Samsung kopijavo Apple ir turės sumokėti $1 milijardą

Samsung kopijavo Apple ir turės sumokėti $1 milijardą

Apple džiaugiasi, nes pagaliau prisiteisė $1 milijardo kompensaciją iš Samsung. Teismas tik patvirtino, kad Korejiečių kompanija pažeidė ne vieną Apple patentą bei bandė imituoti Apple prekinę išvaizdą.

We chose legal action very reluctantly and only after repeatedly asking Samsung to stop copying our work. For us this lawsuit has always been about something much more important than patents or money. It’s about values. We value originality and innovation and pour our lives into making the best products on earth. And we do this to delight our customers, not for competitors to flagrantly copy. [bgr.com]

Apple tikina, kad bylas kėlė ne dėl pinigų, o tiesiog norėjo pamaloninti savo fan’us. :) Kartu išsireikalavo net vieno milijardo dolerių kompensacijos, kuri yra viena didžiausių panašių bylų istorijoje. Iš kitos pusės, Samsung pelnas vien per paskutinį ketvirtį sudarė visus $5.9 milijardus…

Samsung kopijavo Apple ir turės sumokėti $1 milijardą

Dar keletas įdomių teismo detalių. Atšokančios meniu pabaigos patentą pažeidė visi 21-ni Samsung produktai. Kiek mažiau užlipo ant double tap to zoom ir  pinch to zoom patentų. Visi kopijavo ikonėlių stilių ir išdėstymą tinkleliu. Praktiškai visi telefonai apkaltinti korpuso dizaino kopijavimu, vienintelėms Galaxy Tab planšetėms pavyko išsisukti. Taip pat Samsung žinojo apie pažeidimus ir netgi skatino kitas kompanijas pardavinėti tokius produktus, dėl to žalos atlyginimo suma buvo patrigubinta ir bendrai perkopė milijardą dolerių.

Galiausiai, Apple netgi įrodė, kad Samsung bandė imituoti iPhone telefono prekinę išvaizdą. Pastaroji Amerikoje yra tokia žinoma, kad kaip Coca-Cola buteliukas primena tik Cola, taip apvalūs kampai, vienas mygtukas ir ekranas nuo krašto iki krašto yra asocijuojamas tik su Apple iPhone. Priešingai, nei visi planšetiniai kompiuteriai yra ypatingai panašūs, dėl ko iPad kopijavimo skundas nebuvo patenkintas.

Toliau Samsung pasiteisinimas ir pažadas daugiau taip nedaryti?

Today’s verdict should not be viewed as a win for Apple, but as a loss for the American consumer. It will lead to fewer choices, less innovation, and potentially higher prices. It is unfortunate that patent law can be manipulated to give one company a monopoly over rectangles with rounded corners, or technology that is being improved every day by Samsung and other companies. Consumers have the right to choices, and they know what they are buying when they purchase Samsung products … Samsung will continue to innovate and offer choices for the consumer.

Ar nagliausias pareiškimas, kad Samsung ir toliau žada tęsti  “plačią Apple like kopijų pasiūlą”!? Aš niekaip nesupratau šios vietos, kaip vieno produkto kopijos gali suteikti didesnį pasirinkimą vartotojui?

Istorijos moralas? Apple mėgsta kabinėtis ir kaltinti visus, bet Samsung ne iš oro VIENINTELIAI buvo pripažinti esantys kalti… net Google juos buvo įspėję, kad viskam yra ribos.

Samsung kopijavo Apple ir turės sumokėti $1 milijardą

Pasirinkimų tikrai yra (ir be Samsung “inovacijų”). Galbūt net pačiam Android išeitų į naudą, jei rinkoje sumažėtų seniai pabodusių Apple kopijų, ir atsirastų vietos kažkam naujo. Užtektų net truputį daugiau dėmesio skirti esantiems: LG Optimus 4X  HD, HTC One X ar Xperia S… vietoje vis bukesnių Galaxy S3 fanboy tuščiažodžiavimų po kiekvienu įrašu.

49 Komentarai

 1. pagaliau Samsung gavo, ko nusipelnė. :D jau taip akiplėšiškai krautis pelną iš svetimų idėjų tikrai negalima.

 2. Kad jau uždėjo tokį pat dizainą, tai jau “akiplėšiškai kraunasi pelną”? O kaip dėl smart stay ir kitų navarotų. Pats nesu samsung fanboy(mėgstu sony) bet aš čia dėl to dizaino nematau nieko blogo.

 3. Šiaip Google netgi pakeitė Android dizainą, kad kitokie menu, ikonėlės būtų nuo ICS. O Samsung su TouchWiz viską perdaro, kad vėl būtų identiški menu, ikonėlių efektai ir išdėstymas kaip iPhone. Dėl ko buvo TIK Samsung nuteisti, ir netgi Google juos buvo įspėję, kad nedarytų taip su Android.

  Taip pat Samsung telefonų korpuso dizainas akivaizdžiai imituoja Apple prekinę išvaizdą. Kas klaidina vartotojus, kurie dažnai telefoną sumaišo su iPhone.

 4. O kodėl duonos nepatentuoja (aš padariau tokios formos o dabar man mokėkit kad galėtumėt kepti tokias), gi belekiek lentynose vienodų yra o skiriasi tik pavadinimas ir vidus ? …

  • iPad skundo nepatenkino, nes jo dizainas yra įprastas. Kaip paprasto alaus butelio ar duonos lentynoje.

   iPhone skundą patenkino, nes iPhone dizainas buvo išskirtinis ir ikoninis. Kaip Coca Cola buteliukas, kur kiekvienas žino net iš tuščio buteliuko, kad čia Coca Cola… Taip nebuvo jokių panašių telefonų į iPhone, kol Samsung ir kinai nepradėjo kopijuoti.

 5. Su tais patentais labai įdomūs dalykais dedasi. Aš studijuoju tokios drity kur patentuot gali vos ne kiekviena savo darbą ką sukuri. Ir mokomės apie tai jog jei kitas žmogus paima tavo kaip naujo dizainerio sukurta objekta pvz suvenyrą ir jis įgudes pamato minusus ir juos pakeičia y pliusus tiksliau 15% to produkto pakeičia jis jau gali patentuot kaip savo. Nežinau ar taip pat yra ir su technologijomis bet jei sugebi pakeis išorės išvaizda 15% tai gali kopijuot ką tik nori

 6. Išdalies nesitikėjau, kad visa šita drama taip _baigsis_, o šiek tiek jau ir pabodusi būvo.
  Laukiam Apple prieš Intel.

 7. “…to give one company a monopoly over rectangles with rounded corners” – juk dauguma “išmaniųjų” tokie ir yra – stačiakampiai su daugiau ar mažiau suapvalintais kampais…

 8. kad apple su savo produkcija tapo 1 kompanija pasaulyje yra tikrai liudna, ypac kai virs 40% pelnas yra is iphone

  kad ji tiek uzdirbo su jais, tai jau geriau nespeliosiu koks antkainis

 9. Oooo…pagaliau..:) samsung fanboy’ų kažkaip čia nesimato..? Ko dabar neginate savo išaukštintus telefonus?:D Akivaizdūs įrodymai ir nieko čia nebepakeisi..Čia tikriausiai nesvarbu,ar tu Kinas ar Korejietis,visiem siauraakiam lyg į kraują yra įaugę viską kopijuoti..Sunku tikriausiai,kai neturi savo vaizduotės..://

 10. Ir taip visiem aisku kad kopijavo tik neskubekime su tokias pranesimais, samsungas turi teise apskusti si sprendima. O straipsnio autorius turbut gejus, nes megsta reziumuoti su savo supuvusia nuomone uzvarydamas ant samsungo, nors pats sgs2 dziaugesi kaip kudikis gaves pazysti papo

 11. samsung atsims per detales, taip paprastai nebus..

 12. Ką jie atsiims? Atšauks Apple užsakymus ir praras dar daugiau pinigų? :D

  • Siauro mastymo zmogau, nebutina atsaukti uzsakymu, uztenka detalems pakelti kaina ir maziau kokybes prieziuros, o apple neturi is ko rinktis, nes jos norimu uzsakymu kiekio siandienineje rinkoje niekas neistengia ivykdyti kaip tik samsungas.

  • Jei Samsung kažką pirktų iš Apple, tai galėtų gąsdinti.. o dabar Apple perka ir vadovauja, jei nepatiks pasiūlymas, pereis pas konkurentus. LG IPS ar Sony OLED dar geresnius ekranus gamina, kaip ir kitas dalis.

   • Ar tu kvailas, ar tik apsimeti tokiu. Kas pardavineja tas ir diktuoja taisykles, nepatinka eik velniop juo labiau jau ir anksciau tau aiskinau, kad siuo metu nera jokio kito ekranu gamintojo kuris patenkintu apple reikalavimus. Samsungas ta puikia zino todel i apple valosi kojas
    Pats kai kura piliesi ar turi kainu pasirinkima is kur piltis, degalines skirtingos kainos beveik vienodos, taip pat ir cia.
    As neginu samsumgo, bet ir nekeiciu nuomones kaip ne kai kurie asmenys pries pusmeti girdami ta pati samsunga ir varydami ant apple

    • Tai, kad yra – kontraktas sudarytas su Sharp. Iš Samsungo chipus Apple perka kai kuriuos. Sąlygas būtent Apple ir diktuoja todėl Foxconn ir stato gamyklas dedikuotas Apple ir tuo džiaugiasi.

   • Geriau bobutei papasakok… :) Jei neradai faktų, kodėl Apple turi būtinai iš Samsung pirkti ekraną, jei dar geresnius LG ir Sony siūlo.

 13. jau juokas paeme is “originalo” pasisakymu, na jau taip gina apple kad nebejuokinga skaityti, kas tik numeta koki argumenta rimtesni samsungui tai iskart originalas fanbojais isvadina, atrodo zmogus metuose turetu buti, bet cia gerkle galetu perkasti kaip uz apple eina, tai tiek.
  Pabaigai dar vienas kalusimas originalui:
  Jai jau taip palaikai apple tai kur tavo Iphonas, ka? o tai vaigstai dabar pats su plastmases gabalais, peace ;)

  Na gerai samsung galaxy s2 s3 yra iphone klonai tarkime, bet vistiek tie klonai geresni nei iphone tiek ekranais tiek kamera ir viskuo kitu ;)

 14. Pasidarė Samsung reklamą, aišku, ganėtinai barnagią. Kiek apple fanbojų susimąstys, jei samsung telefonai ar skriejinukai yra kopijos, tai kam mokėti brangiau. Tuo labiau, kad taip sako dievas APPLE?
  Labai viską gerai iliustruoja šis postas:
  https://plus.google.com/114476892281222708332/posts/246srfbqg6G

  • “I’m writing this post after the FOURTH group of Starbucks patrons have made the connection that Samsung is now the same as Apple. ” Čia ir yra esmė, kad ne po teismo Samsung pasidarė like Apple… o nuo seno kopijavo iki tiek, kad žmonės net sumaišydavo Apple produktus su Samsung. Dėl ko teismas TIK Samsung nuteisė iš visų Android gamintojų.

   Taip pat tie Samsung aparatai turės būti pašalinti iš prekybos.

   Apple fanai perka Apple dėl ženkliuko, o ne gerumo. Čia tas pats kaip yra du visiškai vienodi juodi megztukai, vienas du šimtai litų, kitas tūkstantis, nes turi ženkliuką. Bus fanų, kurie pirks brangesnį, nes juos tas ženkliukas šildo, o ne pats megztukas. Taip žmonės pamato Nokia Lumia ir sako “oho koks čia telefonas? čia tas naujas Apple iPhone?”, o po to atidžiau pažiūri “ai, čia ne Apple ženkliukas, šūdas čia”. :D Tas pats kai pasakai “turiu iPhone” ir visi atsisuka, o pasakai turiu naujausią Nokia, Samsung ar Sony, niekam net neįdomu…

 15. Tie patentu karai yra pati didžiausia nesamonė, pradėkim viską patentuot, žingsnio dydi, dešrelės pjaustymo stori, ir teismais daužyklimės, gyditis reik tai civilizuotai liaudžiai, apple aplamai marozai,mat tipo nieks daugiau taip neglai sugalvot kaip apple, genijai atsirado.

 16. Nu labas… keista, kad iš viso dar tokios diskusijos kyla. iProduktai kainuoja visada daugiau, kadangi mokam už brand’ą (skaitau, kad Apple gaminiai verti savo kainos, vien dėl visų investicijų į inovacijas technologijose, dizaine, interface’e ir t.t., jau nerašau apie marketing’ą, kuris leidžia vartotojams suprasti, kurie iš jų turi aukštos klasės produktą). Juk galima prisižiūrėt pavyzdžių iš automobilių rinkos, kur tose pačiose klasėse konkuruoja beveik identiškų specifikacijų modeliai, tačiau perkamiausi visada yra tos klasės pionieriai, turintys gerą marketingą. Kad ir koks nors Lexus amžinai metantis įššukius BMW … (lyrinis nukrypimas)
  Man tik įdomu, kada prasidėjo šitie korporacijų ginčai, kiek laiko Apple’as leido Samsung’ui šikt jų panosėje? Nes jau pirmi Galaxy – akivaizdžios kopijos, bent jau dizaine, ergonomikoje.
  Pats vartojų Galaxy phone’ą (supraskit, ne fanboy’us :))

  btw, jei gerai pamenu, tai Originalas anksčiau stumdavo ir ant iPhone’ų :D , tiesiog korejiečiai gavo, ko nusipelnė, tai ir darom atitinkamas išvadas, o ne fanboy’ais vieni kitus vadinam.

 17. Labai gerai parase Modestas.Samsungas per apple darosi reklama sau ir kraunasi milijardus.

 18. Įdomu kodėl originalas taip už apple, jei visur rašo, kad labai myli nokia luma 800

 19. Aš nesu už Apple. Šiuo metu iš vis jokio Apple produkto nenaudoju. Man tiesiog nepatinka Samsung Galaxy kopijos, kurios šiandien kas antroje naujienoje, daugiausiai parduotų telefonų topuose. Nors tėra nevykusios Apple kopijos (patys Samsung tą slaptuose dokumentuose pripažino).

  Jei manęs nelabai domina patys Apple produktai, tai tuo labiau Apple kopijos dar mažiau įdomios. :) Šiaip Samsung visą šūdą iš Apple nukopijavo: nesąmoningi, nestandartiniai laidai, blizgantys ekranai, liewas dizainas (nemalonus naudoti), kišimas savo crapware (iTunes/Kies/Samsung Store), nesąmoningos kainos Galaxy S3 – 2400Lt (kai dar geresnis LG Optimus 4X HD – 1700Lt). Dėl ko man Apple nepatinka, bet dar labiau nevykusios Apple kopijos.

  Jei Galaxy būtų išimti iš prekybos ar iš vis Google atimtų Android licenciją, tai tik visiems vartotojams ir Sony, Nokia, LG, HTC būtų geriau. Kai pagaliau atsirastų vietos normaliems telefonams, kurie kažką naujo sugalvojo, o ne bukai taip buką Apple iPhone kopijuoja.

 20. LG Optimus 4X HD – man kazkaip jau labai i galaxy s2 panasus. laukiam samsungu payback’o ant LG? :D

  • Panašus, bet kartu visiškai nepanašus į iPhone. Kame yra visas skirtumas.

   LG savas dizainas, dar geresnis, o ne iPhone ekranas + mygtukas. LG nepažeidžia nei vieno patento vartotojo sąsajoje, dar patogesnis lock screen, dar geresnis namų ekranas, ikonėlių išdėstymas, menu naudoja Google sukurtą spalvotą “bounce back”… ir pati Google Android OS labai gražiai vos papildyta maloniom smulkmenom, o ne perkrauta crapware ir iPhone kopijavimu kaip Samsung TouchWiz.

   Du Korejos gamintojai, praktiškai vienodos galimybės, bet LG sugebėjo kažką savo sukurti įdomaus, pridėti geresnės kokybės ekraną, sukurti geresnį dizainą (Galaxy S2 dydžio telefonas, o telpa didesnis 4,7 ekranas), malonus korpusas laikyti rankoje, maloni vartotojo sąsaja neperkrauta š ir visa tai dar kainuoja žymiai mažiau už Galaxy Š3.

   Žodžiu, praktiškai viskuo pranašesnis telefonas už Galaxy S3 ir niekuo neprimena iPhone, bet vis tiek per dieną 10 naujienų apie Samsung š, ir viena apie LG optimus 4X. Iš ko pardavimai po to Galaxy S3 didesni už visus kitus Android kartu sudėjus, nes visi kalba tik apie galaxy.. o žurnalistai tik rašo apie Galaxy, nes visiems įdomu tik Galaxy. Toks užburtas ratas, bet prasideda jis nuo to, kad Galaxy tėra tik pigi Apple kopija, bandanti nemokamai pasinaudoti Apple populiarumu, pasivogti bent lašelį šlovės.

 21. Pilnai matosi kad kopijuoja

 22. koks skirtumas tu ikonu isdestymas ir panasus dalykai,jei praktiskai visi isidiegia koki GO Launcher :D

 23. COPY copy PASTE.
  Rezultatas čia:
  http://www.huaweidevice.com/worldwide/productFeatures.do?pinfoId=3265&directoryId=6001&treeId=3745&tab=0
  Na čia gryna galaxy kopija, o kadangi galaxy kopina iphona, tai galėtų abu užsisakykiti išanksto dalį pelno iš huvejaus :)

 24. Beje, Samsung ir nuo LG yra ne kartą kopinę. Iš to kartais panašumas ir yra tarp jų produktų. Jei dar pažiūrėsim LG Prada, tai telefonas senesnis už tą patį iPhone, o dauguma dalykų geriau už pirmąjį iPhone ir Android jau tuo metu LG buvo sugalvota… tiesiog LG nei patentavo, nei mėgsta trolinti su patentais, skirtingai nei Apple.

 25. pamenu kai dar nebuvo nieko panasaus i iphone tik telefonai su mygtukais :) visi ant iphono stume ,kad jis tik pazaisti vaikams :D kad visokie filmai ne ant tokio ekrano ziureti,interneta narsyti.:D atsirado androidas ir nutilo.dabar patys angri birdus losia :D pirmieji kitu gamintoju smartai su rezitive ekranais ejo,tai rase kad patogiau ,tada perejo i capacitive ekranus ju androidai tada nutilo ir del to:D flash nebuvima pasiepe iphonuose,o dabar ju androidai atsisveikino su juo,nutilo ir del flash’o :D db jiems 5coliu ekrano truksta iphone :D

 26. nepalaikau nei vienos puses, nei nei viena man nemoka, kad juos girciau ir pns. bet manau, kad sprendimas yra tikrai gana kvailas, nes tikrai sunku ka nor s naujo sukurti, bet kad viska kopijuoti, tai irgi nera gerai, kaip ir patentuot bet koki sh..

  is tikruju man nei silta, nei salta. ir kaip kazkas rase, jog gali kilti tel kainos, tai tikrai yra ir kitu tel, kurie yra pigesni. bent jau as manau, kad yra kvaila uz tel moketi daugiau nei 1500 lt. taigi labai greitai jis nuverteja ir pinigai ismesti i bala

 27. įpilsiu dar žibalo į ugnį :D bet šitas prajuokino :DD http://9gag.com/gag/5181866

 28. Google komentaras:

  “While Google (GOOG) obviously didn’t like seeing its top Android manufacturer go down in the $1 billion Apple (AAPL) v. Samsung (005930) patent verdict, the company for now doesn’t appear to be all that worried about the verdict’s implications for the Android operating system as a whole. In particular, Google noted that most of the patents the jury found Samsung guilty of infringing upon “don’t relate to the core Android operating system” and were also “being re-examined by the US Patent Office.””

 29. Yra net video su tais Stevo žodžiais “great artist steal” :D

 30. Samsung sent 30 trucks full of 5 cent coins to Apple. Now that’s fighting fire with fire!

 31. Samsung ir toliau parduos dalis Apple, nes geriau milijardą sumokėti žalos atlyginimui, kai Apple vis tiek per metus 13 milijardų pelno atneša.

  “Reuters reports that the verdict will likely not have any impact on business pertaining to components that Apple purchases from Samsung for its various devices. Apple is currently Samsung’s biggest customer in terms of its parts business, which is estimated to pull in $13 billion in revenue next year. “The clear message from Samsung is that a strict internal firewall between its handset business and its components operations remains intact,” ”

  Iš kitos pusės, Apple jau yra iškėlusi bylas visiems kitiems naujesniems Samsung Galaxy modeliams, tiesiog dar neatėjo teismo diena, o jei šį teismą sausai laimėjo. Tai laimės tikrai tolesnių modelių, kurie lygiai taip pat pažeidė UI patentus mažiausiai.

 32. http://9gag.com/gag/5195630?ref=fb.s

  Man asmeniškai yra nusispjaut kas už patentavo, tačiau kas sugalvojo jau kitas reikalas. Apple buvo ir bus vagys, turbūt daugiausiai pinigų išleidžia advokatams ir kyšiams, be kuriu DAUG BUKŲ patentų nebūtų patentuojami. Mano akimis jei samsung apple kopija, tai visas pasaulis te plusta į patentų karus…. ( Nors ir samsung dizainas įgrisęs, gal net kartais atgrasus :D )

 33. Viskas, baigėsi Samsung era..? Patys fanboy išmeta Galaxy aparatus, nes ne lygis su pigiu rip off vaikščioti. :)

  “Owners reportedly dumping Samsung phones following Apple’s win in court”

 34. O kodel Androido neskudzia?
  Slide to unlock, Pinch to zoom, Double tap to zoom, Icons on homescreen,… viska android pavoge.

 35. žmogau iš kur pas tave tiek pinigų ? :D

 36. Ziurekit tai dabar gaunas kad Samsung negales gaminti ismaniuju tel bent kiek panasiu i Iphone (kaip lig siolei) ar kaip suprast? O visi kiti (Htc, LG) gales?

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>