Windows Phone 8 pristatymas: Nokia, HTC ir Samsung

Windows Phone 8 pristatymas: Nokia, HTC ir Samsung

Microsoft pagaliau oficialiai pristatė Windows Phone 8. Jau apie pusę metų girdim apie WP8. Atrodė, kad ir viską žinom… bet šiandienos prezentacija nustebino, matėm daug naujienų. Ne veltui, Microsoft draudė rodyti ir pasakoti apie WP8, kol tie nebus užbaigti. 

Windows Phone 8 pristatymas: Nokia, HTC ir Samsung

Stebuklas, bet Microsoft šiandien tapo tais, kurie telefonus bandys gaminti kitaip. Prezentacija labai priminė Apple stiklių. Praeitais metais WP7 pradėjo ikonėlių revoliuciją, štai šiais pagrindinė naujiena tapo kitokios programėlės.     Windows Phone daugiausiai kritikos seniau sulaukdavo dėl mažo programėlių pasirinkimo (“tik” apie 120 tūkstančių apps parduotuvėje). MS nuo pradžios turbūt puikiai suprato, kad laimė ne programėlių skaičiuje, o jų kokybėje. Dėl ko tiesiog nusipirko ar perdarė 46 apps ir TOP 50 populiariausių visose platformose.

Windows Phone 8 pristatymas: Nokia, HTC ir Samsung

Kas reiškia paprasčiausią dalyką, šiandien iPhone ir Android naudotojai daugiausiai keikiasi, dėl programėlių kokybės “nepatogus facebook”, “skype iškrauna akumuliatorių”… O Microsoft paėmė tas programėlės, jas integravo į savo operacinę, padarė visoms bendrą vartotojo sąsają, netgi sugebėjo padaryti taip, kad Facebook, Skype ir kitus pranešimus Jūs visada gautumėt, bet pačios programėlės nesisuktų pastoviai fone ir neiškrautų akumuliatoriaus…

Windows Phone 8 pristatymas: Nokia, HTC ir Samsung

Ką dar mėgsta Apple? Kalbėti apie paprastus žmones, paprastas jų problemas… Šiandien visa Microsoft prezentacija buvo būtent tik apie tai. Jokių skaičiukų ar techninių detalių, vien paprasti dalykai, paprastai gyvai demonstruojami ant scenos. Pvz.: užrakinimo ekranas iš kvailo paveikslėlio tapo dažniausiai naudojamu informacijos šaltiniu, jei patinka sportas, iš kart matykit rungtynių rezultatus, patinka muzika, išsikelkit grotuvą į pirmą ekraną… Pvz.: man labiausiai patinka fotografuoti, jau dabar didžiausia plytelė programėlių sąraše buvo Pictures, kuri rodė nuotraukas iš albumo. Nuo WP8 visas užrakinimo paveiksliukas galės būti atsitiktinė nuotrauka iš Jūsų albumo ar facebook.

Microsoft nepatingėjo net namų šeimininkių ir 4 metų vaikučių pasikviesti ant scenos, kad pademonstruoti “kids coner” funkciją, galimybę per minutę migruoti nuo iPhone į Windows Phone, arba netgi iPhone ir Android vartotojų įtraukimą į šeimos, draugų “Rooms” ir kitas pristatytas naujoves.

-It’s a different story than iOS and Android.

-(iPhone 5) Of course after five years they have added one more row of icons.

Galiausiai, Microsoft sugebėjo įtikinti netgi Amerikos mobilaus ryšio tiekėjus, kad Lumia 920 bus “naujasis iPhone”. AT&T net išsipirko išskirtinę teisę pusę metų vieninteliai pardavinėti šį telefoną. Ko šiandien nebeturi net pats Apple’as! Taip pat Windows Phone 8 nuo šio savaitgalio startuoja Europoje, kažkada Lapkritį turės pasirodyti ir Lietuvoje. Beje, pagaliau WP8 palaikys lietuvių raides ir kalbą.

35 Komentarai

 1. Patraukliausia mobili OS, šiam momentui. Sėkmės MS.

 2. Jei nereiktu ZUNE naudoti failams perkelti – butu tobula OS, bet dabar tai nei iOS nei Android…

 3. toi marmalynei dar sunkiau susigaudyti nei wp7 :D ogo kokis naujienos :D Sugebejo skaipa pakelti i virsu :D :D sekmes orgai.. linkiu toliau naudoti wp bet nesusirk depresija kvadratu….

 4. Po samsung galaxy s2, kuris buvo tikrai neblogas imsiu Nokia 920… Nes nei samsung nei apple nesugebejo pasiūlyt kažko naujo

  • Mane, tiesą sakant, irgi būtent tas Nokia’os ale toks “freshness” kabina. Baisiai norėtųsi išbandyt. Vienu metu norėjau 620 (ar kokia ten ta pati lieviausia) pirkt, bet dizainas nesužavėjo, tai nutariau laukt iki galo.
   Beje, man, kaip visiškai neutraliam vartotojui būtent dabar tikrai Nokia atrodo patraukliausiai. Samsung’ai ir Appl’ai kažkaip atrodo tarsi negalėtų išlipt iš kūrybinės duobės. Na bet nieko, tam ir reikalinga konkurencija :) .

 5. Nokia pardave paskutine suomiska gamykla, beliko made in china. Manau dabar pristabdys kritima i papacia, paskui vel kris

 6. Vistiek nexus 4 geriau už tas lumia, beto gerokai pigiau.

 7. Taip pat ruošiuosi pirkti Lumia. Kažkur skaičiau, kad telefonai su WP8 ir WP7.8, gerai draugaus su Windows 8 operacine. Sinchronizacija, failų perkėlimas pirmyn-atgal. Bus įdomu su visu tuo pažaisti.

 8. turiu samsung galaxy s2 ir manau kad kitas mano tel bus nokia 920.

 9. Gaila kad i android telefona wp7 ar wp8 negalima isirasyti..

 10. sedziu su nokia n1600 ir nematau jokio reikalo pirkti smartphone kuris tiesiog imituoti bando ka visada geriau darys paprastas pc… kai nesi namie kaip tik pailseti gali nuo tu skype ir facebook pastoviu zinuciu, vietoj to, kad dar su savim visur dar nesiotis

 11. O kas žinoti apie 7,8 update? Kada jis pasirodis

 12. :) Bet tai KAI ORIGINALAS moka pasakoti atbulai :) Šiandien tik WINDOWS PHONE vartotojai keikiasi dėl netobulų programėlių. Tas pats Facebook’as vos velkasi, tas pats Skype amžinai lūžta,o Twitter iš vis gyliam liūdesyje….

  Taip pat, Microsoft neparodė nieko „gyvai“, vadinasi visos naujos funkcijos veikia bugovai ir jie bijojo eilinį kartą rodyti ir visam pasauliui parodyti, kaip jų softas pakimba :)

  Trečia, kai pati OS tikrina pastoviai viską, o ne atskiros programėlės – tikėkis puse dienos tempiančios baterijos. Microsoft todėl ir integravo, nes neišmoko užmigdyti foninių programėlių tinkamai, kaip kad Apple ir Android daro.

  Ketvirta – nuo kada būti pardavinėjam vieno operatoriaus yra kažkoks privalumas? Apple juk siekė kuo greičiau ant kuo daugiau operatorių būti, čia AT&T turėjo privalumą, kad pas juos ėjo kas Apple norėjo…. O dabar jo – šūdiniausias JAV tinklas, turės vieną šūdiniausių telefonų ;)

  P. S. Nesuprantu kodėl Microsoft savo live titles grūda? Jos funkcionalios nebent ta prasme, kad WP nereikia renderinti ikonų, nes tekstą ir vienos spalvos boksą lengviau pavaizduoti. Patogumo ir logiškumo prasme – visiškas šūdas, atsidarai – informacijos chaosas. Kai tuo tarpu tiek iOS tiek Android turi Notification centrus, kur viską kas reikia matai lockscreen’e. Su WP gi – tau dar reikia atsirakinti ir paslankioti po meniu aukštyn žemyn, kas viską matytum :)

  Jei dar šiek tiek seniau tikėjau WP ateitimi, dabar suprantu, kad jie tuoj ir tų 3 proc. nebeturės…

  • Eik toliau laizyk savo s3, vistiek jis tik tam ir tera skirtas :)

  • Pats iš Android migravau į WP ir tiesa pasakius man asmeniškai viskas ir patogiau ir paprasčiau, plius galima pamiršt visokius “Force close”, arba komentarus Google now, kad crashina, mano phone toks ir toks:) Dėl baterijos tiesa pasakius problemų nekyla – man aktyviai naudojant ir grajinant pusantros paros be problemų ištempia, kai su Androidiniais telefais turėjau max viso labo 4h žaidimo laiko.

 13. Tai ar gaus šitas naujienas, appsus lumia 800?

 14. Nokia jau vis tiek nebe Nokia, geriau dabar pirkti HTC, vistiek telefonai nebegaminami suomijoje taigi jis jau dabar yra eilinis kiniskas telefonas. O samsungui tikrai bne windows phone, tegul savo androide karaliauja

 15. Dabar galima pirkt arba HTC arba nokia lumia telefonus, HTC android sistema yra geriausiais ivalde, o dabar dar su sense 4 tai telefonas nera apkrautas visokiom nesamonem kaip samsung, ir greit veikia :) pats turiu sena HTC desire s su Android 4 sense 4,0A versija, ir man telefonas tikrai puikiai veikia, plius intefreisas labai gražus, o per diena prakalbant apie 20min kokia 1h interneto ir 1h zaidimu tai per diena tik puse baterios iškrauna:) Dabar tikrai norečiau išbandyt nokia lumia ar pvz HTC su wp8 nes noretusi kaž ko paprastesnio negu android, plius tikuos kad Nokia išlips iš tos duobes kuria pati sau buvo išsikasus :D

 16. Ka jhs cia jokaujat niera ispejimu uzrakinat telefona yra visi ispejimai iskaitant gimtadienius, renginius, el pasta bei sms ar facebook pranesimus kalba kazkokie atsilupe sako perejau i wp is android ir nemato kad yra ispejimai isiziurekit arba jei tokie vaikai kad nerandat tai ko jus is vis pirkot wp, wp mano nuomone yra pati geriausia os is dabar esanciu neluzineja kaip android nenuobodus kaip i os ir tiesa sakant liksiu visada uz nokia :) nes android yra tikras mieslas atnaujina kas menesi idomu kodel? Turbut suda kiekviena menesi padaro ir sako va nauja vel…

 17. Nokijos pardavimu startegija labai idomi. USA 920 tik at&t, UK tik EE. Orginalas gerai palygino, kad isskirtinai vienam tinklui kaip Apple pardavineja, bet cia Nokia galejo pasimokyti is Apple klaidu. Dideliu pardavimu tikrai gali nesitiketi. 820 UK £380, lyg HTC su 8X praso £399. Kaip jau ir galima suprasti, kad Nokia daro klaida po klaidos…

 18. Nėra aišku, nes iPhone iš vis turėjo seniai bankrutuoti su tokiom kainom, bet įtikino žmones permokėti, ir jie permoka. Problema galbūt tik ta, kad Lumia 920, iš tikro, pagaminti brangiai kainuoja.

 19. iPhone ir pats žinai, kita sritis. Apple, kad ir kokią kainą uždės, žmonės vistiek pirks. O Lumia vis dar galim sakyti, kad ateina į rinką, dar visiems naujas produktas ir pabandyti gali gauti tik išskirtiniai žmonės ( išskiritniai operatoriai), nemanau, kad vartotoaji suskubs keisti savo operatorių dėl Nokijos. Dar plius, kad pats Microsoftas kiša labiau HTC, ir tikrai 8X patraukliai atrodo, primena Nokia, nedaug kuom nusileidžia, kai kur lenkia ir siūlo geresnę kainą ir lengviau prieinama nusipirkti. O Lumia gal ir daugiau kainuoja pagaminti, bet čia vartotams įdomi galutinė kaina, o ne kiek jis kainuoja gamykloje.

 20. “O Microsoft paėmė tas programėlės, jas integravo į savo operacinę, padarė visoms bendrą vartotojo sąsają, netgi sugebėjo padaryti taip, kad Facebook, Skype ir kitus pranešimus Jūs visada gautumėt, bet pačios programėlės nesisuktų pastoviai fone ir neiškrautų akumuliatoriaus…”

  t.y. padare blackberry? :D

 21. Čia tik pora populiariausių pavyzdžių FB ir Skype, kitos TOP50 programėlės visai kitų sričių. O BB siūlė tik bendravimo servisus integruotus į vieną.

 22. Ar eis atsinaujinti Nokia lumia 800 į WP/8?

Palik komentarą

Komentavimo teisė topzone yra privilegija. Perskaityk komentarų taisykles.

XHTML: Leidžiami tag'ai: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>