Symbian palikta ant ledo, Samsung kuria naują OS

Symbian palikta ant ledo, Samsung kuria naują OS

Symbian atėjo labai prasti laikai, nes telefonų gamintojai iškeitė ją į kitas OS. Neišimtis ir Samsung, kuri pristatė naująją sumaniųjų telefonų operacinę sistemą “Bada”. Ši operacinė sistema sukurta Linux pagrindu ir bus atvirojo kodo. Samsung šią OS pilnai pristatys jau gruodžio mėnesį, o su naujais Samsung telefonais atkeliaus 2010 metų pirmoje pusėje.

Symbian atėjo galas, ne vien dėl to jog pagrindiniai telefonų gamintojai atsisakė šios OS, tačiau ir dėl pačios Nokia, kuri išleido Nokia N900 jau su naujesne Maemo 5 OS. Daugiau informacijos bada.com.

21 Komentarai

 1. Na ka tikriausiai nepamatysime symbian 10 serijos. Realiai pamascius taip kazkada ir turejo buti. Symbian jau senai gyvuoja gal kokius 8 metus. Man idomu ar samsung nauja operacine nebus BADA = BAUDA :D.

 2. Nokia pagrindinė OS yra Symbian ir toliau bus.. o Maemo patys sakė, kad tik dėl įvairovės. Nokia sukūrė Maemo OS ir pagrindines programas, bet tobulinti ir kurti apps patiems Linux geekams palikta..

  Man po šiandieninio Nokia pristatymo kažkodėl tokia mintis atėjo… kad open source nieko gero, ir niekam nepavyks prastumti jo, net Googlui savo Android. Visi draugiški tik ant popieriaus, o realybėje kai reikia kažką kurti, tai jonas kuria savo Jubutu, o petras savo Pubuntu, krc taip susikaldo ir užsidaro, ir atskirai vieni nieko nesugeba.. Tuo tarpu, Microsoft net pikčiausias savo monopolio idėjas be vargo įgyvendina, nes kažkas vienas visiems vadovauja…

  Open source duoda laisvę, todėl ir susimuša kaip vaikai.. Vietoje to, kad tobulintų vieną bendrai, tai google kuria google maps, o Nokia Ovi maps ir t.t.

  Nors iš kitos pusės labai gerai, kad jie kuria tą patį, kadangi žmonės turi alternatyvą.. Jei nepatinka Google, imi Nokia Ovi, gauni tą patį tik truputį kitaip. Jei nepatinka Nokia, eini pas google..

 3. tai linuxe konkurencija, kuri stabdo veiklą; o microsoftke – monopolija, kuri sparčiai plečiasi aukštyn nepaisant to, kad kainos taipogi yra monopoliškos…. argi neatrodo kad čia kažkoks paradoksas? ;]]]

 4. Tame ir esmė, kad visi nori daugiau laisvės, bet laisvė sux realybėje, nes bardakas gaunasi…

 5. Symbian galas todel, kad sitai OS jau atejo laikas i pensija. Symbian savo jau atitarnavo, atejo laikas pazangesnems ir modernesnems OS… Pvz Android, Palm WebOS, iPhone OSX. O Symbian ir Windows Mobile laikai jau baigesi.

  Net Nokia isleisdama N900 pati pripazino, kad Symbian ateitis labai miglota. Tiksliau jos nera. Juk jeigu Symbian tokia nuostabi, tai kam treikejo leisti pinigus ant Maemo "vien del ivairoves" ? Tai tik rodo, kad kompanija pati nebetiki Symbian ateitimi.

  Nenustebciau jeigu kada nors Nokia bus taip prispausta, kad irgi prades leisti telefonus su Android….

 6. ha, na tikrai turbūt bus bauda… ypač kai be Samsung jos vėl niekas nenorės plėtoti, ta pati pasaka iš praždių.

  <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/U8s0cH2scX4&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/U8s0cH2scX4&hl=en&fs=1&&quot; type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

 7. Šiandien Nokia direktorius sakė, kad toliau bus Symbian, o Maemo tik vienintelis n900 aparačiukas jų krepšyje, nes įvairovė jiems nepakenks.. Be to N810 naudojo tą patį, viskas nuportinta labai paprastai ir app nuportinti labai lengva. Tiesiog atėjo metas, kai jų tablet tilpo į kišeninį kompą/telefoną.

  Taip pat, jei nepastebėjai, jiems taip sekasi su telefonais, kad paskutiniais metais bando naujas rinkas užimti. Pvz. Nokia ausinės http://www.topzone.lt/geriausios-pasaulyje-ausine… arba Nokia kompiuteris…

  Symbian turbūt bus dar šimtą metų, nes pirma kiek mid-end jį naudoja nuo 3000-6000 Series.. Taip pat programų jis turi krūva prikaupęs, kai pvz.: Google su Android net arti kol kas nesišviečia tiek.

  Galiausiai, supratau, kad no way jie darys Android aparatus. Galbūt Microsoft Windows, bet taip pat labai maža tikimybė, taigi Symbian lieka.

  Net tokie Google jiems turi nusileisti, nes Nokia didžiąją dalį telefonų rinkos valdo. Tuos pačius naujausius savo apps adaptuoja S60.

  <embed src="http://www.youtube.com/v/IiL2wEMVzYk&hl=en&fs=1&&quot; type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="500" height="340"></embed>

 8. "Jiems taip sekas su tais telefonais…" :DDDD
  http://www.delfi.lt/news/economy/ITbussines/nokia

  Jau taip jiems puikiai sekasi, kad net Apple su vienu telefonu juos aplenke pagal operating profit:
  http://www.businessinsider.com/apple-iphone-opera

  O vargsiukai Nokia nebezino ko griebtis, tai bando i teisma duoti del kazkokiu patentu :DDDD

 9. Jų net nėra mobiliųjų rinkoje, o jie čia svaigsta, kaip su savo Mac, kai Windows kai ownino >90% taip jiems tik svajoti su savo pusę procento..

  Yra skirtumas, tarp seniai pelningai dirbančių firmų ir Apple, kuri ką tik išleido iPhone. Savaime suprantama, kad jie sparčiausiai į pliusą eina, nes ką tik pradėjo nuo 0, bet tai nereiškia, kad geriau jiems sekasi, nes tą etapą kokie Sony ar Nokia jau seniai praėję.. Tai yra kasmet pelnas neaugs vis didesniu procentu, nes paklausa ribota, bet ir mažesnis pelnas, vistiek yra pelnas.

  Apple niekad nepraleis progos pasigirti tokiais kvailais dalykais, o jų žiopliai visada patikės.

 10. Keisti tavo isvartymai… Ta prasme nelabai suprantu koks pointas…

  1. Tu sakei, kad Nokiai labai gerai sekasi… As tavo teigini paneigiau pateikdamas fakta, kad Nokia per desimt metu pirma karta patyre NUOSTOLIU… Ir tokie isvartymai kaip "nes gi nekils nonstop" ir "ribotas zmoniu kiekis zemeje" cia nieko neirodo. Kalbame ne apie sumazejusi pelna, o atsiradusi NUOSTOLI. Taigi nuo kada NUOSTOLIS skaitosi "jiems labai gerai sekasi" ?

  2. Apple niekad telefonu negamino ir dabar jie vis dar yra rinkos naujokai… Tik vat man keista, kaip rinkos NAUJOKAI sugebejo su VIENU (du kartus atnaujine) telefonu per tris metus atsikast 10 procentu smartphone rinkos pasauliniu mastu ir 30 procentu amerikos mastu? Atsakymas labai paprastas – rinkos banginiai buvo uzmige ant lauru… Telefonus tobulino is leto – nepasiulydavo nieko naujo, o tik kisdavo ta pati slamsta su daugiau pikseliu… Taigi kad ir kaip tu nemegsti apple, butent sitos kompanijos deka smartphonu rinka pajudejo is vietos ir sulaukeme nemenko zingsnio i prieki.

  3. Prie ko cia "nepraleis progos pasigirt" ? Tokia informacija (apie tai kas kiek pelno/nuostoliu) turi ir kiek rinkos atsikando) yra platinama apie visas kompanijas. Tai vadinama VERSLO NAUJIENOM. Todel man juokinga, kad tu kazkoki VERSLO NAUJIENU STRAIPSNI vadini "apple giriasi". Jeigu Apple giriasi tai ka tada daro Nokia su naujienom apie nuostoli? Gaidina save?

  4. Kad ir kaip tau patinka tas sukrioses Symbian, sitos OS life cycle jau eina i pabaiga… Kaip Android gyvenimas dar tik prasidejo, taip Symbian jau baigesi… Na NEBENT Symbian Foundation imtusi is pagrindu atnaujint…

 11. nokia atleis 10 procentu darbuotoju, taigi samsung dar priartes prie nokios.

 12. Man nepatiko jų vartotojo sąsajos sprendimai S60, kai pvz.: Sony tikrai padarydavo geriau nei default symbian… taigi samsung reikėjo labai pasistengti, kad ši bada netaptų bauda, o kol kas nesimatė, kad jie nors truputį stengtųsi su savo senesniais telefais tiek S60, tiek Android.. Aš kol kas labai abejoju, kad dar vienos OS reikėjo, ir būtent samsung pavyks su ja įsitvirtinti tarp esamų.

 13. "10 procentu smartphone rinkos pasauliniu mastu ir 30 procentu amerikos mastu?" Gal grįšk į pamokas, o tai matosi, kad nesuvoki, kas yra 30%.. "1/3 visų telefonų apple per porą metų užgrobė!" :D

 14. Klitorius,as nesuprantu kas tu per zmogus,cia aplle tik pradejo leist tuos iphone ir cia tp 10 proc. padare,kai tapati nokia savo 2 metu gyvavimo,kone visam pasauli Buvo lyderiai,ir dabar yra beje,o cia tie nuostoliai,tai palauk krize,zinoma aplle tokio NUOSTOLIO gal ir nejaucia,jie isvis sugeba uz patentus nemoket,man tai cia apgailetina diskusija,kai vel ta apple i aukstumas bando kelt,tai lyginant su winais aplle Mac geresni,tai telefonu adzvilgiu Nokia su symbian nugyveno,o jau iphone su savo OS tai lyderiu lyderis…boolshit kazkoks Klitoriukas atsigauk truputi..

 15. Kodel tokie idiotai kaip klitoriukas(vien is nick matos) nebanned?

 16. Jei ka Orogonalai tai su Maemo jau kazkur penktas modelis iseina , o ne pirmas :D

 17. O kas dar Nokios turi Maemo? Aisku be N000 serios intrenet table

 18. Jo samsungams bus "badas" kai sukurs tokia operacinę sistemą, nes tiksliai jos nieks nepirks tik jie vieni naudos.

 19. Android OS kaip sudirbo su savo UI…

  <embed src="http://www.youtube.com/v/ouhHNrpWt1E&hl=en_US&fs=1&&quot; type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="500" height="340"></embed>

  Tai tikrai kažkaip labai baisu pagalvoti, jei tas bus jų Bada OS kaip pagrindas..

 20. Tik vakar nusprendė ar oficialiai prasitarė, nes turbūt visiems labai patiko N900… o taip visada sakė, kad Symbian, o N900 tik toks kompas, kaip daug jau yra pakūrę tik po vieną modelį specializuotą..

  Man ir patiko tą nauja UI, tik problema bus, jei būtinai turės būti galingas hardware, kadangi akumas nelaikys ir telefai bus dideli kaip N900.. o ta prasme kaip telefai, tai N97 bent man asmeniškai geriau, nes kompaktiški ir akumas laiko kelias dienas. Nebent optimizuos silpnesniems telefams.

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>