Symbian Belle: kaip Nokia, tik su Google Android…

Symbian Belle: kaip Nokia, tik su Google Android...

Pažiūrėjau šį naujausių Nokia telefonų su Symbian Belle OS pristatymo video. Iš kart paaiškėjo, kodėl Nokia pasiuntė Google ir jų Android’ą namo.. Pamatykit patys.

Net juokinga. 100% – Google Android rip off! Viskas nuo ekranų, widgets iki notifications bar. Iš pirmo žvilgsnio, net gali pagalvoti, kad telefonas veikia su Nokia temos Android’u.

Symbian Belle: kaip Nokia, tik su Google Android...

Iš kitos pusės, jei 3 metus Symbian pasiūlo vis per mažai ar išeina per vėlai. Tai šiandien bent trumpam iki Android 4.0 išleidimo, ir Symbian turės kuo pasidžiaugti?

Symbian Belle: kaip Nokia, tik su Google Android...

Man labiausiai patiko GSMArena citata:

Symbian Belle brings many exciting new features and seems to make the platform much more usable. But as it does, it also pushes Symbian closer to Android (resizable widgets, flat menu, pull-down notification area) – who was it that was quoted saying using Android was like peeing in your pants for warmth? Oh, right, Nokia’s own Anssi Vanjoki, chief of smartphones at the time. Well, what he meant was there’s little long-term profit in Google’s OS and using it is only a temporary relief. We wonder how he’d feel now that Nokia is peeing in its pants with Symbian hoping the warmth will last them enough for Windows Phone 7 to take off.

Vienintelė problema, kad Suomiai eilinį kartą pristatė tris naujus aparatus Nokia 600, 700 ir 701, bet kol kas net nepaskelbė pastarųjų pasirodymo parduotuvių lentynose datos. Na, o Google nemiega, Android 4 pristatymas jau čia pat. Tuo tarpu, laiku į prekybą neišleidus šių Symbian Belle aparatų, eilinį kart pasikartos pasaka “per mažai ir per vėlai”. Tik dabar gali likti dar ir prišlapintos, bet nebespėjusios sušildyti kelnės…

Nors galbūt protingiau buvo nukopijuoti kas jau veikia ir žmonėms patinka, nei toliau vartotojus kankinti su senųjų Symbian UI neišbaigtumu. Dar įdomi smulkmena, kad net naujųjų Nokia aparatų reklamos kompanija labai jau primena Apple reklamas. “Nokia 600 – garsiausias telefonas. Nokia 700 – kompaktiškiausias smartphone. Nokia 701 – ryškiausio ekrano telefonas”.

Galiausiai, techninės naujųjų Symbian Belle modelių detalės:

Nokia 600 pretenduoja tapti pačiu garsiausiu Nokia telefonu nes turi integruotus yratingai garsius garsiakalbius, tai pat turi integruota FM siųstuvą ir integruotą anteną. Telefonas bus “varomas” Symbian Belle ir turės 1GHz procesorių. 3.2″ nHD ekrano raiška yra 640 x 360. Svoris 100g. Telefonas turės 3G, HSUPA, WiFi, Bluetooth, A-GPS su akselerometru ir magnetometru. Komplektacijoje turės 2Gb microSD (max 32 Gb). Tai pat telefone bus integruota 5MP kamera su LED blykste. Akumuliatorius turės 15 val/pokalbio ir apie 550 val/budėjimo. Kaina apie 180 EUR (621 Lt) be mokesčių.

Nokia 700 telefonui atitenka pačio kompaktiškiausio sensorinio telefono vardas. Telefonas yra labai dailus (110 x 50.7 x 9.7mm ) ir sveria tik 96 g. Panašiai kaip ir kituose Nokia telefonuose jame yra integruotas radijas, WiFi, HSUPA, 1GHz procesorius, GPS su kompasu, Bluetooth. Baterija turės 7.3 val. pokalbio reržimą ir apie 465 val. budejimo. 5MP kamera su full focus ir LED blykste. Šio telefono ekranas yra 3.2″ ClearBlack AMOLED su Corning® Gorilla® Glass stikliuku. Numatoma kaina apie 270 EUR (932 Lt) be mokesčių.

Nokia 701 veikia su Symbian Belle operacine ir turi 1GHz procesorių. Taip pat turės radiją, HSUPA 3G, WiFi ir kitas standartines išmaniojo telefono savybes. Jo dydis yra 11 x 56.8 x 117.3, svoris 131g. Jo išskirtinis ekranas yra 3.5″ IPS LCD ClearBlack technologija ir Corning® Gorilla® Glass stiklu. Akumuliatorius turės 17 val. pokalbio ir apie 550 val. budėjimo.Kaina be mokesčių 290 EUR (1000 Lt).

21 Komentarai

 1. aš vis dažniau nesuprantu “Nokia” strategijos – tai jie lieka prie Symbian, tai pereina prie WP7, tai kopijuoja Android… Kažkoks desperacijos jausmas.
  Ypač paskutinio žingsnio nesupratau. Kam po kelių metų nusikopijuoti konkurentus, jei patys sukūrė visai padorų telefoną su “MeeGo” OS? Ir kodėl dar jo neišleidę pareiškia, kad daugiau “MeeGo” nebus?

 2. Strategija jų sena. WP7 tik per kelis metus pilnai pakeis Symbian. Taigi pats Symbian dar numatytas mažiausiai keliems metams į priekį. Kažką su juo reikėjo daryti, nes jis dar buvo konkurentas iPhone 3GS ir Android 1.x.. bet po šių metų visų Android 2.3 aparatų, tai Symbian kaip praeitas amžius šalia atrodo.

  Bendrai strategija, tai viskas normalu, kad Nokia pagrindinis pelnas buvo iš dumbphonų (feature phones), dabar tendencija, kad smartphone jau 2012 metais viršys įprastų telefonų pardavimus.

  Akivaizdu, kad Nokia reikia pradėti gaminti smartphonus ir tam jie turėjo tuos porą metų, kur visiškai neaišku kam iššvaistė. Tiksliau sukūrė visai įdomu MeeGo, bet kažkodėl patys netiki jo sėkme. Dabar sėdi su Symbian ir beliko kreiptis pas soft gamintojus pagalbos: MS arba Google?

  Pasirinko MS, bet žinant MS istoriją, tai “puikus jų porininkas” viskas per vėlai, per lėtai, not cool.. Iš vis vieni fail mobiliųjų rinkoje. WP 6.x toks pats praeitas amžius.

  Iš kitos pusės, tai MS taip pat pastebėjo, kad jų staliniams Windows PC ateina galas. Paskutiniu metu lyg pasidarė bent truputį labiau cool kompanija su Kinect, WP7 ir Windows 8 pristatymu visus pradėjo stebinti, kad kažkas iš patys sugeba išrasti, sugalvoti…

 3. Ar kopijuoja ar ne, tai per daug šiame amžiuje visko išrasta, kad kiekvieno telefono kiekviena smulkmena būtų unikali. O šiaip įdomu kaip visas rezultatas bus. Gal kas nors geriau nei Android?

 4. bet ar google neturi teises paduot nokia i teisma kad taip elgiasi ? o dar truputi ne i tema as turiu htc desire HD ar bus ant jo android 4 ar ne ? ar bus tik ant nauju tlf ? ar ir seni gaus nauja android versija ?

 5. Kaip žmogus laisvalaikiu rašantis apps’us Nokia telefonams pasakysiu tik tiek – Nokia daro daug fantastiškų ir neprastesnių nei Apple ar Google dalykų. Dėl MeeGo – įdomus atvejis, pats turiu ne vieną teoriją. O jūs patys sugalvokite kodėl Lietuvoje yra žmonių turinčių MeeGo telefoną, nors ir nedirbančių Nokia ;-)

  • “sugalvokite kodėl Lietuvoje yra žmonių turinčių MeeGo telefoną, nors ir nedirbančių Nokia” Pavogė! :D

   Šiaip Nokia gi rodė, kad Nokia n9 su QWERTY dalina software developeriams for free.

   • Iš esmės taip. Bet kodėl Nokia tai daro?

   • Pas juos Meego ir Symbian yra praktiškai tas pats ant to QT. Jei tarkim Meego net neplanuoja leisti daugiau telefonų, tai soft vis tiek Symbian pritaikys. Kaip šitam Symbian pritaikė ikonas, kai kuriuos menu ir t.t.

    Beje, oficialiai jie sako, kad N9 yra MeeGo pirmas ir paskutinis telefonas. Nors jau seniai yra leak’as internete, kad bus daugiau tų Meego. Nebent juos rimtai kūrė ir dabar atšauks po WP7, o taip keli dar ir MeeGo aparatai turi išeiti.

    • Na Qt ir yra vienintelis panašumas ir realybėje Symbian’ui rašytos Qt aplikacijos taikomos MeeGo (ir MeeGo reikalavimai šiek tiek griežtesni).

 6. http://vimeo.com/28177818 va cia yra video apie 700 ir 701

 7. Man šiaip keisti tie dalykai, kai gamina kažką dar inovacijas daro kai jau ketina naudoti WP7 hmm.

 8. As isvis nemanau kad nokiai reiktu leisti wp7. Manau kad suzaistu daug protingiau jai naudotu symbian ir meego os. Kam jiems ta apsurdiska WP?

 9. 701-ojo kad ekranas butu nors 3.7 colio ir raiska 800×480,gal ir nieko butu…

 10. Laukiam teismu.

 11. Reikia pripazinti, kad tai negarbinga. bet nokia savo aukso amziu jau issvaiste.

 12. Kuo tas 701 skiresi nuo C7?Neziurint i proca.I C7 isimestum belle OS ir butu analogiskai.Jeigu galit paaiskinkit,nes as nematau jokiu skirtumu.

 13. Daug kas nesuprato, kad „widgets“, „notifications bar“ nei Android ir ne Apple sugalvojo, o senas geras Palm’as, ir net Microsoft Windows turėjo gerokai iki pirmojo iPhone.

 14. Ten pirmas video šiek tiek apsurdiškas. Tai jinai kalba apie Belle. Tada rodo NFC, kai nuotraukas perkelia. Gal neblogas sprendimas. Jei žmonėm patinka tai darom, BET Tiem kam patinka android prie Belle nepereis, o Nokia su tom visom Anna ir panašiai turėjo šiokią tokią gerbėjų minią. O dabar kai išvaizda kaip pas Android ir Android gali daugiau pasiūlyt tai tai atsiprašant nx prie Nokia eiti. Nokia dabar manau rinksis tik visiški fanai, žmonės kurie nėkiek nesidomi technologijom (pabrėžiu nė kiek), arba žmonės kuriem reik darbinio telefono, nes manau nokia Java pagrindu, arba series 30 telefonai dar geriausi, manau jų paklausa nenuslops, nes nevisi supranta kam 2k ant telefono išleist, jau geriau už 200 Lt paimt ir dar atostogų nuvažiuot. Tai tokia mano nuomonė. Dar pridursiu: jei jau paskelbė kad nori visiškai pereit prie WP tai kam dar paskutinius Symbian žingsnius žengti kopijuojant?

 15. jaikas nors nori mainitis as turiu nokija 700 o noriu mainiti ant kokio androido mano nr862918065 o as esu is rokiskio bet ir bunu anyksciuose ir kupiski

 16. Zjbs,va tik ka atsinaujinau savo nokia 500 , pries tai girdejau ten jis letas ir pns , bet instaliavau Belle , eina nx aparatas :DDD kai nokia n8 , draugelis turi n8 , tai net nebera skirtumo tarp ju :D iskirus kamera :D mldc NOKIA .

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>