Samsung Smart TV 46″ colių 7 serijos LED 3D televizorius

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

Samsung Smart TV? Gal reiktų vadinti lietuviškai “išmanusis televizorius”? Gal tai net ne televizorius, nes vien kambarinės antenos šiam technikos stebuklui tikrai nepakaks…

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

2011 metų Samsung 7 serijos TV modelis pirmiausiai išsiskiria savo dizainu, ypač plonas korpusas, minimalistinis rėmelis. Praktiškai turime stiklinį ekraną ir iš kitos pusės prie jo priklijuotas jungtis, daugiau visiškai nieko nereikalingo. Toks plonas, kad net valdymo mygtukų nebuvo, kur pridėti. Už tai gudrus, užtenka paglostyti ekraną iš kitos pusės, jau savo piršto vietą matome ekrane, galime spaudžioti virtualius mygtukus.

Kita gudrybė ir maloni smulkmena, kad prie TV prijungus kabelinę, galima iš kart žiūrėti visus kanalus. Nereikia jokių kanalų skenavimų ir kitų atgyvenusių dalykų (automatinis ir rankinis skenavimas yra paliktas), bet dažniausiai pats TV iš kart žino daugumos kabelinių kanalus, nes moka jų informacija rasti su tinklo pagalba.

Neseniai prajuokino nezinau.lt įrašas apie panašų Samsung televizorių.

Su televizija mano santykiai grynai platoniški – aš jos neliečiu, ji manęs irgi. Ir taip jau, paskaičiavau, beveik 18 metų. …komplekte nėra antenos. Aš suprantu, kad anteną sunku pritaikyti kiekvieno vartotojo sąlygoms, bet be jos TA750 yra tarsi be elektros laido… Pagal: nezinau.lt

Aš taip pat ypač nesidomiu paskutinėmis standartinės TV galimybėmis, nes kiek ją žmonių težiūri? Kam budėti prie TV, žiūrėti reklamas, jei tos pačios laidos ir filmai dažniausiai tą pačią dieną gali būti randami internete? Aktualu galėtų būti nebent tiesioginės sporto transliacijos ar tik panašūs ne taip dažnai vykstantys/žiūrimi dalykai. Vis tiek, tiek prajuokino žmogaus noras TV žiūrėti per (prieš dešimt metų) įprastinę anteną, kad nepatingėjau namuose surasti tą stebuklą ir prijungti.

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

Iš tikro, Vilniuje radau net visus 6 analoginius kanalus! Ir prisiminiau visus antžeminės analoginės televizijos džiaugsmus: sniegas, linijos per ekraną.. Tiksliau, ne šiaip, o HD sniegas ir kiti trukdžiai! Žodžiu, galiu nuliūdinti visas bobutes ar kas tikėjosi pirkti HDTV 3D po kelis tūkstančius ir žiūrėti su vien kambarinės antenos (ar panašaus vielos gabalo) pagalba.

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

Šiandien TV žiūrime per tą patį internetą ar TV priedėlius. Smart TV naujovė yra pagrindinių internetinių servisų integravimas į patį TV. Kaip telefone turime programėles, taip kažką panašaus Samsung sugalvojo įdiegti į šių metų savo televizorius. Man patiko galimybė tiesiai televizoriuje naršyti youtube ar panašius video kanalus. Galbūt pačios programėlės nėra patogiausios, bet vis tiek greičiau ir mažiau vargo, nei jungiant kompiuterį per HDMI, laukiant, kol tas užsikraus ir t.t. Lygiai tas pats su konsolėmis ar grotuvais. Jei tiesiog užplaukė noras paklausyti konkrečios dainos ar pažiūrėti norimą video klipą, tai greičiausiai gali padaryti per Smart Hub, nereik nei ieškoti diskų, nei jungti grotuvų, nei atsinešti kompo.

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

Aišku, kai nori pažiūrėti filmą, pažaisti rimtą žaidimą ar ką kito. Smart HUB neprilygs ir nepakeis atskiro media grotuvo, žaidimų konsolės ar tuo labiau asmeninio kompiuterio. Jis skirtas tik tokiam smulkiam, tingiam ir greičiausiam panaršymui, tikslo pasiekimui.

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

Kažką rimto nuveikti trukdo paprasčiausiai ribotos galimybės. TV gali skaityti USB flash atmintines, atminties korteles, USB HDD ir rodyti jų turinį. Deja, palaikoma tik labai maža dalis video ir foto formatų. Apie 3D ar piratinius filmus, dauguma buitinių fotoaparatų ir kamerų formatų be atskiro media grotuvo ar PC galima tiesiog pamiršti. Jei konkrečiai, veikė šiandienos patys populiariausi H264 ir xvid HD rip’ai iš torrent’s per integruotą USB.

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

O toliau: WMV, VOB, MP4, AVCHD, visi DVD, blu-ray diskų kopijų formatai, 3D filmai… vis tiek reikalaus atskiro media grotuvo prie TV. Samsung man pridėjo savo naujausiąjį Blu-Ray grotuvą. Deja, jau senokai neperku jokių diskų, tai vietoje jo naudojau AverMedia Extreme Vision media grotuvą, dar išbandžiau nešiojamą kompiuterį su PowerDVD.

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

Dar viena problema yra neapgalvotas Smart HUB ir net pačio TV valdymas. Viskas sukurta kažkaip labai sudėtingai mąstant ar labai protingiems žmonėms. Net man buvo pakankamai sunku perprasti visą TV valdymą, tuo labiau rasti visas funkcijas ar išmokti jas efektyviai panaudoti. Maždaug turėtum perskaityti knygą ar kokį valandos apmokymų filmą peržiūrėti, kol galbūt išsiaiškintum, kodėl touch pultelio klaviatūra renka raides pačiame pultelyje, o ne TV ekrane..?

Ar tai pultelis turi visada vienodas funkcijas, nepriklausomai nuo ekrane rodomo turinio pvz. braukimas iš viršaus į apačią perjungs kanalus, o į šoną reguliuos garsą, net jei brauksi per kažkokius visai kitas funkcijas atliekančius mygtukus, norėsi tiesiog pasirinkti kitą meniu punktą.

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

Šiandien Playstation, xbox Live, Boxee ar Google TV laikais, kur viskas pasiekiama daugiausiai krypčių klavišų/ratuku ir pora papildomų mygtukų, Samsung vartotojo sąsajos sprendimo niekaip nepavadinsi kitaip kaip “total košmar”. :)

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

Viską gali išmokti, jau po kelių dienų ji neatrodė tokia baisi ar sudėtinga, bet vėlgi bent aš pažįstų daug TV žiūrovų, kuriems įprasti TV pulteliai per sudėtingi, o čia dar touchscreen pusiau iPhuonas, pusiau  stebuklas, ir milijonai pasirinkimų nuo vaizdo kokybės iki interneto nustatymų…

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

Telikas turi 720p kamerą, kas leidžia tame pačiame Smart Hub parsiųsti Skype, Google Talk ir panašias pokalbių programėles. Galbūt net išbandyti internetinius webcam žaidimus, ką pats visai smaigiai bandžiau, kol greit nepaskaudo ore makaluojamos rankos…

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

Smart TV turi gudrias vaizdo lyginimo technologijas, kurios labai padeda konsoliniams video žaidimas. Vaizdas atrodo žymiai mažiau kampuotas ar mažos rezoliucijos, nors iš kitos pusės, atsiranda į suspaustuose filmuose matomi panašūs artefaktai, kurie vis tiek yra žymiai mažesnė problema, nei kvadratinis konsolių vaizdas. Žodžiu, visai patiko vaizdo lyginimo funkcija. Deja, ji nepagelbės konsoliniams Modern Warfare, GTA ir kitai 720p kvadratų magijai, nes viskam yra ribos.

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

Žinoma, palaiko tiek 3D filmus, tiek video žaidimus. Iš kart pastebėjau, kad geriausiai 3D kaip ir visada išnaudoja žaidimai. Jie sukuria geriausią, įtikinamiausią ir švariausią erdvinio vaizdo pojūtį. Žaidimuose pačio 3D nauda atsiranda ne tik kaip graži detalė, bet leidžia visai kitaip perteikti ar įsivaizduoti žaidimo pasaulį. Šaudyklėse dažniausiai visą veiksmą stebi lyg pro langą į lauką ar kitą kambarį. Žodžiu, atsiranda papildoma erdvė, kurios nematydavai įprastame plokščiame ekrane. Nors geriausią įspūdi palieka lenktynės, automobilio salonas atrodo lyg visiškai tikras, pats TV atstoja priekinį stiklą. Dar labai gerą efektą sukuria pakelėje stovintys medžiai ir kiti pro šalį skriejantys objektai, kurie puikiai visai kaip realybėje įtikina apie bauginančius sportinių automobilių greičius.

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

Ne be reikalo pasakojimą pradėjau nuo video žaidimų, nes pati 3D technologija veikia tik su 3D grafika. Šiandien peržiūrėkite 3D kino repertuarus ar Blu-ray filmų pasiūlą. Nesunkiai įsitikinsit, kad 3D filmų šiaip išleista yra labai mažai, o net iš išleistų pasirinkimai tik du: fantastiniai 3D grafikos filmai (pvz.: Avatar 3D) arba animacijos (Šrekas, Kung Fu Panda 2). Įprastinių kokybiškų filmų 3D formate tiesiog nebūna. Pasirodo, kad paprastai kažko susukti neužtenka, nes 3D įspūdi stipriai įtakoja apšvietimas, kameros galimybės (DoF) ir panašūs dalykėliai. Yra daugiau mėgėjiškai bandymai, daugiau pasižaidimai, kurių techninė 3D išpildymo kokybė net arti nesiekia kompiuterinės grafikos 3D filmų ir žaidimų lygio. Tas puikiai paaiškina 3D pr0n rinkos nebuvimą, jau praėjus turbūt apie porai metų po pačios Active shutter 3D technologijos pristatymo..?

Samsung Smart TV 46 colių 7 serijos LED 3D televizorius

SAMSUNG UE46D7000LS televizorių jau galima rasti Lietuvos parduotuvių lentynose. Kainuoja jis apie 5000Lt. Vos brangesnis už praeitų metų 7 serijos modelį, bet siūlo įspūdingas specifikacijas nuo 800Hz ekrano skleistinės dažnio iki Micro dimming. Yra įspūdingai plonas ir minimalistinio dizaino, bet kitoje pusėje turi 4HDMI jungtys, 3USB, optinį garso išėjimą. Integruotus: LAN, WiFi ir DLNA. Žinoma, Smart HUB, dėl ko šis modelis ir gavo Smart TV pavadinimą. Pats hub’as kažkokių stebuklų nesugalvoja, dubliuoja: asmeninio kompiuterio, media grotuvų ir žaidimų konsolių funkcija. Iš kitos pusės, kai norime tiesiog greit rasti mėgiamą Youtube video ar pažiūrėti TV programą, panašų smulkų dalykėlį, jis praverčia ir sutaupo krūvas laiko, darbo keliantis nuo sofos, einant to pačio ieškoti kompiuteryje ar jį atsinešus jungiant prie TV. Ekranas neblogai tinka žaidimams, ypač gelbėja vaizdo lyginimo funkcija, kuri šiek tiek paslepia konsolinių žaidimų grafikos trūkumus, vėl iš konsolės PC grafikos nepadarys, bet skirtumas nuo įprasto ekrano vis tiek nesunkiai pastebimas. Galiausiai, 3D galimybė, kuri veikia puikiai, tai yra matoma net ekstremaliais kampai, nemirga ir neturi kitų trūkumų. Deja, be PC žaidimų ir vos kelių 3D filmų aš net norėdamas nesugebėjau rasti, ką daugiau būtų galima pažiūrėti ar išbandyti su šia įdomia technologija.

34 Komentarai

 1. blemba net ir pultelui Iphone dizaina nuripino :D

  • cave_dweller

   nu blyn tu vel savam stiliuj :D nepraleidi progos aploti samsung. Gal jau apsiraminkit ponas :D

  • Iš dalies, tiesos yra. Ne tik pultelio korpusas primena iPhone, bet net pačios ikonėlės ir valdymas, o tai ir buvo didžiausias minėtas minusas apie vartotojo sąsajos neišbaigtumą/nelogiškumą ir perpratimo sudėtingumą. Kai vartotojas turi nueiti tą ekstra mylią, kuo turėjo už jį senokai būti pasirūpinęs gamintojas, ypač kalbant apie tokius prabangius produktus kaip 7 serijos jų televizoriai.

   Man labiausiai užkliuvęs dalykas ir buvo valdymas. Iš kitos pusės, po savaitės įpratau, ir pasidarė lyg normalu…

 2. L.A. Noire gerai atrodo, tikrai jaučiasi tas micro dimming, kai visiškai juodas ekranas naktį, kur prožiko šviesa nesiekia. :)

 3. Super televizorius. kam pc jungti jei tik muzika nori paklausyti, youtube paziureti, facebooke pabuti jei tv gali? :D

 4. Kaip suprantu visai fainas tv, tik kaip maciau yra 200mhz o cia 800mhz tai ir greitas. O siaip turiu lengvus 3 klausimus :

  1.kur galima rasti toki tv, pvz Topo Centre (Banginio)yra toks?
  2. Kaip irasyt HD filmus i disc ir paleist per dvd player? Tarkim parsiunciu 14Gb HD Blu-Ray 1080p filma .mkv formato irasau i paprasta 16Gb verbatim diska. Tai jis leis ta filma perziuret?
  3. Neturiu konsoles, turiu tik laptopa Acer 5742G, ir noriu paklausti, ar ant jo imanoma bus zaisti 3D zaidimus ?

 5. Atidžiau apžvalgą skaityk…
  Filmus pirkti reikia, o ne rašyti. Jis piratinių blu-ray diskų iš vis turbūt nerodys. :D
  Nešiojami ne žaidimams, o ypač 3D, kas dvigubai resursų reikalauja.

 6. O tai, girdejau, kad konvertinti galima, is .mkv i .avi, o beto, blu-ray filmai nepiratiniai kainuoja nuo 50lt, jau geriau kompa pirkt su 30” ekranu ir ziet blu-ray..

 7. Nebandžiau daug, bet šiaip pats TV iš USB HDD rodo H264 ir Xvid formatus iš torrent’ų be vargo. Tai kiek ten turėjau laidų, visos veikė.

  Neveikė 3D filmai ir Sony fotiku, telefonu filmuoti video iš USB.

 8. Koks dabar vargas su tais naujais telikais, perki auksciausios kokybes telika, o negali paziureti piratiniu filmu net :)

 9. Vargas su tais linkomanijos vaikais… :D TV už 5000Lt įperka, o filmų ir games nesugeba, nenori.

  Tai reiktų prisiminti, kad apie piratus kurdami kažkokius daiktus iš vis niekas negalvoja. Nebent kinai į savo šlamštą mėgsta dėti nelegalias OS ir programas.

 10. kaip ir su iphone:D vaikai svajoja nusipirkt ji ir klausia ar viska nemokamai galimes isirasyt:D is karto akivaizdu kad tokius daiktus jie nisiperka is varganu pinigeliu vos ne vos sutaupe :D

 11. Kokius 3d zaidimus isbandei?

 12. GT5 ant PS3 (daugiau neradau, kuriuos turėčiau ir palaikytų 3D. Norėjau RDR, LA Noire išbandyti, bet nėra 3D :( Dar vienas akivaizdus faktas, kad 3D content praktiškai nėra. Tik keli kvaili filmai, ir net žaidimų pasirinkimas, iš tikro, gana ribotas). Ant PC Metro 2033, NFS HP2, L4D…

 13. Šiaip piraitbejui buvo Drive Angry 3d(Half SbS), ir teko man ziuret Ice Age traileri .mkv formatu(ant 8 serijos 40″), irgi 3d(SbS lyg ir), tiesiai iš hdd, veike kaip ir normaliai, aišku ten buvo tik apie 600mb klipas, tai su kokiu rimtesniu filmu gal ir lagintu, bet manau veiktu šiaip ar taip 3d iš hdd – veiktu.

 14. turiu Sony KDL-HX400 ir puikiai dziaugiuos juo. Juoda puikiai rodo, vaizdas magiskai geras, patogus meniu, 3D puikus, nereik cia jokiu smart tv

 15. O kaip pigesni 3D monitoriai ar televizoriai? Juose prasciau atkuriamas 3D. Ar jei televizorius 3D tai visur tas 3D vienodas? Pries pusmety tik nusipirkau tv uz 4000lt tai dabar del 3D kazkaip gaila moket 5 stukas ir daugiau.

 16. Buvau Samsung parodoje, tai visi šių metų 3D TV idealiai veikia, kiek jų ten tik žiūrėjau.
  http://www.topzone.lt/samsung-euroforum-2011-video-reportazas

  Vat kompų ekranai, tai pusė gerai veikia, pusė mirga ar panašias problemas turėjo.

 17. Sveikas, o su Samsung Mini , galima pasijungti jį vietoj to pultelio “iphone’inio” ?

 18. Sveiki.Cia jus rasot matau nemazai,tai tiesiog tiesiai paklausiu ar tarkim pajunges prie sito ar panasaus tv kompiuteri,galesiu per ji ziureti auktos kokybes HD filmus (mkv formatu ir pns.)

 19. Yra HDMI ir DVI jungtys, tai galima prijungti nešiojamus, kurie tokias palaiko. Tik reiktų dar garsą turėti kaip išvesti, nes per nešiojamo ar TV kolonkes turbūt nelabai įdomu filmus žiūrėti.

 20. Tai tarkim nesiojama pc pajungiu per HDMI su TV.O per optine garso jungti namu kina su nesiojamu reiktu ? Ar ji buna nesiojamuose is vis tokia ?

 21. Reiktų prie namų kino turėti receiverį, kuris turi HDMI įėjimą ir apdoroja garsą, o iš jo HDMI keliauja vaizdas į TV.

  Arba nusipirkti USB garso plokštę, pigiausias sprendimas. pvz.:
  Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

  Tada vaizdą jungi per HDMI ar DVI, o prie kompo per USB pajungta garso plokštė su optiniu arba 5.1 analoginiu išėjimu į namų kiną.

 22. O tarkim DTS garsa iseitu isgaut taip pajungus ? Nes namu kinas palaiko dts.

  EDIT: nors pagalvojau jug aisku turetu iseit isgaut,gi per optine garso jungti jungciau,ar teisingai galvoju ?

 23. Ir dar klausimas,ka Originalai ar kiti manot apie sita TV ? http://www.skytech.lt/sony-kdl40ex720-40quot-102cm-black-edge-led-full-1920-1080-dvbc-dvbt-mpeg4-100hz-p-62407.html Kaina tai labai prieinama,bet galbut ka nors placiau pakomentuotumet apie ji.

 24. Sony vien dėl vardo brangūs, o matricas perka iš tų pačių Samsung. Smulkmenos ant Sony geresnės, bet kai biudžetas ribotas, tai lieka turbūt tik Samsung ir LG. Tie už tą pačią sumą pasiūlys dar geresnį ekraną, didesnio dažnio su 3D palaikymu.

  Na, o Sony perka, kas jau turi +5k Lt, jiems šitas 47 colių 7000 Samsung “per prastas”… Tai dar kelis tūstančius prisidėję įpirks Sony su panašia vaizdo kokybe, tik gal patogesniu valdymu ir kitais, mano manymu, neesminiais dalykais.

  Creative X-Fi USB garso plokštė palaiko abu standartus DTS and Dolby Digital.
  http://us.store.creative.com/Sound-Blaster-XFi-Surround-5.1/M/B0017QQQAE.htm
  Ir su Power DVD jau galima visiškai visus filmus per PC žiūrėti. (Dar reikia Intel arba Nvidia vaizdo plokštės, kad 3D filmus žiūrėti, su AMD Radeon turbūt neveiks 3D funkcija).

 25. O tai ka tada galetum pasiulyt uz tokia kaina ~3.2k lt su 3D palaikymu ? Man nera svarbu ten Sony ar LG ar Samsung.Bet,kad uz tokia kaina nelabai kazko geriau manau ir gauciau.

 26. Labas, saunus straipsnis – ar jis veiktu su Nokia E7 ?

  Aciu.

 27. Isigijau Samsung UE40D6500 pasijungiau smart tv,bet niekaip negaliu prisiregistruoti prie facebook,google talk,tviter…i6meta lenteles kaip prisirasyti ir atmeta,kad neregistruotas…uzdaras ratas ir nerandu isejimo…dekoju,jei prasviesinsit akis..

 28. Noriu paklausti ar toki game kaip paprasčiausias GTA San Andreas veiktų prijungus prie TV kompą??? srry ne visą straipsnį skaičiau

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>