TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas

TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas

Turbūt jau spėjote pastebėti, nuo Kovo 1d. TEO visiems šviesolaidinio interneto vartotojams greičius pakėlė nuo poros iki visų dešimties kartų! NEMOKAMAI! Šiuo metu jūs turėtumėte gauti 2 kart spartesnį internetą Lietuvoje ir 10 kart greitesnį užsienyje, nei turėjote dar praeitą vasario mėnesį. Deja, ne viskas taip gerai, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti. 

Dešimties kartų pagreitėjimą į užsienį sunku pražiopsoti. Ypač kai jis buvo keliamas nuo 2-6mbps iki visų dešimčių 20-60mbps. Tuo tarpu, Lietuvoje su Zebra Optimaliu galbūt turėjote 20-40mbps, praktiškai tas pats liko. Negi Telekomas ėmė visus ir gražiai apgavo? Sugalvojau šiandien tą patikrinti.

TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas

Noriu priminti, kad po savo interneto keitimo į šviesolaidinį iš GNT gavau Linksys WRT160NL, to meto najausią Linux router’io modelį by Cisco (pagal kokybę, Cisco šiuo metu yra Nr.1 tinklo įrangos gamintojas). Taigi rezultatai nebūtinai bus net artimi įprastinio Zebro vartotojo, su įprastiniu TEO sux Pirelli ar Thomson router’iu, ką galėjome pastebėti praeitose apžvalgose ir tinklo įrangos palyginimuose.

Testas ypatingai paprastas, patikrinti kokią įtaką greičiams ir ping’ui turi pats routeris. Pirmąjį kartą standartiškai išbandžiau:

TEO internetas -> optinis/vytos poros keitiklis -> Linksys WRT160NL -> gigabito tinklo plokštė kompe.

Antrajį:

TEO internetas -> optinis/vytos poros keitiklis -> gigabito tinklo plokštė kompe.

TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas

Paprastai tariant, antroje schemoje dingo pats router, o kompas buvo jungiamas tiesiai prie keitiklio.

TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas

TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas

Pasirodo, TEO tikrai nieko nepavogė ir nenusuko. Jei kompas pajungtas tiesiai prie interneto, jis ir spaudžia visus 80mbps, kurie priklauso pagal sutartį. Jei naudojame vidutinės klasės net ir geros firmos router, greitis aiškiai yra apribotas iki 50Mbps pačio aparato galimybėmis.

Jei jums “pasisekė” ir nusipirkote Pirelli ar kitą šlamštuką, tai rezultatai gali būti ypatingai graudinantys… Net keturis kart mažiau su žemos kokybės router, nei turėtume gauti pagal planą.

TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas

Ta pačia proga išbandžiau ir interneto vėlinimą. Jis yra svarbiausias parametras tinklo veiksmo žaidimuose. Ypač kai serveriai stovi užsienyje, ir norite lošti be lag’o. Vėl kairėje turime Linksys WRT160N rezultatus, o dešinėje tiesiai prie kompo jungiamu intiku.

TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas

TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas TEO Zebra internetas yra tiesiog per greitas

Laimei, ping parametrui Linksys WRT160NL nė mažiausios įtakos neturėjo. Taigi ramia galva jį toliau galima naudoti prie PC ar konsolės.

Išvada paprasta: greičio pasikelti taip paprastai ir nemokamai neišeis. Teks investuoti į namų tinklo įrangą ir pirkti kažką galingesnio. Galbūt Linksys WRT320N su Gigabite greičiais ar panašiai. Jei naudojate GALA ir standartinį TEO router, tai belieka pasikarti. :D Arba tokia mažiau skausminga išeitis būtų pasikeisti TV į bet kokią, tik ne IPTV, kuriai reiks specialių sux router’ių. Tada pasikeisti router į tą patį 320N, ką artimiausiu metu ir pabandysiu padaryti, rezultatus įmesiu vėliau.

53 Komentarai

 1. Smagu, kad pas jus tam kaime yra svesolaidinis…

 2. Man tai juokingi tie zebrininkai. Tiem kuriem jau netas ir taip buvo geras, dar x10 geresnį padarė, o tiem kurių buvo šūdas, tai tiem tegul ir lieka šūdas.

 3. Tau viskas gerai ir ko tu čia kitus bandai įžeist? Tikriausiai pats kaime gyveni ir kompleksų dėl turi .

 4. Cia ne teo kalte kad dsl technologija negali pasiuliti geru/geresniu greiciu

 5. Su kava sedziu ir sedesiu. Siuncia is torento ~11-12mb/s ir man uztenka.. :)

 6. I smell reklama. :DBeto originalai kiek kainuoja sis planas teo? Nes ziuriu jau su SKYNET susilygino.Tik idomu kainas butu palygint…

 7. TEO kainos http://internetas.zebra.lt/internetas_zebra/planu

  Čia buvo Optimalus šviesolaidis – 49,90 Lt

 8. Tureciau nuliudinti Originala nes vidutines klases (ne gigabitinis) D-Linkas atpi$a duotaji Linksysa: http://www.speedtest.net/result/736536919.png (Dlink DIR-615)O stai cia matome greiciausius gigabitinius routerius su kuriais net ir auksciausieji Teo planai turi eiti be problemu: http://www.smallnetbuilder.com/component/option,c… Velgi dominuoja Dlinkas. Anksciau si kompanija gamino slamsta, bet paskutiniais metais zenkliai pakele kokybe.

 9. Tegu jie ką nors daro ir į nuosavus namus pradeda vest..

 10. Tau neatrodo keista, kad jie bandė vien tik D-link ir dar kelis Apple ir kitus crap'ukus? Bet sudėjo kartu Linksys palyginimą, kuris net arti tiesos neatitinka. Su tais pačiais mano turimais 160NL ir 160N? Taip pat D-link ten nesveikai pasislinkus tris kart už kitus toliau, nu, tai totalus reklaminis failas. :D<img src="http://farm5.static.flickr.com/4043/4410979334_e3c18e9871_o.jpg"&gt;

  Dar galima patikėti, kad Netgear panašiai veikia su Linksys, bet jų Lietuvoje neparduoda.. tai kokia nauda žiūrėti.

 11. "Cisco (pagal kokybę, Cisco šiuo metu yra Nr.1 tinklo įrangos

  gamintojas)" – butent. Bet Linksys nera Cisco.

 12. Neatrodo, nes tame teste visi routeriai buvo isbandyti. Ir tame teste yra 19 (!) linksys routeriu ir 13 D-link routeriu.Nematau jokio reklaminio nonsenso.Beje ta patvirtina ir situacija cia ir dabar, tavo linksysas teishbezda 50mbps, o mano dlinkas  ~ 75 mbps. How about that? fail? :D Juolab kad tu pats noredamas savo rezultata palyginti su ju to pacio modelio rezultatu turi naudoti ta pacia matavimo metodika ir tas pacias programas (ir netgi tuos pacius kabelius ir ju ilgius).

 13. Greitis nera pagrindinis rodiklis routerio kokybeje. Routeriu veikimo budu yra keli, D-Link naudoja ta pigesni,greitesni buda ,bet i tai nesigilinsime. Seniai seniai, kai turejau skynet ir kartu buvo pajungtas kazkoks d-linkas ,berods DI-604 ,uz kuri bms mokejau 99LT, trauke pilnus 100mbps, bet pagal stabiluma ir funkcionaluma buvo total crap. D-Link niekada nesispecializavo high-end srityje. Zinoma, paprastam useriui nusispjaut ar pas ji cisco ar d-link, jam svarbu, kad tik butu internetas ir dezute esanti salia jo, butu kuo grazesne. Atsiszvelgiant i situ routeriu testu rezultatus ,manyciau, kad teo mega planui reiktu routerio su 1ghz cpu, tam puikiai tiktu koks nors senas pc. Taciau ,man yra keista ,kodel Linksys WRT160NL patraukia tik 50mbps.Net senas geras WRT54GL istraukia, tiek kiek WRT160NL.

 14. Taigi nesutampa rezultatai, jei pas mane WRT160NL 50Mbps, o jie rašo 93Mbps.. tai iš kur toks skaičius? Aiškiai, iš dangaus įdėta TIPO palyginimui. Tas pats su routeriu, mano tik entry lvl. Pigiausias 120N, po to 160N ir 160NL, kurių greičiai vienodi, tik L priedo su Linux ir USB. Toliau jau eina už tuos pačius 300Lt, bet ne Linux ir be USB Linksys WRT320N, kuris specialiai ir skirtas pigiausiam greitam gigabit tinklui. Taip pat palaiko Wi-Fi 5GHz. Galbūt greitu metu konkrečiai jį paimsiu ir išbandysiu, nes man paprasčiausiai senojo WRT160NL pakako iki paskutinio TEO greičio padidinimo.

  Galiausiai, svarbiausia dalis turbūt yra, kaip stabiliai jis tą daro.. galbūt vienas šokinėja nuo 20mbps iki 100.. o kitas stabiliai visada 50mbps veikia. Panašiai kaip su Pirelli būdavo, kad lūždavo kai tik torrent įsibėgėdavo, tada jis persikrauna ir išvis intiko neturi, vėl lūžta…

 15. jo reikia pereiti prie TEO tiekeju

 16. Reiks kolegu pasiklausineti, kiek Asus RT-N16 sugeba patraukti greicio. Originalai, jai yra galimybe, siulau pabandyti mano pamineta modeli. Nes siuo metu developeriai stipriai dirba prie tomato linux versijos siam aparaciukui. Taigi ,netolimoje ateityje bus tikrai geras pasirinkimas. Jai vis delto susidomesi tuo asusu, daugiau info http://wiki.openwrt.org/inbox/asusrt-n16

 17. WRT160NL nelabai jiems pavyko.. Įdėjo visiškai naują geležį, kurios specs yra super už 300lt.. bet esmė, kad patys firmware net nejaunina. Tipo palikta open source kurti geekams savo versijas, o tie jau pusmetį nieko ir nepakuria, nes naujas CPU, nauji čipai ir niekas su jais nedirbo. Tai dar turbūt ilgai teks laukti, kol pakurs tą firmware.

  Aš spėju, kad grynai dėl firmware prasto tas greitis mažesnis. Kai išleis patys Linksys update ar pakurs ddwrt, openwrt normalią, tada ir greitis bus geras.

  Pvz. WAG160N Wi-Fi buvo šiek tiek greitesnis su paprasta ne Linux firmware.

 18. vienas toks.

  Jibys tuos pireli ir d-linkus. Nors pas mane netas tik 4 Mb/s, bet pireli uzluzinedavo kas kelias dienas arba sparta kritinedavo is lempos. parsinesiau is draugo d-link. The same shit. Tik turbut tiek kad uzluzdavo dar daznaiu torentus paleidus. Tada nusipirkau deveta WRC54GL, susimeciau tomato firmware, tai dabar jau 3 menuo suskas ir nebuvo net perkrautas, sparta stabili :]Nezinau, darykit isvadas patys ………..

 19. jei nori tureti intika is teo turi tureti laidini telefona :D Sia savaite norejau isivesti, bet paskui persigalvojau :D

 20. Sveiki , pasijungiau saviski is tesioginio pas mane premium , deja 80-90mbs… nera jokiu 200mbs gal del pacio fiberio tokspats kaip ir pas originala.. gal zinot kaip isireikalaut kad duotu kad butu visas speed? (nes dabar moku uz tai ko negaunu)

 21. CandyBoy>> as ir si zaisliuka nusiziurejes esu. Bet gaila kad nebera jo pirkt sioj bananu respublikoj ir nera jau bent 4 men. Siaip nemanau kad kitiem reikia routerio uz 300-400Lt su Gbit LAN ir N wifi. BUFFALO gan patikimus gamina. Turejau WHR-HP-G54-2 trauke gerai DL 90Mbps UP 76Mbps. Dabar turimas Asus WL-500G Premium DL92Mbps UP 86Mbps. Tiesa ne su originaliom firmware buvo, o su tomato. Keista bet su DD-WRT abu aparatai rode nestabilius bei mazus greicius(Asus pastoviai svyruodavo 1.3-5.3MB o Buffalo 1.3-3.3MB, kai tomato >9MB ne problema). Nera teke perkaraut del nuluzimu ar dar del ko nors. Veikdavo menesiais be sutrikimu.

 22. Reiks pasiskambinti į mano miesto TEO, paklausti kaip reikalai dėl FTTH mano gatvėje į individualius namus. Apsidžiaugsiu, jeigu parašų bus surinkta pakankamai, kad galėtų pas mus vesti FTTH.

 23. Aš mikrovisatoj pasirašiau sutartį, tai man per mėnesį išeina 46LT…200Mb/s iš lietuvos 80Mb/s – užsienis. Gerai kad netoli mano namo (privatus) yra daugiabutis, tai įvedė tuos keliasdešimt metrų šviesolaidinio nemokamai.

 24. Originalai ka tu cia paistai ?Pas mane namuose pajungtas Dlink DIR-100 jo kaina vos 100lt ir sukasi ant dvieju pc lygiai tiek kiek ir tureciau gauti is teo 80mb/s :))

 25. VyCKa, premium planas duoda 100mbps , mega 200mbps.

 26. Originalai, lameri, nerasinek to ko nezinai. Tu nueik i ta saita ir pasiskaityk apie matavimo metodika ir kaip jie matavo. Tu eini i kazkoki speedtest websaita o jie matuoja konkretu lizdo pralaiduma.Tu atsipeikek nors karta pievas rasydamas nes jau senai niekas nebesidomi tom nesamonem kurias tu vadini "produkto review" nes su teisybe nieko bendro nera. CandyBoy> as dar karta pasikartosiu, kazkada senai senai dlinkai buvo ir nestabilus ir max greiciai nesuperiniai (nors tiems planams uzdekdavo) bet dabar situacija pasikeite.Konkretus DIR615 dirba be jokiu luzimu ir be jokiu strigimu, 0 problemu jau puse metu.

 27. Galbut ir dirba dabar be luzinejimu tie D-Link. Bet bent jau as renkuosi sau ir klientam toki routeri, i kuri galima surasyti linux. Svarbu ne greitis,bet patikimumas,lankstumas ir funkcionalumas.
  http://www.ipix.lt/desc/74799009/

 28. @Razoras, mes žinom, jei jau nusipirkai, tai geriausias iš geriausių. ;D Matuoja pieno riebumą, jei praktiškai pajungi prie intiko ir KARTAIS skiriasi nuo tų jų testų rezultatų. Tai kokia nauda, kad "mėnulyje" koks Pirelli geriausias, jei pajungi prie TEO, ir praktikoje pats prasčiausias..

  Kaip ir visų kompo dalių testų visai neįdomūs, jei jie neparodo praktiškai, kiek geriau veikia žaidimai ar kiek kartų greičiau siunčiasi torrent'ai…

 29. Kaip tik vakar LMe rašiau apie šitą. Beje, per seną D-LINK DI-604 kuo puikiausiai eina visi 9MB/s (o gal ir daugiau).

 30. LOL TEO"RISTAI , pasake dabar mokat 99lt o gal kita menesi gausit o jai ne 20lt pigiau bus.. krw proto piseju grupe.. telenas 25lt -100mbs.. (uzsiokejau ) jai nepajungs kita menesi begsiu nuo teo , niekam nepatariu to teo kilpa ant kaklo uzsimaut didziausia sukciu bendrove

 31. Prie ko sukčių? :D Jie kaip tik kiek rašo, tiek ir duoda.

  Tik routerį reikia pirkti naują, jei nori visą greitį pasiekti.

 32. Pas mane viskas gerai, tik kad Lietuvoje vietoje 80 gavau 60.

 33. Originalas, tavo routeryje yra stipriai prigrusta FW ar dar kazko, nes jis atrodo neblogas, ir tikrai turi isspausti 80, nes tas pirelli standartinis 65 tempia be problemu, o siek tiek geresnis uz 200lt routeris nesunkiai 100 pasiekia, beje teo neuzilgo prades siulyti pirelli naujus kurie tempia 80mbps .http://www.pirellibroadband.com/web/products-solutions/home-solutions/home-gateways/fixed-access/drg-a226g.page

 34. Nerealu, nes tie Pirelli palaiko tik 100mbps lan, o turi būti gigabito, nes kitaip 200mbps planai neveiks. Taigi turės duoti kitus router.

 35. Tai aš ne apie mega plana, apie kitus iki 100 kur naudojami bus, megai tai tik per keitikli, jei nori, arba pirkis savo iranga gigabitiniais portas cat 6 kategorija laida, ir turesi tu be problemu, tik kita beda atsiranda kur tu tiek isnaudosi :D O routeriu dar nera normaliom kainom gaminamu pasaulyje kad tokius greicius pavestu, taigi speju dar teo tik ruosia kazka arba iesko kokiu routeriu geru, uz normalia kaina.

 36. Tai kaip su tom kainom cia yra? Ar cia su telefonu ar telefonas atskirai skaiciuojasi? :D Jei dar telefonas + koki 10-20lt tai nxx neapsimoka imti….

 37. cia gi sviesolaidis netas jokiu cia telefonu vestis nereik kiek parasyta tiek ir mokesi tik + vienkartinis ivedimo mokestis. Tik nevisur yra tas sviesolaidinis

 38. Tai nifiga nesuprantu…Siauliuose,centre norejo kad ivestu sviesolaidini intika,tai sako dar telefona reikai pasijungti, tai taip ir likau nesuprates…

 39. tai gal apie dsl kalbejo nes jam reik telefono linijos

 40. As tik vien jums pavidziu kai turit toki interneta ir siunciates viska greitai. PVZ : filma 10 sec max :D Kur as siunciu pora dienu :D Tai tik mano svajone toks internetas namuose.

 41. Originalas ne nuo routerio greitis priklauso… tu tapati savo linksys nunesk ten kur intikas 1gbit/s ir pazek kaip ten bus tikrai bus daugau negu tas tavo 50mbit/s o tas airstation tai zinok normaliai visai veikia nei luzta kaip visi pireli ar dlinkai laikosi jau 6 men be restarto ant 1gbit/linijos o greitis tai max 1gbit/s buna jie kiti kompai nepasijunge prie neto

 42. gcds, nesnekek nesamoniu.

 43. nesnekek ania tai gal ateik pas mane i duomenu centra ir pasijunk ir pazek jei jau toks specas esi

 44. gcds, duomenu centre tu tikrai nedirbi ,matosi is tavo rasysenos. Airstation 1gbit patempti be sansu.

 45. LANVA_TURIU_KIETA_ME

  skynet tikrai nesusiligino ;)

 46. Aš tai routerio nejungiau, ateina geltonas kabelis i baltą dėžutę, iš tos baltos dėžutės tiesiai į kompa. Jokių problemų greitis kaip priklauso Optimaliam – 80mb/s

 47. Juokdariai jus, kam gi rupi ta optika, kai stovi 100mbps keitiklis. Gali didint kiek nori, daugiau 100mbps negausi. Nezinau kaip ten jie 200mbps perduos per toki keitikli, nebent kazkur kitokius stato. O norint geru rezultatu, reikejo ne per routeri matuot, o tiesiai laida ikisus i kompa is optinio keitiklio.

 48. Su mega planu ir keičia tuos keitiklius į gigabitinius. :p

 49. Originalai meluoji. Keitimas nėra nemokamas, o ir mėnesinis mokestis pakyla. Tiesa tie mokesčiai juokingi, bet vistiek – ne nemokamai ;)

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>