SteelSeries Ikari Laser žaidimų pelė

SteelSeries Ikari Laser žaidimų pelė

Lietuvoje gerai žinomas pro gaming įrangos gamintojo vardas – SteelSeries. Labiausiai išgarsėjęs su  pelių kilimėliais, bet taip pat gaminantis žaidimų: peles, ausines ir maigykles.

Šiandien topzone.lt apžvalgoje SteelSeries Ikari Laser žaidimų pelė.

Dizainas ir pirmas įspūdis

SteelSeries Ikari Laser žaidimų pelė

Tik išėmęs pelę iš dėžutės, pamačiau kokia ji didelė. Tikrai didesnė už mano senąją DA. Taip pat gana panašaus dizaino, guminiai šonai ir plastmasinė nugarėlė, tokia inversiška DA. :) Man netgi labiau patiko, nes guminiai šonai mažiau tepas, bet pati pelė tokia pat malonu liesti ir visai neslysta net šlapiose rankose.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad Ikari yra pelė, skirta kairiarankiams, bet iš tikro… Dešinės pusės atsikišimas skirtas pasidėti bevardžiam ir mažajam piršteliui. Pelė yra tinkama naudoti tik Palm grip mėgstantiems žaidėjams, taigi kaip tik man ir mano didelėms letenoms. :D

Mygtukai ir ratukas

SteelSeries Ikari Laser žaidimų pelė

Turime 5 mygtukus, jų ant pelės viso yra net 6, bet realiai naudojami tik keturi. Pirmiausiai, šeštas mygtukas virš ratuko, skirtas vien žaidimui su DPI (žiūrėkit video). Kairėje turim dar porą papildomų mygtukų, kurie tokie smulkūs ir taip arti vienas kito, kad realiai gali būti naudojami abu tik kaip vienas mygtukas.

Lazeris ir DPi žaidimas

SteelSeries Ikari Laser žaidimų pelė

SteelSeries Ikari Laser, kaip sako pavadinimas, tai yra lazerinė pelytė. Viso 3200 DPI ir galimybė jautrumą keisti vieno DPI žingsniu! Dar smagiau, kad jautrumui keisti nereikia jokių driverių, viską galima atlikti vien su firmware ir netgi nepalikus pačio žaidimo. Sunku žodžiais paaiškinti, bet video tai pademonstruoja puikiai.

Driveriai

SteelSeries Ikari Laser žaidimų pelė

Taigi DPI ir profilius galima importuoti be jokių tvarkyklių ar programų, bet SteelSeries vistiek prideda diską su specialia programa. Realiai joje viską galime daryti tą patį, tik programoje + gauname galimybe perstatyti mygtukų funkcijas ir freemove funkciją.

Aš nepastebėjau jokio skirtumos žaisdamas su freemove nustatymais, taigi nemanau, kad ji kažką duoda ar yra reikalinga. Tuo pačiu pasigedau integruotų Windows jautrumo ir akseleracijos nustatymų. Programa leidžia keisti tik pelės DPI, bet ne patį Windows žymeklio jautrumą ir jo akceleraciją. Taigi tvarkyklėms reiktų uždėti mažą minusiuką, kad neturi šių funkcijų, jų tenka ieškoti Windows control panel ir registre.

Taip pat mažas pliusiukas, pelė veikia išvis be driverių ir programų, o DPI galima keisti pasinaudojus LCD ekranėliu apačioje.

Dar verta dėmesio galimybė – parsiųsti jūsų mėgstamo Steelseries komandos žaidėjo pelės profilio nustatymus. Tiesiog parsiunčiate ir importuojate, galite pamatyti, kokį jautrumą ir nustatymus naudoja jūsų mylimas žaidėjas.

SteelSeries Ikari Laser žaidimų pelė

Call of Duty World at War

Pelę testavau tik su pora šaudyklių. Abiejuose ji pasirodė tikrai puikiai, po kelių dienų netgi pradėjo patikti labiau nei senasis DeathAdder. Deja, viena smulkmena CoD žaidime. Aš ant antro šoninio mygtuko užsistatydavau peilį, o ant pirmo special granatos slotą. Kadangi Ikari šoniniai mygtukai tokie maži, teko pasilikti tik peilio funkciją. Retas žaidimas išnaudoja visus 5 mygtukus, bet tokiuose CoD tai kaikam gali pasirodyti rimtas trūkumas.

Battlefield Heroes

SteelSeries Ikari Laser žaidimų pelė

BF Heroes taip pat reikalauja papildomų pelės mygtukų, čia raktukas ir šoniniai mygtukai man puikiai pravertė. Visą praėjusią savaitę pwninau BF Heroes. Ne šiaip lošiau, o pwninau. :))

SteelSeries Ikari Laser žaidimų pelė

Tikras malonumas lošti su Ikari, tiesiog pastoviai būdavau pirmutinis, o Kill Death ration 3/1. Kas šiaip jau man nebūdinga, nes aš labiau mėgstu dėti bombas, imti vėliavas, vadovauti squad’ui, bet ne  fragintis.. Deja, su Ikari negalėjau praleisti tokio malonumo. :))

Pelė labai patogiai guli rankoje, dėl ko ją užmiršti ir dar geriau gali įsijausti į žaidimą. Taip pat ratukas mygtukas ir vienas šoninis mygtukas kaip tik Battlefield’ui. Ant vieno granatos kaip CoD, ant kito TNT, jei greitai reik išsitraukti ir užklijuoti ant pravažiuojančio tanko.

Išvados

SteelSeries Ikari Laser pakankamai seniai galima rasti Lietuvos parduotuvėse, kaina labai padori kaip už pro gaming grade daiktą 160 Lt (yay, pirmą kart kažką turime pigiau nei kiti europiečiai, kurie moka 79 euros). Jei Jūs mėgstate lošti su Palm grip, užtenka vieno mygtuko šone. Tikrai siūlau pačiupinėti Ikari, gali būti, kad ji jums iš kart patiks. Ypač jei esate didesnių pelių mėgėjas. Taip pat nerekomenduočiau, jei dirbate su grafinėmis programomis, nes pastaroji savaitė su Photoshop ir Adobe premier buvo kaip rakštis… bet kaip žaidimų pelė tikrai puikiai pasirodė Battlefield’e pwninant priešus! :)

SteelSeries Ikari Laser žaidimų pelė

P.S. Daugiau info ir komentarų rasite Steelseries Ikari forumo temoje.

11 Komentarai

 1. Sia pele nelabai kas perka nors ir atpigina nes tai nelabai nusisekes produktas, perdaug tu ja isgyrei paziurek review's. DA zymiai geresne.
  P.S Ikari Laser labiau skirta zaisti RTS ir MMO zanro zaidimus, o Ikari Optical FPS su Ikari Optical daug geriau zaidziasi FPS.
  BMS'as dabar vel atpigines http://www.bms.lt/lt/catalog/view/?id=42569

 2. Deathadder optinė ir su dideliais mygtukais, tas tikrai privalumas VS Ikari.

  Tuo pačiu, man labiau patiko Ikari guminiai šonai ir plastmasinė nugaro, skirtingai nuo DA. Taip pat tiko mano didelėms rankoms. Ir galiausiai DPI nustatymas 1 taško tikslumu pačioje pelėje taip pat neblogas navarotas.

  Čia Deathadder kaip alternatyvą siūlo geresnius driverius su senso X ir Y ašiai, bei akseleracijos nustatymais.

  Kainuoja praktiškai identiškai, taigi belieka pačiam išbandyti, ir išsirinkti. Man tikrai verta alternatyva, tik nepatiko, kad lazeris nepiešia tiesių linijų, skirtingai nei optika, dėl ko nepatogu su Photoshop ir Premier buvo.. Grynai žaidimams, kai Battlefield Heroes, galbūt net mažas pranašumas buvo dėl patogumo VS DA.

  CS profai nieko nelaimėtų, jei nevykus būtų. :D Kiek žinau SS team'as laimi prieš Razer'io ant CS.

  Galiausiai Razer pelės mane užkniso su savo kairiu mygtuku, kuris pastoviai pareina per metus. http://www.topzone.lt/bms-garantinio-pasaka-razer

  Abi turi privalumų ir trūkumų, beveik vienodai įvertinčiau, abi labai gerai for FPS.

 3. Tu manai viska lemia stuff'as ? Kad Razer gauna nuo SteelSeries tai iseina, kad ir SS stuff'as geresnis? Visada peles bus Razer geresnes, o ausines SteelSeries.

 4. Kaip krepšinį su tuo pačiu kamuoliu lošia, bet laimi tik viena komanda. Tai ir čia tiek nuo žmonių, tiek nuo jų įrangos ir pripratimo prie jos priklauso, kas laimės.

  Kaip ir sakiau, kvaila vienareikšmiškai tvirtinti, kad Razer yra geresnė, nes skirtingi privalumai ir trūkumai abiejų. Tik kaina vienoda. :)

 5. Superine pele! Reik is BMS uz 162lt paimt, nebloga nuolaida. Uz kiek tu Originalai pirkai ir is kur?

 6. Visur 200Lt, BMS dabar pigiausiai su ta akcija. :)

 7. Tuniekonematei

  Na, bent jau šiuo metu tai aš tikrai rinkčiausi šią pelę, nes DA mane jau taip užpiso su savo tuo kairiuoju mygtuku, kad tuoj nutrauksiu laidą ir mesiu pro langą.

 8. jei reik pelės iki gabro lentos, :D tai Microsofto tikriausiai geriausios.. Tik labai jau liewas dizainas ir nepatogios.. Nors yra viena į DA panaši, tik jei su Razer kūrė, galbūt tos pačios ir dalys..

 9. man ydomu ar yra juntamas skirtumas tarp optines ir lazerines?DA yra optine,o Ikari lazerine.kazin jei Ikari optine but tai taspats kas DA?

 10. Optinė kaip DA su 1800DPI geresnė, nes veikia ant daugumo paviršių be problemų. :) Su lazeriu būna problem, jei nepatinka paviršius..

 11. taip iseina optine Ikari geresne ir pigesne uz lazerine.maciau beon yra uz 146lt.verta pirkt gal tas DPI mazesnis nei DA bet kaina gerokai skiriasi.vargei ar pajusiu skirtuma

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>