TP-Link TL-WR1043ND SamKnows Whitebox hack’inimas

TP Link TL WR1043ND SamKnows Whitebox hackinimas

Vakar savo kompiuterį pasidariau panašų į rimto hack’erio. Šiandien sulaukiau ir pirmos progos kažką nulaužti. Netikėtai mane pasiekė SamKnows Whitebox interneto matuoklis, arba tiesiog TP-Link TL-WR1043ND router’is su neaiškia firmware, kurią šiandien ir laužysim.

TP Link TL WR1043ND SamKnows Whitebox hackinimas

Iš tikro, tiek to laužymo. Svarbiausiai yra pasidaryti tuos žalius langus, kad rimtai viskas atrodytų. Tada paleidžiat pagrindinę hackerio komandą – ping, kuri viską ir nulaužia. Rezultatą matote dešiniame lange lange. Štai nuotraukoje žemiau jau TP-Link TL-WR1043ND su normalaus router kaip DD-WRT firmware.

TP Link TL WR1043ND SamKnows Whitebox hackinimas

Pats routeris pasirodė labai pigus. Keik moki (171Lt), tą ir gauni. Pigiausio plastiko dėžutę ir vieną pigesnių 400MHz chipsetų viduje. Analogišką Linksys WRT160NL naudojo jau 2009 metais.

TP Link TL WR1043ND SamKnows Whitebox hackinimas

Routeris atrodo šlykščiai, bet turbūt vis tiek gyvens tik po stalu ant spintos ar panašiame kamputyje. Tai kam jam to Ferrari dizaino ir reiktų?

TP Link TL WR1043ND SamKnows Whitebox hackinimas

Na, o pasigirti TP-Link WR1043ND gali: net keturiais Gigabit ethernet portais, USB prievadu ir WiFi N 2.4 GHz palaikymu. Tikrai įspūdinga komplektacija vos už 171 litus ar… kaip SamKnows “padovanojo” nemokamai. Na, nes koks naivuolis gali tikėtis, kad šiandienis statistinis Linux/Android geek’as ištvers visus porą metų neperflashinęs bet kokio Linux aparato!? Man užteko išpakuoti siuntinį ir iš kart sėdau jį hack’inti.

TP Link TL WR1043ND SamKnows Whitebox hackinimas

Čia interneto greičio testų rezultatai. Planas TEO 100mbps.

Laidu: TP Link TL WR1043ND SamKnows Whitebox hackinimas

WiFi:  TP Link TL WR1043ND SamKnows Whitebox hackinimas

Rezultatas kokio buvo galima tikėtis. Nei kažkas įspūdingo, nei labai prasto. TP-Link TL-WR1043ND visai optimalus variantas statistiniam Lietuvos interneto vartotojui su ~100mbps interneto linija ir ieškančio pigaus router. Netinginčiam pasižaisti pačiam flashinant DD-WRT.

Įspėjimas: šis įrašas skirtas tik įrodyti, kad įmanoma SamKnows Whitebox atversti į įprastą TL-WR1043ND routerį ar TP-Link modifikuotą su DD-WRT Firmware. Kaip paprastą TP-Link WR1043ND modelį įmanoma paversti Whitebox matavimu įrankiu, tiesiog įrašius SamKnows OpenWRT firmware.

Whitebox aparatai yra SamKnows nuosavybė. Jūs pasirašydami sutartį sutikote, kad routerį jie jums tik paskolino atlikti tyrimą. Įsipareigojote netrukdyti atlikti tyrimo, tai yra SamKnows Whitebox naudoti pagal paskirtį, jo nemodifikuot ir negadinti. Esate įpareigoti routerį sutaisyti, grąžinti ar kompensuoti iki 400lt nuostolius, jei pažeisite taisykles.

66 Komentarai

 1. O koki routeri patartumet, kad WiFi temptu apie 150mbps.

  • Nėra tokio. Yra tik Linksys E4200 jau vienas sparčiausių WiFi tik 70mbps idealiom sąlygom. Kadangi dual band, tai gali du kompus pajungti po 70mbps, kas sumoje 140mbps būtų. Ant vieno kompo tik 70-100mbps max.

 2. Oi tie runkeliai… Duoda, kad žmonėms geriau būtų, nemokamai (testai: neša naudingą info, skatina konkurencingumą, įvertina de facto greitį)
  O jiems tik, kaip greičiau nulaužt, apvogt ką nors :)
  Patom sako Originalas palos kokie visi vagys valdžioj :D

 3. Tokį pat pirkau prieš kelis mėnesius (dar užtaikiau kainą 149lt).

  Wifi kitame kambaryje (už sienos, kokių 4 metrų atstumu) su 100mbps skynet linija:
  http://www.speedtest.net/result/1785864559.png

 4. Kuri versija routerio pas tave? Kaip tik foto uždengęs tą vietą topzone logo :)

 5. Orginalas:
  Gal gali patestuoti iptv per wifi? Man su šiuo modeliu palūžta wifi ryšys. Tai nesuprantu ar firmware prasta ar kažkas su geležim.

 6. Pagrindinis privalumas gigabit tinklas, kodėl ir pakeičiau seną 100 lan Linksys WRT160NL šituo TP Link.

  Dabar iš vis juokas, kai nešiojamas ir stalinis su SSD, tai tinklu 1GB per 10s persiunti. :)

 7. 1. Originalai, padaryk tutoriala kaip nusilauzei ta samknows routery :)
  2. Tavo nuomone jis geresnis nei minetasis Linksys?

 8. Haha Orginalas Default roterio ip pingina :D

 9. Originalai, tiek nusigyvenai, kad net routerio nesugebi nusipirkti? Juk “dalina” tuos routerius visai kitu tikslu. Jei nesiruosi saziningai dalyvauti projekte, tai kam dar registruotis? Elgiesi kaip paskutinis mazvaikis nebrendyla, geda Originalai, geda…

 10. silpnai wifi, mano Buffalo WZR-HP-G300NH panašiai kaip ir ant laido būdavo kai turėjau 100mbps, dabar su 40mbps lygiai eina

 11. As kaip doras, ijungiau ji pagal paskirti…Bet jis man neveikia :D 2 diena ta SSD lempute mirga

 12. As irgi kaip “doras” pilietis bandziau padaryti kaip prasyta. Bet neivelnio nesigauna. Nera interneto jai bandau pajunkti tiesiogaiai laida i baltaja dezute :D ir tada i pc . taspac gaunasi jai ir jungiu kaip buvo parodyta mano ruteris >> baltoji dezute >> kompiuteris. Gal kas pasiulimu kokiu turi kaip sutvarkyti ? kokios bausmes galima susilaukti jai perpusciau Whitebox firmware? :D

 13. Wifi greitis priklauso nuo daug dalykų, o vienas svarbesnių, koks modulis pačiam kompe integruotas, kurį prijungsi prie router. Po to kur routeris padėtas, visada geriau aukščiau ir arčiau kambario vidurio dėti. Po to dar nuo nustatymų ir aplinkinių kaimynų router.

 14. Prastai, net Teo dalinamas Pirelli šūds ne kažin kiek atsilieka.

 15. Aš norėčiau sužinoti truputėli daugiau info apie wr1043nd perflashnima is Openwrt(Samknows) į DD-wrt, kiek google ieškojau tai radau arba netokio modelio whiteboxu perflashinimus, arba išvis niekuo nesusijusius su samknows.

 16. Taigi surašytos visos Telnet komandos dešiniame lange. Vos kelios komandos, kad per FTP įkelti FW ir paleisti flash. http://img833.imageshack.us/img833/2994/97905604.png Ping kairėje ir ne ant bairio, o matai kada routeris atsako.

 17. Ech… Visu pirma: “ping, kuri viska nulauzia?” – net serlokas to nepasakytu…

  Antra: nusistatai default IP: 192.168.1.2
  subnet mask: 255.255.255.0
  default gateway nebutina…
  Ijungi routeri, spaudineji QSS mygtuka, kol matai antra nuo kaires puses led’a pradedant mirkcioti gan greitai. Tuomet per telnet’a jungiesi prie routerio: 192.168.1.1 Visa kita matoma nuotraukose ka ir nurodo Originalas ka reikia daryt. Beja, jei PC turima lampp/xampp, geriausia naujesni firmware ten ir sumest, nereiks FTP serverio kurti. Po mazdaug 2 minuciu routeris turetu veikti…Daugiau info: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr741nd

 18. Jo… Ir dar windows… Cia nebent mamai ar tevui gali rodyt tokias nesamones.

 19. Originalai, mano tp-link WR841N torrentais 10 mb/s iskacialina praktiskai viska ka traukia mano planas :)
  ir tai daro su stockiniu firmwaru…

  p.s. prie tinklo pasijungia tipo 300 greiciu :D

  http://yessuz.com/2011/04/14/300-mbit-bevielio-tinklo/

 20. Pas mane veikia. Pajungus i ineta po keliu valandu atejo laiskas su padeka prisijungus.

 21. Bet jie jau nieko neberaso apie priza. Jei tikrai nieko nebus, kad kazkas laimej tai atjungsiu ji.

 22. Kai sako: geriau routeris rankoje, nei iPadas miške. :D

 23. kiek suprantu samknows i ftp sukele ir savo firmware’us. ar juos esant reikalui galima atgal sukelt?
  kodel tau atsiunte gigabitini ruteri ?
  ar cia priklauso nuo interneto plano kuri nurodai ?

  • taip, jei tavo internetas <100mbps, tai gausi prastesnį TP-LINK TL-WR741ND v2.4 modelį. Jei 100mbps ir daugiau, tai TP-Link TL-WR1043ND.

   • Mane jau perspėjo, kad negauna duomenų. Ką jiems atrašyt?

    • Ko tu manęs klausi? :D Aš parašiau ir parodžiau, kad tiesiog įmanoma perrašyti šito router FW į DD-WRT ar panašią.

     Dabar tu pasirašei sutartį su SamKnows, kurioje jie aiškiai parašė, kad routeris yra jų nuosavybė. Jie tau jį tik paskolino, o tu pasižadi jo negadinti, nelaužyti. Jei dėl savo kaltės sulaužysi, tai įsipareigoji pataisyti, grąžinti ir t.t. Arba kompensuoti iki 100 pounds (400Lt) žalą. :)

     Šiaip jie turi tą FW viešai pateikę, tai gali lygiai taip pat ją įrašyti atgal ir naudoti kaip matavimo prietaisą vėl.

     • net nezinojau kad baudos dar gali but :) kaip manai gal pradzioj geriau dalintis rezultatais, o tik po kurio laiko permest ddwrt?

     • tai isipareigojimas daryti matavimus yra 2 metai. po to ruteris lieka tau ir tada galesi daryti su juo ka nori. del to sitas postas yra tikrai vertingas :) kad tik neisnyktu per 2 metus :)

      originalai o tai tu neatsikeitei atgal ruterio firmware ? ar jie tau nepradejo pretenziju reikst ?

     • Reikės tada atbrickinti.

     • Nenusišnekėk, niekas tau nelieka.

      “5. SamKnows’ Property
      The Whitebox and Software will remain the property of SamKnows. SamKnows may at any time ask You to return the Whitebox, which they must do within 28 days of such a request being sent. SamKnows will arrange for the Whitebox to be returned at SamKnows cost.”

     • Tai gerai tada. bet vistiek atbrickint reikia :D

 24. net jokio emailo negavau :E

 25. kiek laiko siunte routeri, kai jau patvirtino email?

 26. nu ir dalbajobai, oranziniu dviraciu irgi rusy prisistate ?

 27. Kas bus pasibaigus „SamKnows Whitebox“ projektui?

  Pasibaigus projektui, „Whitebox“ prietaisą galėsite pasilikti sau.

  Jei norėčiau nebedalyvauti projekte jam dar nepasibaigus, ar reikėtų grąžinti „Whitebox“ prietaisą?

  Taip. Jei sugalvotumėte nebedalyvauti projekte, mes paprašytume grąžinti „Whitebox“ prietaisą.

  https://www.samknows.eu/index.php/lt/faq#GQ8

 28. na wifi šito tai graudus. Vienintelis privalumas – gbit tinklas. Aš su Linksys E1000 torrentus siųsdamas pasiekiu 10.1 MB/s (81 mbps) – planas taipogi 100 mbps Lietuvoje

 29. Turiu klausimelį kas galėtų būti įrašius ddwrt softą neveikia wan jungtis (neaktyvi). ką darau netaip?

 30. Xexexe, o aš tą “dėžę” gavau per 4d :D
  Beje, nelabai suprantu kaip čia ją pajungt.. :/ (mano routeris http://repositorio2.masoportunidades.com.ar/ARG01//41/133/10131649/fotos/10131649_3_2010615_12_28_47.jpg )

  • koks gi tau cia ruteris ? :) cia eilinis DSL modemas.. nori pasakyt pas tave netas per telefono linija ateina ?jei taip tai kisi tel laida i dsl lizda, o ethernet gala sujungi su baltos dezes wan lizdu. is baltos dezes per bet kury isejima jungies prie kompo

   • Jei neklystu tai taip jau mėginau, bet dėl visa ko vėliau dar pamėginsiu, nes gal susimaišiau kaip ir su “routeriu” :s

 31. @Andrius
  Padariau taip kaip sakei, viskas buvo gerai pirmas ~2min, bet poto dingo netas ir viskas … :|

  • o tai be tos dezes ar veikia internetas? pabandyk. siaip turejai gaut ir instrukcija prijungimo. ten turetu but nurodyta tas pats kaip tau pasakiau. koks ISP pas tave kad signalas per DSL atein ? :)

 32. O kaip prisijungti prie SamKnows routerio setup puslapio?
  Prijungus kompą su laido prie jo, joks IP netinka kiek bandžiau.

 33. hmm reginausi gauti ta witeboxa bet kol kas tila :) seip pas mane teo su tuo j…bn… firiliu luzineja kaip turi buti kaip pradedi lanu failsu kopintis ka butu galiam gauti siai dieniai padoraus leituvos e-shopuose su ADSL2+ palaikimu

 34. Sudo gabalas sitas routeris.
  Zinojau, kad TEO pakeis plana 300Mbps. Tai vat galvojau sitas vilks tuos 300Mbps todel ir pasiemiau, nes ir pats gamintojas raso Gigabit Ethernet (Tai logiska, kad iki 1 Gbps, na 500 man uztektu).
  Teo pakeite, patikrinau is kompo tiesiogiai laidu – 310 traukia. Per router nedaugiau 120 ir daryk ka nori.
  Parasiau i suporta pratestavo ir parase, kad 700Mbps tik tarp lano portu, o LAN-WAN – 130 Mbps, tiek kiek ir reikia, zodziu ko tu cia is ciurku nori.
  Tai va sedziu piktas dabar ir galvoju koki cia routeriuka paimti.

 35. Sveiki, norejau pasiteirauti apie samknowx pajungima…siaip turiu wifi ruteri, bet sitas sakau geresnis gal bus kai reikia aprupinti 3 nesiojamus pc internetu. Kazkodel negaliu pasijungti prie konfiguraciju meniu jokiais ip… Bei pas mane neweikia kazkodel wifi. ar jis neatlieka tiesiog tos funkcijos ar kaip? ar jis tik siaip vieta uzimantis slamstas kuri pasijungi prie savojo ruterio ir gali tik laidais neta pasijungti o per wifi ne?

  • Mane taip pat šis klausimas domina. Kaip supratau kai kurietaip pasidarė, man prisijungti nepavyksta.

  • Čia ne routeris, o matavimo prietaisas. Jis nieko nedaro, jis tik matuoja greitį. Jokio WiFi ir neturi skleisti.

   • Kaip tai? As ji vien uzsisakiau del to, nes ir pas juos pacius parodyta kad taip gali buti https://reporting.samknows.com/bridging.html nes antras ir trecias paveiksleliai (tinklo issidestymas) juk rodo kad galima per ji pasijungti wireless’u kitus pc….

    • Jis wifi matuoja, o ne wifi internetą dalina. Nebent tau rodo kompe samknows WiFi prisijungimą, nors neturėtų jo rodyti. Jei rodo, tai slaptažodžio pabandyk router apačioje ant lipduko paieškoti.

     • tai jejgu jis wifi matuoti turetu, tai jis turetu pasijungti prie manes kad tai atlikti galetu…. o dbr tai jokio wifi jis neskleidzia…. tai nesuprantu…

     • Kaip tavo kompas mato aplink esančius tinklus, taip tas SamKnows juos mato ir renka bendrą informaciją, jam nereikia prisijungti ar žinoti slaptažodžių.

 36. Originalas nuomonę savo pasakyk apie routerius. Dabar išsirinkęs esu Linksys E4200 V2 M. P., Asus RT-N56U, Asus RT-N66U, NETGEAR WNDR4500 N900, D-Link DGL-4500 ir D-Link DIR-855.
  Kuri paimti gal patarsi. Arba kuriuos iš šitų mesti iš sąrašo ir kodėl.

  • Linksys E4200 jau patikrintas, kad gerai veikia ir sparta gera iš kart, dar su DD-WRT suderinamas.

   Asus pats nebandžiau, bet rašo, kad DD-WRT firmware įrašius geri rezultatai.

   D-Link prasčiausi, nes šiaip prasta Dlink firmware ir problemos net DDWRT ar kitas bandant rašyti.

   • Dėkui už nuomonę. Bandysiu apskambint parduotuves, nes RT-N66U nesenai išėjęs, tai Lietuvoj nei vienoj internetinei parduotuvei nemačiau. Jei nerasiu, tai teks apsistoti prie E4200.

 37. Hi i have a question after the testing period(2 years) the router will remain to me.After 2 years a can modify the routers firmware.No?

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>