Verslauk! Maža šalis – didelės idėjos.

Verslauk! Maža šalis  didelės idėjos.

Šį savaitgalį dalyvavau “Verslauk!” konferencijoje. Sugalvojau nueiti tik iš smalsumo, bet dvi dienos po 8h valandas prabėgo labai greit, nes buvo smagu ir įdomu. Apie verslą pasakojo įvairiausių sričių žmonės. 

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas pradėjo nuo to, kad nėra skirtumo pardavinėji bulves ar Apple’us, nes verslas yra pardavimai. Vieni parduoda daržoves, kiti brand’ą, o treti tiesiog save (reklamuoja). Svarbiausiai yra tik pasirinkti patinkančią ir dominančią sritį. Net atrodo, žmonos kvailiausia idėja atidaryti salotų barą, kuriame draudžiama: rūkyti, gerti ir normaliai valgyti, stebuklingai veikia. Jei supranti savo sritį, tai gali suprasti savo klientus…

Verslauk! Maža šalis  didelės idėjos.

Man nepatinka alus, nepatinka ir Alaus namai Vilniuje, bet ne dėl alaus… Štai baro savininko pasakojimo paklausyti buvo tikrai įdomu. Jis pasakojo, kaip pats jaunystėje stengdavosi sudaužyti bokalą bare ir dar kažko pridirbti. Kaip dabar jį užknisa tie bjaurybės, kurie jo bare daužo bokalus ir juos vagia! Vagia net tualetinį popierių tie prakeikti studentai! Dar knisa protą, kad nesąmoningos kainos po 5Lt už bokalą, nes baras užsimeta tipo 2Lt antkainį… Tada supratau, kuo būtent man Alaus namai nepatinka. Jie tiesiog pardavinėja pigiausią alų Vilniuje, tada sutraukia visus sostinės skurdžius, o aš abiejų ir dar alaus nemėgstu…

Sekantis pranešimas buvo dar įdomesnis. Žinot, yra skurdžiai, jie savo kukliu gyvenimu nedažnai kam užkliūna. Štai piktybiniai skurdžiai (taupytojai) yra visai kitas lygis. Jie svajoja apie BMW, bet važinėja su pigiausiu trantu, jie gali nusipirkti iPhone, bet perka praeitų metų Samsung Galaxy S2 (nes toks yra varguolių telefonas). “Kainos ir kokybės santykis”, kaip jie mėgsta dar pasakoti…  Grūdasi per akcijas prie nukainuotų praeito sezono televizorių ar iš varguolių nuvagia net paskutinį džiaugsmą – pigiausius atostogų skrydžius. Svarbiausiai, iš to viso taupymo dar jaučia kaifą. Visas pasakojimas buvo lyg gyva Užkalnio straipsnio iliustracija:

Šitie džiaugiasi nusipirkę naują Škodą. Nes blet praktiška. Aš žiauriai nekenčiu praktiškų žmonių, jų dėka pasaulyje gerai parduodamos plastikinės dušo kabinos, pigūs marškiniai, all-season padangos ir HTC telefonai. Jie perka Golf+, Renault produkciją, grindysna deda atsparų laminatą ir minkštus, kojai malonius kilimėlius Škodoj keičia guminiais atėjus žiemai, nes… blet xuj znajet, kodėl jie tai daro. Fucked in the head turbūt.

Daiktų taupytojai perka kitaiskas kameras, analizuoja jų features ir džiaugiasi, kad beveik taip gerai, kaip Sony ar Canon. Jiems ne gerą daiktą norisi įsigyti – jiems norisi įsigyti į gerą daiktą panašų daiktą pigiau. Jie džiaugiasi ne kokybe, jie džiaugiasi kainos ir kokybės santykiu. Šitie išgamos atleidžia nekokybę dėl geresnės kainos. [protokolai.com]

Kuo toliau, tuo pranešimai buvo vis įdomesni. Net keista, kad menininko pasakojimas buvo vienas įdomiausių apie verslą. Kaip nereikalingi aktoriai patys sukasi ir gyvena. Patys sukūrė savo teatrą, spektaklius, nesveiką marketingą. Būtent kažkokie aktoriukai be cento kišenėje sugebėjo papulti į pirmus laikraščių puslapius, nes papiketavo, kad “šūdų į Jėzų mėtyti negalima”. Ar tiesiog kaip kokie velniai susigalvojo masturbuotis ant scenos. Skandalas! O tuo pat metu, idealiausias virusinio marketing pavyzdys, kai smalsuolių po tokių išpuolių pilnos teatro salės…

Dar minėjo, kad reklamos įkvėpimo sėmės iš Steve Jobs pavyzdžio. Kas tik dar kartą patvirtina, kad lygiai tie patys pagrindiniai dėsniai galioja visiems nuo bandelių, renginių projektų iki super sudėtingo IT verslo.

Verslauk! Maža šalis  didelės idėjos.

Galiausiai, kaip koks lietuviškas Steve Jobs scenoje pasirodė Ignas Staškevičius. Iš tikro, aš net gerai nežinojau, kuo jis tiksliai yra toks įžymus. Pasirodo, kad jis vadovavo Maximai, Euravaistinei, dar ne vienam projektui ir verslui. Tikino, kad Maximoje kasininku dirbti dar nėra pats žiauriausias darbas. Manau, kad jo pasakojimo pagrindinė mintis buvo, jog reikia išlaikyti balansą. Nėra gerai būti, nei kraštutiniu samdinio variantu, nei savininku, kuris 24/7 skiria tik savo verslui. Tokių šiame renginyje ir nebuvo, nes kas turėjo laiko ateiti, turėjo būti kažkur per vidurį. Pasirodo, kad net samdiniui suteikus truputį laisvės, jis gali jaustis ne blogiau už verslininką, jaustis vertinamas ir reikalingas įmonėje. Dar svarbu yra tobulėti, samdiniai kyla karjeros laiptais, o savininkai negali sustoti mąstyti apie savo verslo auginimą. Jei tik sustosi atsipūsti, klientai išsivaikščios pas konkurentus. Visi vis nori visko geriau ir daugiau, toks užburtas ratas…

P.S. Norit pamatyti teatro masturbuotojų video? Spauskit, balsuokit. Dar įdomu ir juokinga, kad per renginį šiaip išgirdau turbūt daugiausiai nešvankių gerų verslo idėjų pvz.: kaip Jums nemokamas viešnamis, kurio paslaugas apmoka interneto stebėtojai? :) 

P.P.S. Šį antradienį prasidės “Verslauk! x10 konkursas”, kur pirmam etape iš lito darysim dešimt, o vėliau šimtą, toliau tūkstantį… Dar vieną žmogų galiu pakviesti į komandą, tik pavėlavot, tai šis malonumas kainuos Jums 10Lt. Savo motyvaciją galit rašyti man el. paštu iki pirmadienio ryto. 

24 Komentarai

 1. “jie gali nusipirkti iPhone, bet perka praeitų metų Samsung Galaxy S2″ – ir kam tas ipuonas jei VISKA gali atkikti tuo paciu SG2?
  Debilai tik meto pinigus nereikalingiem dalykam, as pvz uzdirbu daugiau nei 90% Lietuvos ipuonu turetoju, bet mano telefonas kazkoks htc uz 300Lt. Ir viska ta pati galiu padaryti ka bukena isleides 2500Lt uz telefona :)

 2. Baika, turbut ir urve gyveni su tokiu mastymu :D

  Kaip matau, visiskai nesupratai to pasakymo esmes, varguoli.

 3. “Daiktų taupytojai perka kitaiskas kameras, analizuoja jų features ir džiaugiasi, kad beveik taip gerai, kaip Sony ar Canon. Jiems ne gerą daiktą norisi įsigyti – jiems norisi įsigyti į gerą daiktą panašų daiktą pigiau. Jie džiaugiasi ne kokybe, jie džiaugiasi kainos ir kokybės santykiu. Šitie išgamos atleidžia nekokybę dėl geresnės kainos. Fucked in the head turbūt.”

  Čia tik žodžius “kamera” ir “Sony” užtenka pakeisti į iPhone ar Nokia. :)

 4. bliot, cia gi apie mane sneka, tik kad as nesijauciu fucked in the head :D

 5. užkulnis bjaurybė toks jau netolerantiškas kitokį gyvenimo būdą pripažystantiems žmonėms :D

 6. Gabrielius Budinas

  Kol tie verslininkai paseke tuos turtus, po suda patys kapanojosi ir taupe kekviena centa. Ir tegul nemala cia sudo apie varguolius ir t.t

 7. dabar apie ta taupyma, cituoju autoriaus mintis: ” Visų pirma, nerašau apie žmones, kuriems tenka taupyti. Sakykime, kad kalbu apie žmones su 10 – 20k+ Lt household mėnesio income’u ”

  va sita reikejo pamineti pirmiausiai…. as pavyzdziui ziauriai nekenciu tu, kurie paima is teksto kazkokia pastraipa, ir ja naudojasi atseit pateisindami savo poziuri…
  antra – kada gali sau leisti netaupyti? kodel skoda blogai? galima pirkti mersa, bet tada liks maziau pinigu ant namo stogo… o jeigu turi visa nama, kodel taupyti ir pirkti mersa, juk gali pirkti dar kokybiskiau – rolls royce… kada ir kur baigiasi kainos/kokybes santykio ieskojimas, ir prasisdeda nebetaupymas?? kazkokia chujnia, as pavyzdziui nustosiu to santykio ieskot tada kada galesiu sau leist beleka – jachta, lektuvu parka, bet koki automobili… kada tai bus? turbut niekada… dabar pavyzdys, kokio velnio taupyt ant ale kokybiskos nokia lumia 920 , kada tikrai kokybiski telefonai – tai tie paauksuoti VERTU kur po kelis tukstancius euru kainuoja… perkam visi??? netaupoooooom !!
  dbilizmas :)

 8. Visi pradeda nuo nulio. Nebent tik tėvai palieka verslą, o kitaip visiems lygios sąlygos. Čia jau ar šūdus kapanoti, ar gudriau dirbti patinka, tai tėra skonio reikalas. :) Pvz.: aš dariau kas man įdomu ir patinka, iš to uždirbau pirmus pinigus: svetainių kūrimas, blogas.lt administravau, ebay pirkau, čia parduodavau elektroniką… Su tais pardavimais iš vis, aš net neturėjau minties pardavinėti, bet pastoviai kažkas pamatydavo kažką mano naujo turimo ir užsimanydavo, kad jiems parduočiau. :) Tie patys video žaidimai dar neseniai, kai parašiau kaip nusipirkti pigiau iš RU, visą skype užvertė prašymais, kad vis tiek nupirkčiau už juos. Kada apie pusantrų metų be sustojimo visiems reikėjo tų pigesnių žaidimų, iki visos online RU games parduotuvės iš to atsirado Lietuvoje…

 9. Jau nebeįdomu klausyt apie tavo varguolius ir skurdžius, kažkada visai naudingą blogą rašei, o dabar ta pati istorija kas kartą. Darosi sunku suprasti ar su savo dyzeline seniena ir Casio piguva iš tikrųjų jauties pasiturintis ir tuo didžiuojies, ar čia tik juokelis nuėjęs per toli. Gal laikas keisti plokštelę?

 10. Kiekvienam verslininkui svarbu, kad klientas išleistų kuo daugiau, bet vartotojas turi ribotas pajamas (kas 1000 kas 10000, bet vistiek jos ribotos) ir turi susidėliot prioritetus, kurie pirkiniai svarbesni ir ko jam konkrečiai reikia. Pavyzdžiui, kam man tas iphone, kai aš tik skambinu ir rašau?

  • Todel tu tik ir skambini ir rasai,nes neturi kuris daugiau telefonas funkciju atlieka.O ziurek isbandes pamatytym kaip pravercia kitos funkcijos.taip ir kokia jahta kodel neplaukioji?nes neturi jos!

 11. Tie verslininkai daug tik sneka taip lia lia lia lia. o istikro dauguma ju ten net mašinos neturi, o visi ju daikčiukai būna tikrai neišjų pinigų pirkti :DDD bent jau ištu (mentoriu) kurie verslauk atstovauja.

 12. Jei tau reikia tik skambinti, tai ir perki paprastą neišmaniąją Nokia su mygtukais, o ne smartphone, pirmoje vietoje. :)

  Apie tuos telefonus vienintelis taupytojas užsiminė ir net parodė, koks jo ten didelis ir geras turbūt pirmas Galaxy Note, kurį tik dabar nusipirko, nes labai gera kaina dviejų metų senumo modelio… Dar pasakojo, kad jis tokį pirko, kad max funkcijas išnaudoti. Jis net TV norėjo pirkti nukainuotą, bet pagalvojo, kad iš vis kam reikia, jei per kompą internetu dabar transliacijas rodo. Tai turbūt ir tą galaxy pirko, kad ekrano filmams užtektų..? Sakau, tik tikri varguoliai ar piktybiniai taupytojai iš vis gali džiaugtis Galaxy nusipirkę, nes jie džiaugiasi ne daiktu, o tyrinėja kiniško fufliako features ir džiaugiasi, kad beveik kaip geras daiktas už mažesnę kainą. Gal net nuoširdžiai tiki tom Samsung reklamom, kad beveik kaip Apple, tik feature list ilgesnis… :D Jis konkrečiai minėjo ir svajonių BMW, o ne aš sugalvojau.

 13. Iš kur ta nuotrauka alaus maratono? Gal yra aukštesnės kokybės?

 14. eina tik durnyn su tais telefonų garbinimais visi :D anksčiau to nebuvo ar aš bent nepastebėjau, kai būdavo nokia, sony ericsson, siemens, motorola prieš gerus 10 metų… aišku nokia buvo virš visų aukščiausiai, bet niekas taip negarbindavo jų :D kai išėjo iphone taip prasidėjo iReligija, o dabar ir Samsung religija prisidėjo :D nu koks skirtumas, kokį telefoną pirksi, kiekvieno žmogaus reikalas čia ir kuo mažiau kitiems patarinėsi kaip gyvent ir kokį telefoną pirkt tuo geriau :D

 15. biskiZinantis

  O kuom blogai ieskoti produkto kurio kokybe atitinka kaina? Pvz man tai yra vienas idomiau dalyku ziureti visokius review bei skaityti apie produktus kuriuos noriu pirkti. Plius jei buciau pirkes tik kokia Apple produkcija, brangiausia studijine iranga ir pan dalykus tai dabar netureciau nei visai pakenciamos ir pusiau pro irasu studijos nei buciau tiek keliaves. Turiu SGS2 nes jis axuienas telefonas kaip cia dauguma ir sako o mano daug draugu turi iPhone nu ir ka? Gaidys man tas iPhone pvz, nepatinka, ne mano preke as su savo tel viska pasidarau turiu visokiu Scrum’o programeles, piano kad kurti muzika kazkur kai noriu ir t.t. ir pan. Man asmeniskai iPhone pirkti tas pats kas pirkti lempini/analogini stiprintuva nors visa muzika pas mane kuriama skaitmeniniu budu ir tie analoginiai dalykai man nereikalingi. Bet gi mitai sklando koks zjbs ir siltas analogo garsas, bet viska ta gali pasidaryti su skaitmena siais laikais. Studijoje stovi kolegos macbook pro nu ir ka? As ta pati ka jis daro pasidarau su paprastu pc, nu aisku jis ji naudoja life performanceas visokiems tai taip stabilumas ir bla bla bet darbui nematau skirtumo. Uz tai kad moku taupyti pries pora metu ar kiek ten vietoj iPhone nusipirkau SGS2 + Akai MPK88. 2 prekes geriau negu viena.

 16. ARCHOS 97 Titanium. Justas Mikalauskas: “Grynai iPad kopija su Android už ~700Lt. :).”

  “Daiktų taupytojai perka kitaiskas kameras, analizuoja jų features ir džiaugiasi, kad beveik taip gerai, kaip Sony ar Canon. Fucked in the head turbūt”.
  Mldc Justai.

 17. Siaip, tai praktiskas zmogus ir ribotu istekliu zmogus yra visiskai du skirtingi dalykai. Jeigu zmogui yra per brangu moketi 2500Lt uz telefona, jis renkasi uz 800Lt. Jeigu per brangu moketi 150000 uz automobili, renkasi uz 60000Lt. Tai visiskai normalus dalykas, o ten kazkokio tai veikejo “nepasitenkinimas” turbut paciam pilant dujas i 1986m 735i ir kilo :D

 18. “minkštus, kojai malonius kilimėlius Škodoj keičia guminiais atėjus žiemai, nes… blet xuj znajet, kodėl jie tai daro.”
  Masinos neturejes zmogus :D

 19. Neoriginalas

  Justai, nežinau, ar supranti, bet gana aiškiai rodai kažkokį kompleksą dėl pinigų. Arba gavęs šiek tiek finansinės visai išnaglėjai. Arba prastai juokauji. Nors greičiausiai pirmas variantas. Bet siūlau nepamiršti, kad ne tu vienas dirbi ir uždirbi, juo labiau, jei suaugęs žmogus gyvena vienas ir gauna šiek tiek padoresnį atlyginimą, tikrai nesunkiai gali susitaupyti ir tam bemvui, ir ipuodui. Tai tiek. Tiesiog tiek daug keiksnodamas „varguolius“, tu nori nenori įsispraudi į siaurą sritį pajamų skalėje, kuri, įtariu, nėra labai aukštai…

  P.S.: man šiek tiek gėda dėl šito komentaro, bet tikrai gana draugiškai sakau, kaip atrodo iš šalies.
  P.P.S.: ir vis dėlto pasidarė gana smagu retkarčiais paskaitinėti tamstos blogą ir komentarus jame.

  Piece

 20. Kiekvienas straipsnį interpretuoja pagal save. :)

  Jei truputį rimčiau, tai nėra gerai būti nei šykštuoliu, nei tuo, kuris pas Užkalnį straipsnį rašė, kad specialiai šviesą namie palieka.. Abu yra kraštutinumai, abu tam pašiepiamai aprašomi…

  Kaip varguoliai kliūna tik tiems, kurie patys mano, kad yra tokie, kurie tikrai norėjo iPhone, bet “taupė” Samsung kopiją nusipirkę… Aš pvz.: naudoju Lumia 800, nes tokio norėjau ir toks man labiausiai patinka iš visų. Tiesa, dabar jau Lumia 920 užsakiau, nes pabandžiau apžvalgą rašydamas ir dar labiau patiko.

 21. Susibiesines

  Ai tai jei tu norejei tai viskas ok o kiti negali noreti Samsungu ar kitos firmos tel?

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>