bėda, kad ne visi tie servisai Lietuvoje veikia.

Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas

Elektroninės spaudos pasaulyje reikalai pastebimai geresni. Galaxy Tab iš kart siūlo galimybę skaityti populiariausius Lietuvos dienraščius, žurnalus. Jei tų negana, nemažai papildomai galima rasti Android market’e.

Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas

Žinoma, pilnavertė Android interneto naršyklė, leisianti pasiekti viską nuo 15min.lt iki mūsų tinklaraščio. Man patiko galimybė naršyklės turinio langą pasididinti per visą ekraną, o valdymą pasiekti tiesiog brūkštelėjus pirštu nuo ekrano krašto. Maža smulkmena, bet labai patogi ir maloni naudoti.

Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas

Dar viena Samsung Touch Wiz naujovė yra galimybė išsikviesti kelias mini programėles (kalendorių, užrašus, skaičiuotuvą, programų tvarkyklę) virš bet kokio lango.

Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas

Labai patogu pvz.: virš naršomo interneto puslapio ar žurnalo atsidaryti užrašų langelį ir jį kažką pasižymėti ar nukopijuoti reikiamą tekstą. Galima netgi rašyti ranka. Tik funkcija kartais veikia klaikiai. Stringa, kad net sunku iš vis kažką užsirašyti ar nupiešti.

Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas

Tai ne vienintelė vieta, kur TouchWiz iš esmės gadina Android 3.0 ar jį strigdina. Atrodo, tai tikrai neišbaigtos Android OS kaltė, nes planšetė naudoja poros branduolių 1GHz procesorių, bei Tegra 2 grafikos lustais. Kartais užplaukiantys operacinės sulėtėjimai tokiame aparate tiesiog nėra pateisinami.

Samsung Galaxy Tab 3G  8.9 colių Android tabletas

TouchWiz prideda kelias naudingas galimybes, widgetus, leidžia keisti jų dydį, bet Android 3.0 esminių klaidų neištaiso. Pati vartotojo sąsaja vis dar tokia pat “be ryšio”. Paieškos mygtukas kairiame viršutiniame kampe, programų stalčius dešinėje, papildomos programėlės apačioje, nustatymai dar kitoje vietoje, o pagrindiniai valdymo mygtukai priešingame kampe. Nekalbu apie planšetės naudojimą viena ranka, man kartais net poros rankų trūksta! Android Honeycomb vartotojo sąsajos išdėstymas turi mažai logikos, funkcijos tiesiog padrikai išmėtytos po ekraną, tiek pačioje OS, tiek programose. Priverčia bereikalingai vartyti ar vis už kito krašto laikyti pačią planšetę.

Apibendrinant,  kažkada pirmoji Samsung 7 colių planšetė mažai kuo skyrėsi nuo pigių kiniškų konkurentų ir didelio įspūdžio man nepaliko. Šiandien pažanga pastebima, Galaxy Tab 8.9 yra turbūt ploniausia, kompaktiškiausias planšetė savo klasėje, kartu talpina raiškų 9 colių ekraną bei siūlo puikų akumuliatoriaus darbo laiką. +7 darbo dienos iki sekančio įkrovimo mane tikrai nustebino. Samsung pagaliau pasirūpino standartinėmis aplikacijomis (paštas, socialiniai tinklai, interneto naršyklė, youtube…). Visos veikia kaip ir tikiesi, palaiko multitouch, akseloremtro funkcijas. Siūlo netgi keletą pridėtinių funkcijų kaip modernus naršyklės valdymas, turinys per visą ekraną. Deja, vis dar pasitaikantys programų strigimai ar netolygus veikimas, problemos su video palaikymu, bylu kopijavimu iš PC. Nepatogi Android 3.0 vartotojo sąsaja su mygtukais išmėtytais po visą ekraną, Galaxy Tab 8.9 tikrai neleidžia varžytis su Apple iPad. Kaip ir su 1850lt kaina taikytis į premium klasę. Iki tūkstančio litų šis tab’as galėtų būti smagus žaisliukas šalia kompiuterio ir mobilaus telefono. Dabar jam tiesiog trūksta išbaigtumo ir to WOW įspūdžio, kad žmones įtikintų mokėti dvigubai brangiau…

20 Komentarai

 1. Gali plačiau apie savaitę laikančia bateriją? Kaip suprasti “suporuotas su savaitę dirbančiu akumuliatoriumi”?

  • Pasižiūrėk nuotrauką: 7h 12h 57min baterijos statistika nuo paskutinio įkrovimo ir dar 30% likę. Tai tik kartą per savaitę reikia krauti. Aišku, aš nežaidžiau jokių žaidimų, tie greit iškrautų.. Nors internetą naršiau, muzika, filmai ir wifi visada buvo on paliktas gmail, google plus tikrino.

 2. Kam reikalingi tokie zaisliukai, gi loptopas daug funkcionalesnis :)

  • Bet ne patogesnis. Nei autobuse, nei lėktuve nepaskaitysi patogiai, nepanaršysi interneto, nepažaisi ar nepadirbsi kažko.

 3. Mano Toshiba R630 vienas lengviausių nešiojamų, tik 1,3kg.. bet šitas tablet vis tiek vos 0,3kg ir dar kelis kart plonesnis. Tokį į kuprinę įsimeti ir net nepajauti, skirtingai nei kompas, dar įkroviklis vis tiek užima vietą ir prideda svorio.

  Vienintelė problema, kad nevertas jis tų 2000lt.. Jei tai tik priedas prie nešiojamo PC ir telefono, tai kaina turėtų būti atitinkama kelių šimtų ruože, o ne poros tūkstančių. Jei nori po 2k Lt pardavinėti, tai geriau jau pirma pasirūpina vartotojo sąsaja ir visom kitom smulkmenom iki galo, kad tikrai naudoti tokį tablet būtų kažkas tokio, jog įtikintu sumokėti daugiau už eilinę Android planšetę.

  Kol kas Galaxy tab 8.9 tik eilinė Android planšetė, kuriai net iki Apple iPad’o dar nemažai trūksta.

 4. Na kolkas neatrodo patraukliai tie tabletai su tokiom kainom,gal dell latitude su win8 įneš i rinką kažką geresnio ir bus vertas kainos tabletas.

 5. Esu šiokia tokia Apple auka ir turiu iPad 2, tai pasisakysiu, kad naudoju nemokamą VLC grotuvą ir jokio konvertavimo nereikia! Pasipumpuoju iš isohunt ir copypaste į iPad VLC ir žiūriu. Tiesa, buvau didelės rezoliucijos mp4 įsikėlęs, tai gavau pranešimą, kad strings.. Taip ir buvo…

  Planšetė yra super dalykėlis, man dabar kampas reikalingas tik Windows live writer, video iPhoto apdorojimui’ daugiau viskas per iPad ir iPhone…

  • Ant Android taip pat yra krūva grotuvų, bet su software gali žiūrėti tik standartinės kokybės video įvairių formatų be lago. Na, o šiandien dauguma serialų ir panašiai yra 720/1080p H.264 AC3, kurie neveiks sklandžiai, turėsi konvertuoti arba siųsti vieną HD kopiją PC, o kitą standartinę tablet’ui. Truputį nesąmonė…

   Jei tablet pvz. su Amlogic CPU ir palaiko hardwariškai tuos codec’us kaip neseniai apžvelgtas iRobot, tai rodo nors ir 1080p HD video be problemų, dar normalus HDMI išėjimas.

   Iš kitos pusės, kaip rašiau, tiek Apple, tiek Android dauguma naujų video servisų veikia interneto pagalba. Streamina arba leidžia parsiųsti tinkamo formato video, tik problema, kad daugumos jų negali pasiekti iš Lietuvos.

 6. Beje, aš ištaisė naršymo bug’ą Samsungas? Kai po kurio laiko naršyklė interneto nebesupranta ar tu darai zoom’ą ar slenki aukštyn žemyn. Bent jau su 10.1 samsung’o tab’u tai vis dar yra ta durnystė. Plius dirbant su Samsung’u, pastoviai toks jausmas, kad ekranas būtų lyg taukais pateptas, nes slenki slenki ir laginančiai vaizdas slenka.

  Beje, parduotuvė vis dar tokia pati tuščia ir ten nebent žaidimų gali rasti padoresnių, bet ne programėlių darbui. Pvz Flipboard, kuris ant Apple yra gėris, tai nieko panašaus Androide nėra (nu yra vienas klonas, bet jis tiek šūdas, kad net minėti neverta).

 7. Naršyklės bugų nepastebėjau. Šiaip pati OS nustebino, kad tikrai sklandžiai veikia lyginant su dar vasarą bandytų Tab 10.1. Kur net youtube programa neveikė normaliai, žemėlapių multitouch zoom buginosi, o čia jau viskas sutvarkyta su Galaxy Tab 8.9.

  Deja, vis tiek pasitaiko keistų lagų kai pvz. notepad programoje piešinys nuo piršto kartais smarkiai atsilieka, o kitą kartą jau neblogai veikia. Tas pats su vartotojo sąsaja, kur dar reikia daug tobulinti arba tiesiog į Android 4.0 atnaujinti. Kadangi dabar nors ir veikia programos neblogai, bet nėra tokio išbaigto daikto naudojimo jausmo ir kvaila vartotojo sąsaja dažnai nervina…

 8. parduotuveje teko bandyti.erzinantis strigimai.su kokiu ipad jis gali lygiuotis?

 9. matomai perka kažkas už tokią ir man nesuvokiamą kainą, antraip tiek nekainuotų…

 10. apzvelk kažką skirta home naudojimui ne žaidimams, tab’ai žiūriu kolkas gaidys tai kažko nebrangaus namų naudojimui moterims :D

 11. Pasirodo, kad USB neveikia kaip mass storage todėl, kad tame tablet ir nėra jokių SD kortelių ar kitos atminties. Tik vidinė atmintis, kurioje OS ir viskas, kuri negali būti iš PC pasiekiama kaip mass storage. Tai minusas, kad nepalaiko kortelių ir dar su pajungimu prie PC vargas.

 12. o kaip su skype draugauja android?

 13. O kiek realiai galima naudoti atminties toje 16GB versijoje? Kad nėra microSD palaikymo, tai manau labai didelis minusas šiai dienai, ypač už tokią kainą.

  P.s gal parduodat kas kokį kompaktišką (13″-15″), tylų nešiojamą iki 700lt?

 14. Nuvarykit į Ozo elektronikos parduotuvę, pabūkit po 5 min prie iPad ir Samsung Galaxy, po to grįžkit čia ir komentuokit. Kaip manot, kas laimi už panašiai tą pačią kainą?

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>